Jack Stanfield má vše, po čem může muž jako on toužit. Jako specialista na ochranu bankovních kont má dobrou práci v bance v Seattlu a šťastnou rodinu. Jednoho dne se v jeho voze objeví Billy Cox a oznámí mu, že jeho rodina byla právě unesena. Zpět ji získá pouze tehdy, pokud podle přesných pokynů převede z účtů nejbohatších klientů banky po deseti tisících dolarů na jeho účet, celkem sto milionů. Což se však zdá nemožné, protože potřebný terminál byl v rámci probíhající fůze převeden na ústředí ve Wichitě. Jack se proto pokusí uplatit Williho - jednoho z únosců. Cox je odposlouchává a Williho před Jackem a jeho ženou Beth chladnokrevně zavraždí. Zatímco Jack se další den v práci snaží najít způsob, jak Coxovi vyhovět a provést požadovanou transakci, Beth doma přesvědčuje jeho komplice, že se jich bezohledný šéf po akci chladnokrevně zbaví. Má zoufalý muž, improvizující v téměř beznadějné situaci, šanci porazit chladnokrevného zločince s dokonale promyšleným plánem? (TV Nova)

peetriss

Tento thriller nechci zase úplně zatracovat, koukat se na něj dalo, ale tak slabý a děravý scénář se jen tak nevidí. Harrison Ford se snaží co nejvíc to jde, ale na filmy tohoto typu už asi prostě nemá. Žijeme v počítačové době, a tak i s "počítačovými" filmy se logicky musel rozthrhnout pytel, ale proboha, chtělo by to do příběhů vnést také trochu inteligence, nápadů a logiky! To vše zde bohužel chybí. Na druhou stranu: při filmu se povětšinou nikterak nenudíte, při sychravém večeru vám poskytne nenáročnou zábavu, ve vašem povědomí však tento film velice brzy upadne v zapomnění. ()

Hanes88

Film vcelku docela dobrý, ale dalo se na tom zapracovat určitě více. Bohužel úplně ve všech směrech. Od kamery, přes scénář až po výkon Forda, který je můj oblíbený herec, ale zde se to ani jemu moc nepovedlo. Prostě takových slabých 40%. ()

Klay

Hollywood takových thrillerů chrlil mraky hlavně v 90. letech. Pokud už jste alergičtí na větu "Nech mou rodinu napokoji!", pak se Firewallu určitě vyhněte. Pro ty ostatní je to slušně odvedená žánrovka s pořád ještě svěžím Fordem a slizkým záporákem Paulem Bettanym. Loncraine rozhodně umí. Některé momenty jsou hodně napínavé a film rychle uteče, i když se občas zadýchává. Hlavně závěrečná třetina je až příliš ohratá na to, aby jste jen na vteřinku zapochybovali, že to dopadne jinak než si myslíte. ()

Yardie

Tak klasická šablona tohoto druhu snímků - otec, expert v něčem, popř. bohatý. Unesou mu rodinu a něco po něm chtějí - něco zlého. A on se snaží rodinu zachránit s tím, aby to zlé neudělal. Prostě klasika. Akorát se obmění co hlavní hrdina umí a co má udělat. Vše samozřejmě musí skončit happy endem. Toho jsme se dočkali i zde. Film tedy neměl moc čím překvapit. Každopádně je to solidní průměr, čisté 3*. Utíkalo to rychle, občas to bylo i napínavé. Prostě klasická pohodovka na jedno zkouknutí. Howgh! ()

aLPaC

Po tříleté odmlce přišel Ford s tuctovým thrillerem s příběhem, který už jsem viděl tisíckrát. Fordovi jsem navíc vůbec nevěřil, že by mohl být takový ajťák. Zajímavé je, že slovo Firewall ve filmu ani jednou nezazní. ()

kecinzer

Z počátku jsem byl přesvědčen dát jen 3 hvězdičky, ale ke konci jsem byl nucen své hodnocení přehodnotit a mírně zvýšit, protože děj docela vygradoval. Navíc se zde objevila moje oblíbení Chloe z 24 hodin. Takže není co řešit :). ()

Luqi

Stále prší a prší....... a atmosféra stále nikde. Keď k tomu pripočítam ničím originálny, vlečúci sa príbeh s množstvom logických dier, tak potom je to veľmi veľké sklamanie. Sklamanie preto, lebo na filmy s H. Fordom sa vždy dalo dívať, ale vyzerá to tak, že ani on už nie je zárukou solidného filmu............. ()

El-Barto

Firewall nenudí, chvílemi se dá u toho docela dobře pobavit a závěrečná bitka je dobře natočená. Jinak si myslím, že na tohle je Harrisona Forda škoda, ale nebýt jeho tak tuhle rutinní jednohubku hodnotím ještě hůř. ()

bobrux

Stařík Ford se snaží ukázat, že do starého železa ještě nepatří a občas se mu to dokonce i daří. Film má průměrný scénář, průměrné herecké výkony a průměrné zpracování. Až na pár "zvratů" vše jede v očekáváných kolejích. Prostě průměr každou vteřinou filmu. ()

zelda82

Uplne prumerny thriller, ktery sice pobavi pri nudnem veceru, ale kdyz ho dokoukate, skoro okamzite zapomenete, o co ze to tam vlastne slo. Paul Bettany je jako zaporak kupodivu dobry (coz bych po Wimbledonu necekal:)). Co je ale horsi, je Harrison Ford v akcnich scenach, kde uz pusobi hodne smesne a ja se jen desim, jak tenhle sedivy pan zvladne dalsi Indiana Jonese. ()

binsladin

americký sen se smrsknul na úspěšnou kariéru, rodinu a občasné odprásknutí těžkých záporáků přestárlým klaďasem ()

jesus666

Stále o tom istom... Krok prvý - americká produkcia si vyberie zo zoznamu profesií pokiaľ možno tú najnevhodnejšiu na stvárnenie akčného hrdinu. Krok druhý - do hlavnej úlohy obsadí Harrisona Forda, aby prišiel do kina aspoň niekto. Ford si prečíta sumu na šeku a súhlasí. Krok tretí - scenáristi zoberú zopár rokov starý námet, najlepšie už aj zopár krát sfilmovaný, pomenia názvy postáv, miesto kde sa dej odohráva, plus pár ďalších drobností a napíšu scenár. Pokiaľ možno s nejakou akčnou scénou pre Harrisona, aby bolo jasné, že aj po šesťdesiatke je to stále ten istý Harrison (ale nie až príliš akčnou, aby im Harrison predčasne nezomrel na infarkt, pretože zoznam profesií nevhodných na akčných hrdinov je ešte dlhý). Krok štvrtý - najmú menej známeho (rozumej lacnejšieho) režiséra, najlepšie zo zahraničia a úplne najlepšie z Veľkej Británie, lebo ten vie po anglicky a ušetria za tlmočníka. Nakoniec urobiť promo, najlepšie je zamerať sa na to, že Ford ešte nezomrel a opäť je nebezpečný, tentoraz ako odborník na IT. Každopádne napriek nízkemu hodnoteniu odporúčam tento film si pozrieť. Niežeby za to stál, ale nech v tom nie sme my, čo sme mali tú smolu ho vidieť, sami. ()

DHDV

Klasika, ničím mě tento film nepřekvapil. Klasický thriller, ve kterém režisér nic neriskuje. Aby náhodou nesnížil kvalitu díla. Jediné pozitivum tohoto filmu je, že rychle uteče a vynikající Bettany. ()

agassi68

Jeden z tých slabších filmov Harrisona Forda. Skrátka mu neuveríte, že sa vyzná v počítačoch. Ostatné je pozerateľné len pre neznalcov, bez prekvapujúceho momentu. ()

Puol

Absolútny nezáživný priemer, v ktorom vyniká akurát sympatický Harrison Ford. tento typ úlohy mu sedí a trochu som mu toho otca americkej rodiny v ťažkostiach aj uveril. Domnievam sa, že odborníci z danej oblasti len neveriaco gúľali očami. Tak za 5/10. ()

Hapretor

Nudný film s Harrisonem Forkem, který tady sotva "herecky" lape po dechu a dějově o velkých bednách (serverech), u kterých když přeseknete víc drátů než jeden, jste v prdeli. ()

Heroine

Nechápu jak se to některým filmařům podaří, ale udělají z nadějného námětu s výborným obsazením zcela nevýrazný a průměrný film. Ve Firewall chybí cokoli nového, co by film vyneslo z průměru. Ať už to je humor, jako mají "Banditi", nebo překvapivý závěr, jako má "Swordfish", a nebo třeba jenom více nápadů a akce, jako má "Ronin". Tenhle film má jenom herce, jinak nic. Paul Bettany je jako záporák naprosto vynikající, ale speciálně proto bych ocenila kdyby závěr dopadl opačně. Jinak mne film ani nenapínal, spíš nudil. Ale užila jsem si závěrečnou, slušně realisticky podanou rvačku Bettanyho s Fordem. ()

MickeyStuma

Harrison Ford v další akční roli. No, krapet to přeháním. Pořádné rvačky se dočkáme až na konci snímku. Unesení rodiny zaměstnance banky ve vysoké pozici a následné nucení k převodu vysoké částky peněz není nic nového pod sluncem. A tak zbývá jen sledovat, jaké zpracování přinesli tvůrci tentokrát. Po počátečním představení všech postav, se rozjede drama, které nezvykle na žánr netlačí na pilu a po dramatické stránce dává všemu potřebný čas se rozvinout. Atmosféra ale postupně zvyšuje svoji intenzitu, a to až do zmíněného závěru. Opět se tu naskytá několik nelogičností, ale to jsem lehce přehlédl a nekazil se thrillerový zážitek, který není zas tak špatný, jak vypadá. Snímek si drží tempo a snaží se neztratit napětí stůj co stůj. A vcelku se to daří. Zcela neškodný příběh, který rozhodně má co říct. ()