Malý Richie je nejbohatší dítě na světě. Má vše, nač si vzpomene. Soukromou restauraci McDonald, psa Dolara a Claudii Schiffer jako osobní trenérku aerobiku. Něco mu však přece jen chybí, a to pár opravdu dobrých kamarádů. Při zahájení provozu nové otcovy továrny si všimne party, hrající na blízkém plácku baseball. Zatímco rodiče, kteří odletěli na večeři s anglickou královnou, musí nouzově přistát na moři po výbuchu bomby, pozve věrný komorník Cadbury partu z plácku do přepychového sídla. Příjemný večer Richiemu pokazí nejprve zjištění, že komorník dětem za návštěvu zaplatil, a vzápětí zpráva, že jeho rodiče zmizeli. Bombu umístil do letadla osobní strážce pracující pro Van Dougha, který se tak chce zmocnit obrovského majetku. Zbývá odstranit ještě Richieho. To však bude mnohem obtížnější, než by se na první pohled zdálo. Richie se totiž s Cadburym a partou z plácku pustí do boje a po dramatické bitvě, vedené poněkud netradičními prostředky, dokáže slavně zvítězit. (TV Nova)

Csoki

Volné pokračování série Sám doma, které není pokračováním dle mého ani volné. Společné mají totiž jen hlavního herce. Možná dá se říci i převzetí iniciativy do vlastních rukou, když rodiče nejsou doma. Jinak je to úplně jiný film. Nechápu, proč se název nepodobá názvu původnímu. Hodnocení vlastního filmu ale není špatné. Kladným postavám jsem fandila, záporným naopak, a konec dobře dopadl, čímž mě film ani neohromil ani nezklamal, proto hodnotím jako průměr. ()

bax

No to je preklad. Keď som bol malý tešil som sa na nejaké dobré pokračovanie celkom vydareného Sám doma (5*) a Sám doma 2 (3*), ale toto je niečo úplne iné. Nie len že Macaulay Culkin neostane sám (má so sebou veľa priateľov a nejaké to služobníctvo), ale navyše film neponúka ani nič výrazne nové. Pozerať sa to dá (ale len vtedy ak v telke nie je nič iné), sem tam sa človek aj zasmeje (gag o Arnoldovy ma dostal), ale aj tak mne osobne chýbalo viac vtipu. Celý film bol len akýmsi posledným pokusom vytĺcť z popularity Macaulay Culkina čo sa dá. ()

Turtle

Hloupé, nudné a křečovité pokračování. První díl měl nápad a další byly už jenom bezduché pokračování s úmyslem vytěžit co nejvíc peněz. Umělý a křečovitý film pobaví jenom děti. Paskvil ()

CrashHP

Pomerne slušná rodinná komédia, pri ktorej sa dá slušne zabaviť a odreagovať. Navyše Macaulay Culkin vo svojej veľkej detskej sláve. ()

montrose

Jelikož nejsem dementní a došlo mi, že název filmu si vymyslel český distributor (tvůrci to jistě netočili s úmyslem udělat trojku "Sám doma") a jelikož se mi snímek v mládí celkem líbil, tak dám bez rozpaků tři hvězdy. ()

damapo

Je to jiné, úplně jiné než původní Sám doma a to tak, že je to úplně o ničem. Kontrast peníze x přátelství je vyobrazen dobře, ale jinak nic, co by nadchlo a pobavilo. ()

RenaM

Nie zlé, nie dobré... taký stred, povedala by som. Ale nemá to nič z vtipných gagov, a s srandovnými pádmi to má ešte menej spoločného. Nevydarilo sa.. ()