Panika

Panic

Drama / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2000, 90 min

Tohle je zvlastni film, clovek si rekne, ze film o zabijakovi, co se s tim rozhod prestat, tu uz byl hodnekrat a to skutecne byl, jenze tenhle film ma takovou zvlastni atmosferu. Cely to totiz spis pusobi jak rodinnej film, profese se dedi z otce na syna, matka je v tom podporuje, mluvi se o zabijeni jako o naprosto normalni veci. A do toho je tu vtipnej romanek s Neve Campbell. I kdyz je film o vrahovi, stejne to cloveku pride takovy smutny a dojemny. Na cemz ma taky podil hodne pozvolne tempo s minimem akce, prakticky nulova hudba a hlavne William Macy, kterej se porad tvari strasne nestastne, nikdy se nenastve, zkratka roli zvladl skvele. A taky me potesil Donald Sutherland, hlavne ke konci, to uz to slusne rozjizdel. Ale celkove, i kdyz ma film svy kouzlo, to vic jak na 3* neni.(16.9.2007)

Stárnoucí Alex prožívá typickou krizi muže středního věku. Se ženou ho to už nebaví, cítí se vyhořelý a ke své práci má odpor. Svou frustraci se snaží řešit v Americe tak oblíbeným způsobem, tj. návštěvou psychoterapeuta. A tam potká ženu, která ho od prvního momentu přitahuje. Až potud bychom se pohybovali na půdorysu tradičních rodinných filmů a jejich obvyklých řešení, až na to, že Alex je nájemný vrah a oba jeho rodiče se dlouhá léta pohybují ve stejné branži. Nebýt tohoto zpestření, které je ale využité jen málo, šlo by o nesčíselněkrát použitý námět a zpracování. Jde o nenápadný film s neinvenční režií a velmi průměrným scénářem, který drží nad vodou pouze herecké obsazení a výkony v čele s Williamem H. Macym. Celkový dojem: 50 %.(3.1.2010)

Byl jsem na to velmi zvědav,protože obsah mě docela nalákal.Ale bylo to tak pomalé a nezajímavé,že jsem se docela nudil a čekal,až se něco stane.Stalo se,ale až na samém konci.Takový komorní,psychologický příběh s nepříliš záživným hlavním hrdinou.Neve Cambell však přece jenom jiskřila a dodávala tomu trochu štávu.Takže nakonec ty 3*(29.12.2009)

Film je to nenápadný, ale rozhodně zajímavý. Už jen výběr Williama H. Macyho, představitele frustrovaných smolařů, do role nájemného zabijáka, naznačuje, že nepůjde o tradiční akčňák s ledově chladným "čističem" a jeho zbrojním arzenálem. Jde tu spíš o snahu hlavního hrdiny dostat zpátky pod kontrolu svůj život, který už léta ubíhá směrem, který si sám nevybral a jemuž přestává věřit. Pěkné, ale na opakované obcování to nebude. 70%(22.10.2010)

Já jsem po dlouhé době viděla film, který by šel nazvat krásným, ne ve smyslu toho, že se vypráví příběh o nájemném vrahovi, což zase až tak krásný v reálu není, ale ve smyslu atmosféry a hereckého koncertu herců - především Williama H. Macyho. Co na tom, že především evropské publikum dokáže předpovídat konec filmu, který končí spíše "poevropsku" než "poamericku", mně se tenhle film líbil, takže dávám s naprosto čistým svědomím zasloužených 80%.(14.7.2008)