poster

Hledejte Anthonyho

 • Česko

  Cizinec na útěku

 • Francie

  Anthony Zimmer

 • Slovensko

  Cudzinec na úteku

 • Velká Británie

  Anthony Zimmer

Krimi / Thriller / Romantický / Drama

Francie, 2005, 90 min

 • Damiel
  ****

  Salle postavil film zejména na hereckých výkonech, nečekejte žádnou akci á la James Bond. Pár akčních sekvencí tu sice je, ale pouze vkusně doplňují slušně gradované napětí příběhu. Režisér dokáže atmosféru gradovat i v pomalejších scénách a přesně ví, kdy má přeřadit na vyšší rychlostní stupeň. Asi každého chlapa okouzlí opravdu šarmantní Sophie Marceau, na které ty přibývající roky nejsou znát (proč, to neřešte). V poloze chladné, ale zároveň nesmírně koketní krásky je prostě dokonale sexy. Lehce introvertní, téměř „al pacinovský“ (v těch slunečních brýlích) Yvan Attal se s ní výtečně doplňuje. Navzdory množství klidných pasáží a umírněné akci, jak jsem už zmínil, uběhne film jako voda. Salle – scénárista mohl příběh trochu více propracovat, nicméně to bychom už asi neměli ten příjemný lehký koktejl na letní podvečer. Škoda ale, že si více nepohrál alespoň se závěrem, který filmově „skoukanější“ divák začne v tušit jako revmatik blížící se bouřku v kolenou.(16.7.2006)

 • jojinecko
  ***

  Zaujímavá a správne zauzlená detektívka, ozvláštnená francúzskym šarmom a rafinovanosťou. Len do chvíle, kým sa to celé neskončí a vy zistíte, že to je vlastne dosť nezmyselný odrb. Ale hlavne, že sa na to dobre pozerá...(25.11.2010)

 • Historik
  *****

  Ve Francii se prý ročně natočí 300 filmů, jak jsem kdesi četl. Z tohoto množství je nám dovoleno ochutnat pouze drobky. A tento drobek rozhodně stál za to. Velmi příjemný, pohodový film s přesně dávkovaným napětím a nezbytnou špetkou tajemství doplněný výbornou hudbou. Já jsem pointu neprokoukl a tak jsem si ji mohl na závěr naplno užít, takže o to víc jsem spokojenější oproti bystřejším divákům. A navíc tu hraje Sophie...(6.6.2007)

 • Faye
  ****

  Francouzské filmy a herce (a taky vína) mám ráda. A tohle je další stylová kriminálka. Doporučuji především těm, kteří nutně potřebují „ vyprat“ pár desítek milionů. Rychle se koukněte, jak se to dělá, než se to rozkřikne : -). Anthony Zimmer je muž, který miluje peníze a nebezpečí a Chiara ta miluje luxus. A rozehrají promyšlenou a velmi překvapivou hru. V roli agenta KGB se mihne i Daniel Olbrychski, ale hlavně zde exceluje Sophie Marceau, která zřejmě nějak dokáže obelstít čas .... „Víte co se říká o vzhledu?. Něco jako .... že se mu nedá věřit.“ A já jí těch skoro 40 let opravdu nevěřím.(16.6.2006)

 • meave
  ****

  Ak ste milovníkom dramatických thrillerov či krvavých akcií, tak sa na to kľudne vykašlite. Toto je taká príma pohodová /preemotivovanosťou až takmer ženská/ kriminálka a pátraní po známom neznámom Anthonym s nežným srdcom a geniálnym mozgom, pričom polícia sa spolieha na srdce a mafia pasie po mozgu..najradšej po rozprsknutom. K tomu pekná príroda, hudba i herci ... príjemné.(9.2.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace