Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

old salt

Tak to byl děs a hrůza. Jak mohl tohle někdo natočit, nechápu. Katastrofální scénář - a z toho vše vychází. Postavy přicházejí, odcházejí, prdí se i padá, střídají se lokality ... a všichni jezdí nissanem. A nejkrásnější je Koudelkův snad desetkrát opakovaný "odzbroující" úsměv. Katastrofální slátanina. Moje děti se však místy bavily, a syna úplně odrovnaly pálicí se jitrnice, takže dvě hvězdy mohou být. Já dám jednu. Takhle vypadá divácky nejúspěšnější film ? No potěš ... ()

mikina74

Scénaristka a režisérka Marie Poledňáková chtěla vsadit na úspěch svých filmů Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak poslat tatínka do polepšovny, ale netrefila do černého. Místo komedie, na kterou se lidé rádi podívají i podvacáté, jak je tomu u oněch menovaných, natočila propadák. Divák se nevyhne srovnávání a nedočká se nového Tomáše Holého, který byl nosníkem obou filmů. ()

Nerajohn

Tragédie. Ještě nikdy jsem se takhle nenudil. Bohužel to nešlo vypnout anebo odejít, protože to nešlo. Jediný, kdo mně nazklamal, byl V.Postránecký, jinak jsem těm postavám nic nevěřil. A trapnost nade vše jménem B.Štěpánová nebo Vojtek ? Sorry, ale už nemůžu....... ()

česnek odpad!

Někteří režiséři (a není jich málo) žel nedokáží navázat na svou slávu a svůj um, který prokazovali před listopadem 1989. Žel Marie Poledňáková k nim patří. Co říci k tomuto filmu než to, že je to opravdový nefalšovaný kýč. Samozřejmě je těžké navázat na povedené filmy Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny, ale i když posoudíme tento nový film samostatně, nelze než konstatovat, že se jedná o brak. Chybou bylo určitě obsadit do role tatínka Miroslava Etzlera. Měl to být empatický člověk, ale M. Etzler tak rozhodně nepůsobí, domnívám se, že jeho uplatnění je spíše role zločinců, padouchů apod. Zápletka filmu je nezajímavá, jednoduchá, plitká a povrchní, její vývoj je nesympatický. Výkon herečky Timkové nebyl špatný, ale hodil se spíše do jiného žánru. Vcelku obstojným výkonem Václava Postráneckého však už film být zachráněn nemohl. ()

Lachtan44

Podle mého názoru i hodnocení ostatních je tento snímek asi nejhorším českým filmem který byl v roce 2006 natočen. ()

Puppy

Zase tak strasne to neni, v porovnani se zbytkem soucasne produkce. Problem cislo jedna je scenar, jako u vetsiny ceskych filmu. Problem cislo dva herci, to opravdu nemame lepsi "detskou hvezdu" nez je Madl ? Pani reziserka se nemela bat udelat film "po staru" a neznazit se za kazdou cenu do neho vkladat soucasne "zabavni" prvky. Treba Woody Allen toci dobre filmy prave proto, ze jsou vlastne stale stejne. Cele to na me pusobi jako produkt smichany z Novacke estrady a Receptare. Filmu chybi urcita poetika, hravost a prirozenost, vetsina hercu strasne prehrava a pitvori se. Skoda. P.S. Jitka Schneiderova by si po delsi dobe snad zaslouzila nejakou lepsi roli. ()

SonyLucy

To nebyla podívaná, ale strašná hrůza.Pro mě teda velké zklamání. Amatérský vtip Poledňákové. Od kdy učitelky vyvolávají malé děti příjmením a nechávají je jen se zdravotníkem, zatímco ony vysedávají na chatě?Pěkná blbost. ()

Gwilwen odpad!

Při vší úctě k paní Poledňákové lepší hodnocení prostě dát nemohu. Nejsmutnější ze všeho je, že vybrakovala své vlastní povedené filmy. Hlášky, které ve S tebou mě baví svět nebo Jak vytrhnout velrybě stoličku prostě fungují, vyloženě surově nacpala do tohoto ubohého odvaru. Nevýrazné herecké výkony a navíc obsazení otřesného Daniela Nekonečného celý film posílá do odpadu. ()

Sobotinka

Děs běs... Se to nějak nepovedlo. Neskutečně rozlítaný, uřvaný, nezajímavý počin. O nějaké návaznosti na předchozí filmy M. P. se nedá ani mluvit. Tomáš Holý byl prostě Tomáš Holý a dětičky z krokodýlů jsou vedle něj obyčejní šumaři. ()

MaxQ69 odpad!

Tento film jsem viděl v autubusu cestou na sportovní kurz do Chorvatska. Jako první, co nám řidič pustil byl "dokumentární horor" Kanibalové. Každému se zvedal žaludek a proto, když nám nabídl pokračování, raději jsme všichni zdvořile odmítli a sáhli po komedii. Ale nejspíš to byla chyba. Po chvíli jsem si začal nadávat, proč jsem nehlasoval pro pokračování té morbidní hovadiny, co nám pouštěli předtím. Nemáte ani ponětí, jak moc jsem se těšil na stěžejní část, na titulky v závěru. Skutečně mi asi uniklo, čeho se tvůrci pokoušeli dosáhnout. Naprosto stupidní děj, stupidní zápletky, stupidní humor a stupidní herecké výkony. Abych to zkrátil - byl to extrémně stupidní film. Nevím, zda to měla být jakási "coververze" komedie století S tebou mě baví svět, ale vím, že pokud ano, tak se plán rozhodně nevydařil. Fuj! ()

Riker

Tak schizofrenní film jsem už dlouho neviděl. Čekal jsem aspoň trochu oddychovou, rodinnou komedii. Ale nebyla to oddychová, rodinná ještě méně a komedie už jen tak napůl.. Děj byl po většinu filmu strašně zamotaný, asi hlavně díky nelogickým střihům. Hudební vsuvky pánů Vojtka a Nekonečného byly naprosto otřesné, to snad paní Poledňáková nemohla myslet vážně (nebo spíš Nova?). Většina dětských představitelů hrála tak prkenně a nuceně, že bych jim to nevěřil ani po flašce whisky. Pár pozitiv ale také najdu, povedené exteriéry v Tatrách a sem tam i scénky, u kterých jsem se zasmál. Celkově však slabý podprůměr, těch 35% zdejšího hodnocení je tak akorát. ()

yarghoul

Já jsem vážně chtěla dát 3* jakožto pro normální rodinný film na nedělní večer, ale dvojrodina v podání Laurinová, Duchková, Nekonečný, Vojtek byla pro mě něco jako noční můra, ze který se ještě teď odkopávám. Takže bohužel, za 2*. ()

Pokud se dá kniha Jak Anděla viděla Anděla považovat za předlohu (velmi volně zpracovanou, ale pokud to předloha být neměla, tak je to nehorázně okopírované!), pak jde o zpracování chabé a smutné. Zvláště, když porovnám jeho dva úžasné v podstatě předky Jak vytrhnout Velrybě stoličku a jak dostat tatínka do polepšovny. Zápletka není nic moc, charaktery jsou vymyšlené dobře a mají celkem slušný potenciál, ve filmu ovšem nedostanou šanci. Vtip to postrádá úplně, pokud ovšem nepočítáte pár ne originálních gagů. Tu hvězdičku tomu dávám za Postráneckého a pár dalších, kteří dělali, co mohli. ()

Budh@

S prvními dvěma díly se to srovnat nedá. Film jako takový mě neurazil. Proč tak vysoké hodnocení? Jednoduše protože Václav Postránecký. Film jsem viděl asi 3x a pokaždé pouze kvůli Vaškovi. Ten si tu roli strašným způsobem užíval. 75% ()

HennessyVSOP odpad!

Já nevím ani za co dávám tu jednu hvězdu, možná za snahu. PS: měním hodnocení, tohle je vážně odporný film. Jako spousta dnešní české tvorby co jde do kin, bohužel :( ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková