Malý Richie je nejbohatší dítě na světě. Má vše, nač si vzpomene. Soukromou restauraci McDonald, psa Dolara a Claudii Schiffer jako osobní trenérku aerobiku. Něco mu však přece jen chybí, a to pár opravdu dobrých kamarádů. Při zahájení provozu nové otcovy továrny si všimne party, hrající na blízkém plácku baseball. Zatímco rodiče, kteří odletěli na večeři s anglickou královnou, musí nouzově přistát na moři po výbuchu bomby, pozve věrný komorník Cadbury partu z plácku do přepychového sídla. Příjemný večer Richiemu pokazí nejprve zjištění, že komorník dětem za návštěvu zaplatil, a vzápětí zpráva, že jeho rodiče zmizeli. Bombu umístil do letadla osobní strážce pracující pro Van Dougha, který se tak chce zmocnit obrovského majetku. Zbývá odstranit ještě Richieho. To však bude mnohem obtížnější, než by se na první pohled zdálo. Richie se totiž s Cadburym a partou z plácku pustí do boje a po dramatické bitvě, vedené poněkud netradičními prostředky, dokáže slavně zvítězit. (TV Nova)

Mire

Tento film sa volá: Richie Rich a v anglickom názve nikde nevidím "Home alone". Nechutné parazitovanie na zabehanej značke!!! A film ako taký je veľmi priemerný... ()

dundy666

Poměrně slušná zábava na originálního sám doma to rozhodně nemá, ale stále se člověk občas zasměje a nějakou tu hlášku taky pochytí. Nakonec ještě Cadbury zvýšil cekové hodnocení o 1*, když poté co vylezl z báně řekl ( v českém dabingu) Richie < Uiči > ()

teltri

Pohodicka, hlavne za sceny vo vaznici. 'Cas sa tu taha jak sopel z nosa' :) Nazov filmu v anglictine je RICHIE RICH. ()

Lyriq

Ano, opravdu si přeji, aby čeští distributoři zemřeli krutou a velmi bolestivou smrtí. Opět neštastný český název, tentokrát viditelně jen pro přilepšení si na známé sérii. Jinak bláznivá komiksová adaptace, kterou mám od dětství rád, vždycky jsem chtěl mít vlastního mekáče. :D "Tady je Nash. Všechno jde hladce jak hleny do krku." ()

donnovann

Sám doma a bohatý je trochu o něčem jiném než jeho dva předchůdci. Není to už tolik vtipné prostě snaha tvůrců vytěžit z popularity sám doma nějaký ten dolar se moc nepovedla. Ovšem našel bych i horší.. ()

anyonecek

Vykrádačka docela úspěšného filmu sám doma. Na to že to teda s tím filmem nemá nic společného, tak je to poměrně ubohá kopie. V celém filmu zazářil jen Jonathan Hyde a to opravdu jen párkrát, jinak veliká bída u které jsem se ani jednou nezasmál. ()

Wooke

Myslím, že tento film už len sťažka siaha na predchádzajúce a vlastne týmto končí éra Macaulaya Culkina a to je aj škoda. Užil si však pocit byť bohatým, čo sa mu vo svete aj pekne darí. Film bol zábavný a páčili sa mi všetky tie veci, ktoré Richie mal, ale už to nebolo to Sám doma, ktoré všetci milujú. ()

helrohir

Sám doma a bohatý je len chabým pokusom napodobniť úspech prvých dvoch filmov. Skutočne humorných scénok je tu len minimum a v prvom rade by sa zišiel trochu prepracovanejší scenár. ()

Brano

Slováci a Česi opäť plný fantázie pri vymýšľaní názvu filmu, pretože sa to volá Ri¢hie Ri¢h a so Sám domá to nemá absolútne nič spoločné. Tento film hodnotím ako veľmi nudný snímok, kde medzi absolútnym dnom mi to zachránili herecké výkony hlavných hercov a to najmä Culkina, ktorý ako jeden z mála detských hercov V rodinných komédiách nevyznel trápne. Inač podobné filmy, kde vystupujú detský "hrdinovia" veľmi nemusím a sú určené skôr pre tých menších. /45%/ ()

mrclTV

Keď som si myslel, že séria Sám doma nemôže byť horšia, dorazil ma tento kúsok. Nielenže je Culkin nesympatický ale je aj nesymaticky bohatý (asi to bol zámer tvorcov, škoda, nechytil ma). Opäť to isté ako predtým, len kulisy sa tvária drahšie a na záver nesmie chýbať plytké moralizovanie na tému priateľstva. Raz vidiet a nikdy viac. ()

marek29

Já samozřejmě stejně jako všichni jsem byl v mládí frustrovaný nesouvislostí s díly Sám doma 1 a 2, ale jinak jsem se bavil. Film sem měl vždycky rád a brousil ho na kazetě dokud video fungovalo. Přání být jednou Richie Richem si v sobě nesu od mládí. Škoda že Culkin je teď jako velkej takový drogový zvířátko zazobaný :( ()

henrycruel

Špatně zpracovaná filmová verze legendárního komiksu, která s původní sérií "Sám doma" nemá nic společného. Vůbec nic! ()

george82

Tohle už nenavazuje na původní 2 díly a bohužel nenavazuje ani stejným humorem a pohodou. Je to celé takové umělé a prostředí bohatého fracka mi není moc blízké. 50%. ()

ostravak30

Na dvojici filmů Sám doma to nemá ani náhodou, to je jasné. Ale je třeba dodat, že se jedná zase o tak trochu jiné prostředí a že většina srovnává právě s populárními dvěma filmy o Kevinovi. Ne, nebudete se popadat za břicho a utírat si slzy. Ostatně, zde nejde o to něco před někým ubránit, to není motivem filmů. Vždyť film se původně jmenuje jinak, to Češi si jej pojmenovali zase Sám doma. Dokud byl M. Culkin malý a talentovaný byla radost na něj přesto koukat. Navíc, poučný motiv, a tedy, že přátelství koupit nelze, má něco do sebe. A ruku na srdce, kdo by nechtěl být alespoň na jeden den takto bohatým dítkem? Nutno ale spravedlivě podotknout, že scénář je poněkud chabý. ()

PlayEasy

Výsleky z ostatních webů: IMDb - 5,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 24%, Audience Score - 31% | FDb.cz - 56.4% | Neuvěřitelná trapárna. Již dospívající Culkin se snaží napodobovat "Keva" ze Sám doma, ale vůbec mu to nejde a tímto filmem jen dokazuje, že opravdu neumí hrát (až na tu JEDNU výjimku:-). Zbytek obsazenstva podprůměrný, většinou nefungující vtipy a až neuvěřitelně klišovitá šablona stupidních dětských komedií. K tomu to ještě čeští distributoři (kteří si chtěli nahrabat) s názvem totálně podělali a filmu nálepka této skvělé série (samozřejmě myslíme 1 a 2:-) určitě neprospěla... Na závěr to mírně chytne jakýsi drive, ale už je na to stejně pozdě, protože zbytek ani nestojí moc za řeč. Sice se na to dá dívat, ale... 45% ()

cinema_cz

Jednoduchost "bublinových obrázků" se snadno přenesla na filmové plátno především v prostém ději i v poněkud staromódním ztvárnění. 40 % (Ci 06/1995, str. 63) ()

(fjw)

Konečně jsem název filmu po letech pochopil - distrubutor je mazanej:) Jinak jako pohodová komedie postačí. ()