Bubeník Marty, kytaristé Radek a Tom a zpěvák Luki sice mají zkušebnu v opuštěné kladenské vodárně, ale chybějí jim pořádné nástroje i peníze. Získají sice možnost předvést se vlivnému Djangovi, přehrávka však skončí fiaskem, když jim technika selže po prvních tónech. Jenže Radek byl právě vyhozen z tiskárny, Tom prodává kytky s přítelkyní Šárkou, Marty je sice synem starosty, myslí však pouze na holky, a tak je brzy z každého místa vyhozen. Stejně dopadne i Luki, jenž dostane padáka po maléru, který způsobil v domě milionáře Salingera. Napadne ho unést Salingerovi milovaného psa Johnyho a chtít za něj výkupné. Marty se dostane do Salingerova domu a uspí psa prášky, takže ho vystrašený milionář zaveze k veterináři, odkud ho mladíci ukradnou. Zavolají Salingerovi, domluví předání výkupného a další den mají v rukou kufřík s penězi. Jenže pak se vše zhatí. Kufřík i se Šárčiným autem exploduje a jen náhodou se nikomu nic nestane. Pes Salingerovi uteče a vrátí se k nim. A to je malér, protože boháč poslal drsného pobočníka Igora, aby zvíře našel a přivedl zpět. S pomocí kriminálníka Chřestýše vymyslí nový plán, ale než ho stačí realizovat, pes zemře. Teď už se zuřící Salinger nezastaví, dokud je nedostane. Podle Chřestýše zbývá jediná možnost - musí ho předejít a dostat do kriminálu. A tak se zrodí další plán. (TV Nova)

W00DY

Co si budem, cílovka tohoto filmu asi nebudou raketoví inženýři, nýbrž teens. Ačkoliv do této kategorie už dávno nepatřím, nemyslím si, že je to takovej brak, jak je tu prezentováno. Trochu úcty! Víte kolik na to vyplácal preparátor Janák formaldehydu?! Duo Kotek-Mádl tu vůbec nevadí. Budhista Písařík je výbornej. Cameo Jandy zde má smysl. Ne jako v Rafťácích trapná scéna s Haškem. Naopak hrozivej je Produkt placement ukazující, že se prachy honily kde se dá. Jako oddechovka je to good ()

play@peace odpad!

Janák chtěl natočit se svojí dvojicí Kotek a Mádl něco trochu jinýho, méně trapnýho, ale vznikla pouze další debilní krimikomedie s ještě vetšími debily, jakými jsou Ko*tek a Mádl. Trapnost většiny scén je neúnosná a já nemůžu jinak. Odpad! ()

XITLAVEC

Po přečtení nadějné recenze v jednom internetovém deníku slibující dospělejší zábavu, než předchozí Janákovy filmy, jsem byl plný očekávání. Zklamal mě však povrchní scénář, spíše podprůměrné herecké výkony (s výjimkou "starších" herců v čele s Postráneckým a Hrušínským ml.) a úplně otřesné rockové kusy, které předváděla rádobykapela Podvraťáci (fakt nevím, kdo kapele skládal hudbu, výsledek byl opravdu příšerný). Celkový dojem nespasílo ani pár dobrých "gagů", které jinak nudný a jakoby nuceně se vyvíjející příběh mírně oživily. K dobru lze přičíst na české poměry velmi zdařilé technické provedení akčních scén. ()

bemygirl

Tak zase něco s Kotkem a Mádlem. I ten synek co v Pelíšcích strkal hlavu do elektrické trouby,aby se otrávil plynem. Též nevýrazný.Škoda že pan Postránecký a pan Terminátor nedostali větší prostor. Kladem filmu je i muzika z prvopočátků tvorby Dana Bárty. Jinak humoru pramálo. Tak nějak jsem si tím filmečkem prosvištěl ani nevím jak,hledal jsem nějaký záchytný bod,kvůli kterému bych si to pustil znovu,ale nenašel jsem ho. ()

vitrouš

Mně to přišlo , že to je o dost lepší než Snowboarďáci a Raft´áci, který nemám rád, ale tohle docela šlo, takže dávám docela dobr hodnocení. ()

Dart

snowboarďáky to začalo .... příjemné, docela i místy originální, tak jak se mi u takových filmů líbí ; rafťáci - založený na sexu mezi hormony nadrženými puberťáky (každej š**á s každym), poloplitká komedie (měla i světlé chvilky) ; další v řadě Ro(c)k podvraťáků .... hloupá zápletka s docela pěknýma sarkasitickýma špekama :D celkově film nic moc, ale zase zadarmo je to taky pěkná věc ()

JohnyPine

Nic extra v porovnání s zahraniční tvorbou, ale na český poměry dost slušná záležitost.Kdyby se to jen líp dopilovalo...snad časem ()

Leila75 odpad!

Příšerná slátanina,p.Janák začal a skončil Snowborďákama.Víc už nesnesu!černá komedie,neznamená nacpat do filmu všechno možný i nemožný,musí mít dobrej černej humor a ten tady jedinej chyběl,jinak všeho blbýho dostatek! ()

Cristiena

Myslím, že od tria Janák-Kotek-Mádl rozhodně nejlepší film, který narozdíl od těch dvouch předchozích zacházel do ještě snesitelných mezí trapnosti.Děj byl sice až příliš absurdní a těžko uvěřitelný, to však vyvážily skvělé (a směšné) hlášky.Na české poměry tam možná bylo až velké množství útěků a honiček, ale to mě právě bavilo.Mádl byl v roli Mártyho dost přesvědčiný (narozdíl od jeho rolí v -ácích). ()

Liya

Proč tak nízké hodnocení? Ro(c)k podvraťáků je naprosto ujetý film - v tom nejlepším slova smyslu, který mě bavil od začátku až do konce. Na humor jsem docela náročná a zdaleka ne vše, opatřené nálepkou "komedie", mě rozesmívá, ale humor Karla Janáka u mě spolehlivě boduje (na rozdíl od trapných komedií některých jiných, nejmenovaných českých režisérů). Druh humoru mi trochu připomíná mé oblíbené komedie s Leslie Nielsenem (všechny ty Bláznivé střely apod.). Navíc tento film má i zajímavou industriální vizuální stránku, což u mě také velmi zabodovalo, kluci to zahráli sakra dobře, takže co víc si přát... Je to velmi zábavné dílko, film si na nic nehraje, je čistě takový jak vypadá, tak odhoďte předsudky, upjaté hodnocení a prostě se bavte... ()

MissDark

V nic jsem před zhlédnutím tohoto filmu nedoufala, takže musím říct, že jsem ani zklamaná enbyla, jen už jsem si to prostě pustit musela.. i když musím říct, že jsem se hoodně přemáhala.. No.. někteří (spíše moji povedení kamarádi) říkali jaik je to úžasný,ale z recenzí se sypaly jen samé negativismy.. Potvrdilo se, že nikdy nemám dát na názor mých (některých) pubertálních kamarádu, ale spíš se řídit kkavlitními názory recenzentů.. Dobře, nenudila jsem se celý film.. jen tak.. ehm 90% xD!! Některé scény mě překvapily, a tak jsem byla ráda, že jsem se aspoň jednou zasmála (od srdce) ale.. Není to nic.. Jen slátanina, s možná i docela dobrým nápadem, ale špatně zreaolizovaným.. Prostě.. Dvě hvězdičky, za snahu a tu jednu vtipnou scénu!!! ()

Ludva

[2009-12-03] * Ke konci se Podvraťáci konečně trochu rozjíždějí, ale většina filmu je nudná, rádobyvtipná a s nechtěně legrační snahou o "drsnou" sprostou mluvu puberťáků. ()

EuPhOrY.

Nemůžu si pomoct, u téhle komedie jsem se hrozně nasmál... "Nemáte ještě jablíčko?" :-D nebo scéna s preparátorem... Hodně povedené ()

RadimRay

Mě jako rockera a člena kapely to hodně bavilo, kluci měli dobrý hlášky, V.Postránecký byl správnej mafián a Janda zase správně oplzlej kápo :)) a hlavně hudba k filmu se povedla, za tu dávám hvězdu navíc! Let´s rock!!!70% ()

Freiheit

Na české poměry akční kamera, šílený humor a ve své parodičnosti a ujetosti celkově dost dobrý. Viděno podruhé a přesto si ten film zachoval dost z té původní ujetosti. ()

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006