Operace Market Garden to byl odvážný plán Winstona Churchilla a britského nejvyššího velení, na jehož základě měla skončit válka do začátku vánočních svátků. 35 000 britských vojáků bylo vysazeno za nepřátelskou linií v Nizozemsku okupovaném německými vojsky. Uprostřed největší letecké invaze v historii se ukrývá i malá jednotka s kódovým označením Matchbox, která má své zvláštní úkoly. Když je Matchbox sestřelen jen kousek od místa přistání, naděje na úspěch se zdají být minimální. Sedm rozdílných britských vojáků se nachází mimo oblast spojenecké invaze a navíc se musí bránit trojici německých dezertérů, kteří na ně mají také políčeno. (oficiální text distributora)

Beky

..velmi jsem se těšil a tak jsem se i zklamal!!!...nízký rozpočet se podepsal na celkové kvalitě filmu úplně nejvíce!!!!..přitom režije v určitých cénách nebyla špatná, kamera v určitých scénách také nebyla špatná!!!..., ale akce nebyla akcí ( velmi chudé ), dialog dialogem ( hodně stupidní a nesmyslné ) dramaticky nezvládnuté scela určitě ( vždycky změna v příběhu mi došla o 5 minut později na nesprávné místě, prostě jsem si jí nevšimnul dřív ), na konci filmu příběh se roztříštil do nesrozumitelnosti!!!!..o hereckých kvalitách jednotlivých protagonistů zmínim jen to, že všichni odehráli dobře ( to je za 3 ), akorát Madsen ve scéně na mostě nechutně přehrávall!!!....strašná škoda, kdyby rejža zvolil taktiku za málo peněz tak akorát muziky, nemuselo jeho dílo dopadnout zle!!! P.S. Roden má za hraní za 2:) ()

jefff

Pro mě solidní film. Pěkný akce, párkrát jsem se zasmál, oblíbený herci...co víc si přát. Mínusem filmu je jakási roztržitost a žánrová nesrovnalost. Občas je to jak pěst na oko. 60% ()

Jello Biafra

Ako fanúšik vojnových filmov som samozrejme bral za povinnosť pozrieť si film, ktorý podľa popisu distribútora zobrazuje slávnu nepodarenú operáciu Market Garden. Film ma však v mnohom zarazil, jednak že slávna operácia Market Garden tu slúži iba ako pozadie a predovšetkým tým, že chvíľu vyzerá ako vážny vojnový film a chvílami ako nejaká bohapustá paródia. Herci tu v niektorých scénach odriekávajú miestami tak stupídne dialógy až je jednému zle. Jednoznačne si ale film zaslúži pochvalu za kameru, ktorá občas pôsobí až videoklipovo, za celkom sympatické postavy (zjazvený desátnik Baker, Karel Roden v úlohe nemeckého dezertéra alebo ten seržant od výsadkárov čo celý film pajdá na zranenú nohu a hovorí celkom vtipné hlášky). Za úžasnú hudbu. A hlavne za záverečnú prestrelku, ktorá nemá chyby. Pokiaľ ale chcete vidieť skutočný vojnový film o Market Garden tak si pozrite vojnovú klasiku A bridge too far. ()

sedm.1

No fujtajbl!Dlouho už jsem neviděl tak mizerný béčko.Spousta keců,trapná akce,nulová invence,film kde se naprosto nic nedělo,pro mě totální zbytečnost!Koukal jsem jen kvůli Rodenovi a nyní chci rychle zapomenout(což se povedlo docela rychle,už naprosto nevím o čem to bylo a to je to pár dní co jsem to viděl...že by skleroza?...ani náhodou,ono to bylo o ničem,takže si těžko mohu vzpomenout o čem to bylo,že jo :)?).Dost filozofování,od tohoto braku oči pryč!!! ()

slovan1

Je pravda, že válka tu je jen jakesi pozadí... Celý tenhle příběh by se mohl v pohodě zakomponovat do jakekoliv doby v historii. Leckdy film působi hodně parodicky. Americký "serža" s doutníkem v hubě a s bambitkou... A nejlepší je jeho zátaras na mostě, s 50 vojáky a přesto bez škrábnutí přes něj projedou dva náckove v otevřeném džípu... No, samozřejmě členové SS tu jsou za velké drsoně ale působí to spíš úsměvně než věrohodně.. Taková parodie na válku. ()

Lukoboss

Popravdě byla to spíš pohádka než válečný film. Chvílemi to bylo přitažené za vlasy, chvílemi si to hrálo na akční film a místy to bylo dokonce i válečné. No jako kdo od toho čekal autentickou podívanou o zmíněné operaci, byl zklamán. Rocková hudba jako doplněk k filmu z druhé světové je hodně velký úlet, takže se není čemu divit, když jsem na začátku použil slovo pohádka. Díval jsem se na to spíš ze zajímavosti (kvůli Rodenovi), ten zahrál dobře jako vždy a tím to hasne. Kvalitu od toho nečekejte.. ()

bruceman7

Je to spíš takový pokus o válečný film, jehož každá část vyrostla na vykradení jiného snímku, což se mi zrovna dvakrát nelíbilo. Avšak viděl jsem i horší. 50% ()

cab

Za ucast (Karel Roden a Michael Madsen), jinak velmi nesrozumitelny pribeh o snaze nekolika skupin si privlastnit nakradene nemecke starozitnosti a zlato. 20% ()

Hopper

Tak toto je skutočne bordel... zo začiatku som si myslel, že to bude vojnový film, ale túto myšlienku som rýchle zapudil aby v ďalšom pokračovaní sa zmenil dej na zmätenú komédiu až paródiu v ktorej sa nezriedka vôbec nedá vyznať, ktorá s WWII nemá prakticky nič spoločné, kde postavy jednajú ako absolútni dementi bez špetky logickej motivácie...proste bordel. Ani z hercov nikto ničím nevyniká. ()

1945

Zvláštní film... první polovina se snaží vypadat vážně a seriózně, ale pak jakoby režisér nůžkama střihl se děj změní na dobrodružnou grotesku na způsob Indiana Jonese... Kdyby byl rejža soudnější a rozhodl se mezi groteskou a vážnějším tématem - jistě by byl jeho výtvor lépe oceněn. 3* dávám za výstroj, efekty a průměrné herecké výkony ()

Matros

Válka je tu vlastně jen kulisa. Místama nevím jestli se mám smát. Roden a Madsen ale vypadali, že si role vyloženě užívají a právě oni dva byli hlavní důvod proč jsem se na tak pochybný film podíval. Přestřelky nepřehledné a hudbu k tomu jako vybíral kdo ? Avšak vůbec jsem se nenudil. Nevím proč, ale jako válečná komedie to bylo dobrý... ()

spiritus

Ne příliš povedený válečný snímek, který díky své čiré průměrnosti a fádnosti, nemá divákům moc co nabídnout. Navíc slovo válečný je trošku nadsazený. Hodil by se spíše termín "film z války", nebo "film odehrávající se ve válečných dobách" Nic nezachrańuje ani charismatický Karel Roden. Škoda. ()

Jiu

Market Garden pri tureckých hraniciach ... ? Alebo to bolo v tom vezenskom kempe v anglicku ?niečo mi uniká ... ()

Vodny

Velké zklamání, čekal jsem vtipnou válečnou parodii nebo válečnou akční podívanou, ale vše se tak nějak zastavilo na půli své cesty. Zajímavé herecké postavy nemají co ukázat a když už ukazují, nestojí to za řeč. M. Madsen, asi největší hvězda filmu hraje zkouřeného amerického velitele, který snad ani neví, že je ve válce a chová se jako totální idiot. Nejspíš to tak mělo být, ale vypadá to strašně. Zajímavé téma vyústí v konečnou a špatně natočenou bitvu, která postrádá napětí, smysl pro válku a je bohužel nejméně zajímavou částí filmu. Nemastné, neslané, ale přesto koukatelné. Možná je to tím, že čekáte, čekáte a ono se pořád nic kloudného neděje. ()

drankeryth

Zaciatok filmu bol dobry a daval som mu sancu na dobry vojnovy film, ale dalej to bolo nejake nemastne, neslane. Dokonca v jednej scene bolo pocut rockovu muziku pri uniku jeepom:) Tak to sa tam fakt nehodilo a taka muzika nema ani co robit vo vojnovom filme. Boje boli nepresvedcive, ale ani zas neboli take spatne, videl som aj horsie bojove sceny. Film aj okorenili par dokumentarnymi zabermi, ktore tam ani nemuseli vobec davat. Len to kazilo dobry dojem z filmu. Trapna scena aj bola na tom poli, ked zdravotak chytil odvahu a pomohol zranenemu vojakovi do ukrytu. Vyzeralo to tak amatersky a nedotiahnute, ako mnoho inych bojovych scen. Americky kapitan v podani Michaela Madsena mi liezol na nervy a ani jeho herecky vykon nebol bohvieaky. Rola Nemca v podani Karla Rodena bol dobry vyber, ale tu toho ani moc neukazal. Inac jeho ksicht je fakt stvoreny pre drsnaka Nacka:))) Ma na to stvoreny ksicht:) Filmu celkovo chybalo profesionalny pristup, aby to vyzeralo aj s napatim a nie tak nudne, ako v tomto filme. ()