Nováčci na Adamsově univerzitě, kterým ostatní nadávají do šprtů, se pod vedením Lewise a Gilberta vzbouří a vtipem a inteligencí bojují za uznání... (oficiální text distributora)

reich

Kvalitní komedie plná typického humoru spíše pro mladší generaci, o které se dá říci, že položila základ dalším komediím tohoto tipu či parodiím. Humor vychází i z trapnosti a někdy až přehnanosti, ale na filmu se dá ocenit, že se snaží (alespoň částečně) ukázat diskriminaci menšiny a to prostřednictvím šikanování vedené ze strany Aplha bety (sportovci) a zároveň nám sděluje, že člověk má být hrdý na to, jaký je a nemá se za to stydět. Hlavními protagonisti jsou dlouholetí kamarádi Louis (Robert Carradine) a Gilbert (Anthony Edwards), kteří se rozhodnou postavit se šikanováním ze strany atletů, vedené Stanem Gablem (Ted McGinley) a Ogrem (Donald Gibb)... Tyto protagonisté slušně táhnout film po celých 90 minut. Za další zmínku stojí, John Goodman a James Cromwell. Osobně nemám rád filmy z tohoto prostředí, ale nějak mi tento film přirostl k srdci. 80%. ()

sedm.1

Teen komedie z 80' let byli naprosto odlišné než ty dnešní.Byli sice naivnější a potrhlejší,naopak míň vulgárnější a míň ujetější.Pomsta šprtů odstartovala "šprťáckou" teen sérii,u které za povšimnutí ovšem stojí pouze právě tento první díl.Humoru tu zas až tolik není,nicméně o nudu se zde nejedná,je to spíš zábavný a oddechový filmeček,než potrhlá taškařice.Děj je hloupoučký,ale má spád,herci jsou vesměs sympaticky potrhlí,takže zde nevydím žádný problém,skutečně oddychovka pro úsměv na rtu. ()

Ivoshek

Vtipná osmdesátková komedie z univerzitního kampusu o boji brýlatých šprtů s místními sportovci ze spolku Alfa Beta. V některých momentech jsem měl fakt záchvaty smíchu (soutěž v krkání a sex na měsící v masce Darth Vadera). Narozdíl od komedií, které se točí teď, mají šprti tak akorát stopáž a ke konci humor graduje (namísto aby ke konci přišlo nějaké pitomé půlhodinové morální ponaučení). ()

xdarebak

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Jde o první komedii tohoto ražení, kterou jsem v životě viděl. Dle mého názoru je tento film jakýmsi předchůdcem pubertálních komedií stylu "prci prcičky". Vždyť samotné téma Pomsty šprtů je prakticky totožné s nejnovějšími prcičkami, akorát z odvrácené strany pohledu. U mě má tento film 5 hvězdiček ()

Blazkowicz

Klasické klišé, kdy sportovci (zde blbci) dostanou na prdel od šprtů. Nějaký vtip tam teda jako sem tam byl, ale žádná sláva. Jinak docela nuda a hlavně ta soutěž byla fakt blbost. Kdo kdy viděl letět ohebný oštěp? Osobně nemám šprty rád, takže vždycky jak nějakého vidím, pěkně mu jednu nakouřím. 2-* ()

• Jediné postavy, ktoré sa objavili vo všetkých častiach série, boli Lewis (Robert Carradine), pán Skolnick (James Cromwell), Lamar (Larry B. Scott) a Booger (Curtis Armstrong). (m.a.t.o.)
  • Poindexterove sklá v okuliaroch boli tak hrubé, že cez nich Timothy Busfield nemohol vidieť. V scénach, kde sa pohybuje, má preto vždy pri sebe doprovod, ktorý ho vedie. (m.a.t.o.)
  • Originálny názov filmu je Revenge of the Nerds, čo sa doslovne dá preložiť ako Pomsta hlupákov. V Španielsku bežal film pod názvom La revancha de los novatos (Pomsta nováčikov), pretože pre anglické slovo "nerd" kedysi dávnejšie v španielčine neexistoval žiadny preklad. (m.a.t.o.)

Seth MacFarlane chystá reboot Pomsty šprtů

Seth MacFarlane chystá reboot Pomsty šprtů

17.12.2020

Herec a scenárista Seth MacFarlane (Griffinovi, Méďa) chystá z pozice výkonného producenta novou verzi klasické americké komedie Pomsta šprtů. Snímek vytvoří prostřednictvím své produkční společnosti… (více)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300