Na počátku 40. let věřili nacisté, že okultismus skrývá tajemství věčného života… Projekt profesora Wirtha zatáhl nevinné lidi do smrtonosné hry. Po několika desetiletích se na stopu podivného experimentu dostávají dva bratři. Netuší ovšem, jak děsivé věci skrývá minulost. Jejich pátrání se brzy změní v boj o život! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

vegetol.mp

V první řadě nevím, jestli je nutný, aby podobnej nepokrytě brakovej film režíroval Joel Schumacher. No nic. Jinak mi ale Blood Creek udělal velkou radost. Musím tvůrce pochválit za to, že se na rozdíl od většiny současných hororů pokusili o trochu něco jinýho. A u mě to fungovalo. Je to pěkně natočený a dostatečně úchylný, aby si to udrželo mou pozornost. Hlavní Nazi zombík se sice chová občas jako pako, ale to jsem ochotnej mu odpustil. Takže bavilo mě to fakt moc a hlavně to celý rychle uteklo. Pokud by mělo bejt po mým, už žádné další SAW, natočte raději pokračování Blood Creeku.+++++++ Včera po dvou a půl letech viděno znovu a je to ještě lepší než poprvé. Nízký hodnocení jen ukazuje, že lidi opravdu nejsou schopni myslet ani trochu kreativně a že si píčoviny jako Paranormal Activity zaslouží. ()

rakovnik

Super začátek. Navnadil mě v očekávání parádního horroru s okultismem z dob nacistické éry. Ano, o tom ten film vlastně i byl...ale natočen tak strašně, nudně, bez napětí, že některé scény nutily spíše k smíchu. Jedna hvězdička za ten začátek, zbytek stylem wtf s náznakem několika dobrých scén, pohřbených debilním scénářem. ()

Martin741

Hnoj. To je asi najvystiznejsie slovo pre tento zevraj "horor". Bat sa nebolo coho, rezia materska, Cavyll je sice sympatak, ale nevie si vyberat roly, Fassenbendera mam na haku. Plus take veci ako nelogicke konanie postav ..... no nic, koncim, lebo by som sa zbytocne len rozculil. 5 % ()

-Bomba-

Až překvapivě dobrý film, který nemá problém s atmosférou ani s akčním spádem. Hlavní záporák, nacistický okultista je vážně démonický a jeho "kletby", které odříkává, znějí perfektně. Film se sice skoro celý odehrává na farmě a okolí ale to nevadí, jelikož se pořád něco děje. Nejlepší je asi scéna s oživlým koněm v kuchyni, ta nemá chybu. Tento film doporučuji shlédnout s titulky, dabing jsem sice neslyšel ale obávám se, že by požitek z filmu tentokrát zmenšil. ()

dubinak

Tohle mě opravdu dost zklamalo. Ne, že bych od toho nějak moc čekala, ale nepodržel to ani můj milovaný Fassbender, který si tam zahrál velice zvláštní roli. Town Creek nepoteší svým velmi zmateným začátkem, který se horko těžko stává plynulým dějem a snaží se vysvětlovat pointu hlava nehlava. Je to natočeno takovým tím hodně nesouměrným televizním způsobem a herecky by to té kvalitě asi tak odpovídalo. Nezaujala mě ani myšlenka ani forma. ()

Wormboy

Je pre mna skutocne tazke predstavit si zufalstvo Joela Schumachera, ked natoci hlupost takychto rozmerov a ani sa nesnazi zakryt, ze to tak nema byt. Town Creek je neskutocna sracka (aj v ramci horoveho zanru) a ostava pre mna nepochopitelne, ze ide o film toho iste rezisera, co niekedy natocil filmy ako Hraci so smrtou, Volny pad, 8mm alebo Telefonna budka....0,5/5* ()

AD P

Od dakeho rezisera-novacika by som to bral, ale na niekoho tak skuseneho ako je Joel Schumacher je to strasna SLABOTA !! ()

sulimo odpad!

Hm, za těch pět minut (hezky vypadajícího) Fassyho mi to fakt nestálo....a to bych nikdy nevěřila, že tohle jednou napíšu o filmu, ve kterém hrál. ()

Juto

Nečakal som, že Joel Schumacher bude robiť nízkorozpočtové hororové thrilleri. Ale zase, ten chlap vie trochu o filmovej tvorbe, takže tento film je celkom solídny (a má veľmi dobré obsadenie, čo pomáha). 6/10 ()

Maty85

Hmmm, tak J. Schumacher umí rozhodně točit i vynikající snímky, nicméně v tomdle případě se jedná o pravý opak...takový "horory" jako tento netočí v dnešní době snad ani béčkový tvůrci, spíš tak céčkový už...kurňa Joele schop se a ukaž nám zase jednou nějakou telefonní budku či jinej hit! :) ()

okkac

Joel Schumacher jde asi už definitivně do háje a pravidlo nepřímé úměry rozpočtu a kvality už zdá se neplatí. Přitom černobílý úvod a prvních několik minut současnosti není vůbec marných. Pak ale přicházejí čím dál tím směšnější situace, kdy záporácky nacista vypadá jako takový opálený zombík a chce si nechat narůst třetí oko. Navrch ještě velmi mizerné triky, kdy posedlí koně vrazí do domu. Nápad to není špatný a milovníci koní asi nesnesou záběry, kdy do nich hrdinové páli brokovnicema, a z koní odlétají po každém zásahu kusy masa a krve. Bohužel trikově velmi slabé. 3/10 ()

SeanLSD

Joel Schumacher sa na staré kolená ponoril do krvavého potoka, ktorý tečie záhadným korytom priamo k jeho germánskym predkom. Neponoril sa však príliš hlboko, ten na prvý pohľad hlboký starobylý prúd je napokon dosť plytkým produktom. A je to škoda! Lebo KRVAVÝ POTOK je v prvej polovici parádne tajomný, v druhej už síce taký tradičnejší, ale zase dobre odsýpajúci – a nech si tu frfľoší hovoria, čo chcú, atmosféru aj napätie to má. Pravda, dalo sa z toho vytĺcť ďaleko ďaleko viac, ale nemyslím, že je to režisérova chyba - predsa len, aj tá americká farma postavená v rumunskom poli ukazuje, že remeslo má v malíčku. Filmu ale škodí taká tá okatá béčková bleskovosť, úplná neochota rozvinúť niektoré vyslovene silné príbehové roviny alebo emocionálne aspekty v podstate nápaditého príbehu. Akoby (a zrejme) to produkcia robila len ako pásovku do počtu a tomu sa muselo prispôsobovať (90 minút a ani o sekundu viac, páni!), hoci rejža a spol, ako aj hlavné herecké trio sa snažia urobiť z toho pri tých prostriedkoch čosi viac. K tomu by to ale chcelo minimálne rozvinúť ten príbeh a prepracovať vzťahy, keď aj nie tú mytológiu (ktorá by kľudne mohla zostať tajomne v úzadí). Mne osobne by napríklad najviac ulahodil celý ten prequel v čierno-bielom, vidieť, ako sa to celé zvrhlo s návštevou Herr Wirtha už v tom roku 1936 (lebo démonický Fassbender a luxusné svietenie z toho v prológu robia kvalitatívne úplne iný film, s prísľubom takmer niečoho ako sú Eggersove diela)... Ostatne, scenárista David Kajganich neskôr v SUSPIRII a TERRORE dokázal, že pomalé a nepredvídateľné historické horory s prepracovanými dobovými reáliami a psychológiou sú presne jeho silná stránka. Takže ja by som v dobrom spracovaní s gustom sledoval aj príbehy tých ďalších 7 naciokultistov – a ako dopadli – a ako im to potom o 70 rokov ten mladý budúci Zaklínač zrátal/nezrátal... Dobrý námet na seriál, nie ? ()

ivan_drago

Sračka která mě zaujala jenom svým námětem a nadějí, že se svou atmosférou bude podobat Wolfensteinu a jeho nacisticko okutistitckým hhrátkám, nic s toho se nekonalo a já přes veškerou snahu film ani nedokoukal. ()

elanius

V situácii keď pár desiatok rokov okolo vášho domu behá zúrivý nazi zombie, ktorý vie oživovať mŕtvoly, sa otec rodiny vrúcne zvíta vo dverách so svojim pár hodín mŕtvym synom, končí všetka sranda a aj nádej na tri hviezdičky. Jedna za námet a fakt, že vďaka filmu som si spomenul na výbornú hru Return to Castle Wolfenstein, druhá za veľmi slušný spád. ()

lennyd

Mladý Evan se nemůže vyrovnat s tajemným zmizením svého bratra Victora (a navíc zbytek rodiny mu toto zmizení dává za vinu), když se náhle, po letech, Victor vrací zpět. Celou dobu byl držen na jedné farmě v okolí, a za pomoci svého bratra se sem chce vrátit, a pomstít se. Ale na farmě číhá něco, s čím ani jeden z nich dosud neměl co do činění, a ubohá rodina je vlastně také jen obětí prastarého zla ... Joel Schumacher udělal jednu velkou chybu, a tou je úvodní (černobílá) sekvence, která mne velmi navnadila (o tom že se nacisté zabývali okultismem žádná). Jenže po tomto nadějném úvodu přichází až příliš obyčejná vyvražďovačka (Joel Schumacher má určitě na víc). Sice se sem tam blýskl nějakým tím nápadem (když nemůže zlo překročit obranné runy, tak proč neovládnout jiného tvora a toho použít pro zničení těchto run), ale ten byl okamžitě potopen nějakým průšvihem (nasraný (a velmi digitální) kůň v kuchyni). Celkově jsem se trošku nudil, a nezabránil tomu Dominic Purcell v jedné z hlavních rolí, ani to šokující a velmi nečekané překvapení na konci filmu. Jen tak nějak doufám, že to nebyla cesta k natočení pokračování... ()

Raven0

Ono se to tváří jako hrozně chytrý, sofistikovaný a promyšlený horor... Ale opravdu to tak není. Snůška podivně vyskládaných předpokladů, do sebe jen ztěží pasujících... Joel je zkrátka za zenitem. ()

To? To je ono!

To? To je ono!

14.03.2009

Vědí to všichni fanoušci Stephena Kinga. Víc jak tisícistránková sága o skupině přátel čelících démonům svých dětských strachů patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co kdy hororový král napsal.… (více)