Maska zrcadla

Bílá královna upadla do hlubokého spánku a jen tak se neprobudí. Celé její království pokryl černý stín. Rovnováha mezi temnotou a světlem byla narušena a znovu nastolit ji dokáže pouze Maska zrcadla. A tak se Helena, sama uprostřed neznámé země, vydává na dlouhou cestu za ztraceným šperkem, který musí nalézt dříve, než temnota zahalí Svět snů navždy. Autorem scénáře je držitel mnoha ocenění v oboru fantasy Neil Gaiman a i jeho zásluhou se z Masky zrcadla – díky kombinaci hraných scén a animací - stala lahůdka pro oči i duši. Poznejte zvláštní a tajemná stvoření v neuvěřitelném světě fantazie, k jehož dokonalosti přispívají i působivé obrazové prostředky a nekonečná představivost výtvarníka a režiséra Davea McKeana. (oficiální text distributora)

jajinka odpad!

Ani nevím proč, ale vydržela jsem na to koukat až do konce..Ale celkové dojmy.. velká slátanina bez myšlenky a s zcela přeskákanou pasáží nějakého logického zvratu.. na tuhle fantasy moje fantasy cítění nestačí.. ()

PogoJoe

Úlet. Dvě hvězdičky za úžasnou vizuální stránku - výtvarníci si neskutečně vyhráli. Ale jinak je to mišmaš kuriozit, originalit, blbůstek, masek, barev, hrozné dishamonické "hudby", vše bez ladu a skladu poskládané za sebe. Alenka v říši divu po britsku, sen. ()

Aiax

Leckomu takové lehce bizarní tiché fantastično jistě stačí, ale já osobně potřebuju navíc i skvělý a silný příběh, který by mě u filmu udržel. Tady zápletka bohužel až příliš připomíná Nekonečný příběh, což nemohoucnost autorů v tomto konkrétním ohledu jenom podtrhuje. Některé nápady, výtvarné i režisérské, jsou moc fajn, a nevadí mi ani zjevně podfinancovaná výprava, ale Helenino putování je pro otrlého fandu sci-fi a fantasy jako já zkrátka už příliš tuctové, neobjevné a nudné. (Na druhé straně nechtěl bych kazit náladu mladším a nezkušenějším, kteří ještě nemají tolik načteno a nakoukáno, ty by mohl Mirrormask okouzlit, proč ne). Jednoznačnou hvězdou filmu je, alespoň pro mě, mladá Stephanie Leonidas, moc bych si přál, abychom o ní ještě slyšeli. Za ni a za kreativního ducha Davea McKeana po hvězdě. ()

dee-key

Atmosféricky to z filmu McKeanem a Gaimanem jenom čiší. Lacinější vizualizace kvůli nižšímu rozpočtu nevadí, ale pro někoho, kdo má Gaimana přečteného zepředu zezadu to nikterak objevné nebude. Film je to pěkný, ale vidět znovu ho nemusím. Lepší tři. ()

xjane

Tenhle ujetý film připomíná moderní Alenku v říši divů a Nekonečný příběh dohromady, je sice pěkný po vizuální stránce, ale mně vykreslení snového světa hlavní hrdinky moc nesedlo... Příběh je takový nijaký, první půlka celkem dost nudí, kdyby se to trochu nerozjelo, byla bych další z řady, kdo by měl velký problém MirrorMask dokoukat. Za kreativitu a vizuální stránku dávám 45%. ()

Nautila

Na tohle jsem se velmi těšila. Zatraceně moc jsem se těšila. Miluju Sandmana, miluju věci Gaimana, miluju ilustrace a díla McKeana. Bohužel...jak to pak tak bývá...přišlo zklamání. Nevím proč, příběhem to není, byť není kdovíjaký, stylizace se mi líbila...ale prostě tomu něco chybí, nějaká šťáva, poutavost...nevím. Škoda. ()

Dannysek4U

Neuvěřitelná, vážně neuvěřitelná obrazová hostina. Jen škoda, že je ten příběh trochu naivní. Ale jinak rozhodně nutnost zhlédnout ()

Gaaron

Nedostižný klenot v oblasti fantastického filmu, v němž každá pronesená věta dýchá typickou gaimanovskou atmosférou. A je vidět, že s Davem McKeanem si Neal skvěle rozumí. ()

pakobylka

Fascinující, dobrodružný a svým způsobem i velice poetický výlet dospívající Heleny do čarovného světa fantazie, do bizarní krajiny snů obydlené prapodivnými bytostmi ... Její marný pokus o útěk před skutečným životem i před vlastními výčitkami je přitom velice důležitý: Ve svém důsledku pro ni znamená velký krok směrem k dospělosti. Není od věci, když se na sebe můžete podívat s odstupem, neboť v každém z nás (nejenom v našich zpravidla nechápavých matkách) se skrývá královna světla i královna temnoty. A když zachráníte imaginární svět vlastní představivosti, třeba spasíte i sami sebe. ()

emo

Toto dielko Davea McKeanea a Nelila Gaimana je ťažko inak charakterizovať ako ťažkú haluz... Aj keď tvorbu Gaimana poznám dôverne, tento film som musel stráviť. Dej je strašne jednoduchý až primitívny a v mnohých ohľadoch pripomína Coraline. Zato však vizálne spracovanie a hudobná stránka uchvátia diváka na prvý pohľad. McKeanov rukopis je rovnako ako pri mnohých iných dielach vytvorených v spolupráci s Neilom Gaimanom rozpoznateľný na prvý pohľad a divákovi ostávajú oči pre úžas. Nie pre každého, ale keď vás raz osloví, už vás nepustí! ()

Radiq

Abych citoval z filmu, konkrétně z posledního záběru: "Co?" a přidal bych k tomu stejně nechápavej výraz. Fakt jsem to celou dobu měl nepochopený, respektive byl jsem z toho pěkně zmatenej. Příběh, co se odehrává ve snu a ještě k tomu na nástěnce?! No to je celej Neil Gaiman - prostě psycho mixovaný s Alenkou v řísi divů. Nemůžu říct, že se mi to nějak moc líbilo. Ale bylo to moc krásně udělaný (svět, potvory, zajímavý nápady). No ale fakt to byly trochu moc nechápačky. ()

AdaMM

zvláštní, výtvarně rozhodně výrazné, ale dějově poněkud slabší... podobný dojem jsem měl ale z některých Gaimanových horších knížek taky ;) ()

Qualdezar

Po vizuální stránce opravdu úchvatné. McKean jak vyšitý. Co se týče příběhu, čekal jsem možná o malinko více, vzhkedem k tomu, že scénář psal Gaiman, i když pravda, žádny Tolstoj to není :-). Má to celkem pomalý rozjezd, mě sice pomalé rozjezdy moc nevadí, ale tady to myslím bylo trochu zbytečné. A hlavně mě zklamal konec, který působil trochu až kýčovitě a rozhodně si dovedu představit lepší (ale respektuji, že je to více méně pohádka). Kromě začátku a konce tedy celkem fajn i po obsahové stránce. Taková Alenka-Nekonečny příběh-Čaroděj ze země Oz po Gaimanovsku. (slabší 4/5) ()

Courtemanche

Souhlasím s názory uživatele ,,Cervenak,,: ,,Nádherný, nápaditý vizuál,...mimoriadne sympatická hlavná predstaviteľka..., scénář ale slabší.,, 3,5/5 ()

tatanapope

Celé to na mě působilo , tak nějak až moc umělecky a ponuře ,nejsem si úplně jistá na jakou věkovou kategorii je to zaměřeno , ale děti a mladí to rozhodně nebudou , co je podle mě u sci-fi špatně . Děj byl taky řekněme , až extrémně jednoduchý a ne úplně zajímavý , ale po umělecké stránce to bylo velice zajímavé , takové jako by člověk koukal někde na uměleckou galerii , pouze za toto dávám vysoké hodnocení , protože po téhle stránce to bylo velice zajímavé a neobvyklé . Viděno v rámci Season Chalenge Tour 2015 ()

Raven0

Hezké. Vizuální stránka samozřejmě vyhrává (i když některé animace bijí do očí) ale přesto občas trošku těžkopádné až nudné. Možná kdyby to mělo větší spád... Jinak velmi zajímavé dobrodružné dílko s hezkou a sympatickou hlavní hrdinkou... 3+ ()

July

Neberte to jako film. Berte to jako sen, který oživl na stříbrném plátně nebo televizní obrazovce. Tomu, kdo nerad sní, se Maska zrcadla asi líbit nebude. Ale tomu, kdo si na nereálný svět, kde je všechno možné, dokáže zvyknout, se snad zalíbí. Nehledejte logiku ani propracovaný děj. Na těch 101 minut sněte. P.S.: Valentýn je docela vtipný. ()

Gaiman jede – chystá se Nikdykde

Gaiman jede – chystá se Nikdykde

25.08.2007

Fantasy Hvězdný prach se v zámořských kinech kdovíjak nedaří, ale recenze nešetří chválou, a tak se pozvolna začíná uvažovat o adaptaci další knížky Neila Gaimana. Tentokrát by šlo o Nikdykde,… (více)