Kimberly (Evan Rachel Wood) je 15tiletá puberťačka z Beverly Hills. Je krásná, chytrá, zábavná, vzrušující, ale dokáže šokovat svou krutostí. Udělá cokoli, aby se stala slavnou a atraktivní. Rozhodne se svést svého třídního učitele. Zaplétá se do sítě lhaní, předstírání, vydírání... až se nakonec dostane před soud za své zvláštní sexuální praktiky. (oficiální text distributora)

Trailer

MontyBrogan

Spočiatku ide "len" o nekorektnú komédiu, ktorá odhaľuje spoločenské stereotypy v Amerike, asi ako minisukňa stehná dlhonohej študentky. Neskôr rozpútaná krimi zápletka trochu spomalí tempo, ale prezrádza aj väčšie ambície filmu, ktorý však zapojením príbehu o mladej manipulátorke nie je veľmi originálny. No scenár prichystal premyslenú cestu k finálnemu odkrytiu nečakanej, aj keď jednoduchej motivácie hlavnej hrdinky. Tá, spolu s jej presvedčivým stvárnením v podaní Evan Rachel Wood, a možno aj podmanivou hudbou v pozadí, povyšuje tento nenápadný počin o mladých na skutočný psycho-thriller. ()

strougy

Příjemná a lehce zvrhlá zábava ideální na zabití nudného odpoledne. Příjemná zejména díky vtipným postavám, kdy vyniká především muslimská dívka Randa (Kimberly: "Rando, co je nejlepší věcí v této zemi?" Randa: "Sylvester Stallone?") a otec hlavní hrdinky ztvárněný Jamesem Woodsem, jenž ve všech svých scénách vystupuje jako naprostý úchyl. Zvrhlá díky tomu, že hlavní hrdinka, ač jí je teprve 15 let, má více sexuálních zkušeností než prostitutka po 10 letech šlapání chodníku na E55 a během filmu je zdárně rozšiřuje. :-) ()

Real Tom Hardy

Film som videl dnes po obede, no po 4 hodinách ho dávam znovu. Obsahovo navonok nemá čo ponúknuť, rieši falošné sexuálne obvinenie profesora dramatického krúžku elitárskou rozmaznanou zazobanou sociopatickou študentkou z Beverly Hills. Pod povrchom sa ale venuje viacerým témam sociálneho charakteru a v tom čase aktuálnych soc. problémov americkej spoločnosti. To všetko je síce pekné, dominuje ale v inej oblasti. Vizuál je v skutku impozantný a pôsobivý. Scénograf s rejžom a kameramanom sa tu vyhrali a vybláznili asi do úplného bezvedomia, bo čo záber, to perla, veľmi precízne nasnímaná. Ale nie zvyčajným filmárskym postupom, kedy sa takéto vytvárajú čisto len preto, aby pozdvihli vizuálnu stránku diela. Toto boli "obyčajné" zábery etablujúce a snímajúce dané scény, nič viac, nič menej, avšak vymaznané do zblbnutia... Mimo toho pôsobivý herecký koncert Evan Rachel Wood, ktorá zatieňuje aj prítomného Jamesa Woodsa, čo som nikdy neveril, že poviem. K filmu sa opäť čoskoro vrátim... (x) "I like this music. Can you buy the soundtrack to pornos?" ()

pepo

Ten film (nevedomky)predbehol dobu minimalne o desat rokov. V dobe vzniku to musela byt iba tradicna indie festivalovka s nie uplne zvladnutou dramaturgiou, ale so super hercami na cele s paradnou psychobitch Ewan Rachel Wood. V sucasnosti, ked spolocnostou rezonuje problem imigrantov, homolobby, prehnanej politickej korektnosti, tuzba teenagerov po socialnej pozornosti a najma kampan metoo ale ide o skvelu satiru so super hercami na cele s paradnou psychobitch Ewan Rachel Wood. Velmi ma to bavilo aj napriek nie uplne zvladnutej rezii a scenaru. 8/10 P.S. navyse sa tam riesi ako chce Disney posobit na ludi. Takze James Gunn takisto pozdravuje😉 ()

JJ.Gibson

Pretty Persuasion no vlastně ne. Moc se to nepovedlo. Kimberly a její ďábelský plán nepůsobil zrovna nějak věrohodně nebo aspoň nebyl dostatečně záživný. Tento film chtěl asi evokovat vzpomínku na Velmi nebezpečné známosti, což se v jisté malé míře daří, ale to je tak vše. Fajn byla Jane Krakowski, akorát škoda, že její postava reportérky byla malinko stupidní :) Toť asi vše... ()

• Skladateľ Gilad Benamram bol celkom prekvapený, keď mu režisér povedal, že nemá v pláne zahrnúť do filmu akékoľvek skladby a jediná hudba má v ňom byť iba od neho. Benamram sa totiž veľmi tešil na to, ako bude vyberať konkrétne skladby z rôznych žánrov. (Real Tom Hardy)
  • Hudbu k filmu nahral aj Slovenský komorný orchester pod vedením Oskara Rózsu. (magu)

Související novinky

Siegova Teória chaosu

Siegova Teória chaosu

20.09.2005

Režisér Marcos Siega (na obr.), ktorý okrem niekoľkých videoklipov a niekoľkých epizód TV seriálov nakrútil jeden priemerný a jeden strašný film, bude režírovať komédiu CHAOS THEORY. Ryan Reynolds v… (více)