Mafiánský boss Kang (Yeong-cheol Kim) ví, že se na svého „řešitele problémů“ Sun-wooa (Byung-hun Lee) může spolehnout ve všech ohledech. Proto ho pověřuje dohledem nad svou mladou přítelkyní Hee-soo (Min-a Shin), kterou podezřívá z nevěry. Příkaz zní jasně: načapá-li Sun-woo dívku s milencem, má oba na místě zabít. Dokázal by však zabít někoho, v kom nachází zalíbení, někoho, kdo jej nutí přehodnotit svůj dosavadní život? Loajalita vs. skomírající víra v určité morální zásady. Jak se Sun-woo rozhodne? A jaké bude mít jeho rozhodnutí následky? Skrývají se odpovědi v jednom z buddhistických mouder, jimiž je film sevřen? Je na vás, abyste to zjistili. (Matty)

Pirkaf

Zbytečně natahované a celé tak trochu poněkud o ničem. Asi to bude i tím, že nejsem moc na gangsterky, ale tenhle film mě fakt moc nechytl. ()

Popluh

Gangsterské akční drama, které se tentokrát soustředí jen na život jedince. A i tak to stojí za to. Byeong-heon Lee celý film táhne svým obrovským charismatem a jelikož se nejedná o žádného nesmrtelného "supermana" který vystřílí barák obouruč aniž by jednou zakrvácel nebo dobíjel, nemáte vůbec problém si k němu vytvořit vztah a v závěru se o něj strachovat. Akčních scén je tam pár, ale většinou na několik minut a nekompromisní bitka ve skladištích nebo závěrečná přestřelka prostě stojí za to. ()

jondzavid

Silne subjektívne hodnotenie, keďže film recykluje ako dejovú linku (pomsta odvrhnutého mafiánskeho ochránkara voči bossovi), tak vizuálny štýl (Kar-Wai Wong alebo slávna oldboyovská chodbová scéna sú očividnými inšpiráciami). Napriektomu ide o veľmi pôsobivú variáciu - okrem spomínaného vizuálneho štýlu podporenú charizmatickou ústrednou dvojkou (ktorých záverečná konfrontácia je absolútnym vrcholom filmu) a výstižnou atmosférou (spojenie noirových prvkov s pomalším ázijským tempom každému chutiť nemusí, ale v mojom prípade fungovalo na výbornú). Nič nové pod slnkom, ale zato v podstate bezchybne nakrútené. ()

Ender66

Vizuálne krásny a zručne natočený film o pomste. Polovicu filmu mi však vŕtalo hlavou, ako to, že mafkovia vo filme takmer vôbec nepoužívajú strelné zbrane- hlavný hrdina zbraň so sebou nenosil a keď si arzenál zohnal bol značne nešikovný strelec... Dorazila ma hlavne záverečná scéna, keď hlavný hrdina za zvukou strelby z pištole(nikto nič nepočul?) napochodoval na nepripraveného ex-bossa a neozbrojených ex-parťákov(načo by aj, že:-)) a doradu ich dával dole. ()

topi

To je zase taková sada, já mám prostě pro Koreu obrovskou slabost a tenhle film mě zase rozcupoval. Výborným příběhem, sice s docela jasným posláním a pointou, ale to vůbec nevadí, protože, co se děje kolem je nádherná pastva pro oči!! A zase ta hudba, vynikající smyčcové nástroje, jako housle, viola, violoncella, hoboje, přesně tak, jak to mají mazlíčci včetně mě rádi. Úchvatný souboje, krvavé přestřelky, vynikající kamera!! Perfektní a dokonalé!! Všichni herci jsou suprový, naprosto nepřehrávající, výborný jsou i občasné humorné vsuvky, které se do příběhu náramně hodí. Na tenhle film budu zase dlouho vzpomínat a hlavně na závěrečnou odpatu a na scénu v garáži při bitce s hořícími pochodněmi. ()

italka63

Ani nevím, jak tenhle film okomentovat, byl totiž velice zvláštní....nájemný zabiják, sloužící sedm let věrně svému pánu, nedokáže zabít dívku, protože se do ní platonicky zamiluje.....jo jo, to ještě neměla hlavní představitelka plastiky, takže vypadala mírně jinak.....každopádně velmi zajímavé a milovníci asijských filmů to oceni, tudíž já za čtyřihvězdy:-) ()

Laurent

Skoro jako by to celé natočil Chan-wook Park, ale na rozdíl od jeho trilogie pomsty, je tento snímek hlavně akční a bez vtipu. Vizuálně působivé. Krásná hudba. ()

kalap

Nuž, keď sa zabijak zamiluje, tak to má ťažké nielen on, ale aj všetci okolo neho, aby sa svorne pobrali do večných lovišť ()

Martin741

Juhokorejska gangsterka, ktoru som obiede dopozeral. Akaze gangsterka, juhokorejska? No nic, koncim a korejske filmy ma nebavia, to viem urcite. 30 % ()

Hees

Povedal by som, že realistický film z mafiánskeho prostredia vcelku s dobrým príbehom a jediné čo mi naozaj vadilo, že som niekedy niektoré postavy nechápal, že prečo robia to čo robia. Viem, že v tomto mafiánskom svete hrá veľkú úlohu česť a podobne lenže chovanie postáv je niekedy nepochopiteľné a zvláštne. V príbehu sú ako keby mierne diery, že tam niečo chýba a ako keby film niekto zle zostrihal. To je môj jediný problém s týmto filmom, inak mafiánske prostredie je realistické, hlavný hrdina sympatický a láska platonicky krásna a v neposlednom rade aj veľmi vydarený pekný koniec tohto filmu. Napätie stúpa s pribúdajúcim časom a gradácia deja filmu je teda na vysokej úrovni. Film má v podstate len jedno vyvrcholenie a to na konci filmu, ale mne to vôbec nevadilo. Na tomto filme je zaujímavé to, že postavy nehovoria to čo majú, aby si zachránili život, ale skôr to aby vyzerali dobre a neviem či to je príliš realistické a či by skôr človek neurobil všetko pre to aby prežil. Takže hrdosť a zaťatosť všetkých postáv je v tomto filme na prvom mieste. ()

dezorz

Kolko roznych remakeov Melvilovho Le Samourai existuje? John Woo, poukazujuc na dokonalost tohto filmu ho prerobil vo svojom Killerovi, Jarmusch v Ceste Samuraja a Besson v Leonovi. Niet rezisera gangsteriek, ktory by mu nevzdaval svoj hold. Napriek tomu, aj ked Bittersweet Life nie je nic ine len stylovy remake Samuraja a to dokonca zo vsetkych snad najviac podobny, maloktory recenzent si na to spomenul. Vari 40. rokov je tak vela? Kto si potom bude pamatat skutocne noir filmy z 30. a 40. rokov, z ktorych zasa cerpal Melvil? Nech uz je to akokolvek, androgynny krasny vzhlad hlavneho hitmana a stylova vizualna stranka - ciernebiela atmosfera noir filmu vo farbe, to su dve najdolezitjesie veci, ktore tieto gangsterske dramy o pomste a samote zabijaka spaja a ktore tieto dva filmy robia tak podobne, na rozdiel od inych remakeov. Bohuzial, zaujimava vuzialna atmosfera a obcasna akcna scena su jedine veci, ktore A Bittersweet Life ma. Vsetko ostatne je dlhokanaska remeselne prepracovana gangsterska pomstichtiva nuda. Este aj budhisticke odovzdanie sa smrti, ktore napriklad z Kitanovych gangsteriek kvapka z kazdeho zaberu je tu nasilne a pateticky prepasovane vo forme citatov zo zenovych rozpravok. Mimochodom, dalsia podobnost z francuzskym samurajom, ktory tiez zacinal budhisticko konucianskym citatom parafrazujucim Hagakure, knihu samuraja: ´Nie je na svete nic lespie, nez byt samurajom. Snad iba byt tigrom v dzungli. ´ Nie je na svate nic lepsie, nez pozriet si gangstersky noir film. Snad len pozriet si lepsi noir film, nez A Bittersweet Life. ()

Andrea1717

Film plný mŕtvol a strieľania a predsa si z neho budem pamätať akurát smutné oči "mr. Sunshine". Film slúžil ako predloha aj k Indickému Awarapan, ale myslím, že filmy sú nezrovnávateľné, áno samotná idea je rovnaká ale spracovanie a poňatie je totálne odlišné. Tento film postráda akékoľvek radostné okamihy, je plný smútku, samoty a vnútornej bolesti hlavného hrdinu. Skutočne sa mi páčil. A nástup Erica v závere bol skutočne efektný :-) ()

cubajz

korejská gangstnerka opředená buddhistickou filosofií, která servíruje pomstu a násilí stejně samozřejmě, jako vaše maminka nedělní oběd. Film má pomalejší rozjezd, ale po zradě svého šéfa a efektním úniku zajisté velmi bolestivé popravě se hrdina přestává ohánět pěstmi (ne že by mu to nešlo), do jedné ruky bere pistoli, do druhé tašku s náhradními zásobníky a ručním samopalem a vydává se vše si pěkně postaru vyříkat se svým bývalým chlebodárcem. Korejské filmy o pomstě jsou prostě bezva, já to říkám pořád:). ()

TomikZlesa

Trošku lenošiva a seznamovací prvni polovina se krapánek zvrtne v klasickou vyvraždovačku. Prakticky nic novýho pod slunce, ale přesto paráda, jen trošku sklamání ve stylu akce, čekal jsem že se Byeong-heon Lee krapanek rozhýbe, ale jen se rozcvičoval a pak to řešil střelecky :-( ()

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

19.08.2017

Jihokorejská krimi A Bittersweet Life patří mezi ty chválenější a známější asijské filmy. Bylo tedy jen otázkou času, než se Hollywood pokusí o remake, a právě ten už je na cestě. Příběh mafiánského… (více)

Filmasia 2008

Filmasia 2008