101 dalmatinů

• USA 101 Dalmatians (více)

Majitelka módního ateliéru je nadšena návrhem mladé návrhářky Anity, která se nechala inspirovat svým psím miláčkem, dalmatinkou Perdy. Když se však od ní dozví, že dalmatini mají jemnou srst pouze jako štěňata, pustí se do realizace ďábelského plánu. V rozpadlém klášteře na venkově začne shromažďovat skoupená či jejími poskoky Horácem a Kašparem uloupená štěňata dalmatinů. Mezitím se Anita díky své dalmatince seznámí s osamělým tvůrcem počítačových her Rogerem, který má dalmatina Ponga a problém s milionářem, pro něhož vytváří počítačovou hru. Stále ještě nedostal zaplaceno, protože nedokázal vytvořit patřičně povedeného padoucha. Netrvá dlouho a koná se svatba, a pak trvá jen o něco málo déle, než manželé Anita a Roger mohou svým mazlíčkům Pongovi a Perdě blahopřát k přírůstku do rodiny v podobě patnácti malých dalmatinů. Dlouho se však neradují, protože Cruella už má na ně políčeno. Její poskoci všechna štěňátka uloupí a dopraví do skrýše, kde už se bezcitný jirchář chystá stáhnout kůži z 99 malých dalmatinů. Tomu je samozřejmě třeba zabránit a postarají se o to zvířata, která se spojí a řádně vytrestají nejen Kašpara s Horácem a jirchářem, ale také samotnou Cruellu. (TV Nova)

lucascus

Úžasná Glenn Close jako Cruella de Vil - to je největší klad tohoto filmu, pak rovněž pár vtipných hlášek. Své mouchy film rozhodně má, ale tak nízké hodnocení opravdu nechápu. ()

VanTom

Neotravně dětská, grotesková pohádka dějově neuhnula od slavné předlohy, ale 1:1 ji nekopírovala. Zatímco seznámení a zakládání rodiny mne mile bavilo, druhá polovina s únosem a záchranou se již zdlouhavě táhla i přes maniakálnost ďábelské Glenn Close a komické duo zlodějíčků jak ze Sám doma. Pejsci nemluvili a z 90 % je "hrála" živá vycvičená zvířata, přičemž animatronické loutky či digitální triky vypomohly jen v několika případech (a nedaly se přehlédnout). ()

davidek

Film pro celou rodinu na odpočinkové odpoledne. S kouzelným pohádkovým koncem kdy se konečně díky "bestii" (Glenn Close) podaří Rogerovi napssat hru, která se bude líbit a koupí si anglické sídlo pro své i nesvé dalmatiny. Trochu ubrat inteligence zvířatům, přidat ji lidem a ubrat kouzelnosti lidem a přidat zvířatům. Jiank dokonalá práce se zvřaty. Za tři. ()

dinsdale

Ale dodnes si pamatuju tu ohromnou frontu až ven z lokálního kina, kterou jsem předběhla, abych tento kýč mohla vidět.. :o) ()

Hortenzia

pre deti (ktorým je,predpokladám,tento film určený) veľmi príjemná zábava,navyše s najlepšou cruellou akú si možno predstaviť ()

Cejny

Bláznivá rodinná komedie, kterou jsem měl jako malý rád a k tomu všude plno roztomilých štěňat. Pro děti opravdu zábava a příjemná podívaná, očima dospěláka to ovšem nelze hodnotit. ;) ()

rozbris

Tak tohle jde mimo jakákoliv pravidla rodinné komedie. Greenpace musí fakt zuřit, se vsadím, že bez jejich zásahu by těch 101 dalamtínků nepřežilo:-) ()

Lukoboss

Já mám pro tenhle film slabost, i když kvalitativně by si to asi zasloužilo nižší hodnocení. Tenhle snímek byl důvod, proč jsme cca rok na to pořídili jednoho malýho flekáče, takže při každým sledování mám nostalgický vzpomínky. Byla to jedna zásadní etapa, která se nedá smazat, takže tady prostě musím. ()

Fanex

Cruella je prostě skvělá. Navíc je to snad první film, na kterém jsem byl v kině. Výborná komedie! :) ()

Krabak

Jako malej jsem tento film zbožňoval:-) Taky komu se nelíbí 101 malinkejch štěnátek? Kdyby to byli baseti...tak snad, ale dalmatini? ty jsou pekny:-) --->75% ()

Merkin

Musím ocenit práci se zvířaty. Naučit všechny němé tváře kouskům, které předvedly před kamerou tohoto snímku, byl doslova nadlidský výkon, proto nemohu zařadit 101 dalmatinů do průměrných filmů. Skrývá se za ním velký kus práce, navíc postava ďábelské Cruely De Vil je opravdu působivá a nadmíru originální ve srovnání s ostatními ,,záporáky" a dr. House s panem Weasleyem alias patomatovské duo zločinných týpků je i po letech vychytané, vtipné a ,,profesionální". Jednoduchý příběh zkrátka, je-li zabalen do vystailovaného pláště, se jentak neokouká:) ()