Není král jako král

• USA The Emperor's New Groove (více)

Kuzco je mladý a egoistický král, který si myslí, že si může dovolit cokoliv na světě. Trestá každého, kdo se mu znelíbí, i kvůli sebemenší chybičce. Jednoho dne vyhodí prohnanou rádkyni Yzmu, protože chtěla za jeho zády převzít vládu nad zemí. Yzma společně s poskokem Kronkem začne plánovat pomstu. Chce ho otrávit, ale Kronk poplete lektvar a z Kuzca se stane mluvící lama. Král, který byl zvyklý mít všechno, musí najednou uzavřít spolek s pastevcem lam, aby se mohl vrátit do lidské podoby a získal svůj trůn zpět. Jako zvíře poznává svět jinýma očima a naučí se chápat hodnoty života. (TV Nova)

miskapejka

Po shlédnutí několika dnešních pohádek jsem si musela připomenout jak vlastně vypadaly americké animáky, když jsem ještě měla věk se na ně koukat. Narozdíl od dnešních animáků je v těch starších naprosto úměrný vývoj postavy k časové době filmu, její změna povahy nepůsobí jako kýč a všechny prvky humoru a boje dobra se zlem zapadají do sebe v jednu velkou povedenou pohádku, které Sting může už jedině přidat na hvězdičce. ()

flouny8

Určeno určitě pro to nejmladší publikum (a galadriel). Ale v obrovské konkurenci animáků nijak nevybočuje. Ze začátku nuda, pak se děj naštěstí pohne a je to celkem sranda. ()

Sashmen13

Pull the lever Kronk! WrongLEEEVEEER!!! U tohodle jsem se docela nasmál, kvalitní věc. Ten českej název ale, ježiši... ()

D1705

Dobrý animovaný príbeh. Zaujímavé je prostredie, Peru a celkove Južná Amerika je atypická pre rozprávky. Napriek tomu, zmenu občas treba. Nie je síce taká slávna ako iné Dysneyovky, ale patrí medzi tie lepšie. Dobré nebolo to, že potom Dysney Picture natočila seriál Cisárova Nová Škola, alebo také niečo, nebolo to ono. ()

Vlkopec

Hora klišé (braných s velkým nadhledem) a hora nápadů. Dohromady opravdu zábavný oddychový film pro děti i dospělé (i s naučením). ()

AdelleR

Tak tohle bylo moc, moc milé překvapení! Nese se to v duchu starých Disneyovek, na nichž jsem vyrůstala, užívala jsem si snad každou minutu. Kupodivu se tu tolik nezpívá, zato vtipy se střílí o sto šest a na jednu stranu mě ani nemrzí, že jsem se na to nepodívala jako malá. I teď jsem si v tom našla humor vyloženě pro starší a možná jsem se i pobavila víc. Navíc tu výborně funguje starý český dabing, který je tady opravdová špička. ()

rime

Klasická Disneyovka starého střihu. Zlověstná a pokrytecká. Přiznám se, že nemám tyhle filmy rád, proto se na to nedívám, ale holt je sucho. Scénář mě fascinuje, je primárně o moci a pak o nějaké morálce, napravení a přátelství. Je vidět, že je to určený pro Američany. Významně akcentuje typickou americkou vlastnost, kterou je individualismus, v překladu sobectví. Film je takovým pokusem namluvit nám, že sobectví není dobrá věc a ukázat přerod v dobrého člověka. Je to udělaný tak, že tomu stěží uvěří děti. Kromě toho je tam celá řada "odporných" klišé týkajících se vztahu král-poddaný, ve skutečnosti jde o vztah "ten kdo má peníze a moc a ten kdo nemá". V tomto si film na nic nehraje. Americký pohádky jsou prostě jiný, oni nedokážou jasně identifikovat zlo, protěže by museli tak trochu odsoudit sebe a tak na to jdou oklikou. Vytvoří sekundárního zloducha, kterého trošku zesměšní. Primární zloduch - tedy oni sami - je ponížen, ale zachovává si svou hrdost(ve skutečnosti nepřeberný soubor všech negativních vlastností, které vás napadnout), až teprve okolnosti ho donutí změnit se a prohlédnout, jak dojemné. A takovéto filmy se potom spoustě lidem líbí, zde vidíte záhadu problémů civilizace - nevědomost. ()

SirAduard

Disney mě občas dokáže svými animáky slušně překvapit. Bohužel tento snímek má podle mě spoustu nedostatků, které podkopávají celkový zážitek. Hlavní postava Kuzco má sice zajímavý charakter a docela vtipnou chemii se sedlákem Pachou, ale vývoj Kuzca mi přijde velice jednoduchý, a ne moc zajímavý, což je škoda. Samotná záporačka Yzma je pro mě strašně divná, až bizardní postava. Možná to byl záměr, udělat tak absurdní postavu, ale mně nesednula. Trochu to zachraňuje přítel, a zároveň retardovaný poskok Kronk, který občas přednese nějakou vtipnou hlášku nebo groteskní drama, ale to přece není dostatečná věc pro dobrý film. Na druhou stranu můžu upřímně říct, že hudba a vizuál v celém snímku je celkově velice solidní. Obzvlášť v úvodní scéně, kde mi hudba absolutně sedla. Sice má tento animovaný film spoustu problémů, které mi vadí, ale i přesto věřím, že si spousta dětí tento animák oblíbí. A to naprosto respektuji. ()

Thalin

Podle mě jeden z nejlepších animáků vůbec. Není to klasická pohádka od disneyho, ale funguje to. Spousta skvělých hlášek a zároveň poučení, že každý se může změnit. Něco si najdou děti i dospělí. ()

Marcecek

Znovu príbeh o rozmazlenom, samoľúbom, v tomto prípade kráľovi Aztékov, a o jeho prerode na lepšieho človeka vďaka priateľstvu, nič originálne, ale obalené do roztomilého, zábavného a svižného obalu, ktorý ani na sekundu nezačne nudiť. Dokonca tu máme aj nenásilné búranie štvrtej steny, doplnené originálnymi vtípkami na čele s krásnou 2D animáciou. Disney, keď chce, tak umí. Určite povinnosť pre rodinu s deťmi na pobavenie a ponaučenie.80% ()

motyka52

Odměna pro rodiče. Trvá to jen 70 minut a navzdory pitomému příběhu a obyčejné 2D animaci to není žádná lobotomie dospělého mozku - je to naopak svižné a zábavné. Feel good pohodovka, Kuzco je pán. ()

Miroslav.Zac

Příjemná změna oproti uhihňaným princezničkám. Zasazení do předkolumbovské Jižní (Střední) Ameriky je taky fajn, i když z ní divák uvidí jen lokace a nedozví se o ní prakticky nic. Příběh je typický pro poučujícího Disneyho, takřka groteskové ztvárnění tomu ale dodává šmrnc. ()

ado7

5 hviezdiciek za najlepsie dialogy (...co to ma byt? nejaka smiesna dedinska hra??? :o))) A za jeden z najkratsich happyendov v dejinach dysneyho filmov :o) ()

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield