Není král jako král

• USA The Emperor's New Groove (více)

Kuzco je mladý a egoistický král, který si myslí, že si může dovolit cokoliv na světě. Trestá každého, kdo se mu znelíbí, i kvůli sebemenší chybičce. Jednoho dne vyhodí prohnanou rádkyni Yzmu, protože chtěla za jeho zády převzít vládu nad zemí. Yzma společně s poskokem Kronkem začne plánovat pomstu. Chce ho otrávit, ale Kronk poplete lektvar a z Kuzca se stane mluvící lama. Král, který byl zvyklý mít všechno, musí najednou uzavřít spolek s pastevcem lam, aby se mohl vrátit do lidské podoby a získal svůj trůn zpět. Jako zvíře poznává svět jinýma očima a naučí se chápat hodnoty života. (TV Nova)

easaque

typická disneyovka,i když víc dospělejší. Ničím výrazně odlišná či výrazná a proto jen slabší 2* [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

honajz2

Tak dějově se to docela dalo, protože to je většinu času buddy movie, horší je všechno to ostatní. Většinou nesympatické postavy, hodně infantilní humor, druhá půlka je docela nudná, hlavní záporačka se do toho vůbec nehodí už jenom svým vzhledem a celkově mě ten film moc nezaujal. Spíš mi to přijde jako lehce podprůměrný animák, na který člověk brzo zapomene. Zajímavé, že čím víc "klasických Disneyovek" vidím, tím narážím na stále horší, asi bych si od nich měl dát pauzu. Hlavně ale teda nechápu, kde se tu vzal ten mýtus, že "to je pro odrostlejší" a že "se pobaví hlavně dospělí", jelikož pravda je úplně jiná, každopádně mě Není král jako král (což mi btw přijde jako lepší název, než ten originální, odkazující na předlohu, se kterou nemá pranic společného) fakt moc neuchvátilo. Jak píše uživatel flouny8, ničím to nevybočuje - snad jen tím, že to (naštěstí) není muzikál. Což sice je klad, ale pořád je to málo. Lepší 2* ()

M.i.k.e

animací klasická disneyovka, ovšem dějově, originalitou a počtem střelených nápadů se dost vymyká. I humor je tu ve větší míře spíš pro dospělejší publikum a upřímně mě dost překvapilo, že má tahle pohádka na krku už dva křížky a kousek a do dneška sem netušil že existuje...75% ()

Streeper

Dlouho jsem se u pohádky od Disneyho tak nenudila. Tohle vůbec nebylo pro mě. Navíc hlavní záporná postava Izma vypadala jako děsivý kostlivec, který už pomalu hnije v hrobě. Čekala jsem daleko více od Disneyho, ale asi to jen prostě nebyl příběh dělaný pro mě. ()

C0r0ner

Moc pěkný animák, bezva neokoukaná lokalizace, příjemné postavy, prostě tak nějak všechno, co dělá dobrý film dobrým filmem. Disney ovšem samozřejmě dojíždí na Pixary, kteří bohužel pro každé jiné studio vládnou tomuto království a v podstatě až na výjimky nedovolují ostatním pětihvězdičkový úspěch. 85% ()

danecek24

58. Zlatý Glóbus za rok 2000 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "My Funny Friend and Me" - Hudba David Hartley & Sting, text Sting ()

Martrix

Překvapivě neinfantilní pohádka, která pobaví děti, ale kupodivu i dospělé. A to i přesto, že není plná dvojsmyslů. Všechny postavy kromě Pacha jsou vtipné a dvojnásob to pak platí o čarodějnici a jejím pomocníkovi. Navíc i když je zápletka pohádkově jednoduchá, některé vtípky jsou opravdu originální. A i když se při sledování Není král, jako král neprohýbáte smíchy, těch vtípků je tolik, že vám úsměv z tváře opadne až při zavěrečných titulcích. Škoda že podobných animáků Disney nedělá víc a nevybodne se na přiblblé Barbie a jiné hnusy. Ale i tak mi hlava nebere, co na placaté pohádce s relativně krátkou stopáží, stojí 100 mil. USD ()

pakobylka

Velice originální a velice zábavná animovaná pohádka PRO MĚ. V podstatě velké překvapení ... jak se studio Walta Disneyho odvázalo ... jak se odvážilo odvázat - a spolehnout se na pohádku, jejíž základní pravidla jsou sice jasně daná, ale fantazii (a trefným poznámkám) se přitom žádné meze nekladou. ()

Juto

Jedná sa o rodinnú zábavu, ktorá by mala poštekliť rodičov a rovnako tak aj deti. Tento animák je veľmi odlišný od akéhokoľvek iného animáku od Disneyho. Film je naozaj non-stop veselá komédia s jedinečným humorom. Aj štýl, vizuálny aj príbehový, sa líši od akéhokoľvek iného predchádzajúceho filmu od Disneyho, čo je v tomto prípade pozitívna vec. 8/10 ()

campix

Nadčasový animák. Možná pro trošku odrostlejší publikum, ale naprosto geniální. Co se týče postav, děje a geniálních momentů. Tady by se často současné animované filmy mohly učit. V hodně ohledech těžce neoriginální, ale přesto neskutečně svěží a zábavné. ()

tomeek

Výborný humor určený spíše pro starší publikum, skvělé nápady parodizace základních "disneyovských" klišé a vtipný příběh. Skvělý animák, po druhém shlédnutí pálím pátou navrch :) ()

StanislachKo

Popri Dumbovi najlepší disney!!! Tá animácia má tak neskutočný groteskný a miestami sitcomovský potenciál až som chvíľami neveril vlastným očiam. Dynamike sa novodobý shrekovia, či doby ľadové zatiaľ sotva priblížili. A nejaké to nutné zlo vo forme toho vyžadovaného morálno emocionálneho precitnutia bolo naozaj iba formálne. Super! ()

Doudis19

Hodně svižný animák s perfektním humorem a kupou opravdu originálních nápadů. Navíc geniální postava Kronka, který demenci povýšil na novou, ultrasympatickou úroveň. Jak mi tak zábavná pohádka mohla unikat... ()

Skuby47

Kouzelná originální animace, jednoduchý a vtipný příběh, který pobaví nejen děti, ale i dospělé diváky. ()

SniperG1

Dvacet let starý animák, o kterým jsem popravdě ani neslyšel, a Já na něj narazím náhodně, jen díky dětem, až teď! Stydím se, ale na druhou stranu jsem možná radši, že to přišlo až teď, pač s dětma to je hold jiné a má to lepší atmosféru. :-) Ideální rodinný film! Jinak teda i něco k filmu: Originální, nápadité, bláznivé a velmi vtipné... 90% ()

Lachtaan

Dostavila se mi možnost dohnat další z Disneyho animáků a třebaže jde tentokrát o jeden z těch méně známých, všichni jsme se při sledování výborně bavili a téměř ani nestačili nudit. Rozhodně Emperor's New Groove nezapadne mezi disneovky, k nimž se budu s chutí vracet, plusem ale zůstává, že nezapadá mezi ty, na něž bych rád zapomněl. ()

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield