Země nikoho

Do naha!

No Man's Land

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1987, 106 min

Tenhle film mi trochu připomíná Bod zlomu. Mladý fešácký policajt se akorát tentokrát neinfiltruje mezi surfaře co vykrádají banky, ale mezi mechaniky co kradou auta. Že by inspirace? No pozor Point break byl 91 a tohle je 87! jo aha, takže je to naopak. Každopádně průměrný dílko. Oba hlavní představitelé mě až natolik nestrhli, občas trošku nuda, ale zase poctivě natočeno se solidním osmdesátkovým hudebním podmazem.55%(15.1.2016)

Kdo rád krade Porsche, ten se raduje. 1) 26letému velmi přitažlivému Danielu Bernardu Sweeneyovi (policista Benjy) to v přiléhavých džínách moc slušelo (inu baseballista a hokejista se nezapře), 24letý Brad Pitt si ve svém filmovém debutu střihl malou číšnickou roli, v níž ho možná ani nepoznáte a ani 22letý Charlie Sheen nebyl k zahození. 2) Příjemný klasicky udělaný kriminální film, který, pravda, se do filmových análů nezapíše (ani nezapsal), ale sledoval jsem ho s chutí, strávil jsem u něho příjemné chvíle a rád se podívám znovu. V rámci žánru se blíží špičce.(22.9.2011)

Silná 80's kriminálka, která vás dostane svojí atmosférou - vozy Porsche, drahé obleky, Ray Ban brýle, disco kluby... Oba hlavní protagonisté mi seděli a děj rychle ubíhal, scény kradení Porscháků jsou velmi vydařené, věrohodně rovněž působí i honička. Závěr je pro tento typ filmu standartní a nemám k němu výtky. Takhle by krimi z 80. let měla vypadat.(1.3.2013)

Jedna z najlepších rolí Charlieho Sheena. Hrá yuppíka, ktorý kšeftuje s kradnutými autami a je tu v životnej forme, kariérne rozbehnutý jak drak, keď sekundoval najväčším hereckým esám tej doby v peckách ako Platoon či Wall Street. Rozhodne to ale nie je iba o Sheenovi. Uveriteľný príbeh, solídna réžia, Poledourisove synťáky, Porsche kam se podíváš, excelentná dobová atmosféra. Osmdesátky jak víno.(16.1.2017)

Pro mně klasika ještě z dob kdy byli filmy dabovány jedním hlasem,Ovšem dnes již podprůměr, ve své době nedosahovalo ale zdaleka Únosu Aut.Breda Pitta bych ovšem vyškrtl ze seznamu herců, nebot není uveden ani v titulcích a mihne se v roli číšníka zhruba na 5 sec. Pro Silver:domníval jsem se že obsahy jsou vlastní a ne okopírované z IMDb a přeložené. Storyline Benjy Taylor is a rookie cop who goes undercover to nab a gang of car thieves led by Ted Varrick. Taylor becomes too involved and starts to enjoy the thrill and lifestyle of the car thieves, and falls in love with Varrick's sister Ann.(9.6.2011)