Svádění

Pretty Persuasion

Komedie / Drama

USA, 2005, 104 min

• lopata555

Hneď prvý záber na prsíčka a nožičky mladých žien chcel hneď na začiatku pritiahnuť pozornosť viac na pohyblivé obrázky ako na dej, hlavne ma ale v tomto utvrdzuje fakt že Kimberly v skoro v každom zábere je vo svetríku bez podprsenky / opäť nie žeby som sa sťažoval ale je to fakt / a i keď sa dej postupne slušne rozbiehal, hlavne vtedy keď Kimberly predstavuje novej spolužiačke školu, no v momente keď prišla žaloba a súdny proces som sa začal nudiť .... nechápem zaradeniu do komédie, ale to bude asi tým že nemám 12 ...(4.8.2013)

Spočiatku ide "len" o nekorektnú komédiu, ktorá odhaľuje spoločenské stereotypy v Amerike, asi ako minisukňa stehná dlhonohej študentky. Neskôr rozpútaná krimi zápletka trochu spomalí tempo, ale prezrádza aj väčšie ambície filmu, ktorý však zapojením príbehu o mladej manipulátorke nie je veľmi originálny. No scenár prichystal premyslenú cestu k finálnemu odkrytiu nečakanej, aj keď jednoduchej motivácie hlavnej hrdinky. Tá, spolu s jej presvedčivým stvárnením v podaní Evan Rachel Wood, a možno aj podmanivou hudbou v pozadí, povyšuje tento nenápadný počin o mladých na skutočný psycho-thriller.(20.3.2015)

Pro mě teda velmi milé překvápko. E. R. Wood, krom toho že je krásná holka, je ještě skvělá herečka a tato role jí fakt sedla. Předvedla se parádně a nešlo jí nevěřit jediný okamžik. Problematika se taky nedá nazvat nějak neaktuální. Vůbec učitelům jejich roli nezávidím. A myslím, že s tímto se, zvláště na střední škole, můžeme setkat celkem běžně. Fakt se mi líbilo, jakt o bylo vymyšlené a postavy skvěle zahrané. Méně známých obličejů vše jen podpořilo. A postava Kimberly byla dokonalá! Skvělá psychologická práce jak tvůrců tak herečky. Líbilo a ne málo!(6.1.2013)

Ten film (nevedomky)predbehol dobu minimalne o desat rokov. V dobe vzniku to musela byt iba tradicna indie festivalovka s nie uplne zvladnutou dramaturgiou, ale so super hercami na cele s paradnou psychobitch Ewan Rachel Wood. V sucasnosti, ked spolocnostou rezonuje problem imigrantov, homolobby, prehnanej politickej korektnosti, tuzba teenagerov po socialnej pozornosti a najma kampan metoo ale ide o skvelu satiru so super hercami na cele s paradnou psychobitch Ewan Rachel Wood. Velmi ma to bavilo aj napriek nie uplne zvladnutej rezii a scenaru. 8/10 P.S. navyse sa tam riesi ako chce Disney posobit na ludi. Takze James Gunn takisto pozdravuje😉(2.8.2018)

• D.Moore

Docela hloupý film s velice jednoduchým a nijak překvapivým dějem, který se tvůrci rozhodli zatraktivnit tím, že ho vypráví napřeskáčku... Bohužel to nepomohlo, neboť veškeré flashbacky jsou zbytečné a to, co se v nich odehraje, si už každý prostě musel dávno domyslet. Humoru, který by stál za zmínku, by se člověk taky nedopitval, takže jediné, kvůli čemu Svádění neposílám do odpadových hlubin, je postava arabské studentky, která měla jako jediná něco do sebe.(20.9.2012)

• - Hudbu k filmu nahral aj Slovenský komorný orchester pod vedením Oskara Rózsu. (magu)