Na počátku 40. let věřili nacisté, že okultismus skrývá tajemství věčného života… Projekt profesora Wirtha zatáhl nevinné lidi do smrtonosné hry. Po několika desetiletích se na stopu podivného experimentu dostávají dva bratři. Netuší ovšem, jak děsivé věci skrývá minulost. Jejich pátrání se brzy změní v boj o život! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

eraserhead666

Jak je potěšující zjištění, že i současné, na první pohled jasné a tuctové, levné filmové horrory dokáží jejich tvůrci nacpat originálními prvky. Obecná zápletka Town Creek není zrovna nějak originální, naopak, je vystavena na proveřených základech a postupech, ale přitom je její mytologie nádherně okořeněna originálními a velmi zajímavými prvky. To, společně s několika dějově i vizuálně zajímavými nápady a scénami (výborná scéna s koněm v domě), z filmu vytváří překvapivě výborný zážitek. Opravdu mě těší každý další kopanec do třísel mému předsudečnému úsudku o špatnosti a slabotě horrorů točených po roce 2000. Chyby a nedokonalosti to samozřejmé má, za největší považuji to, že scénář dělá z hlavního záporáka trošku nepřemýšlivého hlupáka (ale tak, co by jste chtěli po nacistovi, že ano), ale jinak jsou postavy docela dobře napsané i zahrané. Další z překvapivých a milých nečekaných překvapení. Že by to bylo Dominikem Purcellem? Protože naposled mě podobně mile překvapili The Gravedancers, kde hrál taky. ()

Karamanlis

Joel Schumacher sa počas svojej kariéry s hororom iba ľahko pohrával. Vo veku 70 rokov prekvapivo natočil béčko o ostrých bratoch, ktorí si to rozdajú s nacistickou beštiou. Bavil som sa pri tom a nebránil by som sa ani črtajúcemu sa pokračovaniu... ()

Othello

Town Creek se veze na vlně brutálních thrillerů z přelomu nultých a desátých let, kdy ve Francii řádila vlna New French Extremity (Inside, Martyrs či Frontiers, které film v mnohém připomíná) a v USA kulminovala móda špinavých explotací, jejíž prapor nejúspěšněji táhla série Saw či Rob Zombie. Krom několika krvavých detailů se tak po vzoru dočkáme hlavně nedoostřování, rychlého střihu, neustálé změny hledisek a tmy tmoucí. Na rozdíl od kanonických děl této vlny neobsahuje žádnou ikonicky brutální scénu, ale zato tady útočí lidožravý zombie kůň a to se sakra počítá. ()

Morholt

První polovina dávala naději, že by to zase nemuselo být tak špatné. Navíc nacistické Německo ve světle okultních věd je jedním z mých oblíbených témat. Po zjevení hlavního formeláka vzaly mé naděje částečně za své, ale pořád jsem si říkal, že jedna blbá maska celý film nezkazí. Nezkazila. Ale přitáhla sebou slepenec, který film totálně degradoval. Když jsem se postupně dozvídal, jak na obludu, co na ní platí, o co jí jde, atd., tak jsem získal nedobytný pocit, že scénárista v sobě musel mít alespoň dvě láhve šnapsu a že dal loknout i Schumacherovi. O co jde vycítili i herci, kterým se podařilo vyladit své výkony na správnou úroveň, takže ani ti za mnoho nestáli. Ovšem s ohledem na jména jejich i režiséra se z toho dalo vytěžit víc. 30% ()

bouncer

Poměrně dobrý horor, až překvapivě dalo by se říct. Je to neoriginální, trochu "old-school", ale každopádně koukatelné. ()

Terva

CITÁT : Ti, kteří tu byli před námi ovládali krev, a pro toho, kdo ovládá krev, není smrt koncem. Okultismus, o který se začal zajímat Hitler za druhé světové války, to je hlavní téma tohoto hororu, jehož podstatná část se odehrává v noci. Znáte ty krvavé scény plné " napětí " , které se neúspěšně snažíte rozluštit skrze tu všudy přítomnou temnotu. Tak to je ono. Dramatická hudba docela podporovala zajímavé napětí tohoto, jinak průměrného snímku. Když se totiž na ten film podíváte trochu z nadhledem, nebyl zase tak moc špatnej. ()

corpsy

Čože sa to stalo s pánom Schumacherom, režisérom, ktorý točil pecky ( THE LOST BOYS, HRÁČI SO SMRŤOU, VOLNÝ PÁD a áno, pre mňa aj jeho dvojica BATMANov )? Veď človek by mal vekom zbierať skúsenosti a byť mentorom pre ostatných a dokázať nemožné aj za pár babiek! Pravdepodobne omyl. Aspoň v tomto prípade. Slabota, hlavne na to, kto to točil. ()

Astaroth12

Príbeh je dosť komplikovaný a nejaký čas mi trvalo sa v ňom zorientovať.A keď som prišiel nato čo je vo veci,tak som pochopil,že film veľa logiky nepobral,herecké výkony boli tiež dosť slabé aj pri týchto negatívách som pokojný.Srdce ma nebolí a tep mám v normálu .Film na prvý pohlaď vyznel chaoticky a aj na druhý,tretí.......Veľmi veľa vecí ma v tomto filme rozčuľovalo aj keď po krvavej stránke môžem byť spokojný.Po dejovej,scenáristickej a aj kamerovej vobec nie.No ale to monštrum malo strašidelne prvky v supermarkete by som ho nechcel stretnúť. ()

DEXTER099

Tento snímek jsem chtěl vidět hlavně kvůli Dominicu Purcellovi,ale tady někdo asi v dětství moc četl strašidelné knížky a pak se jednoho dne rozhodl udělat rádoby děsivý film.No Michael Fassbender jak ho moc nemusím ,tak jako nacista a posléze obluda (nebo jak to nazvat) ušel ,ale jinak to byla ulítlost.Jelikož,ale nechci dráždit temné síly tak za mě celkově 40% a dvě hvězdy. ()

Andersis

Joel asi neměl k dispozici velký rozpočet takže se skoro celý film odehrává jen na náké farmě. Triky jsou opravdu okaté, Purcell hraje hůř než v náké telenovele. Závěrečná půlhodinka to všechno zachranuje. ()

mysiak

U Joela Schumachera skutočne platí rovnica čím menej peňazí tým lepší film...a Krvavý potok je vskutku dobrý horor...aj keď herecká kvalita Dominica Purcella je stále spochybniteľná..jeho výraz je čistý Prison Break..ale to nevadí...vrah je dosť solídny týpek..a to je fajn..a proste má to dobré tempo..a celkovo je to dosť fajn horor ()

Riddick77

Inu v rámci žánru (velmi slibné téma okultismu ve spojení s nacismem) spíše slabší průměr, avšak nenudil jsem se takže spíš 5/10. ()

PKD

Možné SPOILERy. Námět mě sice zaujal, ale větší pobídka k podívání byla DC/Marvel trojice Schumacher - 2 nejhorší Batmani vůbec/Cavill - budoucí MofS/Fassbender - budoucí Magneto, v něčem, co se vydává za horror, i když jde ve výsledku o akční thriller s prvky mystic horroru. Nuda to nebyla, byť nepovažuji za právě šťastné, že 45% děje se zde pobíhá/střílí z brokovnice. Dějové odhalující prvky byly fajn a pokud by to nebylo tak rychle a zběsile akční a více atmospférické, šel bych i na 4. Plus za xicht hl. zlouna, kterýžto byl něco mezi Hellraiserem a Silent Hillem.;-) Bod za 10min. čb úvod (v tomto duchu bych dal celý film) a za postavu Emmy Booth, kterou máte dle příkazu scénáře nejprve nenáviděti, pak míti rádi a nakonec s ní soucítit. Její skon byl sice krátký, ale emotivní. Což se v mém př. povedlo. Konec byl klasický a díky Cavillově postavě a její nadcházející misi...ještě zbývá 7, bych pokr. docela bral. Dobrá jednohubka. Ale dal bych s tímto konceptem mnohem více na atmosféru a vykašlal se na to střílení do koňů a snažil se, aby to díky Purcellovi (když už ho tam musím míti) nevypadalo jako Prison Break na farmě, kde čas plyne tak nějak 17x pomaleji. Což je asi ve výsledku nejzajímavější prvek filmu. Nemohu tedy vyloženě říci, že by budoucí tvůrce tv s. the Terror, nějak zklamal. ()

Freemind

Kristovanoho, co to bylo??? Opravdu nevím kde začít ... Nacistické hrátky s okultismem jsme už v horrorech měli tisíckrát a pokaždé to skončilo stejnou trapárnou, nechápu tedy, proč do toho děda Joel opět lezl. Plešatý nazi-démon by ale sám o sobě na průser nestačil, stále jsem doufal ve zbytky vkusu a filmařského umu, které by ještě mohly rachtat v té šedivé hlavě. Nic nerachtá, ticho a pusto. Schumacher na stará kolena natočil svůj první ryze BÉČKOVÝ horror, s povinnými trapnými efekty a maskami, hrůzostrašným "uaaargh" (takhle si démoni ulevujou, když jim někdo zabouchne dveře) a celou plejádou amatérských přešlapů a nedodělků. Děj nemá žádnou strukturu, všechno se to náhodně mlátí hlava nehlava, což ještě zhoršuje nudná kamera a střih, slabé herecké výkony a doslova dementní chování všech postav. Ke konci jsem se už neovládal a nahlas si opakoval mantru "cotokurňaje" - až do závěrečného monologu Pana Přeživšího, který toto dílo definitivně pasoval na filmové WTF roku. Říká se mi to těžko, ale Schumacher už je asi mimo hru. ()

kaylin

Snímek „Krvavý potok“ pracuje s nacisty a jejich experimenty, což je téma, které mě osobně zajímá a baví mě ho sledovat. V případě snímku „Krvavý potok“ se tohle nestalo. Joel Schumacher se rozhodl, že scénář v tomhle případě není tak důležitý, a raději se zaměřil na to, jak budou jednotlivé scény vypadat. Některé vypadají skutečně dobře, ale nemůžu si pomoct, to je tak nějak všechno. ()

MATADOR odpad!

Než si člověk uvědomí, s jakou patlaninou má tu čest, tak už je pozdě. Joel Schumacher mne po několika velmi kvalitních snímcích nehorázně zklamal. Tohle snad neměl na svědomí on! Hanba, taková ubohá zbytečnost, plná neherců a trapného námětu. Na tom je špatné úplně všechno! ()

Thomassi

Zvláštní film s ještě zvláštnější tématikou. Ve třicátých letech poslalo nacistické Německo do Ameriky několik agentů, aby studovali magické síly pomocí kamenů, které tady zanechaly dávní předci. Po desetiletích se setkáváme s dvěma bratry, kteří se chystají čelit tomuto zlu. V prvé řadě určitě zaujme hlavní role, kterou hraje Dominic Purcell, známý z Útěku z vězení. Zase tak špatné to nebylo, ale na předchozí Schumacherův film Číslo 23 to nemá. Nicméně záporák byl slušně udělaný, na konci to mělo i spád. 55%. ()

Chatterer

Nápad byl místy dobrý (zombie kůň), ale asi chyběl peníz, bo ty efekty byly místy fakt otřesné. Jinak 40% za mé oblíbené nazi-okult téma. ()

To? To je ono!

To? To je ono!

14.03.2009

Vědí to všichni fanoušci Stephena Kinga. Víc jak tisícistránková sága o skupině přátel čelících démonům svých dětských strachů patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co kdy hororový král napsal.… (více)