Malý Richie je nejbohatší dítě na světě. Má vše, nač si vzpomene. Soukromou restauraci McDonald, psa Dolara a Claudii Schiffer jako osobní trenérku aerobiku. Něco mu však přece jen chybí, a to pár opravdu dobrých kamarádů. Při zahájení provozu nové otcovy továrny si všimne party, hrající na blízkém plácku baseball. Zatímco rodiče, kteří odletěli na večeři s anglickou královnou, musí nouzově přistát na moři po výbuchu bomby, pozve věrný komorník Cadbury partu z plácku do přepychového sídla. Příjemný večer Richiemu pokazí nejprve zjištění, že komorník dětem za návštěvu zaplatil, a vzápětí zpráva, že jeho rodiče zmizeli. Bombu umístil do letadla osobní strážce pracující pro Van Dougha, který se tak chce zmocnit obrovského majetku. Zbývá odstranit ještě Richieho. To však bude mnohem obtížnější, než by se na první pohled zdálo. Richie se totiž s Cadburym a partou z plácku pustí do boje a po dramatické bitvě, vedené poněkud netradičními prostředky, dokáže slavně zvítězit. (TV Nova)

kratajirka odpad!

Některé scény jsou fakt snad až z déčkových filmů. Jedno poselství ten film má - rád bych aby to bylo i ve skutečném světě, kdy děti snobů resp. bohatýrských rodinek přijdou do čtvrtí, kde jediným bohatstvím je mít přátelé a stráví s nimi alespoň jeden den. ()

Mountain

Jak říká české pravidlo nebo přísloví: opakovaný vtip přestává být vtipem. Zrovna tak mi připadá neustále opakované téma bohatého malého fracka, který si může dovolit, co chce. Je to až nemravné a hlavně trapné. ()

m.a.rtin

Bylo pro mě velké zklamání, když jsem tento film poprvé viděl a zjistil jsem, že tam nehraje ani Macaulay Culkin, ani žádní dva zlodějíčci, ani se nekoná žádná bytová vloupačka. Takže vlastně nechápu ten název, každopádně, toto se tvůrcům dost nepovedlo. ()

Wiceman

Když jsem byl malej, uchvacovali mě spíš ty katapulty, horský dráhy a další věci, ze kterých děti normálně tečou. Když jsem se na tohle koukal po delší době (a tedy již v dospělosti) uchvacovala mě spíš myšlenka mít 60 bambilionů dolarů a k tomu vlastní mount Rushmoor :D Ano, je to dětsky blboučké, ale jednou za čas se na to rád podívám. I ten Maculay mě tu nesere tolik jako v jeho debutech Sám doma filmů. I ti rodiče jsou fajn a padouši jsou správně slizcí. Nejvíc jsem si však oblíbil postavu Cadburyho, jehož hraje Jonathan Hyde. Ten chlap se prostě do rolí aristokratů nebo do jejich sluhů hodí. Film vás naplní takovým odpočatým dojmem a pohodou. Asi proto není špatný si ho občas jen tak z recese pustit pro lepší náladu. I přesto však hodnotím třemi hvězdami, protože za víc tenhle skvost prostě nestojí. Pustit, zkouknout, vypnout, zahodit a zas někdy příště. Třeba za pět let :D ()

RedRose991

Ako dieťa som si film veľmi užívala a myslím, že je aj určený primárne deťom, takže v ňom netreba čakať nič viac. Veľmi príjemná a vtipná oddychovka, síce naivná, ale tak, ako sa to do tohto štýlu filmu hodí. Netreba v ňom hľadať žiadnu špeciálnu logiku a hlboké posolstvá a myšlienky, len si ho užiť. ()

710.cz

Vůbec nechápu většinu komentářů: film je určený pro děti a dětem se líbí, tak tu ze sebe těmi hlubokými analýzami nedělejte mamlase. ()