Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

bishi1

… ano, byly to jen děti, ale na druhé straně stálo milion jiných životů a mezi nimi spousty, spousty dětí … hm, kam až se dá zajít, kde jsou hranice lidskosti, humánnosti, odsuzovat nebo chápat? To si asi musí každý srovnat se svým svědomím a vědomím sám … Mimochodem, moje jinak oblíbená Carrie-Anne Moss mi neskutečně lezla na nervy ()

TommyLee

O tomto filmu jsem slyšel už dříve, ale jelikož jsem filmově SLJ popravil, protože jsem s ním viděl spoustu blbostí, tak jsem tomuto filmu nepřikláněl větší váhu. Nicméně asi před měsícem jsem viděl SLJ v nespoutaném Djangovi, kde hrál opravdu excelentně, a tak jsem si řekl, že mu dám ještě šanci a vybral jsem film odpočítávání, ve kterém hraje hlavní roli. Musím přiznat, že když jsem ho viděl v prvních záběrech filmu, tak jsem si říkal, že to bude opět ztráta času, ale vydržel jsem a udělal jsem velmi dobře, protože tento film mě opravdu dostal. Téma filmu, které pojednává, o tom, zda-li je mučení, které může zachránit miliony životů ospravedlnitelné či nikoliv, je samo o sobě velmi zajímavým tématem a ne zcela častým námětem u filmů. SLJ si zde střihne roli mučitele, který používá ne příliš lidské způsoby, jak se dostat k potřebným informacím. Ovšem jeho metody postupem času selhávají až dostane nápad, jak daného jedince definitivně zlomit a přimět ho k mluvení, ale tento nápad je prostě unthinkable. Podaří se mu tento nápad aplikovat i přes odpor ostatních vyšetřovatelů? To zjistíte na samém konci filmu, který opravdu stojí za to. Já jen doufám, že SLJ na stará kolena natočí více takových to filmů a nevrátí se do starých kolejí. Film bych hodnotil v rozmezí 4-5 hvězd, ale za ten konec se přikláním k 5. ()

ivanlaris odpad!

Americký TRASH! Neskutočná debilina. Ani 75% hodnotenie ešte neznamená kvalitu. A tá bola teda o hovne, ako aj celý tento film... Inscenácia, temer bez exteriérov, výkony hercov vlažné, dej o ničom. Jeden zbytočný film. Keby tam nebolo Carrie, ani by nebolo na čo pozerať. Stále som čakal nejakú tú akci/dramu/thrill a nič. Nemastnýneslaný koniec filmu... Ďalšia servírovaná s.ačka vydávajúuca sa za kaviár. Húúúúú! ()

raru

Vynikajúci Samuel L.Jackson,bez ktorého by to nebolo ono.Ale aj tak je to veľmi vydarený thriller so stupňujúcou sa atmosférou.Ale ako som už niekde písal-neznášam tých prekliatich patriotických všivavých amíkov,ktorý sú rozlezený po celom svete,aby ,,chránili"svetový mier. ()

james11

Upřímně, podle popisku filmu, jsem čekal něco úplně jiného. Myslel jsem, že se ve filmu bude pátrat po bombách, ale že je film o tom, jak daleko se může zajít v týrání, pokud je v zájmu vyšší dobro, mě nenapadlo. Neříkám, že je to špatný film, ale asi to není nic, co bych vyhledával. ()

Rozmarýna

Nervák. Kdo je horší? Ten kdo mučí nebo terorista? A ještě etická otázka, kam až může zajít výslech? Teprve u tohoto filmu jsem si uvědomila, že lidé, kteří dělají práci, kterou ve filmu předváděl S. L. Jackson musí být sadisté. Jen si neumím představit, jak na ně stát dělá výběrové řízení, kdo je větší sadista, a jak je hledá. ()

MartinSTFC

Byl to takový průměr. Velmi zajímavý nápad, ovšem špatné provedení. Nějak se mi pořád nechce věřit, že ve chvíli, kdy je v ohrožení několik milionů nevinných lidských životů, by se někdo oháněl morálkou. Postava agentky Brody mi přišla tak mimo realitu a mimo racionální uvažování, že to celý film poslalo do kytek. Samozřejmě... Je skoro 99% šance, že vybouchnou čtyři bomby a zabijí ohromný počet lidí, ale všichni budou poslouchat a řídit se podle jedné ženské, které se zdá vyslýchání zadrženého atentátníka příliš brutální a nelidské? To bylo jediné, co mi na filmu vadilo, ovšem byla to vada na kráse tak výrazná, že to hodnocení jsem prostě vyšší dát nemohl. Samuel byl dokonalý. ()

P/\/EL

sem čet, že tohle napadlo vědce, kteří dělali na atomovce, už v roce 1945....že by šlo bomby dovézt do měst v nákladních automobilech a detonovat po určitém čase... ()

E.Company

Je to nelogické a nesmyslné. Rozhodně zajímavé obsazení, ale jinak film, který se vysmívá logice a běžnému uvažování. Třešnička na dortu je pak ten konec. Díky ale tohle vědět dříve, tak bych se filmu vyhnul velkým obloukem. ()

botswana

Unthinkable je sice hodně nenápadný snímek, ale o to víc překvapí. Terorismus, téma č. 1 dnešní doby je tu ztvárněno z trošku jiného pohledu než na který jsme zvyklí u běžné produkce. Kostra příběhu vypadá ze začátku klasicky, kudrnatý chlápek natočí video, ve kterém vyhrožuje odpálením tří atomových bomb v různých částech Ameriky, pokud nebudou splněny jeho podmínky. Dál ale nejsme svědky nervydrásajícího pátrání po pachateli, protože příslušné složky už ho vězní - teď z něj jen dostat ty tři adresy. Ale i když se to jeví jako hračka, tak náš fanatik (ještě donedávna čistokrevný Amík) má za sebou dost tvrdý armádní výcvik, takže nedostatek spánku, polívání vodou atd. na něj moc neplatí. S požehnáním vlády je proto povolán mistr na mučení v podání S.L. Jacskona a s jeho příchodem začne mít snímek to správné napětí. Přestože je tato postava klíčová, tak na můj vkus vzbuzuje až moc pocitů a je někdy těžko zařaditelná. Projde vývojem od chlápka s nervy ze železa, který má žaludek dělat věci, ze kterých se běžným lidem obrací, přes uzlík nervů plačící na záchodkách až po samotného vojáka v poli, který se nenechá opít rohlíkem a je mu jasné, že v případě ohrožení je ztráta dvou či tří osob nic v porovnání se ztrátou milionů (třešinkou na dortu je to, že ač obklopen různými odborníky na cokoli, je jediný, který se nesveze na vlně emocí a dovede si spočítat kolik je 2x4). Svědomí příběhu ztvárňuje solidně Carrie-Ann Moss (bylo by zajimavé sledovat, jak se její svědomí vypořádá s konečným rozuzlením příběhu), která se na roli typově hodí a ústřední trojlístek doplňuje můj oblíbenec Michael Sheen, který zahraje opravdu cokoli. Morální poselství filmu, ať si každý přebere po svém, ale mě nejvíce potěšil právě ten netypický nehollywoodský závěr. Snímek nabízí spoustu námětů k zamyšlení a proto by byla škoda si ho nechat ujít. ()

sladkemlicko

Mrazivý příběh,to mučení fakt vede člověka k zamyšlení. Co jsme vlastně..?? Dobytek nebo lidé..??! Zvlášť oceňuji herecký výkon Samuela,výborná práce. ()

Pattrick

Závěr byl vážně Unthinkable, bohužel z toho čiší nízký rozpočet, ale i tak si to hraje na slušně napínavé drama, které ve finále graduje do nejvyšších otáček. Celá hlavní trojka Samuel, Moss a Sheen díky charizma drží film absolutně nad vodou. Nehledě na to, že Samuel byl kurva, ale kurva drsnej (kam se hrabe Bauer)... ()

snowcube

Rozhodne nevyuzity potencial, nicmene presto bravurni, co vsechno bychom byli ochotni podstoupit abychom zabranili atomovemu vybuchu? Jsou lide kteri maji hranice ale proc jsou tu lide kteri jsou tu aby nemeli hranice? ()

snecek

Zajímavé drama mixující terorismus a morální dilema, jestli v zájmu většiny je možné "odrovnat" jednotlivce. Jinak nechci tvůrcům nějak radit, ale useknutej prst první zhruba 2 hodiny témeř nebolí (bohužel vlastní zkušenost mého nešikovnáho já:-), zato pak je to pořádný peklo, takže si myslim, že by jim to pak vyklopil i bez ostatního mučení. ()

blumen

lidi je potreba porad udrzovat ve strachu a nabizet zaruku bezpeci. Ta je samozrejme podminena toleranci nekterych vladnich aktivit. A tenhle film mi prijde jako reklama presne na tohle. Aby to bylo stylove, hodnotim 9/11 ()