Panika

Panic

Drama / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2000, 90 min

Stárnoucí Alex prožívá typickou krizi muže středního věku. Se ženou ho to už nebaví, cítí se vyhořelý a ke své práci má odpor. Svou frustraci se snaží řešit v Americe tak oblíbeným způsobem, tj. návštěvou psychoterapeuta. A tam potká ženu, která ho od prvního momentu přitahuje. Až potud bychom se pohybovali na půdorysu tradičních rodinných filmů a jejich obvyklých řešení, až na to, že Alex je nájemný vrah a oba jeho rodiče se dlouhá léta pohybují ve stejné branži. Nebýt tohoto zpestření, které je ale využité jen málo, šlo by o nesčíselněkrát použitý námět a zpracování. Jde o nenápadný film s neinvenční režií a velmi průměrným scénářem, který drží nad vodou pouze herecké obsazení a výkony v čele s Williamem H. Macym. Celkový dojem: 50 %.(3.1.2010)

Byl jsem na to velmi zvědav,protože obsah mě docela nalákal.Ale bylo to tak pomalé a nezajímavé,že jsem se docela nudil a čekal,až se něco stane.Stalo se,ale až na samém konci.Takový komorní,psychologický příběh s nepříliš záživným hlavním hrdinou.Neve Cambell však přece jenom jiskřila a dodávala tomu trochu štávu.Takže nakonec ty 3*(29.12.2009)

Tohle je zvlastni film, clovek si rekne, ze film o zabijakovi, co se s tim rozhod prestat, tu uz byl hodnekrat a to skutecne byl, jenze tenhle film ma takovou zvlastni atmosferu. Cely to totiz spis pusobi jak rodinnej film, profese se dedi z otce na syna, matka je v tom podporuje, mluvi se o zabijeni jako o naprosto normalni veci. A do toho je tu vtipnej romanek s Neve Campbell. I kdyz je film o vrahovi, stejne to cloveku pride takovy smutny a dojemny. Na cemz ma taky podil hodne pozvolne tempo s minimem akce, prakticky nulova hudba a hlavne William Macy, kterej se porad tvari strasne nestastne, nikdy se nenastve, zkratka roli zvladl skvele. A taky me potesil Donald Sutherland, hlavne ke konci, to uz to slusne rozjizdel. Ale celkove, i kdyz ma film svy kouzlo, to vic jak na 3* neni.(16.9.2007)

Já jsem po dlouhé době viděla film, který by šel nazvat krásným, ne ve smyslu toho, že se vypráví příběh o nájemném vrahovi, což zase až tak krásný v reálu není, ale ve smyslu atmosféry a hereckého koncertu herců - především Williama H. Macyho. Co na tom, že především evropské publikum dokáže předpovídat konec filmu, který končí spíše "poevropsku" než "poamericku", mně se tenhle film líbil, takže dávám s naprosto čistým svědomím zasloužených 80%.(14.7.2008)

Pomalý a opravdu nepříliš originální příběh o unaveném nájemném zabijákovi mě místy nezajímal vůbec a místy trochu, ovšem jenom kvůli hercům. Mám rád Neve Campbell a William H. Macy je výborný herec schopný zahrát kdekoho. Tihle dva, pak taky trochu Donal Sutherland drželi mou pozornost u tohoto pomale vyprávěného a veskrze laciného snímku (například četné flashbacky nejsou od přítomnosti odlišeny ani barevnými filtry). Hlemýždí tempo, nijak geniální dialogy a jediné možné finále navrch. Hlavním problémem Bromellova psychologicky laděného nezávisláku je, že moc kecá, aniž by něco nosného vyjádřil také obrazem. Kulantněji řečeno: není to špatný film, ale kdyby jej dávali v televizi kolem půlnoci, usnu po dvaceti minutách. (Oni jej ve skutečnosti kolem půlnoci dávali, akorát jsem se na něj díval jindy.) 55%(23.11.2008)