Není král jako král

• USA The Emperor's New Groove (více)

Kuzco je mladý a egoistický král, který si myslí, že si může dovolit cokoliv na světě. Trestá každého, kdo se mu znelíbí, i kvůli sebemenší chybičce. Jednoho dne vyhodí prohnanou rádkyni Yzmu, protože chtěla za jeho zády převzít vládu nad zemí. Yzma společně s poskokem Kronkem začne plánovat pomstu. Chce ho otrávit, ale Kronk poplete lektvar a z Kuzca se stane mluvící lama. Král, který byl zvyklý mít všechno, musí najednou uzavřít spolek s pastevcem lam, aby se mohl vrátit do lidské podoby a získal svůj trůn zpět. Jako zvíře poznává svět jinýma očima a naučí se chápat hodnoty života. (TV Nova)

Filooos

Skvělá Disneyovka...trošku mám pocit, že dětem u nás úplně unikl, ačkoli si myslím, že dějově jedna z nejlepších pohádek ()

frannyberry

Naprosto boží a úžasná zábava, geniální fórky, u kterých se zasměju i coby dospělák. Téměř vůbec žádná slabší místa (možná kromě obligátní úvodní písničky, která upomíná, že stále jde o disneyovku, nebo scéna v restauraci). Čestný a laskavý Kronk, šílená Yzma, namyšlená lamka, v dobré lidi věřící Pacho i jeho bystrá a dominantní žena - to jsou prostě osobnosti. Koťátko je výborné. Až mi jej bylo líto. A veverka s balónkem je teda mrcha. ()

ivvi

Veľmi milý rodinný animák so všetkým, čo má takýto formát mať, a to predovšetkým humor a myšlienku s ponaučením. Snímka je ovšem určená pre oči detského diváka, čo ale neznamená, že na svoje si nepríde aj staršie publikum. Na tejto disneyovke sa mi veľmi páči jej inakosť, ktorou sa líši od ostatných, napríklad zobrazenie tehotnej ženy ako aj to, že celý film sa zaobišiel bez “female”postavičky s leviou hrivou a postavou á la Lollobrigida. Čo sa mi páči najviac je snaha o jemnú výchovu malého diváka a ukážku (aj keď zidealizovanú) čo sa stane, keď nám niekto zrazí z tváre ružové okuliare. Ďalšie veľké plus dávam za nápad zasadiť príbeh do kultúry Inkov a veľké mínus za realizáciu tohto nápadu. Pôsobí to na mňa rušným a trocha nejasným dojmom, keďže tvorcovia sa Inkami zjavne iba inšpirovali v podobe prostredia a ich oblečenia. Aj keď sa nedokážem zbaviť predstavy, že tomu niečo chýba a možno je to len pocit prvoplánovosti, ktorú je napriek všetkým pozitívam z tejto pohádky cítiť, každopádne je to jeden z najlepších produktov od Disney. ()

Rathe

Nádherný film od tvůrců Disney. Hezký obsazení oblečeno v slušivém kabátě tomu patřilo. Nicméně drahý král Kuzco mě tak po 30 minutách začal tak moc vytáčet, že bych byl raději kdyby zůstal lamou. Ale třeba Kronk neměl fakt chybu. Taková adaptace blbých blondýnek v točených filmech, kde nechybí srdce na pravém místě. ()

Eviel

Moc som tomu nefandil , ale pár krát ma tie gagy slušne rozosmiali :) Odporúčam na takú večernú pohodu pred spaním. ()

Nereida18

Můj první film v kině. Miluji ho. A to opravdu doslova. Jelikož se nejedná o princeznovskou "romantic" pohádku, tak se tvůrci mohli vyřádit. U filmu se vždy pořádně nasměji. Navíc dokonale zlá Isma mi vždy vyrve slzičku z oka. Nemohu si pomoci, ale čím starší, tím kvalitnější. ()

Xenthia

Tohle povazuju za nejlepsi klasicky animovanou Disneyovku, ktera je bohuzel tragicky nedocenena. Neni to stupidni muzikal s roztomilymi tancujicimi zviratky, jak se da od Disneyho ocekavat, ale paradni slapstickova groteska, ktera do vas pere fory jeden za druhym. Jen kdyby takovych bylo vic. ()

Dalajlada

Krásná pohádka pro dospělejší, plná vtipných poznámek, animací a narážek. To, že si zde dělají srandu z nesmyslů v animácích, mě opravdu pobavilo. ()

bratr_jezek

Po delší době velmi dobře udělaný animák, u kterého se hlavně děti poučí i pobaví, a my dospělí se taky vyloženě nenudíme. Děj nenudil, písničky nepůsobily uměle, některé hlášky uvíznou pod kůží. ()

NikoKovac

Tohle budu mít navždy spojené s jednou milou osobou, se kterou jsem to sledoval. A která mě k tomu vlastně dokopala. Příběh naprosto jednoduchý, místy až ironicky hloupý, ale stejně to člověka chytne za srdíčko. A když to máte s něčím nebo někým spojené... 100% ()

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield