poster

Stateční jsou osamělí

 • anglický

  Lonely Are the Brave

Drama / Western

USA, 1962, 107 min

 • Mirokukii
  *****

  Fantastický Kirk Douglas, jako poslední kovboj, který se odmítá smířit s nově příchozí dobou, a se vším co obnáší, se všemi jejími potížemi, povinnostmi a nařízeními. Stále v sedle svého krásného, ikdyž trochu neposlušného (o to více jsem si ho zamiloval) koně, touží, snad trochu lehkovážně, po svobodě a nezávislosti. Jako ten svěží vítr se hnát po nekonečné prérii, kamkoliv ho nohy jeho koně donesou. Úžasně emotivní, silný a napínavý příběh, s dobrými postavami a dialogy. Kamera, a všechno to krkolomné stoupání horami, každá rozlehlá scénérie, je nasnímána úchvatně. Krásný film. ADP.(26.1.2014)

 • D.Moore
  ****

  Jeden z těch opravdu poctivých bijáků, které na první pohled lákají "jen" na moderní westernovou podívanou, avšak na pohled druhý nabízejí mnohem víc. Kirk Douglas je v roli samotáře (má vlastně jen svého koně) perfektní, velmi se mi líbil i Walter Matthau a nemůžu opomenout hudbu od Jerryho Goldsmithe, jehož kariéra právě díky tomuto snímku (Douglasovi jej doporuči sám Alfred Newman) nabrala zasloužený spád. Závěr přímo krásný, úvodní minuty s kovbojem v nové době byly přímo geniální.__P.S. Jen ten televizní dabing...__P.P.S. A ten (třebaže tentokrát jen trochu) ořízlý obraz...(28.6.2014)

 • LiVentura
  ****

  Svoboda jednotlivce nade vše, čistá duše, která chce být "jen" svobodná... tak těžké přijmout společností to, co chce jeden. Smutný obrázek moderní doby, která ubíjí poslední svobodomyslné a z těch, kteří se podvolili, dělá závislé tažné koně, které zapřahá do otěží společenského života a práce... Proš nemůže být jednotlivec sám sebou???! Moc příjemně zpracované.(28.6.2014)

 • RHK
  ***

  Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Něco jako Uprchlík, jenže černobílé, ve westernovém hábitu a Kirkem Douglasem a Walterem Matthauem místo Harrisona Forda a Tommy Lee Jonese. Příběh kovboje Jacka, který se snaží zůstat svobodný i v dnešní době plné letadel, plotů a vězení, jenže se svou snahou dělat si, co chce, tvrdě narazí. Na útěku z vězení se snaží překonat i s koněm skalnatou horu, pronásledován za zády ozbrojenými muži. Kirk Douglas byl výborný, ale klasický western mám radši, tohle byla smutná pohřební píseň svobody i westernu jako žánru. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=RDKGx3lOXkQ(22.12.2012)

 • Aky
  ***

  Čekal jsem výtečného Krka Douglase, kterého se mi dostalo, až na okamžiky, kdy neměl, co hrát, kterých z vývojem děje neustále přibývalo. Asi to není úplně dobře napsané. Tři čtvrtiny filmu hlavní hrdina jede na koni pronásledovaný jednak těmi, kdo ho chtějí dopadnout, a jednak civilizací. Ani jedno není příliš vynalézavé a člověk se po chvíli těší, až to, jakkoliv, skončí.(21.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace