BUD-SFIS

Zel bohu vice nudnejsi a a jeste k tomu ten dej. Prima dejova linie a k tomu umele dodelane zapletky, ktere nejak nemeli smysl. Ale ty bojove sceny. MNAM ()

pakobylka

Nevadila mi prostinká zápletka - od takového filmu nečekáte nic hlubokomyslného. Akční scény byly excelentní, ale ... snímku z roku 2005 přece jenom nejsem ochotná odpustit totéž co filmům podstatně staršího data, které mívají úplně odlišnou - a mně velice blízkou - atmosféru. I tak jsem dlouho uvažovala o 4* ... Jenomže poslední velkolepá bitka byla na můj vkus trochu "přes", možná obsahovala příliš mnoho brutálně zlámaných končetin na úkor originálních nápadů. Navzdory tomu je Tony Jaa sympaťák - a BOREC, na jehož kousky se vždycky ráda podívám. (Ovšem na Bruceho Lee nemá ... to mi nikdo nevymluví.) ()

zette

Po obsahove strance tak chabe, ze jsem nekdy v polovine vypnul mysl a jen se koukal na akcni sceny, ktere ve svem zanru budou asi nadprumerne. Ani tento fakt me nedonuti k tomu, abych se na tento film jeste nekdy podival. ()

Maty85

Jasný 5* za to, že todle se v dnešní době moc nevidí - žádný speciální počítačový efekty a přitom takovej nářez. Hlavně zásluhou dokonale vytrénovanýho Tonyho Jaa. Myslím, že tendle týpek to má dobře rozjetý počínaje filmem Ong-bak ( taky 5* ) a určitě se další pecky dočkáme a třeba hned tendle rok v Ong-bak 2 , už se těším ....... ()

fars

V Thajsku maji radi slony. Sloni jsou jejich pratele. Maji radi mir a slony. Ale vezmete Tonymu Jaa jeho slona, a sereze vas vsechny. A to takovym zpusobem, ze se z toho proste poserete... Pravda pravda, dej je vice nez jednoduchy, a jak uz zde nekdo psal - hodne filmu ublizuje to, ze byl kompletne prestrihany, na kontinuite deje je to hodne znat. Ale kdo videl prvni dil, ten vi ze tady jde stejne jen o tu akci, o nic jineho. A akce je zde opravdu vynikajici. Uvidite scenu ala Kill Bill, kde Tony rozlame koncetiny 80 (asi, jsem je nepocital) protivnikum, uvidite 10ti minutovou rezbu bez jedineho strihu kde Tony vymlati nekolikapatrovou restauraci, zapas Tony vs. typek co mistrne ovlada capoeiru. Tony vs. ninja, Tony vs. dva a pul metru velke namakane hovado... no proste je na co se divat a ja si to uzil :-) ()

c.tucker

Naprosto souhlasím s Lateefem, děj je tak divný a zanedbaný až hanba. Všechno ostatní je naproto bombastické a neuvěřitelné. Skoky, otočky, údery, lámání kostí, perfektní a velmi efektivní souboje mě prostě dostali do kolen. ()

majo25

Na akčné súboje nemôžem povedať kritiku, aj keď by som si vedel predstaviť aj tvrdšie a masakrálnejšie súboje, ale ten zbytok bol nesúrodý až otrasný. Guláš - slony, policajti, Sydney, transgender boss, slonia socha a do toho bizardný záver. Veľmi veľa nedostatkov. ()

Radiq

Kluk je to šikovnej (Tony Jaa) a kreace, který při bitkách provádí, jsou neskutečné. Triky to asi nejsou. Párkrát mě ale při tom napadlo, že se asi trochu předvádí. Věci, které při bitkách dělá, jsou sice hezké na pohled, ale asi trochu neefektivní (moc na fyzičku, což by ve skutečnosti rychle za sebou asi nedal) a ve skutečnosti by lehl. Ale to je vedlejší. Hlavní je, že mě tam sraly jiné věci - nepřátelé, které honí, se tam objevují z ničeho nic a já nevím, jak přišel na to, že má hledat zrovna je. Tím jsem byl zmatenej i z toho příběhu. No a ten sen, kterej byl počítačová animace, se tam vůbec nehodil a byl totálně amatérskej. Naopak skvělá scéna v jednom záběru, když bojuje z přízemí do dalších pater v té restauraci (já teda myslím, že to je jen trik a ne jeden záběr, ale je to paráda). Nebo takové lámání končetin na 1000 způsobů, jaké předvedl na konci - to by asi Steven Seagal záviděl. Ale co bylo strašné, tak ty zvuky - každej už odjakživa ví, že když dáte někomu do držky, tak to pleskne a ne že to udělá ty zvuky, co byly v tomhle. Musí se to prostě přehlížet. Stejně jako ostatní zápory. Pak vám z toho vznikne jedna velká mlátička, což někomu může stačit. ()

Deyw

Zatim nejlepsi Tonyho Film....klasika ve svym zanru ...reknete..uz ste neco takovyho videli ?? Kdyz sem to videl poprvy tak sem mel hubu otevrenou a naslintal plny 3 kyble...na tohle se budu divat porad...hlavne uz pomalu na legendarni zaverecnou scenu a zaverecnej tonyho high kick nema chybu..tesim se na ong-bak 2 jak malej :) ()

bartias

Totálně béčková slátanina má debilní příběh a příšerné herce, ale taky dvě vynikající akční scény. Zatímco ta třetí finální už zoufale ječí "nuke the fridge!", když se neuvěřitelně zdatný atlet a thaiboxer Tony Jaa v jednom záběru vrhne na celý podnik zloduchů, je radost sledovat, jak s nimi rozkopává dveře. Atmosféra arkádové "vykopávačky" nechybí ani té druhé, ve které si Tony dá postupně férovku s borcem ovládajícím capoeiru, hbitým šermířem a dvoumetrovým vysvaleným obrem. Srážka s falešným Jackie Chanem v letištní hale je vtipná a milá - Tony Jaa totiž Jackieho Chana považuje za svůj velký vzor. ()

okkac

Perfektní akční scény lemovány neskutečně tupým a hodně prostříhaným dějem, kdy jsem vůbec nevěděl o co šlo. Ta 81 minutová verze co vyšla na DVD je prostě na nic. Zajímalo by mě jak vypadá ta 109 minutová. Tam by ten děj mohl dávat alespoň trochu smysl, i když z jeho tuposti ho to nevytáhne a nebyl by to jen sled nenavazujících scén. Navíc tam chyběla v tom závěrečném fightu i scénka, kdy ti 4 velcí máníci prohodí to slůně sklem (na YouTube je to v tom finále normálně začleněno). Český název Ong Bak 2 má taky paradoxně prvnímu Ong Baku mnohem blíž, než jeho oficiální pokračování, které s jedničkou nemá (soudě dle ukázky) nic společného. Tom Yun Goong má alespoň podobný dějový mustr (tam ukradli sošku, tady slona a Tony je jde vymlátit zpátky) a odehrávají se v současnosti. No zkrátka s názvy a sestřihy má ten film pěkný guláš. 5/10 a to jen za bitky. ()

daEmoNickY

Jak si uvařit Tom Yum Goong, Thajská polívka, http://www.youtube.com/watch?v=ViUBZ4Oh664 . Kuchařka je luxusní micina. _______ Top Thajských akčních filmů http://www.thaiworldview.com/tv/tv5.php . Chocolate a Phoenix jsou prý luxusní. _______ Cvičení Muay Thai podle scén z filmů http://www.youtube.com/watch?v=YuvV4n6DfQ4 . (Díky tomu jsem se dozvěděl, že MT je míň brutální verze Muay Boran. MB se liší od MT v tom, že MB používá navíc hlavu; nohy, kolena, lokty, ruce mají oba stejné.) ()

otík

Holý akční nesmysl, který by reálný hrdina nezvládl po pár minutách boje. Samozřejmě že akční scény jsou dechberoucí, ale zdravý rozum tomu říká ne. Hudba: Howard Drossin PS: film nepatří do série Ong Bak, jde o první film do série Tom Yum Goong neboli The Protector ()

StanislachKo

Nie že by to malo čokoľvek spoločné s Ong-Bakom, ale budiš... V takto zadefinovaných pojmoch u mňa tento sequel boduje o niečo viac. Napriek tomu, že "Originál" je čistokrvnejší, choreograficky namakanejší a vlastne mal tej akcie raz toľko. (A počas tvorby tohto komentu si pozvoľna uvedomujem, že by bolo asi najúprimnejšie ho nazvať proste "dokonalejším"... ) Ale toto malo taký ten americký cool šat, ktorému - hanbím sa za to, ale - vždy rád podľahnem. Celý ten sentimentálny príbeh okolo slonov prešiel u mňa doslova OKOLO(!) slonov, ale minimálne 5 dosť dlhých silných akčných sekvencií mi ostáva v pamäti dlho po prvom vzhliadnutí. ()

matezzz

Tady nejde brát v úvahu děj, ten je sotva na 2*. Ale za krutopřísňáckou sérku akčních scén, které ve filmu převažujou, musím dát s čistým srdcem 5*. Tony Jaa je drak! ()

miguel_111

Ong - Bak 2 je snímka, ktorá je už oproti predchádzajúcej snímke dosť poameričtená. Bojové a kaskadérske kúsky opäť špičkové, ale už mi tu trochu chýba ten thajský nádych. Pre mňa 70% ()

Vecko99

I když nemá s prvním ong bakem nic společného, tak je překládán jako ONG BAK 2. Film je skoro stejně dobrý jako jednička. Souboje nemají chybu a Tony láme jednu kost za druhou. Jasných 5 hvězdiček. ()

t_gon

Byl-li Ong-Bag vychvalován za akční scény, tak zde Tony udělal ještě krok vpřed. I Steven Seagal bude mrkat na drát až uvidí, jak se dají "lámat" končetiny. Jestliže se hodnotí film jako celek, jednalo by se nejspíš o slabší průměr, pač hlavni dějová linka je vskutku ubohá. Tady ale jde o úplně něco jiného a to o nevsedni zážitek, jez si odnesete z akčních sekvenci a ty jsou Fantastické... ()

Jizni Tlapa

Po zklamání v jedničce už jsem nedoufal ve zvrat,ale dal jsem i dvojce svoji šanci. Ongačka dvojka má jednu zásadní věc co původní díl postrádal, a sice, poutavý příběh a jasnou dějovou zápletku. Navíc, Jaa to ve dvojce rozjíždí na maximum a za zvuku smyčců ukazuje tak divákovi svůj vešker potenciál. Akce střídá akci a já si s každou minutou říkal, že Tony ve vymakané choreografii nemůže už zajít dál...dokázal to..i toho slona našel.. ()

Tony Jaa sa vracia

Tony Jaa sa vracia