Reklama

Reklama

Osamělý honák se toulá Novým Mexikem , a když chce navštívit starého přítele Paula, zjistí, že je za mřížemi. Vyprovokovat rvačku a nechat se zavřít do stejného vězení je pro Jacka maličkost, ale Paul jeho nezištnou nabídku na společný útěk odmítá. Jack tedy odchází sám. Neuvědomí si však, že být psancem už není, co bývalo. Byť se rychle dostane do hornaté krajiny, jen těžko může s koněm unikat terénním autům a helikoptérám... (TV Barrandov)

(více)

Recenze (32)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch opravdu poctivých bijáků, které na první pohled lákají "jen" na moderní westernovou podívanou, avšak na pohled druhý nabízejí mnohem víc. Kirk Douglas je v roli samotáře (má vlastně jen svého koně) perfektní, velmi se mi líbil i Walter Matthau a nemůžu opomenout hudbu od Jerryho Goldsmithe, jehož kariéra právě díky tomuto snímku (Douglasovi jej doporuči sám Alfred Newman) nabrala zasloužený spád. Závěr přímo krásný, úvodní minuty s kovbojem v nové době byly přímo geniální.__P.S. Jen ten televizní dabing...__P.P.S. A ten (třebaže tentokrát jen trochu) ořízlý obraz... ()

LiVentura 

všechny recenze uživatele

Svoboda jednotlivce nade vše, čistá duše, která chce být "jen" svobodná... tak těžké přijmout společností to, co chce jeden. Smutný obrázek moderní doby, která ubíjí poslední svobodomyslné a z těch, kteří se podvolili, dělá závislé tažné koně, které zapřahá do otěží společenského života a práce... Proš nemůže být jednotlivec sám sebou???! Moc příjemně zpracované. ()

Reklama

RHK 

všechny recenze uživatele

Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Něco jako Uprchlík, jenže černobílé, ve westernovém hábitu a Kirkem Douglasem a Walterem Matthauem místo Harrisona Forda a Tommy Lee Jonese. Příběh kovboje Jacka, který se snaží zůstat svobodný i v dnešní době plné letadel, plotů a vězení, jenže se svou snahou dělat si, co chce, tvrdě narazí. Na útěku z vězení se snaží překonat i s koněm skalnatou horu, pronásledován za zády ozbrojenými muži. Kirk Douglas byl výborný, ale klasický western mám radši, tohle byla smutná pohřební píseň svobody i westernu jako žánru. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=RDKGx3lOXkQ ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Westernový nádech snímek dostává spíše až ke konci, ovšem ani tak se pochopitelně nejedná o typický western. Lonely Are The Brave je drama o kovboji, kterého bravurně ztvárnil Kirk Douglas. Začátek snímku mi přišel poněkud pomalejší, avšak po útěku z vězení se film stává velmi záživný a napínavý. Závěr v horách mi připomněl High Sierra s Bogartem. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

V poslednom období som videl množstvo starších filmov s K. Douglasom a sú to to väčšinou kvalitné filmy. Príbeh o nestarnúcom kovbojovi, ktorý sa mal narodiť o 100 rokov skôr má s žánrom western spoločné takmer všetko. Jediný rozdiel je v tom, že film sa odohráva 50-60-tych rokoch. Film až do momentu, kde Douglas uniká z väzenia by som hodnotil priemerne. Potom však na scénu prichádza policajný šerif s tvárou W. Matthaua v asi najlepšej roli akej som ho zatiaľ videl. Veľmi mi pripomenul tú Eastwoodovu z filmu Dokonalý svet. To už Douglas uniká do hôr . Iba on a jeho kôň...A takéto filmy ja môžem. Jeho cesta strmým a skalnatým terénom je ťažká, spoza kopýt jeho koňa sa valia poriadne šutre a spúšťa malé lavíny. V pätách sú mu policajti a slučka sa pomaly sťahuje...Skvelý záver na diaľnici je silný moment a zatriasol so mnou tak, ako posledný výstrel s K. Douglasom. Druhá polovica filmu je fakt skvelá, preto musím dať 4 *. 80%. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama