Temný obraz

Jak hluboko vidí snímač? Do vaší hlavy? Do vašeho srdce? Přichází Temný obraz, natočený podle románu legendárního autora žánru sci-fi Philipa K. Dicka, jehož podpis najdete na předlohách k filmům Blade Runner, Total Recall a Minority Report. Režisér Richard Linklater přenáší na plátno provokativní komiksovou formu. Čas: Blízká budoucnost. Místo: Předměstí. Příběh: Propletený, zábavný příběh o lidech závislých na látce D, příběh o vládě, která drze ničí své voliče – jejich občanská práva a osobní vztahy – jen aby je ochránila. Robert Downey Jr., Woody Harrelson, Winona Ryder a Rory Cochrane v rolích vyčerpaných přátel, ktěří se děsí špehů i jeden druhého. Keanu Reeves jako agent, který je zároveň jedním z přátel…až do chvíle, kdy se jeho osobnost rozdvojí. Vítejte ve světě paranoii. Buďte klidní, nikdo Vás nesleduje. Vážně! (oficiální text distributora)

BlackAngels

Celkově obyčejný film o bandě feťáku. Zajímavé je zpracování a to, že se jedná o skutečný příběh. Jinak jsem zas až tak nadšená nebyla. Konec byl smutný pro jednoho policejního feťáčka a přesto určitě pomohl spoustě lidí. Jednou v historii to nebylo tak, že jeden "nadřazený" nenechal povraždit spousty lidí, ale naopak, jeden "podřazený" skoro až "odpadní" zachránil tím co udělal, spousty dalších. A to je konec příběhu jak se duševně polomrtvý a psychicky neaktivní člověk stal hrdinou a miláčkem národa :-D ()

PCHE

Kniha je geniálna a nie nudná, Linklater je fanda Dicka a okrem toho zaujimavý rezisér. Takže očakávania su veľké. ()

marivet

Hodnotila bych to na tři a něco, ale dávám čtyřke za super zmáknutou animaci , která mě s kamerou hodně dostala. Příběh je až realistický a doporučuji. ()

Sekel

Jeden z nejlepsich filmu, podle P.K.Dicka. Vizualni stranka je velice pusobiva na navozeni snoveho tripu. Skutecne jsem si pozorujice menive obleky tajnych agentu a hmyzi paranoidni vize a morfovani mimiky obliceju presne vybavil onen LSD pocit. Cely film byl mirne zabavny, ovsem bylo to potlaceno myslenkou naprosteho zmaru, jiz propada i hlavni hrdina, s tim, ze konec prinese (alespon divakovi) pocit, ze si Bob nezabil mozek nadarmo. Konecne Dickovo venovani jen zvysuje pocit autenticity a reality necekane od poloanimovaneho snimku. ()

da_silva

Film, kterej me dostal. Linklater je Buh dialogu, vizualni zpracovani se me libilo tuze mnoho a Robert Downey Jr. tady predvadi neco naprosto uzasnyho, v tomhle filmu me dostava od zacatku do konce. ()

Karotka

Pokud se dostane předloha P. K. Dicka správným lidem do rukou, je zaděláno na perfektní atmosféru. Fascinující a znepokojivé. Komické scény s tichým mrazením v zádech. ()

ElFifo

Natočit film dle předlohy P.K.Dicka musí být samo o sobě velký oříšek, proto smekám před kultovním Blade Runnerem, technicky propracovaným Minority Report a nyní před A Scanner Darkly. Tento film mě tak dostal, že jsem si ho musel pustit hned pár dní na to znovu a užil jsem si ho snad ještě víc než na 1.pokus. Výborný námět + jedinečné technické zpracování + fantastické herecké obsazení = parádní trip do psychosvěta P.K.Dicka. P.S. Jsem zvědav jestli si někdo troufne zfilmovat Ubik ()

Chopper

bolo to pre mna neskutocne nudné a spracovanie pomocou animacie ma tiez 2x neuputalo. Mozno keby som fanusikom P.K. Dicka tak sa nato pozeram inak ()

gpx

Film je rozhodně zajímavý svým námětem i vizuálním zpracováním, nicméně působí jen jako náhodně vytržená část jakéhosi příběhu. Nikde nezačíná, nikde nekončí. Některé věci působí samoúčelně, některé nedávají smysl vůbec. Ale jako upoutávka na knihu je to dobrý. ()

YOGI_BEAR

Linklater točí konverzačky a tohle vlastně jedna je, se skvělými herci a naprosto revoluční technikou. Nýbrž pořád jenom konverzačka. Když už sme u té techniky, nikdy v životě sem něco podobného neviděl, ale četl jsem, že samotné natočení tohoto filmu, bylo na tom úplně to nejjednodušší, ale zbytek byl naprostý očistec. A když vidím výsledný, opravdu dokonalý produkt, s chutí tomu uvěřím. Měl jsem problém jenom u scény, když si Reeves, Downey a Harrelson vyjedou na výlet autem a na dálnici například přejíždějí z pruhu do pruhu. Zelené popřípadě modré pozadí je až příliš vidět. Musím ještě zmínit výkon Roryho Cochranea. Jeho herecké kreace, mimika, koulení očima. Absťák v jeho podání. Je to ďábel, viditelně přehrává, ale v překleslené podobě to vůbec nevadí, ba naopak. Plus skvělá pointa na závěr. ()

Loki137

Originální svět kde Substance D ničí svět a z lidí se stávají doslova mentálně postižení bez šance vnímat reálno. Aby vláda nasadí snímače - agenty, kteří májí za úkol tajně najít původ rozvozu této drogy. Hlavní myšlenka filmu, která vás brzy napadne je : "jak až daleko by měla vláda v boji s touto drogou zajít". Film podlě mě ukazuje to nejzašší riziko. Animovaný film, kde hlavní roli namluvil Keanu Reeves, který se na tuto roli hodí víc než kterýkoliv jiný. 9/10 ()

jjjerry

Super, pro mě byly dialogy právě perfektní. Krásné zobrazení závislosti. Zaujaly mě "převleky" měnící se postavy. Animovaná forma tomu dodala reálnost "jízdy", jak jednou začneš tak už jedeš a nejde to zastavit...vtáhlo mě to maximálně do děje. Nějak nechápu jak někdo "viz koment níže" u toho mohl usínat, asi na to koukal hodně ospalej=) Jeden z filmů kdy jsem od začátku do konce sledoval a zapoměl na realitu. Asi takovým stylem jsem doufal že zfilmůjí Max Payne, teda samozřejmě přidání více akce, bullet time atd. to by bylo bývalo super. ()

ZAUME

Temný obraz jsem si zamiloval, možná kvůli grafice, ve které je film zobrazován, možná kvůli příběhu, možná díky neskutečných hlášek během celé promítací doby.. na tom nezáleží.. Situace nebo problémy ve filmu jsou jistě inspirovány každodenním životem mnoha lidí ČR, jen jsou určitým způsobem zašifrovány látkou D. O jakou látku se jedná, nebo s čím to má co do činění si už domyslete sami :) ()

duff666

dokonalá parafráze na blízkou budoucnost a možná už i současnost.......film,který napoprvé asi úplně nepochopíte,ale neodradí vás to od další projekce......nejsem idiot,ale i po 10ti shlédnutích jsem odhaloval dalsi a dalsi detaily,ktere zapadaji dokonale do pribehu a jsou tam i momenty,ktery nejdou jednoznacne pochopit......tvrdíte,že avatar měl dokonalou animaci...já tvrdím,že tohle je dokonalá animace! ()

spawnxp

Scénář se dost věrně držel knížky - pocit užvaněnýho rozbředlýho rozpadu je celkem výraznej. To bylo to lepší. Animace dopadla poměrně hrozně, hlavně ve ztvárnění (?) masek. Neříkám že Dick podal přesnej návod jak to má vypadat, ale jsem si jistej že takhle to nemyslel. Bod za okatou příšerku čtoucí hříchy. ()