Není král jako král

• USA The Emperor's New Groove (více)

Kuzco je mladý a egoistický král, který si myslí, že si může dovolit cokoliv na světě. Trestá každého, kdo se mu znelíbí, i kvůli sebemenší chybičce. Jednoho dne vyhodí prohnanou rádkyni Yzmu, protože chtěla za jeho zády převzít vládu nad zemí. Yzma společně s poskokem Kronkem začne plánovat pomstu. Chce ho otrávit, ale Kronk poplete lektvar a z Kuzca se stane mluvící lama. Král, který byl zvyklý mít všechno, musí najednou uzavřít spolek s pastevcem lam, aby se mohl vrátit do lidské podoby a získal svůj trůn zpět. Jako zvíře poznává svět jinýma očima a naučí se chápat hodnoty života. (TV Nova)

ModryPlamen

Animák z prostredia juhoamerických Ánd, Vladárova nová tvár (český názov Není král jako král) dokazuje, že 2D animáky ešte nepatria do koša. A to tu nemáme nejak extra komplikovaný príbeh. Na začiatok je potrebné sa zoznámiť s Kuzcom, celkom sebeckým vladárom, ktorý si v podstate vládne ako chce. Netuší však, že Izma, jeho sekretárka, túži vládnuť miesto neho. Keď Kuzco Izmu vyhodí, tak sa ho Izma rozhodne otráviť. Pri večeri nič netušiaci Kuzco vypije víno obohatené nie o jed, ale o výťažok z lamy. Ten ho premení na lamu. Následne sa dostane k obyčajnému dedinčanovi Pačovi. A aby sa premenil späť na človeka a zároveň sa zbavil hrozby zo strany Izmy a jej milého sluhu Kronka, musí sa nielen zbaviť sebectva a namyslenosti, ale aj začať ľuďom dôverovať, či sa naučiť s nimi spolupracovať. V podstate jediná vec, ktorá stačila na to, aby mal animák u mňa úspech, boli luxusné filmové hlášky. Či už zo strany Kuzca “žijúci dôkaz existencie dinosaurov” alebo Kronka “Kuzcov jed. Jed pre Kuzca. Jed špeciálne vytvorený pre Kuzca.”. Nie je veľa filmov, kde by bola tak luxusne vysoká koncentrácia vtipných filmových hlášok ako práve v tomto animáku. Aby som to zhrnul, nemám tu čo kritizovať. Ani príbeh, ani animáciu, ani postavy. Naopak, musím povedať, že ma animák milo prekvapil, a na 95% sa bez problémov vytiahne. Prípadný hraný remake animáku by ma moc nepotešil. ()

PetraMishka

Osvěžující disneyovka s minimem morálního poučování, ale vyváženým množstvím humoru, zábavy po celou dobu trvání snímku a příjemným tempem. Je pravda, že se na tuto pohádku patrně již nepodívám, ale jako jednorázový zážitek byla skvělá. ()

rewind

Tohle a disney? Tohle je něco jinýho, poprvý co se mi dabing líbil víc než originál. Božský hlášky, postavy který Vám utkvěj v hlavě na dlouho. Zatím nejlepší animák od dílen disney. ()

`barocco

Vzhladom k tomu ze reziser Mark Dindal prevzal od studia Disney uz sest rokov spracovavanu latku noveho celovecerneho filmu (s nazvom Kingdom of the Sun, ktory sa nikdy nedokoncil) s ktorym si tvorcovia nevedeli dat rady a tak musel prebrat mnozstvo uz nakruteneho materialu a urobit zbrusu novy kusok ktory by zuzitkoval sestrocnu pracu studia, tak mozme povedat ze sa mu podaril husarsky kusok. Film je vtipny, sviezi, sala z neho radost a pohodicka, nechybaju nove, neosuchane skece, proste film z dielne Disneyho ktory isto nutno vidiet... ()

ZAUME

Absolutně nejlepší animovaná komedie, která doposud spatřila světlo světa. Kam se hrabe Shrek či jiné medializované pohádky.. jistě je to zábava a také se mi líbí, avšak to, čím mě oslovil snímek - Není král jako král - je něco jedinečného, něco, co chybí téměř ve všech ostatních snímcích podobného druhu. Škaredá Izma, hloupý Kronky a konečně namyšlený král/lama - To vše do sebe geniálně zapadá a mě nezbývá než vám 100% doporučit tuhle dávku smíchu - pozor - jedině s balíčkem kapesníčků. ()

Mr.Lama

Rozhodně jedna z nejlepších komedii co jsem kdy viděl. Už aspon vím co budu pouštět jednou dětem...ony se poučí o sobeckosti, namyšlenosti...a já se budu moct něco přes hodinu smát. U scén se zákeřnou veverkou a balónkem nebo dáblíka s vidlema na způsob pumpovací brokovnice a dalších se prostě musíte zasmát. Každýmu doporučuju vidět tuhle oddechovou jednohubku. ()

kolly13

Pohodová jízda pro starší děti a dospělé. Přes místy dobré hlásky to není nijak výrazný počin. Výtvarnost odpovídá grafice minulého století, což ubírá. ()

Wourly

Asi jeden z nejrozporuplnějších filmů, co jsem kdy viděl. Někdy mi to přišlo geniální, někdy děsně hloupý, někdy fakt vtipný, někdy dost trapný. Každopádně na Disneyho mi tam chyběla roztomilost. o.O ()

Desmi

Těžká nuda s Cuzcem. Animáky od Disneyho mám rád, ale tenhle se mi netrefil do noty a vlastně ani nevím proč. Možná ten příběh.. ()

Mancunian

Super oddychovka. Díky kratší délce než je u novějších animáků běžné se děj stále mění a velmi rychle vyvíjí. Postavy byly sympatické, příběh zajímavý, vtipný. Prostě to má vše, co by mělo mít. Až mě překvapuje, že jsem film viděl až teď. ()

Karbos

Inu tohle 20 let staré dílko jsem dnes viděl poprvé, a určitě jsem nebyl zklamán, některé vtípky ocení i starší publikum a prostředí latinské Ameriky z dob největší slávy Aztéků, Inků a jiných zaniklých národů, je originální i v dnešní době,natož před 20ti lety....animace, jako vždy od Walta, precizní a pro nedělní sychravé podzimní odpoledne idělání volba pro celou rodinu :) **** ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

drdus

Naprosto jedinečná podívaná plná brilantního humoru a vtipků! Tohle je přesně tzv. "moje káva". Určitě jedno z největších překvapení z Disney dílny jaké jsem kdy viděl. A teď mě omluvte...musím si ten zážitek jít zopakovat. ()

Otan

My jsme to tento animák doma trochu srovnávali s Aladinem,který je snad v podobném duchu,nic méně tento film je přece jen méně vtipný.Hned v úvodu mne ale zarazilo poukazování na lajnu,tedy hned mne napadlo jakou a to feťák nejsem a za pár minut přišla otázka zda -li si to kouzelnice zase dělá.Nevím jestli je to pro děti z města přirozené,těm našim z venkova to třeba nedošlo,no ale nevím.....třeba je to jen náhoda. ()

2rady

65% svieže od začiatku do konca, príjemný soundtrack. Celý čas to na mňa však pôsobilo priveľmi lacno ako direct-to-DVD a to aj cez riadne nabubnalý rozpočet 100 miliónov USD. Človeka až zamrzí ako ťažko sa snímok predieral k životu (dokument Sweatbox). PS: slovenský dabing je o chlp lepší ako ten pôvodný. ()

AArrxen

Absolutně skvělá Disneyovka, která mi nějak utekla. Jako každý Disney film tento měl dobrý příběh, pár chytlavých songů, skvělý humor a vše, co člověk od Disney čeká. Hláška "Pull the lever, Kronk" mě rozesmívá ještě teď. Vynikající. ()

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield