Kačeří příběhy: Poklad ze ztracené lampy

• USA DuckTales The Movie - Treasure of the Lost Lamp (více)

Strýček Skrblík se vydává se synovci do Egypta, aby našel magickou mapu ukrytou v pyramidě. Strýček Skrblík, synovci a Rampa letí do Egypta nalézt poklad. Najdou ho, ale pak se objeví čaroděj Merlock a poklad jim sebere. Zůstala jim jen lampa, kterou si vzala Kačka. Právě tu jedinou však Merlock hledá. Jak totiž po návratu domů děti zjistí, lampa je kouzelná. Náhodou vyvolají Džina, který každému splní tři přání. A dobrodružství pokračuje... (oficiální text distributora)

Shit

Jo tuhle partu kačerů sem už dlouho neviděl, ale přece jenom si pamatuju, že seriál byl ještě lepší. Ostatně filmy vzniklý ze seriálů většinou lepší než samotnej seriál nejsou, ale i tak sem se dobře bavil a hlavně Rampa je totálně bruální, škoda, že vždycky dostane tak málo prostoru. Nicméně i když to neni tak suprový jako seriál, tak z nostalgie prostě pod 5* jít nemůžu, tohle je další ze seriálů(respektive film vycházející ze seriálu) mýho dětství na kterým sem vyrůstal a každý ráno o víkendu v 8 hodin na něj čuměl ()

freddy

Seriál "My z Kačerova" jsem v dětství miloval a o víkendech jsem každé ráno zapínal Novu a těšil se na další příběhy z Kačerova. Ten seriál jsem prostě miloval a dnes je to pro mě především nostalgie a krásná vzpomínka na víkendová rána v dětských letech. A tak jsem si velice rád připomněl své oblíbené hrdiny v celovečerním filmu. A nebyl jsem zklamán. Zajímavý příběh, moji oblíbení hrdinové, staré známé hlasy, a mnoho vtipných scének, to vše mi pomohlo vzpomenout si, jak jsem tyhle příběhy miloval a co jsem k nim cítil. Tento film mi dal zapomenout na to, že jsem dospělý, a jen díky němu jsem se mohl vrátit do dětského věku a vzpomenout si, jaké to tehdy bylo. To je prostě nostalgie. A tak snad ani nemůže překvapit, že hodnotím nadprůměrně, protože průměrné či podprůměrné hodnocení si tahle záležitost nezaslouží. Nechybí zde dobrodružná zápletka, nechybí zde vtip, je tu prostě všechno, co jsem na tom seriálu tolik miloval. A tak uděluji čtyři hvězdičky. ()

predators

Kačerov jak hurikán,k nám už míří. Auta, laser, aeroplán, městem víří. Příběhy píše z téhleté říše R: Kačer, úú, teď k vám děti z dálky letí Kačer, úú, přináší sem kouzelnou zem Kačer. Kačeři přijdou, když si v nouzi. Když tě úzkost ze sna zbouzí. Zavolat jen stačí heslo: Kačer, úú, teď k vám děti z dálky letí, Kačer, úú, přináší sem kouzelnou zem, Kačer, úú, Na tvář ti smích právě pích pan Kačer, uú. ()

JFL

Bez růžového zákalu nostalgie se poslední dobrodružství klasických "Kačeřích příběhů" ukazuje jako méně zářná podívaná, než ji člověk měl v paměti z dětství. Ačkoli svého času seriál platil co do kvalit animace za špičku v kontextu televizních produkcí a finále mělo dokonce premiéru v kinech, animace má spíše povážlivou úroveň. To je dané kombinací technologie a rozpočtu, protože to svého času byl poslední televizní projekt realizovaný postaru pomocí ultrafánů (cel animation), kde se právě nejvíce projeví omezené prostředky na výrobu. Na svou dobu charakteristická amébovitost postav během pohybu je tak spíše nechtěným vedlejším efektem rychlého kreslení mezifází. Ještě více ale do očí bije dobová disneyovská indoktrinace dětí v rovině genderových stereotypů. Nejde ani tak o to, že Kačka má velkou růžovou mašli, zatímco Kulík, Bubík a Dulík nosí kšiltovky, ale že ona je vyobrazená jako vzorně úslužná a pasivní. Když už se nějak projeví, jako zde konkrétně svými přáními, která jí má splnit džin, tak vyznívá jako naprostá dylina. Naštěstí alespoň v rovině mixu lumpačení a fantastických dobrodružství si "Kačeři" uchovali nějaké kvality, byť ty z podstatné části v tomto konkrétním speciálu značně vycházejí z přiznaných inspirací v eskapádách Indiana Jonese. Inu, je jedině dobře, že se po 37 letech Disney Channel rozhodl "Kačeří příběhy" aktualizovat pro dnešní dobu v novém rebootu. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $18,115,724Tržby Celosvetovo $18,600,000║ Kino film o káčerovcoch má všetko čo má aj seriál, dávku dobrodružstva, akcie a hlavne zábavy, takže staré dobré časy odohrávajúce sa v Káčerove opäť uspokojili. /80%/ ()

• Plánovali se i další díly, ale kvůli nízkému úspěchu byly zrušeny. (Vitox)
  • První Disneyho kreslený film, který měl předlohu v seriálu. (HappySmile)
  • Postava Dijona se jednou objevila už i v seriálu My z kačerova, a to v dvou-dílné epizodě "Zlatá husa". (HappySmile)