Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Stárnoucí Alex má sklony k depresím, trpí výkyvy nálad, je melancholický a nešťastný. Je to nájemný vrah. Řemeslo převzal po otci a nedokáže se vyrovnat s pomyšlením, že by mu mohl říci, že už se zabíjením živit nechce. Psychická muka ho doženou až do čekárny terapeuta Parkse. A zde potká světlo svého života, mladou a půvabnou Sáru. Naneštěstí i ona trpí duševní nevyrovnaností. Mohl by z nich být zajímavý pár, ale osud pro oba přichystal úplně jinou cestu. Alexův otec přichází s novou zakázkou. Kdosi si objednal vraždu právě psychiatra Parkse, jediného člověka, který se kdy snažil Alexovi pomoci... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

Akana 

všechny recenze uživatele

Film je to nenápadný, ale rozhodně zajímavý. Už jen výběr Williama H. Macyho, představitele frustrovaných smolařů, do role nájemného zabijáka, naznačuje, že nepůjde o tradiční akčňák s ledově chladným "čističem" a jeho zbrojním arzenálem. Jde tu spíš o snahu hlavního hrdiny dostat zpátky pod kontrolu svůj život, který už léta ubíhá směrem, který si sám nevybral a jemuž přestává věřit. Pěkné, ale na opakované obcování to nebude. 70% ()

Greg25 

všechny recenze uživatele

Já jsem po dlouhé době viděla film, který by šel nazvat krásným, ne ve smyslu toho, že se vypráví příběh o nájemném vrahovi, což zase až tak krásný v reálu není, ale ve smyslu atmosféry a hereckého koncertu herců - především Williama H. Macyho. Co na tom, že především evropské publikum dokáže předpovídat konec filmu, který končí spíše "poevropsku" než "poamericku", mně se tenhle film líbil, takže dávám s naprosto čistým svědomím zasloužených 80%. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tohle je zvlastni film, clovek si rekne, ze film o zabijakovi, co se s tim rozhod prestat, tu uz byl hodnekrat a to skutecne byl, jenze tenhle film ma takovou zvlastni atmosferu. Cely to totiz spis pusobi jak rodinnej film, profese se dedi z otce na syna, matka je v tom podporuje, mluvi se o zabijeni jako o naprosto normalni veci. A do toho je tu vtipnej romanek s Neve Campbell. I kdyz je film o vrahovi, stejne to cloveku pride takovy smutny a dojemny. Na cemz ma taky podil hodne pozvolne tempo s minimem akce, prakticky nulova hudba a hlavne William Macy, kterej se porad tvari strasne nestastne, nikdy se nenastve, zkratka roli zvladl skvele. A taky me potesil Donald Sutherland, hlavne ke konci, to uz to slusne rozjizdel. Ale celkove, i kdyz ma film svy kouzlo, to vic jak na 3* neni. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Pomalý a opravdu nepříliš originální příběh o unaveném nájemném zabijákovi mě místy nezajímal vůbec a místy trochu, ovšem jenom kvůli hercům. Mám rád Neve Campbell a William H. Macy je výborný herec schopný zahrát kdekoho. Tihle dva, pak taky trochu Donal Sutherland drželi mou pozornost u tohoto pomale vyprávěného a veskrze laciného snímku (například četné flashbacky nejsou od přítomnosti odlišeny ani barevnými filtry). Hlemýždí tempo, nijak geniální dialogy a jediné možné finále navrch. Hlavním problémem Bromellova psychologicky laděného nezávisláku je, že moc kecá, aniž by něco nosného vyjádřil také obrazem. Kulantněji řečeno: není to špatný film, ale kdyby jej dávali v televizi kolem půlnoci, usnu po dvaceti minutách. (Oni jej ve skutečnosti kolem půlnoci dávali, akorát jsem se na něj díval jindy.) 55% ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Stárnoucí Alex prožívá typickou krizi muže středního věku. Se ženou ho to už nebaví, cítí se vyhořelý a ke své práci má odpor. Svou frustraci se snaží řešit v Americe tak oblíbeným způsobem, tj. návštěvou psychoterapeuta. A tam potká ženu, která ho od prvního momentu přitahuje. Až potud bychom se pohybovali na půdorysu tradičních rodinných filmů a jejich obvyklých řešení, až na to, že Alex je nájemný vrah a oba jeho rodiče se dlouhá léta pohybují ve stejné branži. Nebýt tohoto zpestření, které je ale využité jen málo, šlo by o nesčíselněkrát použitý námět a zpracování. Jde o nenápadný film s neinvenční režií a velmi průměrným scénářem, který drží nad vodou pouze herecké obsazení a výkony v čele s Williamem H. Macym. Celkový dojem: 50 %. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama