Kačeří příběhy: Poklad ze ztracené lampy

DuckTales The Movie - Treasure of the Lost Lamp

Káčerovo: Tajomstvo stratenej lampy

Rodinný / Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA / Francie, 1990, 74 min

Alan Burnett

David Newman

Bylo to sice pěkné, ale zdá se mi, že ty seiálové díly byly lepší než film. Nebo jsem možná od té doby, co jsem sledovala seriál už dost vyrostla, nevím, nevím. :) Každopádně dětem se to určitě líbit bude a bylo tam i pár dobrých vtipů. Co mě trochu zamrzelo u českého dabingu je, že na konci pustili původní anglickou znělku a chudák děti se určitě těšily na Kačerov jak hurikán k nám už míří... :)(23.1.2009)

Seriál "My z Kačerova" jsem v dětství miloval a o víkendech jsem každé ráno zapínal Novu a těšil se na další příběhy z Kačerova. Ten seriál jsem prostě miloval a dnes je to pro mě především nostalgie a krásná vzpomínka na víkendová rána v dětských letech. A tak jsem si velice rád připomněl své oblíbené hrdiny v celovečerním filmu. A nebyl jsem zklamán. Zajímavý příběh, moji oblíbení hrdinové, staré známé hlasy, a mnoho vtipných scének, to vše mi pomohlo vzpomenout si, jak jsem tyhle příběhy miloval a co jsem k nim cítil. Tento film mi dal zapomenout na to, že jsem dospělý, a jen díky němu jsem se mohl vrátit do dětského věku a vzpomenout si, jaké to tehdy bylo. To je prostě nostalgie. A tak snad ani nemůže překvapit, že hodnotím nadprůměrně, protože průměrné či podprůměrné hodnocení si tahle záležitost nezaslouží. Nechybí zde dobrodružná zápletka, nechybí zde vtip, je tu prostě všechno, co jsem na tom seriálu tolik miloval. A tak uděluji čtyři hvězdičky.(24.5.2009)

Vyvrcholení Kačeřích příběhů. Každopádně na Údolí zlatých sluncí to přece jen nemělo :-) Ale i tak dávám plný počet. Viděl jsem to v anglickém originálním znění tudíž jsem si to možná i víc užil, a kupodivu jsem většině i rozuměl. Škoda jen, že tam chybí nějaké postavy jako třeba Ňouma, Šikula nebo i Donald se tam mohl mihnout. Ale i tak paráda.(6.5.2007)

Kačeří film je samozřejmě zábava od začátku do konce, bohužel ale opravdu nedosahuje kvalit těch největších seriálových nářezů jako pilotních pět dílů o pokladu Zlatých sluncí (ty by mohly jít do kina z fleku), soutěž s Hamounem, závěrečný dvojdíl Zlatá husa, a dvojciferný počet dílů nerozdělených na víc částí. To opravdu není nejlepší nápad na film pro kina. Podle mě to chtělo podstatně lepší námět, než džin z kouzelné lampy a čaroděj Merlock, který se jej snaží zmocnit. Taky by nebylo na škodu aspoň zčásti použít původní seriálovou hudbu, protože ani na tu ta filmová nemá. I tak se ale divím, že v kinech Poklad ze ztracené lampy tak pohořel, zatímco třeba první dva Pokémonské filmy (nebyly špatné, ale s tímhle se nedají srovnávat) měly velký úspěch. Kdo ví, jestli v tom nebylo i špatný promo, což se nedá vyloučit, stačí se kouknout na "promo" u nás - film minul kina a podle všeho i videa a s největší pravděpodobností se zničehonic zjevil až na silvestra 2002 na Nově. Jediné štěstí, že ho stihli nadabovat už pár let předtím, takže ze seriálových hlasů zůstali aspoň Mirko Musil (Skrblík), Inka Šecová (Kulík), Blanka Zdichyncová (Bubík), Ljuba Skořepová (Čvachtová) a Jan Skopeček (Johan). Škoda, že nejdou půlhvězdičky, dal bych 4 a půl. Takhle bohužel musím snížit.(29.10.2019)

Tady není o čem, maximální hodnocení. Více než solidní zakončení seriálu, jakožto seriálu, který provázel dětství ne jednoho z nás. I když jsem lehce postrádal třeba Donalda, nenudil jsem se ani na chvilku. To je vlastně celé kouzlo Kačerů. Je to tak ztřeštěné a akčně nabité, že tomu musíte věnovat maximální pozornost, abyste něco nepropásli. Jednou jsou tam a tam, pět minut a na scéně je několik nových postav, úplně jiné prostředí a zápletka nabere nový směr. O nějaké kýčovitosti se tedy netřeba bavit, je to přesný opak. Takže s radostí dávám pět hvězdiček, moc mě to pobavilo a ach, ta nostalgie a vzpomínky na bezstarostné dětství. PS: doporučuji zhlédnout v originálním znění. český dabing v porovnání s originálem za moc nestojí.(11.8.2011)

• - Postava Dijona se jednou objevila už i v seriálu My z kačerova, a to v dvou-dílné epizodě "Zlatá husa". (HappySmile)

• - První Disneyho kreslený film, který měl předlohu v seriálu. (HappySmile)

• - Plakát k filmu nápadně připomíná plakáty k filmům s Indiana Jonesem. Není divu, maloval jej totiž stejný malíř Drew Struzan, který je také malířem plakátů trilogií Star Wars nebo Návrat do budoucnosti. (Landauer)