Policajt

• Francie Un flic (více)
TV spot

"Jediné city, které byl kdy člověk schopen vyvolat v policajtovi, jsou nedůvěra a podezření..." Takové je motto francouzského kriminálního filmu Policajt režiséra Jean-Pierra Melvilla. V tomto chladném, ale i s jistou dávkou neúprosného odstupu natočeném snímku se objevuje Alain Delon ve své obvyklé poloze tvrdého, uzavřeného a osamělého hrdiny. Jako komisař Coleman se dostane do rozporu mezi služební povinností a vztahem ke svému dávnému příteli. Simon, s jehož ženou má Coleman milostný poměr, je zapleten do přepadení banky a obchodu s narkotiky. A Coleman stojí náhle před nejtěžším rozhodnutím svého života... (oficiální text distributora)

curil

Velká škoda smrti režiséra Jeana-Pierra Melvilla v pětapadesáti letech. Tento jeho poslední film je důstojnou tečkou za jeho filmografií. Alain Delon jako rozkolísaný, již životem unavený polda, musí řešit dilema, zda si zachovat čest nebo zachránit přítele z maléru. Navíc má s jeho ženou poměr. Tak to už je na pováženou. Klasika francouzského kriminálního filmu. ()

theo_phil

Policajt je jedním z prvních filmů francouzského režiséra Jean-Pierreho Melvillea, který se u nás objevil. Film zastupuje kriminální žánr, nicméně je podán dost netradičně. Alain Delon v hlavní roli během filmu prohodí jen pár vět. Po většinu času sledujeme jeho oči, které jsou však dost výmluvné. Tvrdý policista nakonec natrefí na zločince, který patří do okruhu jeho přátel, což by mohla být v jiném filmu dost dramatická situace. U Melvilleho však jen sledujeme oba muže, sedící vedle sebe v autě, odjíždějící kamsi. Podivný snímek. ()

rawboy

Celou dobu jsem přemýšlel jestli mi nějaká scéna neunikla. Delon nevýrazný až sterilní a Catherine ani neměla šanci se projevit. Vcelku zklamání jelikož francouzské filmy z té doby mám rád. ()

Gortyna

Ledový, chladný film. Všechno bylo do modra: vlak, auta, noční obloha, žádné emoce, žádný úsměv, žádné city. Hvězda navíc za výpravnou stránku filmu. ()

spawnxp

Velká vlaková loupež jako přehlídka převleků? No dobře... ale liduprázdná Paříž, liduprázdnej Delon a C. Deneuve - pět z pěti. ()

ALchemik

"Hliídka 8-předám" ."Ano?-a kde?-Jedeme tam, pak zavolám"...Tohle a sychravé počasí mi utkvělo z celého filmu asi nejvíc. A Catherine Deneuve zase zůstala sama. I když... ()

PTuranyi

Veľmi dobre natočená kriminálka, v ktorej si Alain Delon opäť zahral tvrdého policajného komisára. Výborná produkcia a kamera vytvára kvalitnú drsnú atmosféru. Pátranie po bankových lupičoch postupne prinesie plody ani vlastne nevieme ako, pretože príbeh sa hlavne zameriava na podnikanie zlodejskej bandy. A nie je to hocijaká banda. Komisár je s hlavou gangu veľmi dobrý kamarát, ale o jeho tajnom podnikaní nič nevie, hoci z deja to spočiatku nie je úplne jasné. Veľmi dobré herecké obsadenie Richard Crenna, Catherine Deneuve, André Pousse sú s Delonom ozdobou tohto filmu. 70% ()

Moraldo

Stylová krimi staré školy založená na mistrném minimalismu v každém ohledu. Takovou atmosféru syrovosti a odcizení jsem už dlouho v žádném filmu necítil. Bravo, monsieur Delon. ()

gizi

Po čase zase slušná klasická krimi 70. let, jaké mám rád. Nic výjimečného, ale 60-65% si u mě zaslouží. 10.10.10. ()

J.J.1972

Všetky delonovky sú tak trochu limonády, ale toto som po polhodine nudy prepol. Štyria maníci vylúpili banku kdesi pri mori a potom jazdili hore-dole, zatiaľ čo Delon jazdil kdesi po meste (asi Paríž?) pričom mu kolega 100x dvihol autotelefón ("..tady vůz 8..!"). Nuda. Radšej nebudem hodnotiť, keďže som to nevládal dopozerať... PS: keď som v cca 50tej minúte na chvíľu prepol naspäť, neveril som vlastným očiam - lacný záber vláčika veľkosti HO a nad ním úbohý modelí vrtuľníka "akože" akčná scéna....kua - kritici ČS-kinematografie...tak teraz sa vyjadrite.... ()

durkes

No videl som už s Delonom lepšie filmy ako táto rozvláčna krimi s modelmi vláčika a helikoptéry........Delon fajn, ale Deneuve mi tam nejako nesadla. Takže ma to nakoniec začalo nudiť a ani som to nedopozeral......... ()

Bragi66

Francouzská krimiklasika suchá, až se z ní práší. Loupežníci i policisté v kloboucích a v kabátech poškubávají volanty ve studiích se zadní projekcí a na všechno mají dost času asi proto, že jim ho nekradou počítače a Fejsbúk. Na uvěřitelnost si tu nikdo nehraje, ale je to ale zarytá dobovka s atmoškou jako řemen. K tomu je ještě dobré si připomenout, že Richard Crena je plukovník Trautman, Rambův bývalý velitel. ()

symbiotic

Jedna z průměrných krimi s Delonem. Nevýrazné herecké výkony převyšuje jenom Richard Crenna. Velice mě potešila real-time, takřka dokumentární scéna ve vlaku. V dnešní době se produkce takhle neodváží mrhat stopáží a někdy je to škoda. Mnohdy bych rád viděl jak "hrdina" provedl ten, či onen loupežnícký majsterštyk, ale střih mi tehto požitek nedopřeje. V dnešním pragmatickém stylu režie postrádám dokumentární prvky. ()

PORTER44

Průměrnější krimi s Delonem jako policajtem a R.Crenna jako lupič.Nejlepší scény byli asi při přepadení banky a ve vlaku.jinak je to nudnější krimi.Některé efekty byli hodně amaterský, při letu vrtulníku nad vlakem bylo jasně vidět že to jsou hračky. ()

rebel2009

Film je utahaný, žádný spád, dialogů poskrovnu,asi tak na dvě A4, hrozné kulisy, občas postrádá logičnost situací .....zasmál jsem se jen u otevírání dveří magnetem ( hned semi vybavil Velký bazar) a potěšil mě Richard Crenna jako budoucí kapitán Ramba, ale Catherine Deneuve jako anděl smrti byla velmi šarmantní.... ()

Trucker odpad!

Film akční asi jako týden starý kastrol od brambor. Charakterizují jej především nekonečné scény, a když už se objeví nějaké dialogy, tak jsou sentimentální natolik, že by se z nich rozbrečel i náhrobní kámen. ()

jure_rak

Podle mne Melville točil filmy naprosto o ničem. Delon v tomto filmu dotáhl k dokonolasti herectví á la "čučím do kamery a je to cool". Scenaře je poměrně nevyrovnaný, dějová linka s Deneuveovou je nedotažená, epizoda, kdy zloději kradou heroin z vlaku je absolutní hloupost. Jedna hvězda. ()

Ziral

Tak to se železniční modeláři parádně vyřádili. Zločinec řídí vrtulník levou rukou jako nic, protože má zajistě perný výcvik v řízení labutě na pouťové atrakci ! No a perla filmu, magnet ala podkova zapůjčená z Hollywoodské éry grotesek ! ()