Fordzy

Tak Tony a Pinkaew spolu natočili své nejlepší dílo. Opět sledujeme příběh o hledání ale tentokrát se hledá ukradený slon a Tony je ochotný udělat cokoliv aby ho našel. Totální martial arts nářez s perfektní kamerou i střihem a choreografií. Všemu vévodí 4.minutová scéna bez jediného střihu ve které Tony rozkopá cestou po schodech, několik desítek nepřátel. Díky českým distributorům, tu máme český název filmu Ong-Bak 2, který není pokračováním Ong-Bak ale je to samostatný film nesoucí název podle Thajské polévky Tom Yum Goong. Doporučuji každému. 85% ()

Theraphosa

Řekněte sami,už jste někdy něco takového viděli?Snad jenom s legendárním Brucem Leem.Myslím si,že Tony Jaa je konečně ten praej,kterej může Bruce nebojácně "nahradit",i když jde o úplně jiný bojový styl.Naprosto jsem žasl nad scénou v hotelu,která je asi 5 minut nesestříhaná.Nebo souboje mezi vyřazenými vagóny se spoustou bláznů na kolečkovejch bruslích.Rozmlácení lampy z místa ve výšce snad dva a půl metru.A finální lámání kloubů...prostě pastva ro oči! ()

BlueZero

Po tom co som videl Ong-bak, tak som cakal omnoho viac. Bojove scenky boli otrasne, okrem jednej s capoeirou. A to nehovorim o zvukoch pri lamani kosti. To mi pripomina, ze som sa naucil apson sto sposobov ako zlomit ruku ci nohu ;-). Tento film nestoji za to. ()

B4TM4N

Thajci jsou mírumilovní lidé, kteří žijí v chýších a hýčkají své slony. A když jim nějakého toho ušouna vezmete, přijde Tony Jaa a přeláme vám všechny kosti. Nepochopím, jak z už v jedničce naprosto cementního scénáře mohli vybrat to horší a zrecyklovat to do takřka dvou hodin filmu. O tohle tady naštěstí ale opravdu nejde. Stejně jako jeho skoro-předchůdce Ong-Bak, disponuje tento slayerpiece naprosto famózními bojovými scénami, ve kterých se zlomeninami nešetří. Takovýchhle scén je naštěstí ve filmu drtivá většina, takže si značnou část času budete užívat Tonyho akrobacii, popřípadě asi pětiminutový záběr, ve kterém vybije čtyři patra restaurace s chráněnými mazlíčky. Z hlediska choreografie naprostá špička. ()

cab

Kdyz divakovi budou stacit akcni sceny a oprosti se od deje, nelogickych presunu ci chovani postav, bude spokojen, ale jinak film odsoudi a mozna se na nej ani nedodiva. Nektere sceny opravdu nemaji obdoby a pred bojovym umenim vetsiny ucastniku musim smeknout. 70% ()

Rssa

Opět super bojovka s nepřekonatelným Jaa, velice potěšujícím Nathanem Jonesem, který měří snad 3 metry a dalšími zdatnými protivníky. Není nad kolínko do brady nebo loket zvrchu do šišky. 80 % ()

Vaklaf

Výborná akční vybíjená. Film se prakticky nezastavuje, což je v tomhle žánru obrovský PLUS. Dalším plusem, oproti prvnímu dílu, je vynechání opakovaných záběrů z různých kamer na ty nejlepší kousky, který byly sice efektní, ale vždycky tak nějak vytrhly z jízdy. Na druhou stranu mi přišla v prvním dílu lepší hudba, protože líp doplňovala akci. Tady jsem si hudby prakticky nevšiml. Jinak do pěti hvězd mi chybí snad jen o malinko zajímavější děj, nebo prostě něco navíc krom akce. Ale je to fakt těsně. ()

MkSallam

Kousky které předvádí Tony Jaa berou dech, to co předvádí scénář škvaří mozek. Tři hvězdy pro imbecilní déčko s luxusníma bitkama..... ()

ActiveWind

Po výborném prvním dílu, jsem očekával že dvojka se ponese ve stejném duchu. Bohužel jsem byl krutě vyveden z omylu. Ong-Bak 2 je to naprosto trapný a to od začátku až do šíleného konce, kdy jsem měl 100 chutí film vypnout a navždy zapomenout. Opravdu nemám za potřebí sledovat Tonyho Jaa jak kam přijde tam otravuje s hláškou: "Kde je můj slon?", aby posleze vymlátil celej barák. Bitky mě připadli jako okopírované z akčních pc her začátku 90 let, kdy se pomalu level po levelu probojováváte ke stále silnějším protivníkům a na konec až k BIG BOSSovi kterého když neumlátíte tak hra končí a game over. ()

TERRORDROME

Ničomníci ukradnú Kamovi jeho milované slony a to nemali robiť, Kam si po nich príde a nadrbe im do hláv že kradnúť slony sa v thajsku proste nemá. Každý pokus o vyprávanie deja v tomto filme doslova fyzicky bolí, je to neskutočné úbohá debilina v ktorej sa pa postavy potácajú po scéne a tvária sa že sa im nechce zvracať po prečítaní scenára. Jednotlivé scény tu na seba vôbec nenaväzujú a nemajú žiadnu logiku, hrdina sa proste vždy niekam dotacká a všetkých tam zrube ako hadov. Lenže je tu aj druhá stránka, tá akčná a tá brutálne naberá body. Neskutočné akčné orgie v ktorých sa všetci prítomný snažia totálne zdevastovať svoje telesné schránky a ktoré patria medzi najnezabudnuteľnejšie súboje v histórii vôbec. Súboj so skejťákmi v skladisku, štvorminútová scéna bez jediného strihu v ktorej Kam vymláti niekoľko poschodí reštaurácie, boj v horiacom chráme, masové lámanie kostí aj záverečný wrestling prinútia akčného fanúšika aby vyskočil z kresla a začal okolo seba mlátiť v záchvate šialenstva. Tony Jaa rotuje vzduchom ako Fico po voľbách a jeho súperi sa hádžu o zem prípadne o čokoľvek iné s takou vervou, že to bolí aj diváka. Vzhľadom k tomu že akcia zaberá väčšinu filmu, prebíja to pachuť grcky z dejovej časti a výsledkom je podarená akčná zábavka. Keby sa tak vystrihali všetky dejové pasáže a ostala by len prehliadka držkopádov bolo by to dokonalé. ()

ThomasCrown

Prvá časť bola veľkým prekvapením a dvojka je serióznym pokračovaním. Príbeh je povedal by som až milý, thajské tradície majú niečo do seba. Čo mi trochu vadilo je strih, keď sa skákalo z jednej scény do druhej až príliš rýchlo, bez nejakej nadväznosti. Nedostatky však kvalitne kompenzuje Tony, ktorý tentoraz skáče ešte vyššie, udiera ešte tvrdšie a kosti láme každému koho stretne. Skvelé akčné scény! ()

Prochy38

Zklamání a velké. 3* ryze za vynikajícího T. Jaa a dokonalé choreo akčních scén. Fakt nemělo chybu. Jenže tohle všechno dokonalé padá na držku díky totálně tupému scénáři. Ano, milovníci přírody mohou mít radost, ale mně přijde líto, vyhodit tolik skvělých akčních momentů a vynikající hudbu pro takový stupidní příběh. ()

janesX

Vidieť toto dielo je naozaj zážitok. Tony Jaa tu prekonáva snaď všetky doterajšie Martial Arts filmové výkony. Keď som ho videl prvý krát v Ong-Bak jedničke(2003), bolo mi hneď jasné že tu máme novú hviezdu, no ale takúto parádu som nečakal. Zmyslom tohto filmu Tony nepochybne prispel aj k ochrane zvierat. Keď mu pytliaci ukradnú slona, naserie sa a už ho nič nezastaví - nemá zľutovanie a niet súpera ktorý by ho zastavil.. Takže svojho slona nájde, ale vykosteného. V ten moment sa z Tonyho stáva zabijácky neprekonateľný stroj. Do filmu dáva srdce, ale aj všetko ostatné - dlane, kolená, lakte.. Perfektná choreografia, réžia a - kamera na ktorú žiadny oscar nesiaha - kto to ešte nevidel,pozrite si prečo.Za mňa teda "minimálne" 5 ! ()

Jayem

Oproti Ong-baku ovela slabšie čo sa tyka deju (a ten tam ktoviaky nebol) aj akcie. Nebyť akčnej sceny ako ide hore schodami tak by to bolo len 2*. Ty čo je nemaju radi karate tak by sa mali tomuto filmu oklukov vyhnuť, lebo ničoho ineho okrem neho a stupidity sa tu nedočkaju. ()

Ricky_CZ

Pořád mám v hlavě zvuk lámajících se kostí..Tony si tímto získává titul vrchního lámače! Tony zmlátí každého a ještě si mezitím zavzpomíná na dětství:).Honička na lodičkách opět pobavila, ale na motorizované tříkolky bohužel neměla..Bez váhání každopádně 4 hvězdičky...Křup! ()

Dallas

Vyrastal som asi ako mnohý mojej vekovej kategórie na Seagaloch, Van Dammoch, Norrisoch, Chanoch a mnohých ďalších menej známych (pre mňa doteraz niektorých úplne neznámych) lamačoch kostí, z otočky kopačkároch a iných akrobatoch, čo zvykli vysekať fakt mnoho protivníkov. Prečo to hovorím? Lebo na scéne je nový muž. Žiaden obor ani nabúchaný mačo, ale Bruce Leeovskou postavou (a už to v sebe dlhšie neudržím) a aj podobnými schopnosťami ovplývajúci thajčan Tony Jaa. Jeho výkony sú až neskutočné, jeho choreografia priam dokonalá a jeho umenie smrtonostnejšie ako všetky smrtonosné pasce aj zbrane dokopy. Aspoň mne (a ako čítam tak nielen mne) to tak pripadá. Už pri Ong Bak som mal hubu otvorenú ako dvere parlamentu počas dňa otvorených dverí. Avšak tu som mal čelusť spadnutú tak, že by ňou kľudne preletel Antonov An-225. To preto lebo, výkony Tonyho Jaa sú až neskutočné, jeho choreografia priam dokonalá a jeho umenie smrtonostnejšie ako všetky smrtonosné pasce aj zbrane dokopy. To som tuším už hovoril, ale to tak jednoducho je. Oproti Ong Bak mal tu aj dosť slušných súperov. Capoeristu, ktorého heslom bolo modli sa a zomri a potom chlapa, čo pojedol asi desať kilov prívarku z čarovnej fazule. Príbeh (ak sa to tak dá nazvať) je v tomto prípade nutný asi ako dupla v školskej jedálni (stačí raz). Ak by som to mal brať všehovšudy pekne ako celok, tak by to bolo za 3*. Ale tie by boli len za tú dokonalú akciu, ktorá je jednoznačne za 5*. Ako napísal Shit, ak som dal Ong Bak 5* tak musím aj tomuto. ()

Nethar

Zase obrovská dějová hrůza, prázdnota, stud... Vrcholné dialogy, tedy spíš monology jsou ve stylu: "Kde jsou mí sloni?", "Kde je můj slon?". Vygumovaní zlí hrdinové, hodný hrdina běhá sem a tam po městě sám nebo se slonem. Slabota a chtěl jsem to velmi brzy vypnout. Jenže pak zase příjdou ty bojové sekvence. A kvůli těm se vyplatí zbytek přetrpět nebo přeskočit. Protože jsou hodně vymazlené. Několikaminutový průběh barákem plným padouchů beze střihu. Různé typy zlounů chodí hezky pomalu postupně, aby si člověk mohl vychutnat souboj s kotníky ve vodě. Takže pokud si chcete vychutnat ďábelské výskoky Tonyho Jaa včetně lámání desítek končetin, je to tu. Pokud chcete jenom trošku víc, tak pozor, tam už je to "odpad". ()

maty39

Znáte to. Vymlácenej masážní salon. Honička na lodích. Benzínka bum. Vrtulník bum. Honička v autech. Seřezaných pár australských cyklistů, motorkářů, maníků na kolečkových bruslích. V jediném záběru vymlácených několik pater restaurace (Hard Boiled deja vu). Souboje v chrámu s mistrem capoeiry, mistrem meče a King Kongem. Nějaký zastřelení. Tlupa maníků, co si nechá lámat ruce a nohy (je jich asi tak stovka, Kill Bill deja vu). Souboj se čtyřma King Kongama. Vykopnutí dvou číňánků z vrtulníku. No prostě naprosto běžný politický thriller ;-) ()

Strike

Všechny čtyři hvězdy jsou jen a jen za scény, kde Tony Jaa mlátí lidi, popřípadě jim ještě láme všechny možné údy do všech možných úhlů. Jinak je to fakt špatný, krom pokusu o děj (stupidní), je největším peklem nenavazování jednotlivých scén. Celkem bych film hodnotil tak 70%. ()

Tony Jaa sa vracia

Tony Jaa sa vracia