Možná by se Christian Lespinglet chvíli rozmýšlel, než by skočil pro topícího se muže do plavebního kanálu, poblíže svého bydliště v Aix-en-Provence, když by jen tušil, jaké to bude mít následky. Muž, ze kterého se vyklube místní bezdomovec, tedy pobuda, se samozřejmostí sobě vlastní přijme nejen Christianovo pohostinství, ale považuje za samozřejmost, že se o něj budou Christian a jeho žena starat, než se zotaví. Zadlužený majitel galerie, který bydlí ve vkusně uhlazeném bytě, jen s hrůzou zjišťuje, že se mu v bytě usadilo blonďaté, mohutné monstrum, které hlasité projevy své tělesnosti považuje za přirozené, stejně jako komandování Christiana a jeho ženy Yseult. Ale to není zdaleka všechno. Boudu, ten obtloustlý primitiv, dokáže okouzlit nejen Christianovu manželku, ale dokonce i jeho milenku. Film je remakem komedie Jeana Renoira z roku 1932 v hlavní roli s Michelem Simonem. (oficiální text distributora)

kusma

Postava Boudua mi byla silně nepříjemná, vůbec jsem nechápala, co na něm ty ženský vidí. Ani mi to nepřišlo vtipné... ()

Chamyl

Tak to pardon! Tohle nemá se zlatou érou richardovských a funésovských bláznivých komedií ze "staré dobré Francie" nic společného. Směsice fekálních a "tělesných" vtipů, které často vyšumí bez pointy do ztracena, na podkladě zcela neuvěřitelného a za všechny vlasy tahajícího příběhu je pro mně v případě Depardieuho pád do hlubin herecké trapnosti. Proč do toho filmu, proboha, vůbec lezl?! Ne, ne a ještě jednou ne! ()

lenzi

Málo vtipných momentov, väčšinou sa jednalo o dosť hrubozrnný humor. Najviac ma rozosmiala scéna s tenisom v TV. ()

Pitryx odpad!

Asi mi něco naprosto uniklo. Co je na tom těžkého či nelidského vyrazit jednoho děsně otravného a těžce nesympatického blba?? Aha, to by film skončil po dvaceti minutách. On je celý film na můj vkus trapný a ubohý. Místo vtipu tam totiž Gepardie používá jen řev. Manželka jeho zachránce je koza, a pak navíc prachobyčejná kurva. Boudu neumí psát, ale nechá psaný vzkaz? Nebo jsem něco přehlídnul?? Vlastně je to jedno, byla to kravina a nic pro mne. Vůbec nevím co na Bouduem ty hloupé baby viděly.//201306179507/9854s.Smíchov ()

smrtubohem

Tempo sice v závěru trochu povolilo, ale celkově to byl příjemnej zážitek, který umocnil Depardieu svým výborným výkonem. ()

Buraking

Rozhodně jeden ze slabších filmů s Gérard Depardieu, ovšem se zajímavým příběhem. Yseult by chtěla dítě, avšak již na něj čeká 20 let a manžel jí ho stále nedopřeje, tak si hold udělá děcko s bezdomovcem Bouduem. ()

Paplónik

Gérard Depardieu nasadil znova inú a aj bežnú tvár. Nápad aj prevedenie, hlavne vďaka dobrému obsadeniu ma príjemne pobavil. Nie je to žiadna ťažká téma, ani veľká výprava, ale divadelná odychovka v štýle blbec/ teraz pobuda / na večeru. Koniec je čudný a kazý pekný zážitok s filmu. Pôvabné je aj otočenie pozícií hercov oproti filmu Jak sbalit super kost. Je to pekná francúzka komédia. ()

Masquerade

Celkem dobre, ale jako komedie nechutne becko.Nicmene kvalitni dilko,ktery stoji za podivani to urcite je. Depardieuho podani pobudy bylo paradni. Vyber nekterych postav byl slabsi, stejne jako cesky dabing v nekterych pasazich byl krecovitej. ()

Peršanka

Docela to ujde, pro jednou. Obhroublost mi nevadila, líbil se mi byt pana galeristy a určitě to mělo větší smrnc, než Slunce, seno atd. ()

gizi

Od začátku jsem se moc nebavil, bylo to takové průměrné 50%, ale dalo se. V poslední čtvrtině se film začal výrazně zlepšovat až na nějakých 70%, bohužel celý snímek to tímto nezachránilo. Myslím, že z filmu šlo vytěžit mnohem víc humoru a zábavy. Škoda, celkově 60%. ()

antragus

Francouzské komedie jsem vždy dělil na ty, které jsou natřískané gagy, u kterých se v jednom kuse řežete, ač jsou nepravděpdobné nebo přímo šílené, a na ty hloubavější, řekněme i s nějakým poselstvím, kde je nějaká vtipná situace jednou za čas, ale o to víc stojí za to. Jenomže Pobuda má tu nevýhodu, že není ani jedním. Je to ukecané, na nějakou hlubší filozofii jsem nenarazil, a i kdyby, tak určitě ne nijak převratnou a novou. Vtipnosti poskrovnu a vřeštění při sexu nebo nazvřené dveře záchodu mi zase tak vtipné nepřišly. Zdá se mi, že to chtělo trochu více si předem ujasnit co z toho vlastně má být, protože takhle je z toho asi nejvíc pouhé tápání. ()

Mark1983

Říkal jsem si,že bych zase rád jednou viděl nějakou dobrou francouzkou komedii tak jsem zkusil tady Pobudu a musím konstatovat,že jsem ani tentokrát nebyl vůbec zklamán.Jedná se o pohodovou komedii na víkendové odpoledne,která vůbec neurazí,ale pobaví,Je to úsměvné a místy se i člověk musí smát. ()

caliber22

Depardieu je jeden z najlepsich komikov, profesional co k tomu dodat...nech dostane hocijaku ulohu vzdy odvedie svoju pracu na 1cku, aj ked hraje velmi nafukaneho a velmi drzeho bezdaka :) ()

andy60

Přišlo mně to nelogické, nakvartýrovat si do bytu nějakýho socku a nechat se od něho uzurpovat takovým způsobem, že každý normální chlap by s ním musel vyrazit dveře mnohem mnohem dřív, než by mu vojel vlastní manželku. Naprosto neuvěřitelné a co se humoru týká, taky žádná sláva. ()