Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Genius přes praní špinavých peněz Antony Zimmer má v patách policii z celého světa. Nikdo sice netuší, jak vypadá, ale policajt Arkeman má velkou výhodu před ostatními – ví, že Zimmer bude riskovat všechno jen aby se mohl znovu setkat s Chiare. Aby Chiara zmátla policii, namátkou si vybere Francise a chová se jakoby šlo o Zimmera. Francis tak zažívá svou noční můru, kdy po něm jdou snad úplně všichni. Co však Chiara ani Francis netuší, že jsou pouze figurky šachové partie. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (68)

dopita 

všechny recenze uživatele

Jeden z mála povedených francouzských thrillerů. Zápletka je dobrá, vzhledem k tomu že víme jaká je motivace Chairy ke svedení Francise, a víme že Francis ví prd, je první třetina doslova výborná. Pak se to zače trochu komplikovat, ale kvalita filmu tím nijak neupadá. To že Francis neví prd, ale víc, než všichni hrdinové dohromady sem začal tušit ve chvíli kdy se začal chovat jako detektiv a ve chvíli kdy se měl bát o svůj život, bejt zavřenej v bezpečí a lebedit si že to všechno přežil, začal po Chaiře pátrat. To že by se do ní zamiloval tak, že by riskoval kejhák mě nějak nesedělo. Nicméně pointu sem neodhalil, ale nutilo mě to přemýšlet a být ve střehu. Závěr mě překvapil i pobavil a vlastně to skončilo dobře. Takže sem to zkouk ještě jednou a musím říct že první třetina je opravdu výborná a že Yvan Attal hraje velmi, velmi dobře. Zastínil i velice slušně hrající Sophii Merceau. Je vidět, že Jérome Salle si s filmem vyhrál, jen tak dál a víc takových filmů. ()

Rockerman 

všechny recenze uživatele

Nevím,ale asi mi uškodilo to,že jsem americký remake pod názvem "Cizinec" ( Turista) viděl dřív,než tento film.Právě film s Johnym Deppem a Angelinou Jolie mi připadá zábavnější.Je v něm více humoru a je lépe natočený.Co mají oba filmy společné je to,že to byla občas nuda,bez napětí.A protože té nudy bylo ve francouzském originále přece jen více,dávám o jednu hvězdu míň,než americké kopii.Přesto Sophie Marceau je stále krásná a je to víc můj typ,než Angelina. ()

Reklama

Faye 

všechny recenze uživatele

Francouzské filmy a herce (a taky vína) mám ráda. A tohle je další stylová kriminálka. Doporučuji především těm, kteří nutně potřebují „ vyprat“ pár desítek milionů. Rychle se koukněte, jak se to dělá, než se to rozkřikne : -). Anthony Zimmer je muž, který miluje peníze a nebezpečí a Chiara ta miluje luxus. A rozehrají promyšlenou a velmi překvapivou hru. V roli agenta KGB se mihne i Daniel Olbrychski, ale hlavně zde exceluje Sophie Marceau, která zřejmě nějak dokáže obelstít čas .... „Víte co se říká o vzhledu?. Něco jako .... že se mu nedá věřit.“ A já jí těch skoro 40 let opravdu nevěřím. ()

Historik 

všechny recenze uživatele

Ve Francii se prý ročně natočí 300 filmů, jak jsem kdesi četl. Z tohoto množství je nám dovoleno ochutnat pouze drobky. A tento drobek rozhodně stál za to. Velmi příjemný, pohodový film s přesně dávkovaným napětím a nezbytnou špetkou tajemství doplněný výbornou hudbou. Já jsem pointu neprokoukl a tak jsem si ji mohl na závěr naplno užít, takže o to víc jsem spokojenější oproti bystřejším divákům. A navíc tu hraje Sophie... ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Aj bez odbočiek k dramatickému, akčnému, či inému žánru sa dá natočiť kvalitný thriller. Škoda, že som pointu prekukol už pred samotným jej vyvrcholením, no aj tak je táto vykonštruovaná hra spracovaná veľmi lišiacky. Ťahanie za nitky je takmer presné, len málokedy sa tvorcom nejaká vyšmykne. 75%. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (3)

  • Okrem viacerých miest po celom Francúzsku prebiehalo natáčanie aj na Baleárskych ostrovoch, konkrétne na Ibize. (MikaelSVK)

Související novinky

The Tourist – prokletý projekt?

The Tourist – prokletý projekt?

06.11.2009

Snad ještě nikdy jsme v novinkách na tomhle webu nepsali o filmu, který by se dočkal tolika rošád na hereckých postech a režisérské židli. The Tourist je remake francouzského špionážního thrilleru… (více)

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (více)

Cruise versus Washington

Cruise versus Washington

12.02.2009

Ode dneška můžete i v našich kinech posoudit, jestli uvěříte Tomu Cruiseovi převtělení se do nacistického důstojníka, a asi to nebude jeho poslední „zahraniční“ role. Právě totiž rokuje o roli v… (více)

Cruisův napínavý výlet

Cruisův napínavý výlet

05.11.2008

Tom Cruise v Tropické bouři předvedl, že dokáže vládnout i filmu, ve kterém účinkuje dohromady tak 7 minut. Ale potřeboval by opravdový hit. Nejlíp hned! Nový trailer k Valkyrie vypadá báječně, ale… (více)

Reklama

Reklama