Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Genius přes praní špinavých peněz Antony Zimmer má v patách policii z celého světa. Nikdo sice netuší, jak vypadá, ale policajt Arkeman má velkou výhodu před ostatními – ví, že Zimmer bude riskovat všechno jen aby se mohl znovu setkat s Chiare. Aby Chiara zmátla policii, namátkou si vybere Francise a chová se jakoby šlo o Zimmera. Francis tak zažívá svou noční můru, kdy po něm jdou snad úplně všichni. Co však Chiara ani Francis netuší, že jsou pouze figurky šachové partie. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (67)

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Anthony Zimmer měl u mě dlouhou dobu náběh na 4*. Byla to slušná kriminálka, ne výborná, ale slušná - nic geniálního, komplikovaného, ale dobře koukatelná. Se zpracováním, hudbou (místy mi připomínala Bourna) i herci jsem byl spokojen. Ale pak přišel závěr. SPOILER: A s koncem filmu jsem měl dojem, že si režisér myslí, že divák v průběhu filmu zapomíná, co se událo před tím, jinak si to nedokážu vysvětlit. Odpustil bych mu, že nám ukáže, kdo je kdo a bude mít pocit, jak nás ohromě překvapil, budiž. Ale jednoduše řečeno - po odhalení Anthonyho identity jsem nevěřil, že to co jsem do té doby viděl, se mohlo stát, tak jak jsem to viděl. Je to slabších 70%, závěr mě zklamal. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Být vlastníkem nového obličeje a objemného balíku peněz, tak bych si koupil malý ostrůvek a užíval bych si života obklopen děvami nevalné pověsti. Jenže Anthony je trošku jiný. Láska ho nutí vykouknout z anonymity někde poblíž své vyvolené Chiary, i když ví, že policie i mafie na tento krok čeká. Já jsem se přitom tedy celkem bavil, při sledování Sophie Marceau jsem pocítil jisté pnutí v kalhotách, ale napětí jsem si moc neužil, neboť jsem neuváženě dříve zahlédl remake Cizinec. ()

Reklama

igi B. 

všechny recenze uživatele

Zajímavá krimi s neobyčejnou zápletkou a s až tak neuvěřitelným rozuzlením, že - na co celou dobu filmu myslíte a říkáte si, že to by snad ani nemohla být pravda - to se nakonec opravdu stane! To jsou tedy ale machinace... ;-) . . . S.M. je vskutku krásná, film má pointu, napětí i spád a je po čistě technické stránce velmi zručně natočen (třeba i jen zcela banální zvuk vrzajících podrážek tenisek po podlaze v několika různých scénách mě fakt svým způsobem - co se týče smyslu tvůrců pro detail - docela fascinoval) a je důkazem, že i francouzi v té současné >hollyumské< náplavě umí natočit zajímavý a poutavý thriller... ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Aj bez odbočiek k dramatickému, akčnému, či inému žánru sa dá natočiť kvalitný thriller. Škoda, že som pointu prekukol už pred samotným jej vyvrcholením, no aj tak je táto vykonštruovaná hra spracovaná veľmi lišiacky. Ťahanie za nitky je takmer presné, len málokedy sa tvorcom nejaká vyšmykne. 75%. ()

Faye 

všechny recenze uživatele

Francouzské filmy a herce (a taky vína) mám ráda. A tohle je další stylová kriminálka. Doporučuji především těm, kteří nutně potřebují „ vyprat“ pár desítek milionů. Rychle se koukněte, jak se to dělá, než se to rozkřikne : -). Anthony Zimmer je muž, který miluje peníze a nebezpečí a Chiara ta miluje luxus. A rozehrají promyšlenou a velmi překvapivou hru. V roli agenta KGB se mihne i Daniel Olbrychski, ale hlavně zde exceluje Sophie Marceau, která zřejmě nějak dokáže obelstít čas .... „Víte co se říká o vzhledu?. Něco jako .... že se mu nedá věřit.“ A já jí těch skoro 40 let opravdu nevěřím. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (2)

Související novinky

The Tourist – prokletý projekt?

The Tourist – prokletý projekt?

05.11.2009

Snad ještě nikdy jsme v novinkách na tomhle webu nepsali o filmu, který by se dočkal tolika rošád na hereckých postech a režisérské židli. The Tourist je remake francouzského špionážního thrilleru…

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

21.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje…

Cruise versus Washington

Cruise versus Washington

11.02.2009

Ode dneška můžete i v našich kinech posoudit, jestli uvěříte Tomu Cruiseovi převtělení se do nacistického důstojníka, a asi to nebude jeho poslední „zahraniční“ role. Právě totiž rokuje o roli v…

Cruisův napínavý výlet

Cruisův napínavý výlet

04.11.2008

Tom Cruise v Tropické bouři předvedl, že dokáže vládnout i filmu, ve kterém účinkuje dohromady tak 7 minut. Ale potřeboval by opravdový hit. Nejlíp hned! Nový trailer k Valkyrie vypadá báječně, ale…

Reklama

Reklama