Svádění

Pretty Persuasion

Komedie / Drama

USA, 2005, 104 min

• StarsFan

Ehm, ehm. Svádění je mírně řečeno stupidní film, ve kterém toho komediálního nadhledu skutečně moc není. A to ani nemluvím o střihu, na který zjevně už nezbyly peníze, jinak si nedovedu představit, proč každých deset minut film přeskakuje do jiné časové osy. Samozřejmě, můžeme za tím hledat něco jiného, ha, ona je to satira na právnický systém v USA! Ne, proti satirám nic nemám, ale hledat ji za vším, co se nepovede? Jediné, co tak nakonec můžu hodnotit kladně, je James Woods; zvrhlý úchyl, který střídavě nadává, chodí po domě v županu, masturbuje nebo ostatním předhazuje své rasistické názory. Trochu mi to připomíná mnou nedávno viděný Hvězdný prach s Robertem De Nirem, který i v minimálním hereckém prostoru dokázat zastínit všechny ostatní. James to ve Svádění dělá taky. Jenže narozdíl od Hvězdného prachu Svádění jinak jako film za nic nestojí.(7.2.2008)

• lopata555

Hneď prvý záber na prsíčka a nožičky mladých žien chcel hneď na začiatku pritiahnuť pozornosť viac na pohyblivé obrázky ako na dej, hlavne ma ale v tomto utvrdzuje fakt že Kimberly v skoro v každom zábere je vo svetríku bez podprsenky / opäť nie žeby som sa sťažoval ale je to fakt / a i keď sa dej postupne slušne rozbiehal, hlavne vtedy keď Kimberly predstavuje novej spolužiačke školu, no v momente keď prišla žaloba a súdny proces som sa začal nudiť .... nechápem zaradeniu do komédie, ale to bude asi tým že nemám 12 ...(4.8.2013)

Ten konec překvapí, připodobnění manipulace ke střelbě puškou může být šokující, jenže v našem případě jsou náboji sami pokrytečtí lidé, tudíž oni sami střílí, naše dirigentka jim jen pomohla k nalezení starých pudů, jako je zaujetí neštěstím druhých a schopnost soudit či linčovat. Kulka v hlavě se mnou ani nehla, ale závěrečný pohled do očí vyvolá zvědavost, na co asi v tom okamžiku myslela ?(21.12.2009)

Příběh patnáctileté dívka, která vlastní ty nejlepší a nejnebezpečnější zbraně (krásu, chytrost a sebevědomí) s kterými dosáhne prakticky všeho, po čem touží bez sebemenších problémů. Proč mě vůbec nepřekvapuje, že by se tohle v Beverly Hills mohlo dít? Zábavné, svižné, správně cynické, do jisté míry pravdivé, místy přehnané, ale uvěřitelné. K tomu ta dětská tvářička Evan Rachel Wood(ové), pro kterou byste udělali prakticky všechno. Žrala jsem ji každou scénu. Škoda, že nejsem taky taková svině, kde bych dneska byla :o)(30.8.2010)

• Pavlínka9

Pro mě je děsně těžké tento film hodnotit...Je to podle mě na jednu stranu strašně blbě natočený film, ale na druhou stranu tam exceluje znázornění touhy po slávě, vytrvalost po tom, čeho chce člověk dosáhnout a udělá pro to opravdu cokoliv.... Možná se to nezdá, ale film vyniká hodně vnitřním bojem mladé dívky, která je odhodlaná být slavná a štěstí ostatních ji nezajímá...Hlavně posledních 15 minut, kdy dochází k rozluštění situace a všimneme si ještě lepšího hereckého výkonu Wood, "kterou" bych za kamarádku rozhodně nechtěla. Souhlasím ještě s komentářem kOCOURA, který to vystihl přesně.(3.8.2014)