poster

Stateční jsou osamělí

 • USA

  Lonely Are the Brave

Drama / Western

USA, 1962, 107 min

 • D.Moore
  ****

  Jeden z těch opravdu poctivých bijáků, které na první pohled lákají "jen" na moderní westernovou podívanou, avšak na pohled druhý nabízejí mnohem víc. Kirk Douglas je v roli samotáře (má vlastně jen svého koně) perfektní, velmi se mi líbil i Walter Matthau a nemůžu opomenout hudbu od Jerryho Goldsmithe, jehož kariéra právě díky tomuto snímku (Douglasovi jej doporuči sám Alfred Newman) nabrala zasloužený spád. Závěr přímo krásný, úvodní minuty s kovbojem v nové době byly přímo geniální.__P.S. Jen ten televizní dabing...__P.P.S. A ten (třebaže tentokrát jen trochu) ořízlý obraz...(28.6.2014)

 • Mirokukii
  *****

  Fantastický Kirk Douglas, jako poslední kovboj, který se odmítá smířit s nově příchozí dobou, a se vším co obnáší, se všemi jejími potížemi, povinnostmi a nařízeními. Stále v sedle svého krásného, ikdyž trochu neposlušného (o to více jsem si ho zamiloval) koně, touží, snad trochu lehkovážně, po svobodě a nezávislosti. Jako ten svěží vítr se hnát po nekonečné prérii, kamkoliv ho nohy jeho koně donesou. Úžasně emotivní, silný a napínavý příběh, s dobrými postavami a dialogy. Kamera, a všechno to krkolomné stoupání horami, každá rozlehlá scénérie, je nasnímána úchvatně. Krásný film. ADP.(26.1.2014)

 • LiVentura
  ****

  Svoboda jednotlivce nade vše, čistá duše, která chce být "jen" svobodná... tak těžké přijmout společností to, co chce jeden. Smutný obrázek moderní doby, která ubíjí poslední svobodomyslné a z těch, kteří se podvolili, dělá závislé tažné koně, které zapřahá do otěží společenského života a práce... Proš nemůže být jednotlivec sám sebou???! Moc příjemně zpracované.(28.6.2014)

 • gogo76
  ****

  V poslednom období som videl množstvo starších filmov s K. Douglasom a sú to to väčšinou kvalitné filmy. Príbeh o nestarnúcom kovbojovi, ktorý sa mal narodiť o 100 rokov skôr má s žánrom western spoločné takmer všetko. Jediný rozdiel je v tom, že film sa odohráva 50-60-tych rokoch. Film až do momentu, kde Douglas uniká z väzenia by som hodnotil priemerne. Potom však na scénu prichádza policajný šerif s tvárou W. Matthaua v asi najlepšej roli akej som ho zatiaľ videl. Veľmi mi pripomenul tú Eastwoodovu z filmu Dokonalý svet. To už Douglas uniká do hôr . Iba on a jeho kôň...A takéto filmy ja môžem. Jeho cesta strmým a skalnatým terénom je ťažká, spoza kopýt jeho koňa sa valia poriadne šutre a spúšťa malé lavíny. V pätách sú mu policajti a slučka sa pomaly sťahuje...Skvelý záver na diaľnici je silný moment a zatriasol so mnou tak, ako posledný výstrel s K. Douglasom. Druhá polovica filmu je fakt skvelá, preto musím dať 4 *. 80%.(20.8.2014)

 • cheyene
  ****

  Westernový nádech snímek dostává spíše až ke konci, ovšem ani tak se pochopitelně nejedná o typický western. Lonely Are The Brave je drama o kovboji, kterého bravurně ztvárnil Kirk Douglas. Začátek snímku mi přišel poněkud pomalejší, avšak po útěku z vězení se film stává velmi záživný a napínavý. Závěr v horách mi připomněl High Sierra s Bogartem.(7.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace