Svádění

Pretty Persuasion

Komedie / Drama

USA, 2005, 104 min

• lopata555

Hneď prvý záber na prsíčka a nožičky mladých žien chcel hneď na začiatku pritiahnuť pozornosť viac na pohyblivé obrázky ako na dej, hlavne ma ale v tomto utvrdzuje fakt že Kimberly v skoro v každom zábere je vo svetríku bez podprsenky / opäť nie žeby som sa sťažoval ale je to fakt / a i keď sa dej postupne slušne rozbiehal, hlavne vtedy keď Kimberly predstavuje novej spolužiačke školu, no v momente keď prišla žaloba a súdny proces som sa začal nudiť .... nechápem zaradeniu do komédie, ale to bude asi tým že nemám 12 ...(4.8.2013)

Skvěle vyobrazená středoškolská depka s chytrým (!) průběhem a trochu lámaným závěrem, ze kterého čpí až příliš idealismu ohledně svobody a nepotrestání. Rozhodně se nenechte zmást označením komedie - víc než o smíchu je to o zamyšlení se nad průstřelností systému a nadměrnou vyspělostí těch, co se nezdají.(11.2.2007)

Trošku dvourozměrné a plné stereotypů, ale to se v USA drama-komediích ze školního prostředí dá očekávat.Důvody všeho jejího počínání byly od začátku průhledé a konec předvídatelný, ale i přesto to bylo tak nějak napínavé a zvláštně zajímavé až do konce.Psychologická stránka filmu byla taky pěkně rozpracovaná (zajímavá scéna -Kimberly a mladý Horovitz na koberečku v ředitelně)(7.5.2010)

• D.Moore

Docela hloupý film s velice jednoduchým a nijak překvapivým dějem, který se tvůrci rozhodli zatraktivnit tím, že ho vypráví napřeskáčku... Bohužel to nepomohlo, neboť veškeré flashbacky jsou zbytečné a to, co se v nich odehraje, si už každý prostě musel dávno domyslet. Humoru, který by stál za zmínku, by se člověk taky nedopitval, takže jediné, kvůli čemu Svádění neposílám do odpadových hlubin, je postava arabské studentky, která měla jako jediná něco do sebe.(20.9.2012)

Příběh patnáctileté dívka, která vlastní ty nejlepší a nejnebezpečnější zbraně (krásu, chytrost a sebevědomí) s kterými dosáhne prakticky všeho, po čem touží bez sebemenších problémů. Proč mě vůbec nepřekvapuje, že by se tohle v Beverly Hills mohlo dít? Zábavné, svižné, správně cynické, do jisté míry pravdivé, místy přehnané, ale uvěřitelné. K tomu ta dětská tvářička Evan Rachel Wood(ové), pro kterou byste udělali prakticky všechno. Žrala jsem ji každou scénu. Škoda, že nejsem taky taková svině, kde bych dneska byla :o)(30.8.2010)