Hledejte Anthonyho

Cudzinec na úteku

Anthony Zimmer

Krimi / Thriller / Romantický / Drama

Francie, 2005, 90 min

Ak ste milovníkom dramatických thrillerov či krvavých akcií, tak sa na to kľudne vykašlite. Toto je taká príma pohodová /preemotivovanosťou až takmer ženská/ kriminálka a pátraní po známom neznámom Anthonym s nežným srdcom a geniálnym mozgom, pričom polícia sa spolieha na srdce a mafia pasie po mozgu..najradšej po rozprsknutom. K tomu pekná príroda, hudba i herci ... príjemné.(9.2.2007)

Sice jsem tušila, z koho se nakonec vyklube Anthony, ale nevadilo mi to. Naopak se mi hodně líbilo, jakou hru spolu Sophie Marceau a Yvan Attal rozehráli, jak to mezi nimi postupně víc a víc jiskřilo a jak se z neškodně vyhlížejícího ňoumy Francise stal nebezpečně sexy a odhodlanej chlap, co má všechno a všechny na háku. Je to pěkná, francouzská krimi pohádka a když v tom nebudete hledat víc, nudit se určitě nebudete.(6.7.2006)

Krásná a tajemná Sofie Marceau a pro mě dosud neznámý, ale velmi šarmantní a sexy Yvan Attal byli skvělou dvojkou. I když ve filmu nejsou téměř žádné drsnější scény, musím přiznat, že i tak jsem se chvílemi docela bála :-). Na druhé straně ale, protože jsem se dověděla, jak bezpečně vyprat milióny Eur, i ta chvíle strachu, poměrně jednoduchá zápletka a trochu pomalejší tempo filmu stály za to.(22.6.2010)

Jeden z mála povedených francouzských thrillerů. Zápletka je dobrá, vzhledem k tomu že víme jaká je motivace Chairy ke svedení Francise, a víme že Francis ví prd, je první třetina doslova výborná. Pak se to zače trochu komplikovat, ale kvalita filmu tím nijak neupadá. To že Francis neví prd, ale víc, než všichni hrdinové dohromady sem začal tušit ve chvíli kdy se začal chovat jako detektiv a ve chvíli kdy se měl bát o svůj život, bejt zavřenej v bezpečí a lebedit si že to všechno přežil, začal po Chaiře pátrat. To že by se do ní zamiloval tak, že by riskoval kejhák mě nějak nesedělo. Nicméně pointu sem neodhalil, ale nutilo mě to přemýšlet a být ve střehu. Závěr mě překvapil i pobavil a vlastně to skončilo dobře. Takže sem to zkouk ještě jednou a musím říct že první třetina je opravdu výborná a že Yvan Attal hraje velmi, velmi dobře. Zastínil i velice slušně hrající Sophii Merceau. Je vidět, že Jérome Salle si s filmem vyhrál, jen tak dál a víc takových filmů.(19.10.2008)

Salle postavil film zejména na hereckých výkonech, nečekejte žádnou akci á la James Bond. Pár akčních sekvencí tu sice je, ale pouze vkusně doplňují slušně gradované napětí příběhu. Režisér dokáže atmosféru gradovat i v pomalejších scénách a přesně ví, kdy má přeřadit na vyšší rychlostní stupeň. Asi každého chlapa okouzlí opravdu šarmantní Sophie Marceau, na které ty přibývající roky nejsou znát (proč, to neřešte). V poloze chladné, ale zároveň nesmírně koketní krásky je prostě dokonale sexy. Lehce introvertní, téměř „al pacinovský“ (v těch slunečních brýlích) Yvan Attal se s ní výtečně doplňuje. Navzdory množství klidných pasáží a umírněné akci, jak jsem už zmínil, uběhne film jako voda. Salle – scénárista mohl příběh trochu více propracovat, nicméně to bychom už asi neměli ten příjemný lehký koktejl na letní podvečer. Škoda ale, že si více nepohrál alespoň se závěrem, který filmově „skoukanější“ divák začne v tušit jako revmatik blížící se bouřku v kolenou.(16.7.2006)