Malý Richie je nejbohatší dítě na světě. Má vše, nač si vzpomene. Soukromou restauraci McDonald, psa Dolara a Claudii Schiffer jako osobní trenérku aerobiku. Něco mu však přece jen chybí, a to pár opravdu dobrých kamarádů. Při zahájení provozu nové otcovy továrny si všimne party, hrající na blízkém plácku baseball. Zatímco rodiče, kteří odletěli na večeři s anglickou královnou, musí nouzově přistát na moři po výbuchu bomby, pozve věrný komorník Cadbury partu z plácku do přepychového sídla. Příjemný večer Richiemu pokazí nejprve zjištění, že komorník dětem za návštěvu zaplatil, a vzápětí zpráva, že jeho rodiče zmizeli. Bombu umístil do letadla osobní strážce pracující pro Van Dougha, který se tak chce zmocnit obrovského majetku. Zbývá odstranit ještě Richieho. To však bude mnohem obtížnější, než by se na první pohled zdálo. Richie se totiž s Cadburym a partou z plácku pustí do boje a po dramatické bitvě, vedené poněkud netradičními prostředky, dokáže slavně zvítězit. (TV Nova)

Yardie

Celkem slušný rozjezd, kdy jsem se celkem bavil a to především u činností dospělých, které dělají děti. To mě bavilo. Nicméně potom se film přelil spíše do filmu pro děti, které určitě ty dětské vychytávky, atrakce apod. museli hodně bavit. Krom první zhruba půlhodinky, kdy to bavilo i mě je to film určený pro hodně mladé publikum. Howgh! ()

Garch

Český název je neskutečně idiotský. Čekal bych, že český distributor přejmenuje i thriller Dobrý synek na "Sám doma a bratranec". ()

Piri

Dobrá komédia na poobedie, oddychovka, vtipné, svižné, na máloktoré podobné komédie sa dá pozerať aj viackrát, na túto sa ale dá. So slovenským dabingom lahôdka, stará dobrá klasika od štúdií PODIUM, réžia Štefan Mandžár. ()

laepus

K tomu není co dodat. Tohle je hodně slabota a s původními dvěma díly Sám doma to nemá společného vůbec nic, jen jednoho (sice hlavního) herce a i ten už ztratil to krásné naivní kouzlo malého rošťáka, jaké měl v předchozích filmech. Tudy ne, jednou stačilo a víckrát ani omylem. ()

Milky.

Jako děcko jsem byl z tohohle filmu strašně zmatený a nikdy jsem nepochopil jak funguje superlepidlo. Když jsem později studoval na strojce, vrtalo mi to hlavou ještě víc. Jak tlustá vrstva ještě funguje jako lepidlo a jaká už jako gel, jak jej vyrábějí, jak jej balí, jak....ne, seru na to, tohle je prostě kokotina. Pro děcka asi dobré. Ale za co by někdo potřeboval ránu do zubů je název. Jenom proto, že tam je Culkin a nějací bad guys tak tomu dáme název jako úplně jiná frančíza abysme nalákali lidi. Jako děcko jsem tomu samozřejmě taky naletěl. ()

klokyn

Mňa tento film rozhodne neurazil a keď som bol menší, tak som to dokonca žral. Porovnávať to s filmom Sám doma však nemá zmysel, nejde o žiadne pokračovanie či súvislosť s perfektným filmom od Columbusa. ()

Skarface

Nemůžu říct že by se mi to nelíbilo ale prostě všecko jinak když už chtěli dělat toto "pokračování " tak měli místo Culkina obsadit jiného herce ! Jestli čekáte že se mužete těšit něco podobného jako je Sám doma 1,2 tak vám předem říkám že to nemá nic krom hlavního hrdiny společného . Ve "třetím" díle je z našeho malého kevina o něco starší Richie Rich rozmazlenej hajzlík ! Svou "akčnost" to sice má ale celkově to diváka zklame !! Asi záleží jak ten film berete. Jestli film berete jako pokračování předchozích dílu tak bude zklamaní , kdyby ste brali film jako jediný film s názvem sám doma tak vás to nadchne ale bohužel už se stalo a nedá se změnit ()

IsaacNewton

O něco horší Sám doma- hlavní představitel je sice stejně dobrý, se scénářem a režií je to ovšem horší- je bolestně vidět, že to, co z tohoto tématu udělal Columbus, je nenapodobitelné od nikoho jiného... Nicméně kdybych zůstala Sama doma a byla bohatá (a neměla co na práci), nevadilo by mi se na to podívat... Zkrátka průměrný, hezký film... ()

Hepy13

Já měl tento film vždycky docela rád, na nic si nehraje a působí jako příjemná rodinná komedie k pobavení. Videokazeta byla v mém videu dosti často :) Paradoxně filmu nejvíce uškodil český název. Kdyby ho nechali v originále, nikdo by pravděpodobně nic nenamítal. Takhle si to ale každý spojí jako pokračování série sám doma a špatné hodnocení je hned na světě. ()

IvcaSammet

Film je vcelku průměrný, Macaulay hereckým výkonem nezklamal, ale jinak jsou scény občas až neuvěřitelně umělé ... A co se týče názvu - podle mě by na takové věci ani neměli dávat právo! Je smutné, že tohle se opravdu dělá jen v Česku ... ()

Berry

Trapný název Sám doma a bohatý vznikl za předpokladu, že přitáhne co nevíce diváků. Diváky možná přitáhl, ale lepší hodnocení určitě ne... ()

TaanStari

Už jsem to psal u mnoha filmů a tady to napíšu taky: Rodinná kravina! A k tomu podtržená českým parazitujícím názvem. ()

Zeek

Tenhle třetí díl byl zbytečný. Předešlé dva díly jsou dobré, tomu odpovidá hodnocení moje i ostatních. Ale tenhle film má s předešlými společný akorát část názvu, jinak se ty filmy nedají srovnat, ať už kvalitou či námětem. Je to škoda, že se stává takřka už pravidelností, že se točí další a další díly něčeho co je dobrý, shazuje to akorát renomé předešlých dílů. Moje hodnocení: 20% ()

Pidzey

Tak tohle už mě nechalo dokonale chladným.Zasmál jsem tak jednou.Ryčiho kamarádi jsou otravní a padouši pitomci.Jediné co za něco stálo byl Culkin a Jonathan Hyde kteří nehráli zas tak špatně. ()

Amper01

Pamatuju si, jak jsem jako malý trnul, jestli ten PC stihne nebo nestihne najít otce :) Každopádně film je docela vyvážený na to, aby se dal nazvat rodinným, a aby se na něj člověk neměl problém za nějaký čas zase podívat. ()

zdeny99

Sám doma a bohatý nemá vůbec nic společného se slavnou vánoční komedií SÁM DOMA, respektive se SÁM DOMA: ZTRACEN V NEW YORKU. Je to pouze česky vytvořený překlad. Vlastně ani překlad to není, jelikož film se v originálu jmenuje jako hlavní hrdina Richie Rich (MaCaulay Culkin). Takže na nějakého Kevina zapomeňte, je to prostě Richie a hraje ho pouze stejný herec. Film se ani nepodobá SÁM DOMA. Spíše patří do stejného brakového žánru jako MALÉ DOHAZOVAČKY se sestrami Olsenovými. I zde Richie má velice bohaté rodiče, dokonce ty nejbohatší. Bydlí si v paláci, který je možná i větší než Buckinghamský palác. K tomu patří vlastní zábavní park s horskou dráhou, vrtulník, letadlo, trezor ve skále, kterou zdobí obrovské vytesané obličeje rodiny Richiů po stylu amerických prezidentů. Je to velice snobský film, ačkoliv jsou místa, kdy se i zasmějete a rozhodně jej nevypnete. Ovšem dvakrát ho už vidět nepotřebuji. Podle mě je to film hodný pro večer udílení cen Zlatých malin, proto mne překvapuje, že získal pouze jednu nominaci, a to v případě MaCaulaye Culkina v hlavní roli. [25291. hodnocení, 295. komentář, 44%] ()