Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

Wicky

První polovina filmu je napínavá a struhující, ale ta druhá už je moc čarodejnická a snaží se to působit jako nějaký extra horor. Nadprůměrný horor. Doufám že letošní Návrat do Silent Hillu nezkazí tomuhle dílu pověst. 80% ()

sQelle

Halda malých nemotorných příšerek pobíhajících všude kolem. Policistka která je tak drsná, až to bolí. Holčička, která by se svými hořícími kousky měla raději vystupovat v cirkuse. Banda chytráku z kostela, kteří když jdou do terénu si hrají na kosmonauty. Jo a toho gigantického pána se struhadlem místo hlavy, co má v oblibě stahovat lidi z kůže, tak toho taky nechápu. ()

TheNine

Patřím mezi ty, kteří si musejí rychle sehnat toaleťák při zapraskání zdi nebo když vám průvan zabouchne dvěře.. Ale nečekal jsem, že se u tohodle ani jednou neleknu, natož abych se bál. To není nějaká frajeřina, tak to prostě je, na horory nerad koukám, protože si pak nemůžu dojít ani na záchod. Parádní výprava a design lokací není všechno. Příběh místy překvapí, na druhou stranu je ale plný suchých míst. Dialog: "Sáááájlént hýl..." Hodnocení: 70% ()

HiddenDragon

Vizualni stranka a hudba zde hraji prim. Ma to vpodstate stejnou atmosferu i nektere stejne lokace i uhly pohledu jako prvni Silent Hill z PlayStationu. Podle me je to jedna z nejzdarilejsich adaptaci hry do filmu. Ale znalost videoherni serie nutna neni, mysticky dej zcasti pochopite z pribehu, zcasti ho nepochopi nikdo, ale to je asi ucel :) jiste tajemno tu zustava....mestecko Silent Hill je zastreno hrichy minulosti, je proste jako tizivy psychedelicky sen, z ktereho nelze uniknout. Ulitle prisery jsou pro SH typicke, a najdeme je tedy i tady. Herci jsou standardni a triky velmi slusne...doporucuji. ()

Billie777

Začátek vypadal velmi slibně, pak jsem se ale dočkala zklamání, když jsem viděla, kolik krve a příšer na mě čeká a také to na mě působilo docela překombinovaně a začala jsem se trochu ztrácet v ději, což je asi vina také toho, že jsem v životě hru, podle které je film natočen, nehrála. Atmosféra byla sice krásná ale to je pro mě málo. Konec jsem moc nepochopila ale na druhou stranu mě to alespoň nutí o filmu pořád přemýšlet, což je dobře. :) ()

iXtr3m3

Brutálne skvele spracovaná herná adaptácia, podľa mňa jedna z najlepších, čo doteraz vznikli. Geniálne do detailov premakané hororové postavy, perfektné ozvučenie, fakt pecka. ()

Milan25

Silent Hill má jeden velký nedostatek, a sice: abyste tento film pořádně pochopili musíte být znalcem hry což já bohužel nejsem. Naštěstí byl se mnou v kině kamarád který tou hrou skoro žije a tak mi objasňoval určité situace, např. existenci dvou realit a střídání se "normálu" a pekla. Silent Hill bohužel patří k těm filmům u kterých mírně zkazí dojem hudba v titulcích. Hudba od Akiry Yamaoky během filmu je geniální a dokonale tam pasuje, ale ten lehký popík v titulkách mě naprosto zkazil chuť po tak tajemném konci. Jinak bych ale Silent Hill doporučil všem milovníkům filmů s herní předlohou, neboť Resident evil mu nesahá ani po kolena. ()

Romario

Excelentní atmosféra, výboné pasáže s industriálně dark ambientní hudbou ve stylu vydavatelství Cold Meat Industry, depresivní prostředí, to jsou vše skvělé ingredience tohoto výborného hororu, který jsem rád shlédl, aniž bych byl příznivec pc hry.Vadila mi snad jen určitá překombinovanost vztahů mezi postavami.Proto nedávám plný počet. ()

Balu...

Bez mučení se přiznám, že sem to ani trochu nepochopil.. A nebo pokud jo tak si tím nejsem ani trochu jistej. wtf? Na kousek, který mě něčím zaujal vždy připadly další 3, které mi připadaly absolutně mimo rámec. Měl sem se bát? Kde jsou ty časy, kdy sem hrál demo předlohy.. Mám při titulcích víc otázek než před samotným shlédnutím; a to nepřebije ani líbivé efekty a nohy Radhy Mitchel ()

Fanex

Nuda? Ne! Docela mě překvapil. Jako horor má "něco do sebe". Je to jak mix Doom, Alien, Harry Potter, Záhada Blair Whitch a Mumie :-d. Hororová a temná atmosféra zde jest, i když hodně počítačová Je to prostě "město v temnotě" a že hlavní role obsadili ženy, byla pro mě také pozitivní zpráva. 24 letá mladá žena v sukni, malá dívka a blonďatá policistka. Radha Mitchell svou roli zahrála skvěle, že chvílemi šel strach i zní :-D. V tomto filmu můžete i vidět, jak se může víra proměnit v něco temného, nebo ve společenství spíše "cvoků" nebo "fanatiků". Doporučuji ho všem Je to skvělá podívaná, kterou není vidět každý den! A že by trochu komedie?No, ne. ()

eagle-eye

Jednoznačně zklamání. Nečekal jsem žádný zázrak, ale že se budu dvě hodiny nudit, to jsem opravdu nečekal. Jenom jsem měl nutkání hlavní hrdince dát každých pět vteřin ve filmu přes držku. Sean Bean to bohužel také moc nezachránil. Atmosféra špatná, lekačky žádné, triky zoufalé. Jediné co malilililinko spravilo dojem, byla dějová linie odehrávající se jakoby ve dvou světech, toť asi jediné pozitivum. Jinak nic...:-((( ()

wosho

Verlmi dobrý kousek a nejlepší filmová adaptace počítačové hry,úžasná atmosféra strachu a misty i dekadentního sadismu,vše zabaleno do dokonalé formy.I herci se snaží a odvedli svou práci jak jen to šlo a nemusí se za nic stydět.Scénář není kdoví jak objemný,ale neuráží jak u jiných adaptací.Prostě kultovní film,podle kultovní hry a Gans si v mých očích napravil pověst po jim poničené Honu na bestii a těším se na jeho další film ()

Hopper

Keďže som priateľom Silent Hillu, tentoraz trochu v hodnotení pridám, inak naozaj váham medzi 3 a 4. Atmosféra Silent Hillu je podaná veľmi kvalitne, Radha Mitchell ako Rose nemá chybu a aj ostatné postavy budú tím, ktorí poznajú hernú predlohu známe. Len škoda, že sa s nimi nestretneme tak často ako by som chcel, možno to chcelo o čosi viac pritlačiť. Taký Pyramide Head je tu na môj vkus len veľmi zriedkavo a to je škoda, na rozdiel od niektorých dejových línií, ktoré len odpútavajú pozornosť a deju skôr škodia. ()

MossIT

První polovina filmu je vynikající se skvělou atmosférou a napětím bohužel s přibývajícími minutami a postupným odhalováním "zla" všechna ta atmosféra upadá... Ale i tak musím dát 4* už jenom kvůli té první polovině :) ()

Shakeus

Filmu se ve mně nepodařilo vyvolat nic z toho, co se povedlo původní pc hře, ba co víc, vyvolat opak. Hra je hlavně o pocitu samoty a strachu z neznáma, zde je to ze začátku o trikách, pak o opravdu trapném příběhu a nakonec o ničem, rozuzlení je totiž na všem to nejhorší. Oceňuji jen mistra Pyramid Head, má ode mne hvězdičku. Moc fajn jak serval z kůže tu uřvanou husu. ()

Pussycat18

Hrála jsem gamesku, jestli chcete zažít horor na vlastní kůži, zhasněte světla, hoďtě si PS konzoli na mega obrazovku a sedněte si tak blízko, jak vám to rozlišení dovolí. Nezapomeňte na zvuk 5.1! A spusťte! Buďte vítáni v Silent Hillu, nejděsivější obci na tomhle i na paralelních světech! Ocitli jste se ve světě oslizlých podivně pokroucených torzí lidských? těl, jejichž příchod oznamuje temná, děsivá siréna...příchod zrůd a temnoty... Pokud jste při svítání zjistili, že pod sebou máte mokro, ano, opravdu jste se pomočili hrůzou! :-) Proto 3*. Chtěla bych to ocenit víc, ale to bych se musela hodně moc praštit do hlavy, aby mi vypadly vzpomínky na hru, a to se mi neche, protože mám moc nízkej práh bolestivosti. V první polovině jsem filmu dávala hodně velké naděje, opravdu mě mrazilo z temné atmosféry, ze sirény, z obludek, které se opravdu povedli...ale bohužel, druhá půlka dost zkazila můj dojem, děj se začíná divně táhnout, není to tak úderné a příchod temnoty už tolik nevyděsí. Na konci už si člověk klidně může pilovat nehty, aniž by se bál, že přijde o pointu, nebo rozuzlení. Raději si zahrajte gamesku! ()

VIPerson

Solidní atmosféra a co se týče herních adaptací...jeden z těch povedenějších kousků...uvidíme co do budoucna.Teď světu vládnou comicsy za čas to budou právě třeba herní adaptace:) ()

thorewi

V určitých momentech silné, v jiných zase ne, trochu jako na houpačce. Nicméně nápad to rozhodně mělo, audiovizuální stránka na jedničku, těch několik nelogičností (měl jsem tam vůbec nějakou logiku hledat?) se dá prominout. ()

t.mon

Se Silent Hillem je jedna potíž - půlku stopáže nevíte, co se to kolem vás vlastně kurva děje, a když už to trochu začnete chápat, vrazí do vás Gans perdu závěrečnou scénou v kostele a v domově. Tento horor je vlastně takovou symbolickou uzavírkou éry, kdy byly duchařiny na velkém vzestupu a krásně postupně se budovala atmosféra (The Others, Ring, Descent). A navíc sladká tečka. Tři mí oblíbenci v jednom filmu (tzn. Sean "Ned" Bean, Radha a Laurie "Andrea" Holden) a navíc v tak úžasným atmosferickým nářezu s naprosto nejlepšíma nezáporákama (Alessa, Red Pyramid), jen opravdu škoda toho konce, který je možná až moc nevysvětlený (jak to, že zůstaly v temnotě? Umřeli nebo ne?), a škoda zbytečného přehrávání Beana, jinak není filmu co vytknout a dle zážitku se film zřejmě přesune do topky. 100% ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)