Johnny.ARN

Trošku sa začalo hrať na emócie. Súboje zase perfektné, už aj s inými štýlmi. Crowder aj konečné hrá a nie len bezhlavo skáče a kope. Dvojka posunula latku opäť o čosi ďalej. Štvorminútová scéna točená na jeden záber je dych berúca. Škoda nereálneho boja nabúchancov vedených Jonesom, také šupy by nemohol prežiť. Súboj v hale štýlom "zlom každú kosť na ktorú narazíš", ostal som v nemom úžase. Zase. 4 z 5 ()

ywo666

Presne sa vyplnilo, čo som písal po prvom diely. Len tak mimochodom by ma zaujímalo ako sa tvárili ľudia čo na Slovensku pomenovali tento film Ong-Bak 2, keď v 2008 vyšiel Ong Bak 2 :-D. Inak v mnohom kopíruje prvý film. Zas sa Tony Jaa za nejakým stupidným dôvodom vyberie do civilizácie sprviť spravodlivosti zadosťučinenie. A ako inač by to dosiahol, ako jeho povestnými kopmi a kaskadérskymi kúskami. A tie sú samozrejme exelentné. Celkovo tento film pôsobí menej amatérsky a aj nápadov je viac. Príde mi to také prepracovanejšie. Aj keď sa človek zamyslí, že to celé pre slona??? Každopádne 4* si zalúži, lebo mi dal presne to čo som od toho očakával. Najlepšie vec akú Tony natočil (aspoň do roku 2010). Myslím, že moje pocity z filmu vystihuje tak 85%. ()

Phietros

Další pokračování a ještě větší nálož Tonyho stylu, neuvěřitelných skoků, kopů a posunutí nemožného ještě výše! 90% ()

demented

Ono to má dôvod, že prečo v niektorých končinách má tento film názov Ong-Bak 2. Odhliadnuc od osoby Tonyho Jaa, je totiž zápletka, podobne ako typológia postáv skoro totožná. Zatiaľ čo minule Tony Jaa hľadal ukradnutú hlavu Ong-baka, tentoraz hľadá ukradnutých slonov. To je stručné a celkom výstižné zhodnotenie deja. Podobne ako u Ong-baka, ani u Tom Yum Goong, nehrá dej prim. Práve naopak. Pôsobí ako totálna vata medzi bojovými scénami. Zatiaľ čo u "Onga" sa to dalo ešte prelúsknuť, tu už ale bola prekročená únosná miera. Zápletka je zbytočne naťahovaná do najväčšej možnej miery, je úplne chaotická, zahltená vedľajšími postavami a odbočkami, ktoré sa tvária ako životne dôležité a podstatné pre ďalší vývoj, ale v nasledujúcej chvíli sú v tom lepšom prípade zmetené zo stola alebo v tom horšom prípade úplne zabudnuté. Strihač sa tu zrejme pekne vyriadil. To všetko však nič nemení na fakte, že Tony Jaa je boh a všetky bitky sú pekne brutálne, tak ako to mám rád. Hlavne vygradovaná záverečná smršť, kde kostičky veselo praskajú a wrestleri padajú k zemi ako zhnité hrušky a bežný divák čumí s otovrenou hubou a nechápavo krúti hlavou nad Tonyho kúskami. ()

VasaX

Skvělý "bojový" film. Příběh sice nic moc, ale akční scény jedna báseň. Od doby, kdy v Hongkongu nastoupilo wire-fu a akční fantasy, bojové filmy ztratily svou šťávu. Samozřejmě že se najdou i vyjímky (např. Fearless). A proto mě Tony Jaa po Ong-Bak potěšil dalším surovým (ve smyslu akčních scén) bojovým filmem. Bojové scény Muai ve všech kombinacích (co do počtu soupeřů, využívání prostředí, Muai vs "boj, Karate, Taekwondo, Wu-Shu, Capoeira atd...). Sice jsem na tom nebyl v asii v asijském kině s pravým asijským publikem, neplácal si s Phanom Yeerum a tak dál a tak dál, ale ***** hvězdiček Tom yum goong stejně, v jeho žánru, upřít nemohu. ()

haj

Dát Tom Yum Goong 4* by bylo nefér, protože film se ve všem vyrovná jeho předchůdci, nebo ho spíš v mnoha akčních scénách i trumfne, jediná nevýhoda je, že po Ong-Bak už jsem věděl, co od filmu můžu čekat, takže to holt pro mě nebyla taková rána kolenem do hlavy. Ale i tak všechna čest týmu Tony Jaa-Prachya Pinkaew-Panna Rittikrai, protože takovouhle akci nám v současný době opravdu nikdo jinej nedá a u žádnýho jinýho filmu od počátku 90.let s výjimkou těchhle dvou jsem neměl tak často na tváři obdivnej úsměv, protože jednoduše řečeno lepší už bojový scény bejt nemůžou. Jen škoda, že podobně jako v Ong-Bak trvá poměrně dlouho, než se akce pořádně rozjede, ale pak... ()

Danny F.

Bojové umění ruku v ruce s akcí. Příběhově dokonalé. Tento film mě zvedal ze židle. V dnešní době filmové jednotvárnosti slušný akčňák. 85% ()

darek kartac

Bojové filmy nejsou zrovna pro mě, ale Ong - Bag 2 se opravdu poved. Podle mě lepší než první díl. Bojové umění Tony Jaa je opravdu skvělé. ()

Compadre

První Ong Bak byl vostrej a druhej Ong Bak je taky dost VOSTREJ :)) Tony Jaa rozpoutal peklo v Austrálii...Chuck Norris má co závidět. Jo, neměli mu ukrást slona, hajzlové jedni!! :) ()

Wade

Myslel jsem že Ong-bak je jedním z nej,ale tohle je ještě o stupěň výš.Tony Jaa znovu předvádí čeho je schopen a že je toho opravdu hodně.Jeden z nejlepších bojových filmů.Neskutečný nářez! 100% ()

KASUGI

Nejlepší "kung-fu" biják jaký jsem kdy viděl. Čtyřminutová bojová sekvence na schodišti bez jediného střihu(!!!) je absolutní orgasmus stejně tak kostikřupající finále. Bruce-Lee, Jet-Li a Jackie Chane: Sorry chlapi, ale král je Tony Jaa. ()

Kalidor_

Pro bojové umění mám slabost a tohle je nový vítr do bojových filmů takže jsem na to trochu koukal s hubou dokořán (ale ne že bych chrápal!). Skvělá přehlídka bojových stylů, Tony Jaa mlátička zrámuje na jeden zátah celou restauraci a na konci přifuní Nathan Jones aby dostal čestné razítko loktem na lebku od Tonyho, prostě nádhera. ()

Autogram

Slony hrajú výborne, naozaj som im veril každý výraz tváre. Súboje sú tiež skvelé, a zvyšok tak nejako zbytočný. Bojová scéna asi v strede filmu je skutočná lahôdka, zvlášť jej spôsob natočenia bez strihu, a to je tam nespočet rozbitých predmetov, pádov z výšky a kamerových špecialít. Vlastne celkom neviem, prečo som to pozeral, ale dalo sa to. ()

greath

Zabudnite na legendárne Kung Fu, je tu moderný rýchly Thajský box a s ním Tony Jaa. Tony tu pobije skoro polku Sydney a ¾ filmu počuť len lámanie kosti. Ak budete pozorný, tak uvidíte aj ako sa zhasínajú lampy po Thajsky :) a čo je asi najdôležitejšie, všetky scény sú nakrútené bez efektov. Škoda len, že kvalita natáčania nie je veľká a mizernejší strih som snáď ešte asi nikdy nevidel, ale ja tak je to pecka!!! ()

hot_spot

"Where the hell is my elephant?" Kulervoucí série neskutečných akrobatických exhibicí, kopanců a lámání kostí, která jde ruku v ruce s takovou citovou vypočítavostí a patosem, jaké by si nedovolili ani režiséři německých televizních adaptací knih Rosamunde Pilcher. Byl by čirý masochismus koncentrovat se na něco jiného než akci, která se spolehlivě řídí schématem "být rychlejší a rozmlátit víc věc než v Ong-Bak". Fascinující je zejména sekvence, ve které Tony Jaa beze střihu vymlátí celý hotel za pomoci všeho, co se mu zrovna nachomýtne k ruce. Závěrečná sekvence, kdy třicetihlavý zástup protivníků nabíhá na hlavního hrdinu hezky v řadě po jednom, je jednoduše roztomilá. Tentokrát dostalo prostor i pár zajímavých cameí, z nichž mě nejvíc potěšila imitace capoeirového šílence Willyho z Tekkena 3. Asi by bylo bláhové chtít po tvůrcích propříště víc vtipnějšího nadlehu, ale ruku na srdce, rád překousnu cokoli, pokud mě to opět takhle nabije adrenalinem. ()

ssfan

Tento film má poměrně jednoduchý příběh, takže jsem od filmu po dějové stránce mnoho nečekal. Co se týká soubojů, jsou na velmi dobré úrovni - jsou dlouhé, kosti křupou, ... Někdy jsou sice už docela přehnané - hlavně na konci, kdy bodnou Tonyho Jaa nožem do břicha a on přesto bojuje, jako by se nic nestalo. ... Nicméně i přesto všechno se na to celkem dobře koukalo. Díky tomu, že se děj neodehrával jen v Thajsku, ale i v Austrálii, tak to nevypadalo skutečně zle. ...Sice se jedná o jasné béčko - už jenom kvůli slabým dialogům, ději i střihům a la sekvence v PC hře. Ale bitky vše vyzdvihují. Proto dávám 3 hvězdy. Objektivní kvalita 70%. ()

BuryGol

Bylo to o ničem. .....jo, aha-4 hvězdy za Tonyho a jeho bitky. Ten člověk je snad z Marsu, nebo nevim. Každopádně musí bejt noční můra všech ortopedů, protože tady zlámal tolik kostí, že by neměli dost sádry v celý nemocnici. A zajímalo by mě, kde vyhrabali ty čtyři hovada co byli na konci filmu. Thajsko posunulo bojový filmy zase o stupínek vejš...ač na úkor příběhu. ()

Tony Jaa sa vracia

Tony Jaa sa vracia