Hledejte Anthonyho

Anthony Zimmer

Krimi / Thriller / Romantický / Drama

Francie, 2005, 90 min

• TO

Už ten námět, s jakýmsi zločincem co ho policie nemůže dopadnout, se mi moc nelíbí. Režie, kamera, hudba je povedená, ale je to dost zdlouhavé, hlavně tím, že se po celou dobu film snaží vůbec nic neprozrazovat a zůstat tajemný až do konce, k dokoukání je potřeba značná trpělivost. Přijde mi, že bez Sophie by se to stalo nerozeznatelné od jakéhokoliv německého televizního krimi filmu. Ale špatné to zas není. 50%(29.6.2006)

Francouzské filmy a herce (a taky vína) mám ráda. A tohle je další stylová kriminálka. Doporučuji především těm, kteří nutně potřebují „ vyprat“ pár desítek milionů. Rychle se koukněte, jak se to dělá, než se to rozkřikne : -). Anthony Zimmer je muž, který miluje peníze a nebezpečí a Chiara ta miluje luxus. A rozehrají promyšlenou a velmi překvapivou hru. V roli agenta KGB se mihne i Daniel Olbrychski, ale hlavně zde exceluje Sophie Marceau, která zřejmě nějak dokáže obelstít čas .... „Víte co se říká o vzhledu?. Něco jako .... že se mu nedá věřit.“ A já jí těch skoro 40 let opravdu nevěřím.(16.6.2006)

Být vlastníkem nového obličeje a objemného balíku peněz, tak bych si koupil malý ostrůvek a užíval bych si života obklopen děvami nevalné pověsti. Jenže Anthony je trošku jiný. Láska ho nutí vykouknout z anonymity někde poblíž své vyvolené Chiary, i když ví, že policie i mafie na tento krok čeká. Já jsem se přitom tedy celkem bavil, při sledování Sophie Marceau jsem pocítil jisté pnutí v kalhotách, ale napětí jsem si moc neužil, neboť jsem neuváženě dříve zahlédl remake Cizinec.(26.4.2013)

Príjemná oddychovka na neskorý večer. Problém tkvie v tom, že ide o mix romantiky a krimi thrilleru, kde poriadne nefunguje ani jedna z týchto dvoch línií, za čo osobne viním absolútnu absenciu humoru a možno aj nejakej tej poriadnej akcie. Ale aj bez nej by sa dalo vyťažiť z tohto diela viac. Film obsahuje dva kvázi šokujúce zvraty, ale pochybujem, že sa nájde niekto, koho v priebehu deja nenapadnú ako tie najpravdepodobnejšie varianty. Ja by som ale naopak záver ponechal radšej priamočiary a nič pred tým videné neprevracal hore nohami.(3.5.2019)

Príjemný mix "old school" kriminálky (ktorá sa neponáhľa a predsa nudí iba chvíľami) a thrilleru. ALE...!!! Francúzske filmy kedysi nepotrebovali šokovať omračujúcimi pointami, s ktorými sa v posledných rokoch roztrhla priehrada - a predsa si mnohé z nich pamätáme dodnes. Vymyslieť geniálnu pointu je dovolené iba hŕstke vyvolených, ale nedúfajte, že tvorcovia Anthonyho k nim patria tiež. Zhruba v polovici filmu vám možno skrsne v hlave myšlienka /POZOR, spoilerujem.../, že toho mysteriózneho Anthonyho máme vlastne celý čas pred sebou..../, ale vzápätí čosi tak dementné okamžite odvrhnete. Také faux pas proti logike a vkusu by predsa Francúzi neurobili... A pozrime sa na nich, slimákožrútov.... Urobili nám to! P.S. Sophia Marceau, je jedna z mála žien, ktorej starnutie neuberá z krásy. Len vďaka tomu som neubral z tých troch hviezdičiek ešte jednu.(5.7.2006)