poster

Hledejte Anthonyho

 • Česko

  Cizinec na útěku

 • Francie

  Anthony Zimmer

 • Slovensko

  Cudzinec na úteku

 • Velká Británie

  Anthony Zimmer

Krimi / Thriller / Romantický / Drama

Francie, 2005, 90 min

 • Darkslayer
  **

  Nemastné neslané. Celý film sa nesie na jednej vlne, neponúka napätie, akciu, romantiku ani prvky drámy. Nato ze má 90 minút sa na plátne permanentne nič nedeje a my v podstate ani poriadne nevieme o čom to nič je. Koniec filmu je rovnáky ako celok a neprimel ma pohnúť ani brvou. Film nás chcel nútiť rozmýšľať, ale ono tam ani nebolo nad čím. Dej je dosť prostý avšak tvariaci sa že je viac. Slabé!(2.4.2007)

 • dopita
  ****

  Jeden z mála povedených francouzských thrillerů. Zápletka je dobrá, vzhledem k tomu že víme jaká je motivace Chairy ke svedení Francise, a víme že Francis ví prd, je první třetina doslova výborná. Pak se to zače trochu komplikovat, ale kvalita filmu tím nijak neupadá. To že Francis neví prd, ale víc, než všichni hrdinové dohromady sem začal tušit ve chvíli kdy se začal chovat jako detektiv a ve chvíli kdy se měl bát o svůj život, bejt zavřenej v bezpečí a lebedit si že to všechno přežil, začal po Chaiře pátrat. To že by se do ní zamiloval tak, že by riskoval kejhák mě nějak nesedělo. Nicméně pointu sem neodhalil, ale nutilo mě to přemýšlet a být ve střehu. Závěr mě překvapil i pobavil a vlastně to skončilo dobře. Takže sem to zkouk ještě jednou a musím říct že první třetina je opravdu výborná a že Yvan Attal hraje velmi, velmi dobře. Zastínil i velice slušně hrající Sophii Merceau. Je vidět, že Jérome Salle si s filmem vyhrál, jen tak dál a víc takových filmů.(19.10.2008)

 • ZkuKol
  ****

  Velmi elegantní, stylizovaná a inteligentní zábava. Sophie dokazuje, že je stále v top5 francouzských hereček (jak dle krásy, tak dle herectví). Attal svou komplikovanou postavu zahrál též dobře a ostatní jsou policisté a ty ve Francii vždy uměli dobře. Moc příjemná je elegantní kamera, která ždíme všechny příležitosti, co jen Riviera nabízí. Škoda trochu odfláklého závěru, jestli někde může americký remake získat, je to práve zde... 75%(19.3.2009)

 • meave
  ****

  Ak ste milovníkom dramatických thrillerov či krvavých akcií, tak sa na to kľudne vykašlite. Toto je taká príma pohodová /preemotivovanosťou až takmer ženská/ kriminálka a pátraní po známom neznámom Anthonym s nežným srdcom a geniálnym mozgom, pričom polícia sa spolieha na srdce a mafia pasie po mozgu..najradšej po rozprsknutom. K tomu pekná príroda, hudba i herci ... príjemné.(9.2.2007)

 • lola3121
  ****

  Parádní thriller s trochu krkolomnou zápletkou, přesto skládám hluboké koření všem geniálním uživatelům, kteří pointu odhalili v polovině, někteří dokonce po prvních 15 minutách filmu. Já jsem spíš taková naivní trubka, která se nechá scénáristou vést za ručičku až do konce, abych potom s otevřenými ústy kroutila hlavou a říkala si: "Jo tak takhle to bylo..." a pak mi to nedá, takže si to pustím znova, tentokrát už vědoucí, takže si můžu vychutnat všechny ty drobné náznaky zápletky a říkat si: "No jo, vždyť to přece bylo jasný od začátku...". A Sophie Marceau náhodou vypadá na čtyřicet dost dobře, určitě líp, než taková Anželína v pětatřiceti. Jo mimochodem ten Cizinec je prý remake tohohle filmu, takže se na něj budu muset kouknout taky (samozřejmě kvůli Deppovi, Anželínu vidět nemusím).(3.6.2011)

 • Sami Frey

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace