Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

Omnibus

Ideální film pro experiment s kumulací zážitků. U sledování filmu i při psaní komentáře. Do popcornu si nasypte hromadu jehel a připínáčků, Coca-Colu nepijte z plastu, ale ze sklenice, na okraji oštípané kombinačkami do ostrých střepů, a komentář k filmu pište svlečení do půl těla, polití vodou a zbytkem té coly, již smíchané s vaší krví z rozřezané držky. A na bradavky svorkami dráty, umně napojené na zdroj v počítači tak, abyste při každém úhozu na nějaké písmenko dostali elektrickou ránu. Jen tak přiměřeně, samozřejmě, aby vás to nezabilo. Tedy ne předčasně. To by pak byly břitké komentáře, to by se to psalo s jehlami pod nehty, s připínáčky narvanými hluboko do zubů, do rozvrtaných plomb. A kdybyste ty pocity z filmu ze sebe pořád nemohli dostat a tudíž potřebovali krapítek přitvrdit, doporučuji přizvat k psaní komentáře vaši milující ženu. A když ani to nepomůže, tak i vaše roztomilé, nevinné děti. A spolehněte se, že se dostaví (nehty) strhující finále! Jenom si nejdřív ujasněte, vážení spoluobčané, jak daleko chcete při svém psaní zajít... Protože pak nesmíte vyměknout! A chtít to odpískat už při prvním useknutým článku prstu. Přece svůj hřejivý domov milujete. I se všemi těmi slušnými, vyšampónovanými a vychovanými dětičkami uživatelů. A taky s těmi pár sousedovic verbálními spratky, co k vám přijdou na oběd nepozváni a pak znásilní vás a vaše komentáře před vašimi dětmi. Smilování a odpuštění... S atomovkou teroristickýho bodovýho systému pod prdelí. Někdy se těm uživatelům, co konvertovali k islámu, až tak moc nedivím. ()

mzss1

Velká škoda, že je snímek poměrně dost drsný, což by mi zas tak nevadilo, nejsem žádný citlivka, ale poprava jedné nevinné osoby mě naštvala. Jinač je to celkem kvalitní film, ale ten scénář se teda moc nevyvedl. Samuel L.Jackson je teda výborný, o tom není sporu, zde exceloval, i zbytek hereckého obsazení. Ve výsledku pouze lepší průměr. Hodnotím na 59% = *** ()

DaViD´82

Výpravou televizní film, u kterého je evidentní, že většina financí šla na platy ústředního tria a na zbytek ansámblu se již jaksi nedostalo, takže se obsadili "béčkaři". Což se v nejedné scéně nepěkně projeví. Zároveň je to i film, který se tváří, že je vychcaný jak mraky a napínavý jak kšandy. A místy takový skutečně je. Bohužel však pouze místy. ()

kulyk

Mossová není standardní žena. Místo toho, aby se prioritně zajímala, jak nejlépe nadělat kolem očí kroužky, nanášet lůj na rty a uřezávat ochlupení z holeně, chodí po lidech a klade jim otázky zcela jiného druhu. Je jí to posláním i povoláním. Samuel není běžný Afroameričan. Nemá afro, rád pracuje a svou hravost nepromítá jen do driblování. Oba se však mírně liší ve vnímání utrpení dotazovaného subjektu, stejně jako v základních matematických dovednostech (co je víc? Jeden, nebo milion?). Z toho nám pramení jisté povyražení. ()

Krouťák

Jojojo.... Tohle jsem už potřeboval. Jednoduchá příběhová linka, předvídatelný děj a přesto se z toho dá tolik vytřískat ( což se bohužel mnohdy nepovede ani u klasických trháků s nekonečným rozpočtem ). Všimněte si červeně zvýrazněné části slova na posteru. '' Think '', zajímavé je, že přesně to musíte během celého filmu dělat, proč ? Protože na scénu přichází mé oblíbené... MORÁLNÍ DILEMA. Samuel za mě v jednoznačně nejlepší roli, celé to představení mě dokonale vtáhlo do děje a film jako celek obrovské překvapení. Netřeba víc dodávat - 90%. ()

• Film se nedostal do kin, byl natočen přímo pro DVD a Blu-ray přehrávače. (Martin_W)
  • Ve 47. minutě filmu - ve scéně, kde před vyšetřovací budovou vyjednavač "H" (Samuel L. Jackson) piknikuje se svou ženou, je záběr na Skype videohovor s jeho dětmi. Na obrazovce je přitom jasně vidět ikonka, že počítač k žádné síti připojen není. (MiraSKS)
  • Existuje i rozšířená verze, ve které agenti FBI zlikvidují jednu z bomb. Jenže existuje ještě čtvrtá, která svým odpočítáváním dojede až na nulu. (Martin_W)