Není král jako král

• USA The Emperor's New Groove (více)

Kuzco je mladý a egoistický král, který si myslí, že si může dovolit cokoliv na světě. Trestá každého, kdo se mu znelíbí, i kvůli sebemenší chybičce. Jednoho dne vyhodí prohnanou rádkyni Yzmu, protože chtěla za jeho zády převzít vládu nad zemí. Yzma společně s poskokem Kronkem začne plánovat pomstu. Chce ho otrávit, ale Kronk poplete lektvar a z Kuzca se stane mluvící lama. Král, který byl zvyklý mít všechno, musí najednou uzavřít spolek s pastevcem lam, aby se mohl vrátit do lidské podoby a získal svůj trůn zpět. Jako zvíře poznává svět jinýma očima a naučí se chápat hodnoty života. (TV Nova)

towstit

Absolutne spickovy animak . Tolko vtipnych momentov, hlasok a situacii na tak kratkej stopazi nenajdete. Videl som film viac krat a zakazdy som sa dokonalo zabavil. Vsetky postavy su tak perfektne vyprofilovane za tak kratku dobu. Slovensky dabing je dokonaly. Zo starych 2D Disneyoviek ta najlepsia, nepochopim jej slabu popularitu. Toto si zacnem pustat vzdy ked mam zlu naladu. 100 % ()

MilesTeg

Film si dělá na hodně místech srandu sám ze sebe a z různých nelogických zkratek, typických pro akční filmy, kterých si v záplavě děje kolikrát ani nevšimneme. Postavičky jsou vykreslené svižně a jednoduše, mají skvělou mimiku – obzvlášť pohledy Kuzca v lamí podobě nebo Yzmy v lidské. Český dabing je na vysoké úrovni, kromě titulní role Kuzca bych rád vyzdvihl Evu Holubovou v roli Yzmy – skuhrala a ječela celou dobu tak dokonale, že jsem ji poznal až po přečtení závěrečných titulků. Příběh je zabydlený spoustou roztomilých zvířátek od titulní lamy přes smečku jaguárů, krokodýly, velrybu až po geniální veverku, nabízející oříšek – ta jakoby vypadla ze Stopařova průvodce – posledního dílu Převážně neškodná. Je to film opravdu pro celou rodinu – děti objeví základní příběh a dospělí se budou pochechtávat spoustě vtípků, většinou dvojsmyslných, střídaných ve zběsilém tempu s gagy ve stylu němých grotesek. Máte se na co těšit. ()

Shaleman

disnyemu sluší vážnější pojetí a propracovanější animace, než nevtipná taškařice s lacinými postavičkami na modrém, zeleném a žlutém pozadí. ()

Moiraine

Tohle se opravdu povedlo. U žádné jiné disneyovky jsem se tak nebavila. A ani jsem žádnou jinou neviděla tolikrát. Král jako lama je opravdu lama:) ()

Rudyamon

Zajímavé komentáře k filmu: Mrs.Bailey, Mr.Lama (musel přece hodnotit krále - lamu ...), ivuse ... Král zlobil, nedopřál vládu moudřejším a chtivějším, byl samá zábava a dělal do showbiznisu a toužil po věcech, které mu nepatřily a za to ho stihl (ne)spravodlivý trest od jeho "ministryně dýmějového moru", byl proměněn, byť jen nedopatřením, na lamu. Dobrý sedlák Pacho mu chtěl pomoct (a samozřejmě i sobě) a tak se do toho pustil. Zajímavý příběh se spoustou úžasných dialogů (Tys mě chtěla zabít? Ne, tvé tělo mělo být trvale přeloženo.), piety (Tak, mrtvější už nebude. Do práce!) a kulinářských specialit (Dvakrát pálení žáhy a smažený pražec na dvanáctku!). Co mě trošičku sklamalo, byla animace. Být tento příběh animovaný "shrekovsky", byla by to pecka. Ale přesto to pobavilo, nebudu se bránit ani dalšímu shlédnutí, účel byl splněn. Dávám 4 hvězdičky - 70% a volám, král je lama, ať žije král! Hm, a dovolím si malou reklamu na jiný Příběh krále ... ()

filipes.lu

Tak na tohle jsem narazil čistou náhodou, při brouzdání na zdejší stránce. Udivilo mě tak vysoký hodnocení, zvlášť když jsem se podíval na plakáty a do galerie. No a jak se řiká, za zkoušku člověk nic nedá. A heleme se, po překvapení s Madagaskarem 3, dokoukaným před několika hodinami, jsem si řek, že se holt budu chvíli nudit a uvidíme. A ono další překvapení...asi mám dneska dobrej den. Tohle je kouzelný, jak mladý vydry, co se ve vodě perou o míček. Sice je to pořád o tom samém, jsem arogantní hajzl s korunou, ale protože mám v sobě kousek citu, tak se teda změním. Ale je to všechno tak pěkně podáno, že vám to neleze na nervy. Hlavním tahounem je ovšem humor. A že ho tady je plno. Je jinej, než v současných kinopeckách, je míň vlezlej a musí se svojí všestranností trefit do noty každýmu. Především Kronk je dokonalej a při jeho výstupech jsem se modlil ať tam je vždy ještě chvíli. (Taky se teď po dopsání komentáře chystám na druhej díl, kde bude mít hlavní slovo, tak snad nezklame :) Takže za rovných pět a tuším, že na to v brzký době kouknu znova. Protože: "Kronku, rozbij ty dveře!" "Vždyť jsou z krásnýho mahagonu..." "To je buk, ty blbečku!" ()

haWranka

Tahle disneyovka mě nikdy nelákala, vůbec mi to téma nepřišlo zajímavé. Proto jsem byla mooooc překvapená, jak jsem se bavila. Přímo královsky! Jeden hlod střídá druhý a konec přijde neskutečně rychle bez jediné chvilku nudy. ()

rublik05

Perfektní zábava, skvělé hlášky, vtipné scény a super atmosféra. Co víc od animáku očekávat? Další hodně povedená Dysneyovka, která mě i po letech neskutečně baví. 10/10. ()

Sharpooter

Animák z roku 2000 o kterém jsem do roku 2021 nevěděl ani slovo. Tento animák dokáže zabavit a rozesmát i dnes, zkrátka má to pravé ořechové. Příběh se odehrává kolem sobeckého, rozmazleného krále, který měl vždy všechno, co chtěl. Následně všechno ztratí a musí si vše vybojovat. Tento animák má dobrou zápletku, skvělé rozřešení a to, co se děje v průběhu je prostě skvělý. Oproti některým dnešním animákům je tohle masterpiece. 8/10 ()

Pakr

Oddechová podívaná z dílny studia Disney o sobeckém králi přeměněném na lamu a následné cestě jeho napravení...člověk se u sledování pohádky nenudí. Každopádně sluha Izmy Kronk a jeho lekce "veverštiny"nemá chybu: "Ztratil se mi žalud - Kvik, kviky, kviky, kvik, kvikat. Snědli ste mi žalud? - Kvikot, kvík, kvičet. Dejte mi jiný žalud. - kvik, kvik...":D ()

RajCZitko

Docela zdařilá pohádka. Když pominu nyní už zastaralou grafiku, tak příběh byl ucházející, hudba dobrá a + u mě film má i za pár dobrých vtipů. ()

Jasika

Kdybych se na to nekoukala s partou stejně praštěných holek, asi bych neprožila celý film v záchvatech smíchů, ale kdyby to a kdyby tamto.. , takže mi nezbývá než dát 5 a neoficiálně zařadit do oblíbených animáků. :) ()

liberita

Výborný animovaný snímok plný vtipu a dokonca s výnimočne dobrým slovenským dabingom, dokonca ani pesničiek nie je priveľa. V pravom zmysle desivá Izma ("živý dôkaz existencie dinosaurov"), prihlúply dobrák Kronk debatujúci s veveričkami, krásne prostredie Ánd a stôp po civilizácii Inkov. Zábavné a originálne od začiatku až do konca. ()

mimozakon

Tak tato rozpravocka mala spad, naozaj som sa nenudil :] celym dej je pretkany vtipnymi hlaskami a obcas velmi zabavnymi non-sensami... ()

sWONDER

Absolútne som sa nestihol nudiť, vďaka krátkej stopáži, vydarenému humoru, hlavne Kronk je skvelý a prijemnej animácii. Aj keď slabšie, predsa 4* ()

TommyDiamond

Disney zase jednou boduje. Není král jako král je skvělý animák, který dokáže pobavit nejen děti, ale i dospělé. Vizuálně propracované postavy a prostředí dokáže ještě víc umocnit celý zážitek. Děj příběhu je poučný a názorně ukazuje dobré i špatné lidské vlastnosti v takové kombinaci, které samozřejmě vedou k výhře dobra nad zlem. Myslím, že snímek si zaslouží čtyři hvězdy... ()

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield