Svádění

Pretty Persuasion

Komedie / Drama

USA, 2005, 104 min

• lopata555

Hneď prvý záber na prsíčka a nožičky mladých žien chcel hneď na začiatku pritiahnuť pozornosť viac na pohyblivé obrázky ako na dej, hlavne ma ale v tomto utvrdzuje fakt že Kimberly v skoro v každom zábere je vo svetríku bez podprsenky / opäť nie žeby som sa sťažoval ale je to fakt / a i keď sa dej postupne slušne rozbiehal, hlavne vtedy keď Kimberly predstavuje novej spolužiačke školu, no v momente keď prišla žaloba a súdny proces som sa začal nudiť .... nechápem zaradeniu do komédie, ale to bude asi tým že nemám 12 ...(4.8.2013)

Chytrá dívka co čte Deník Anny Frankové, ve filmu natočeném před deseti nebo dvaceti lety by se stranila společnosti a chodila pouze v černé, protože černá odpovídá její duši, zatímco v současném filmu praktikuje anální, orální a lesbický sex a používá výrazy, které bych já nikdy nevypustil z pusy. Herečky jako je Evan Rachel Wood si však zaslouží hrát silné ženské hrdinky, ač jakkoliv zkažené a já si zasloužím je v takovýchto rolích vidět, jak se smějí, brečí (a jak lížou bobra)(26.2.2007)

Svádění je velmi svérázné dílko se skvělým scénářem i dialogy, to vše podpořené příjemným humorem a výborným obsazením. Zejména rodiče Kimberly v podání Jamese Woodse a Jaime King jsou správně cáklí:) Tou nejzářivější hvězdou je zde pro mě Evan Rachel Wood. Její nadpozemská krása mě uchvacuje v každém filmu a zde vyzní ještě o mnoho svůdněji i nebezpečněji díky její postavě. Jako znuděná, sebevědomá, manipulativní zbohatlická dcerunka je dokonalá.(21.3.2013)

• StarsFan

Ehm, ehm. Svádění je mírně řečeno stupidní film, ve kterém toho komediálního nadhledu skutečně moc není. A to ani nemluvím o střihu, na který zjevně už nezbyly peníze, jinak si nedovedu představit, proč každých deset minut film přeskakuje do jiné časové osy. Samozřejmě, můžeme za tím hledat něco jiného, ha, ona je to satira na právnický systém v USA! Ne, proti satirám nic nemám, ale hledat ji za vším, co se nepovede? Jediné, co tak nakonec můžu hodnotit kladně, je James Woods; zvrhlý úchyl, který střídavě nadává, chodí po domě v županu, masturbuje nebo ostatním předhazuje své rasistické názory. Trochu mi to připomíná mnou nedávno viděný Hvězdný prach s Robertem De Nirem, který i v minimálním hereckém prostoru dokázat zastínit všechny ostatní. James to ve Svádění dělá taky. Jenže narozdíl od Hvězdného prachu Svádění jinak jako film za nic nestojí.(7.2.2008)

S pevným odhodláním, jasnými úmysly a racionální úvahou dokážete cokoli. A neplatí to jen o šlechetných záměrech. Velmi chutná a ostrá rána do všech společenských problémů, se sexualitou a rasismem v čele. Škoda, že se v závěru stane příliš mnoho věcí, který tak výsledný černohumorný mix tříští na kousky bez předchozí rafinovanosti.(17.11.2007)