Posedlost

• Francie Possession (více)

Anna opustila svého manžela Marka i jejich syna Boba. Mark je rozhodnut vypátrat pravdu a začne svou ženu sledovat. Zprvu si myslí, že je za vším jiný muž. Brzy ale poznává, že Anna našla něco jiného, co miluje a nehodlá se toho vzdát. Její podivné chování a bizarní události naznačují, že jde o něco temného a znepokojivého... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

nick_sekac

A to jsem si myslel, jakej je Lynch šílenec, jehož filmy mám rád. Po půl hodině jsem hltal každý záběr, ale pro konečné hodnocení se na to musím podívat ještě jednou. Říkám si, jestli jsem viděl větší haluz-film. ()

Tosca

Jeden z nejšílenějších a nejdivnějších filmů, co jsem kdy viděl. A moc jsem to nepochopil. Podivná směs hororu, psychodramatu a ještě se špióny v rozděleném Berlíně. Isabelle Adjani podává úžasný hysterický výkon, což o to, ani Sam Neill není špatný, ale režisér se musel snad zbláznit... ()

Belsazar

Żuławskiho Posedlost rozhodně není mainstreamovým hororem. Není filmem, který (běžného) člověka nadchne. Osobně si to představuji tak, že divák této zvláštnosti musí mít určitou zkušenost nebo možná předtuchu, díky které si ve filmu najde něco svého, něco ze sebe. Srovnání s Lynchem neberu, protože Lynchovi démoni se neproducírují před divákem. Hystericky neřvou a nevnucují se. Stejně tak odmítán srovnání s úžasným Trierovým Antikristem, ve kterém je k vidění neodolatelné mystérium Přírody. V Posedlosti je k vidění leda ošklivý Berlín. Ovšem tím neříkám, že mě Posedlost neoslovila. Naopak, oslovila mě velmi. Obsah se mi vryl pod kůži. Jen forma se mi jaksi nelíbila. ()

ŠpetaMarek

Tyhle filmy jsem vyhledával na střední, kdy se člověk tak nějak buď hledal, nebo chtěl odlišit. Po víc jak deseti letech jsem se na základě doporučení na tuto meta-haluz podíval a je to už týden a já na to pořád myslím. Je to líp interpretovatelné jak Lynch, přesto je to jak to nejlepší od něj. Adjani je úžasná a Neill je správně divný. Přidejte k tomu Německé herce s nejbrutálnějším angličtinou široko daleko, jednu zrůdičku, geniální kameru a legendární scénu v metru a máte film, co budete s opatrností doporučovat všem známým. Buď ze škodolibosti nebo z přesvědčení, že se jim to bude líbit. ()

Rattlehead

Dobré psycho. Herecké obsazení je velice slibné, ovšem skutečnost překoná všechno očekávání, hlavně Isabelle Adjani, taková něžná duše, tu předvádí úžasný portrét ženy propadající se do naprostého šílenství. Celkově mi Posedlost hodně připomněla Lynchovy podivnosti. Silné čtyři hvězdičky. ()

Knor

Depresivní psychárna to je těžká, to musím přiznat. Věčnej boj mezi mužem a ženou pojatej zvráceným psychotropním a špinavým pohledem. Celkem náročná podívaná a totální šílenství, jen co je pravda. Na mě to ale nějak nesedlo, většinu filmu jsem byl spíš otrávenej. Zkusí to ještě jednou a třeba hodnocení zvednu. ()

Paesant

Takhle jsem se naposledy cítil před lety u prvního seznámení s Lynchem...rozhodně ohromující zážitek a tak expresivní herectví, že strčí do kapsy i vymítací scény z Exorcisty..ale bude to chtít sebrat odvahu a ještě alespoň třikrát se na tehle extrémní psycho teror podívat, než z toho vyvodím nějaký opravdový závěry. ()

Nepoviem

Narušenosť sama o sebe.Psycho nálož,nechápavosť,nezmyselné scény,dialógy-monológy.Čo sa človeku može páčiť na takomto filme?Asi to,že je to jedinečný snímok,nezaškatuľkovaný,obľúbený u malého percenta populácie(áno patrím k nemu).A čo!Zabijem sa keď milujem takéto filmy? ()

concoxtion

Tohle není psychologické drama, to je psychologický teror. Isabelle Adjani i Sam Neill předvádí mistrovský výkon. Possession je umělecké dílo, a jeden z mých oblíbených filmů. ()

djbarrel

WTF ?! Co začalo jako běžné rodinné drama, se v průběhu filmu zvrtlo v dost bizarní horor. Pokud je libo šílené záchvaty, nechutné vraždy, bizarní věci, bláznivou atmosféru, kupu naprosto šílených lidí, Boha (nebo bytost za něj se vydávající) a podobné divné věci, je to film přesně pro vás a vlastně i pro mě. 86 % ()

Zoltar78

Ufff... pokládám se za hodně otrlého diváka a jen tak nic se mnou neotřese, ale co mi připravil Andrzej Zulawski, tak na to jsem připravený skutečně nebyl. Těžká psychárna, kterou budu ještě dlouho rozdýchávat. Isabelle Adjani a Sam Neill ždímou sebe skutečně až na dřeň. Z jejich výkonu mi ještě teď běhá mráz po zádech. Po skončení filmu jsem si připadal jako bych se právě probudil ze zlého snu. Zapomeňte na Trierova Antikrista, Aronofského halucinogenní tripy nebo Lynchovy temné démony, tohle je pravé šílenství... ()

bart-leby

„Viděl jsem strašlivě špatný film: Posedlost, směs hororu, detektivky, násilí, satanismu a kdoví čeho ještě. Hnus. Prachy, prachy, prachy... Nic skutečného, pravdivého. Ani krása, ani pravda, ani upřímnost, nic, jen aby z toho byly prachy... Dívat se na to je jako mučení... Dá se udělat všechno, doslova všechno, jen když se za to zaplatí!“ – Andrej Tarkovskij (sic!!!) ()

Lucretat

Tak přesně na tyhle filmy já nemám žaludek. Naprosto zbytečné hysterické scény obou hlavních postav, vůbec nic se v podstatě neděje... Prostě trochu méně "artu" prosím :) ()

Renswo

Possession : niekde som sa dočítal že tento film je pre divákov znepokojujúci a pohoršujúci. Chcel by som osobne spoznať tich ľudí a ukázať im čo je pohoršujúce napr.( Salo aneb 120 dni sodomy ) ale toto… neviem. Čo som si zapamätal z toho filmu tak to hlavnú herečku , ktorá sa v tuneli metra začala smiať , zvyjala sa , poskakovala , hádzala vajca o múr , prskala všade naokolo mlieko a čaká kým ju prefikne nejaký krvavý tvor s chápadlami.  Jej muž zatiaľ necháva najať na ňu detektíva , keďže mu uteká z domu , podvádza ho a nemá zaujem o rodinu. Jej milenec ovláda Kung-fu … A to sme ešte len v polovici filmu. A to je ešte tá lepšia polovica , lebo tá druha polovica má nesúvislý príbeh kde porozumenie len ťažko hľadať. Za mňa veľmi slabé a nadhodnotene. ()

david666

Tak tohle je opravdu psycho. Hysterické scény Isabelle Adjani jsou strhující-to už nevypadá, že hraje ale je opravdu posedlá. Po celý film Vás obklopují deprese. Navíc Vás v tom kamera nechá pěkně vymáchat, neuhne a dávkuje jednu dlouhou scénu za druhou. Hlavně "potrat" v metru je síla. Jedinou vadou je, že děj jsem asi ne tak úplně pochopil - ale tu určitě nejsem sám:-) ()