Hledejte Anthonyho

Cudzinec na úteku

Anthony Zimmer

Krimi / Thriller / Romantický / Drama

Francie, 2005, 90 min

Další eNHáčko jak vyšité. Totiž Nepravděpodobný Hrdina, čili člověk, který se náhodou dostane do situace, se kterou nepočítal, a chová se naprosto jinak, než by divák se selským rozumem čekal. Sophie už od Večírku daleko a pomaličku stárnoucí, ale pořád ještě vzrušující (režisér po ní nahotu nechtěl). Lokality perfektní, od leteckých nájezdů kamery na řítící se TGV až po panoramatický výhled ze Zimmerovy vily. Hvězdičkově u mě dvakrát lepší než remakovaný Cizinec, na kterého jsem si mimochodem napsal recenzi v kultu a po právu to film schytal. Viděno v prvním dabingu pod taktovkou Filipa Jančíka (ucházející).(7.1.2017)

Být vlastníkem nového obličeje a objemného balíku peněz, tak bych si koupil malý ostrůvek a užíval bych si života obklopen děvami nevalné pověsti. Jenže Anthony je trošku jiný. Láska ho nutí vykouknout z anonymity někde poblíž své vyvolené Chiary, i když ví, že policie i mafie na tento krok čeká. Já jsem se přitom tedy celkem bavil, při sledování Sophie Marceau jsem pocítil jisté pnutí v kalhotách, ale napětí jsem si moc neužil, neboť jsem neuváženě dříve zahlédl remake Cizinec.(26.4.2013)

Velmi elegantní, stylizovaná a inteligentní zábava. Sophie dokazuje, že je stále v top5 francouzských hereček (jak dle krásy, tak dle herectví). Attal svou komplikovanou postavu zahrál též dobře a ostatní jsou policisté a ty ve Francii vždy uměli dobře. Moc příjemná je elegantní kamera, která ždíme všechny příležitosti, co jen Riviera nabízí. Škoda trochu odfláklého závěru, jestli někde může americký remake získat, je to práve zde... 75%(19.3.2009)

Krásná a tajemná Sofie Marceau a pro mě dosud neznámý, ale velmi šarmantní a sexy Yvan Attal byli skvělou dvojkou. I když ve filmu nejsou téměř žádné drsnější scény, musím přiznat, že i tak jsem se chvílemi docela bála :-). Na druhé straně ale, protože jsem se dověděla, jak bezpečně vyprat milióny Eur, i ta chvíle strachu, poměrně jednoduchá zápletka a trochu pomalejší tempo filmu stály za to.(22.6.2010)

Príjemný mix "old school" kriminálky (ktorá sa neponáhľa a predsa nudí iba chvíľami) a thrilleru. ALE...!!! Francúzske filmy kedysi nepotrebovali šokovať omračujúcimi pointami, s ktorými sa v posledných rokoch roztrhla priehrada - a predsa si mnohé z nich pamätáme dodnes. Vymyslieť geniálnu pointu je dovolené iba hŕstke vyvolených, ale nedúfajte, že tvorcovia Anthonyho k nim patria tiež. Zhruba v polovici filmu vám možno skrsne v hlave myšlienka /POZOR, spoilerujem.../, že toho mysteriózneho Anthonyho máme vlastne celý čas pred sebou..../, ale vzápätí čosi tak dementné okamžite odvrhnete. Také faux pas proti logike a vkusu by predsa Francúzi neurobili... A pozrime sa na nich, slimákožrútov.... Urobili nám to! P.S. Sophia Marceau, je jedna z mála žien, ktorej starnutie neuberá z krásy. Len vďaka tomu som neubral z tých troch hviezdičiek ešte jednu.(5.7.2006)