Země nikoho

Do naha!

No Man's Land

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1987, 106 min

Silná 80's kriminálka, která vás dostane svojí atmosférou - vozy Porsche, drahé obleky, Ray Ban brýle, disco kluby... Oba hlavní protagonisté mi seděli a děj rychle ubíhal, scény kradení Porscháků jsou velmi vydařené, věrohodně rovněž působí i honička. Závěr je pro tento typ filmu standartní a nemám k němu výtky. Takhle by krimi z 80. let měla vypadat.(1.3.2013)

Pro mně klasika ještě z dob kdy byli filmy dabovány jedním hlasem,Ovšem dnes již podprůměr, ve své době nedosahovalo ale zdaleka Únosu Aut.Breda Pitta bych ovšem vyškrtl ze seznamu herců, nebot není uveden ani v titulcích a mihne se v roli číšníka zhruba na 5 sec. Pro Silver:domníval jsem se že obsahy jsou vlastní a ne okopírované z IMDb a přeložené. Storyline Benjy Taylor is a rookie cop who goes undercover to nab a gang of car thieves led by Ted Varrick. Taylor becomes too involved and starts to enjoy the thrill and lifestyle of the car thieves, and falls in love with Varrick's sister Ann.(9.6.2011)

Jedna z najlepších rolí Charlieho Sheena. Hrá yuppíka, ktorý kšeftuje s kradnutými autami a je tu v životnej forme, kariérne rozbehnutý jak drak, keď sekundoval najväčším hereckým esám tej doby v peckách ako Platoon či Wall Street. Rozhodne to ale nie je iba o Sheenovi. Uveriteľný príbeh, solídna réžia, Poledourisove synťáky, Porsche kam se podíváš, excelentná dobová atmosféra. Osmdesátky jak víno.(16.1.2017)

Zapomenutá osmdesátková krimi, která očividně ovlivnila jednu z největších současných filmových franšíz Rychle a zběsile, ale i jednu z nejznámějších videoherních sérii GTA. Film, který tak trochu vypadá jako levná televizní kopie kriminálek Michaela Manna. Je stylový, ale ne dostatečně. Má potenciál, který ovšem lépe využily a dotáhly do dokonalosti výše uvedené série. Takže nic víc než fajn nostalgický zážitek pro fandy osmdesátek a Charlieho Sheena, který tu má úplně opačnou roli než ve Wall Streetu (tentokrát hraje mentora, který učí hlavního hrdinu krást auta a zasvětí ho do luxusního světa yuppies). Pozornější divák si může všimnout mladého Brada Pitta s účesem na Jágra coby komparzisty v roli číšníka.(1.8.2017)

Rychlo a zbesilo 80tych rokov. Len si odmyslite to trapne pomerovanie penisov pri zavodoch a predstavte si, ze Vinova postava je zaporna. Akcnych scen tu vela nie je, ale ked uz k nejakej nahanacke dôjde, tak stoji za to a salto jedneho auta tu tromfne salto z finale FF1. Oproti FF serii tu su o triedu horsie vykreslene postavy ku ktorym som si nevytvoril vztah. D. B. Sweeney mi pripadal nezaujimavy a Sheen prilis naivny na postavu ostrielaneho zlodeja. Skoda, ze Sheen nehral hlavnu postavu a Sheenovu nejaky drsnejsi herec. Napriklad Kiefer Sutherland. Zensky element tu tiez za vela nestal. Najlepsi bol nakoniec Randy Quaid ako mazacky policajt a potom ma rozosmialo cameo Brada Pitta. Ale na to sa musite fakt zamerat. Parkrat mrknete a prehliadnete ho. Vysledkom je stale pozeratelna osemdesiatkova jednohubka, ktora na svojich slavnejsich kolegov Point Break a FF1 nema. 6/10.(10.1.2016)