Na konci světa

• USA End of the Spear

Strhující dobrodružný velkofilm o střetu dvou civilizací.
Ekvádorský prales roku 1943. Skupinka misionářů z organizace SIL International se vydává za domorodým kmenem žijícím v deštném pralese v povodí Amazonky. Jejich putování však končí tragédií. Misionáři, kteří přišli indiány zachránit a vysvobodit jejich duše, jsou za svoji obětavou práci zabiti. Rok 1965 – rodiny zabitých přicházejí do osady a několik měsíců žijí společně s domorodci.
Silně emotivní příběh podle skutečných událostí, nádherná příroda, úchvatné letecké záběry, skvělá hudba a autentický příběh o střetu dvou kultur. Je člověk schopen spřátelit se s těmi, kdo zabili jeho rodinné příslušníky a známé? (oficiální text distributora)

Matematicka

Tento film je v mnohém jiný... Na první pohled je znát jistá "neprofesionalita", či snad "pohrdání filmovými konvencemi" a také velká dávka naivity, která provází celý film. Některé záběry džungle (obzvláště ty letecké) ve spojení s hudbou mohou působit až kýčovitě. Film, vyprávěný "vševědoucím vypravěčem", který už jaksi všechno dopředu ví, navíc nepůsobí příliš dramaticky, spíše jako dokument. Přes to všechno může film zanechat v divácích otázky, což považuji za klíčové. Jak je to možné? Oběť i ochota odpustit nadšených misionářů působí značně naivně, ale paradoxně (?) přináší své plody... To stojí za zamyšlení a díky tvůrcům tohoto filmu za něj. Zajímavé komentáře: Beastmaster4, KrestanFilms, Psema, Nick Tow. ()

vander19

Krásne zábery, nádherná hudba, ale šialene nudný príbeh. Film mi spočiatku pripomínal Gibsonovo Apocalypto, ale len do chvíle kedy sa celý príbeh nezačal točiť okolo domorodcov a všetko bolo v ich reči. Veľká chyba tvorcov, že k tej ich hatlanine nešupli ENG tit. Takto ma to nebavilo, len som si domýšľal čo hovoria a o čom je reč. ()

bobstock

Příběh dvou rodin svedených krutým, ale tehdy bohužel obvyklým způsobem. Spojení doby kamenné a 21.století má svoji cenu, kterou zaplatí obě strany. Kamera, hudba, herecké výkony přirozené všech protagonistů. V titulcích záběry skutečných postav a je velmi dojemné jaké vzniklo přátelství a jak velké obzory dokázal ukázat jeden druhému. Globalizace postupuje neúprosně dál a v dnešní době už nevěřím, že ještě existuje kmen nedotčený západní civilizací. 80% ()

agassi68

V skutočnosti to musel byť omnoho brutálnejší príbeh. Pravdaže dostať to na plátno nie je tak jednoduché a lepšie vyzerá "všetci ľudia budú bratia". Našťastie to neskĺzlo až do objímajúcich scén a domorodci a ich spôsob vyjadrovania, myslenia a konania je vykreslený reálne. Tvorcovia to mohli oživiť niečím na spôsob Apocalypta.. ()

Ombak▼Penari

Ze začátku to působilo jako poměrně dramatické líčení údálostí, postupem času se však změnilo spíše v náboženské uvažování. Šlo by to celé natočit i podstatně zajímavěji, vidím nevyužitý potenciál. Nicméně i tak je to snímek, který stojí za pozornost. ()

mliko

Tak tento film ode mne musi dostat 9/10 ! Predevsim krasne zabery zdejsi Amazonky,dzungle,.....A kdyz si clovek zamysli nad tim ze nekde na druhy strane Zeme to takhle vypadalo,ne-li vypada tak mu zustava rozum stranou.. ()

Krásný snímek, který kdyby nebyl místy trošku patetický, trošku zlepšil hudební doprovod (ne že by byl špatný, přijde mi nevýrazný - mám pocit že už ho nejednou někde slyšel) by byl kadindát na mojich 5 hvězdiček. Jinak vesměs to co napsal liuk. Jo a kdo z vás kdy slyšel jméno Jim Hanon? ()

Looka

10% nehorázná nuda, děj veškerý žádný a záběry z přírody taky žádná sláva. Radši si pusťte něco od BBC Nature. ()

dogma97

Ten příběh příliš nesvědčí o přirozené moudrosti přírodního národa, žijícího v symbióze s prostředím. Spíš vypráví o tlupě agresivních a nesnášenlivých parchantů, kteří ke zklidnění potřebují zásah civilizovaného světa. Btw letopočty v obsahu jsou uvedeny chybně... ()

dzberry

Jihoamerický (něco jako) Olda Šetrnej a jeho budoucí kámo (něco jako) Vinetů jsou spojeni skrze kopí, které se zapíchlo do Oldy Šetrného staršího...au. Kamarádství je to později (fotrnefotr) tak veliké, že spolu zashopujou v Americe. Ať žijou! Inspiroval jsem se, jdu se zkusit do ostravské džungle jménem Přívoz skamarádit s místními domorodci. Zkusím jim nabídnout vlastního tatínka, oběť je oběť, tímto činem bych mohl vstoupit do dějin naší republičky jako „Dzberry stmelovatel“! Ať žiju! ()

ZajoMajo

Dnes je hrdina každý, kto je silný, násilnický, egoistický, povýšenecký. Naopak kto prejavuje ľútosť, city, súcit - to je pre tento svet slaboch. Smrť však ukazuje každému to, že tí ktorí boli mocní a silní v živote, trasú sa pred existenciou smrti a naopak - tí ktorí boli slabí, opierali sa o Boha a Spasiteľa Ježiša - odchádzajú spokojní. Ako budeš odchádzať ty? Žil si ako borec v tomto živote? Pred smrťou borec nebudeš. Ak odchádzaš zo života bez Krista - prehral si si celý život a žil si nadarmo - úplne zbytočne. Aj tu vidíme misionárov, ktorí sa obetovali pre dobrú vec. Hoc slabí, hoc nechceli bojovať, hoc sa nechali zabiť - oni už svoj dom v nebi mali. Tento dom však potrebovali práve tí domorodci - a Boh neurobil márnu smrť misionárov - obrátil k sebe tých, ktorí by inak skončili v zatratení... ()

solisoli

Trochu podivne plocho sformulovaný skutočný príbeh na TV úrovni o dobrodružstve naivných misionárov, ktorí sa vybrali do pralesov Amazónie naviazať kontakt s divochmi, ktorí ich poslali do neba. Ďalší pokus už dopadol inak. Pekná divoká príroda a tak trochu choromyseľný dej rozhodne nepravdepodobný. Od pojmu veľkofilm, veľmi ďaleko. ()

MT_Y

Film jako takový byl opravdu krásný, tedy budu li se bavit přímo o příběhu, tím že vychází z reality je sledování takového příběhu ještě intenzivnější, závěr kde jsme videli reálného Steva a no toho z kmene, to bylo krásný. Příběh je nálož, emocí, údivu a také ale štěstí. Film jako takový, no na ty triky jako zabíjení s ostepy to bylo spíše vtipné. Co se týče, vlastně smrti party můžů kteří chtěli navázat přátelství nevím, v tomto ohledu jsem viděl asi dojemnější filmy (ale říkám jde mi o zpracování ne příběh). Nehledě k tomu že to bylo prostě až moc očekávatelný, místama mi film přišel takový bez emoční, chladný takový hrc frc a konec.... Ale záleží prostě na části toho filmu. No hodnocení pro mě není úplně lehké, protože mám to tu takové půl na půl... No kdyby to šlo dám tři a půl ✨, ale to nelze, takže dám tři hvězdy a 60% ()

X-tREmE

Výborná oddychovka s prekrásnou hudbou, ktorá len dotvára fantastickú a autentickú atmosféru počas celého filmu... ()

moriero

Tak do půlky to bylo dechberoucí (vizuál, akce, hudba)...pak už to trochu ztratilo drajv, nicméně se pořád jedná o výjimečný snímek natřískaný emocemi. ()

Xmarc

Podle mě by teda bylo lepší nesrat se furt s tím našim křesťanstvím, nebo čímkoli jiným "misionářským", tam, kde o to nikdo nestojí. Ať si každá společnost, resp. i jakýkoli jednotlivec, má svého boha a věří si v co chce, i když kvůli tomu třeba i v této době žije jako ve středověku. Dejme věcem jistou přirozenost a nechejme jisté zásahy a změny spíše na přírodě a poznání konkrétní společnosti namísto vnucování toho "našeho". Vyloženě mě dojímají "origoš" indiáni v tričkách s "fajfkou" a "čemi ploužky" na teniskách, obecně myšleno. Ale film je to jinak určitě povedený. ()

PANKY71

Film jsem neviděl, nemůžu jej tedy zatím hodnotit..... Spíš mě zaujal popisek na tento film ze kterého vyjmu ....."Misionáři, kteří přišli indiány zachránit a vysvobodit jejich duše".... by mě zajímalo od ČEHO? je přišli vysvobodit!!! Jen jim chtěli do hlavy nalít další bludy "civilizovaného světa" Pokud člověk někam jede s cílem MĚNIT způsob a chování místního lidu, musí očekávat cokoliv ať si o tom co dělá myslí to nejpěknější na světě... PLYNE Z TOHO POUZE JEDNO.... Nechte přírodní kmeny žít po svém tak, jako dosud. ()

makoviceee

Velkofilm?! To bude asi vtip. Prvni hodina az do smrti misionaru o nicem. Strasne me nasrala ta naivita a hloupost jit se “zkamaradit” bez tlumocnika. Trapas. ()