Notorický zloděj Tsuma byl právě podmínečně propuštěn z vězení. A tam na něj čeká jeho životní kšeft. Má zorganizovat krádež nejslavnějšího obrazu v celé zemi, Dámy s hranostajem Leonarda Da Vinciho. Cesta k bohatství však vůbec není tak snadná, jak si představoval. Když totiž do akce přizve svého bývalého kumpána Juliana, s hrůzou zjišťuje, že se jeho starý kamarád ke své minulosti postavil zády a stal se z něj policajt! Ten ale z přátelství vymyslí plán, aby se Tsuma nažral a Dáma z hranostajem zůstala celá. Jeho součástí je geniální padělatel Hagen a jeho krásná a temperamentní vnučka. Všichni čtyři pak rozjíždějí vlastní hru, která může skončit buď obrovským bohatstvím, nebo totálním krachem. Podaří se podvodníkovi, policajtovi, padělateli a mistrovi uskutečnit umělecký zločin století? (oficiální text distributora)

noby

Vezměte klasický americký snímek o loupeži, odstraňte z něj všechny hitech hračičky a namachrované zlodějíčky, a ejhle, výsledek bude mnohem lepší než originál. ()

showxman

Ze začátku se tato "Loupež po Polsku" jevila jako slabý odvar svých amerických "originálů", ale čím více se blížil závěr, tím více bylo jasné, že i taková kopie má hodně velkou cenu;) 85% ()

Lionheart

Hezký, chytrý, lehký a evropský film, který ve mně zanechal krásný a klidný pocit zadostiučinění. Moc přívlastků? I ty nestačí. Film, který kráčí ve šlépějích staršího Podrazu a britských Podfukářů. ()

Blazin

Dobrá oddychovka z Polska. Problém je jen v tom, že první půlka filmu je nudná a pak od krádeže je to výborný. ()

(Z)denny

Pro mě osobně trošku zklamání. Čekal jsem od Machulskeho trošičku víc. Mám v blahé paměti jeho snímky jako Vabank, Kiler, ale tento jejich úrovně nedosahuje ani náhodou. Škoda.. ()

Brejlil

Příjemný filmeček na sobotní odpoledne. Solidní a dostatečně inteligentní scénář, slušné herecké výkony, ale samozřejmě žádnou velkou akci čekat nelze. Přeci jen jsme v Polsce a nikoli v Hollywoodu. ()

Rázlik

Jeden z dalších nenápadných filmů, který běžel na ČT2 (občas se tam vyloupnou pěkný filmy) a skvěle jsem se u něho pobavil. ()

Rockerman

Dobrá krimi-komedie z dílny známého režiséra Machulského. Pěkná zápletka kolem jednoho originálu od da Vinciho a jeho čtyř padělků a ještě lepší rozuzlení dělají z tohoto fimu velmi solidní zábavu pro oddych. ()

groman

Sice jsem asi pul hodiny po filmu pořád přemýšlel kdo co komu prodal, ale i tak solidní film z polské režije. ()

arkie

Klasický heist, v ktorom hrá rolu ukradnutie obrazu od Da Vinciho - konkrétne ide o Dámu s hranostajom, ktorá je naozaj v múzeu v Krakove. Film je v zásade priemerný, dej predvídateľný, herci nijak nevybočujúci. Asi 2-3 dobré fóry, inak nuda. Pozrel som, zmazal som. ()

Joski

Jednoducho a s umením prevedená "krádež". Odporúčam zájsť do Krakova:-) Kto ho vie, či v galérii Czartoriskych visí pravý Leonardov obraz??? I love poland kinematografy :-) 80% ()

E lan

Oproti deklarované kvalitě v podobě vysokého hodnocení jsem se dočkal velkého zklamání. Od začátku tomuto filmu chybí humor, akčnější děj a lepší herecké výkony. Prostě jedna dlouhá dvouhodinová nuda... ()