Ředitel společnosti obviněný z podvodu, mentálně retardovaný chlapec, který snědl svou šestiměsíční sestru, transsexuál a postarší intelektuál, jenž zavraždil manželku - tito lidé tvoří osazenstvo vězeňské cely. Když se jednoho dne uvolní kámen ze stěny, objeví přítomní skrýš s deníkem bývalého vězně Danverse, který zde pobýval na začátku minulého století. Deník obsahuje magické formule, s jejichž pomocí se vězňové údajně mohou dostat na svobodu - a takovou příležitost si přece nesmějí nechat ujít! (oficiální text distributora)

Adush93

Atmosféra a napád na zápletku je za 5*. Zpracování je ovšem příšerné. Viděla jsem už dost filmů, kde herci, hudba a stupidní scénář potopili jinak potecnionálně dobrý film. Ale u Maléfique mě to porvé opravdu mrzí. Francouzi horory umí, ale spíš ty krvavé, mysterióznost by mnohem lépe vystihli Asiaté. Třeba by to dopadlo úplně jinak. A nebo taky ne. ()

dubinak

Tak nějak nemám ponětí, co si režisér pokládal za cíl, protože tohle bylo opravdu špatně naservírované. Na postavy, na kterých celý ten příběh stál, se nedalo koukat. Dialogy byly úplně o ničem. Atmosféra byla sice snaživá, prostředí hrálo na správnou strunu a jedna gore scéna taky stála za to. Nic jiného bohužel pochválit nelze. Je to takové čáry máry bez souvislejšího řádu. Vlastně mě ani nezajímalo, jak to dopadne. Ten konec byl stejně úplně otřesný. ()

destroy83

Další důkaz kvality francouzské hororové tvorby, tentokrát se jedná o mysteriózní kousek prosáklý jistou dávkou úchylnosti a optimálním množstvím krve. Přirovnání k Barkerově tvorbě je zde více než na místě. Téměř celý snímek se odehrává v jedné vězeňské cele se čtyřmi vězni. Mladý pošuk, který poobědval svou sestru, skládá koláž z pornočasopisů a občas se nechá nakojit od svého transexuálního spoluvězně umělými prsy. Zmíněný transexuál ojíždí ze zadu knihovníka, který si přeje být takto trýzněn. A do čtveřice hlavní protagonista, podnikatel kterého odkopla žena. V cele se však kromě nich náchází i ukrytý vězeňský deník jistého Danverse, který si očividně přeje, aby byl nalazen a následně ukáže obyvatelům cely svou moc. Četba deníku roztáčí kolotoč nevysvětlitelných úkazů a bizardností a hrdiny snímku přivádí až na samou hranici šílenství. Nebýt nesympatického protagonisty uvězněného podnikatele, neváhal bych dát plný počet, takhle je to u mě za čtyři hvězdy. ()

Deyw

super napád...sebranka ve vězení byla taky fajn :D hlavně ten úchyl.. :D atmosféra i hudba byla taky fajn..vytřískat tolik napětí v jedný místnosti je docela umění a tady to funguje dobře..hrozně mi to připomínalo kostku..nevim proč musim se na ní mrknout..viděl sem ji dávno..dávám za 3* :) ()

Khumbac

Trošku lepší tři hvězdičky. Chvílemi jsem dokonce měl i nepříjemný pocit a přitom to byla taková magická pohádka bez démonů. Film je plný kontrastů...učitel jež se oddává sodomě. PRASAN - prasečí dítě jí děti a chce vidět divadlo. Transska - kulturistka. Někdy se to vleklo, ale vidět stojí zato. ()

Sfinkter

Je to takový ten snímek mezi dvěma a třemi hvězdami, slabší příběh s nepřesvědčivým zpracováním, ale pár slušných chvil i silných scén se nabízí. ()

TO

Je tohle tak hodně dobrý film, že má hodnocení 81%? Ne!, možná je to celkem solidní film, na kulturní úrovni, která hromadě hororů úplně chybí, možná dokáže zaujmout a připoutat k obrazovce. Ale k čemu tohle všechno, když z toho stejnak nakonec vypadla standardní kravina s obyčejným hloupým koncem. Pár zajímavých momentů nezachrání absenci něčeho, kvůli čemu bych tento film mohl mít rád. Přirovnat by se možná dal ke Kostce , ale je horší. Já dávám 45% ()

lumiros

Nebylo to vůbec špatné, místy až velice dobré. Spousta dobrých nápadů a hodně dobrá atmosféra. Konec byl opět pěkně otevřený pro pokračování, které doufám nebude. Dal bych pět, ale jsou i lepší, tak jsem si jí tentokrát ponechal. ()

demented

Solídny film, bohužial trpí syndrómom väčšiny francúzskych filmov, t.j. výborný rozbeh, ale potom to už ide dole vodou a končí v kalných vodách šedivého priemeru. Príbeh akoby vystrihnutý z niektorej Barkrovej Knihy krvi, kvalitatívne sa pohybuje na úrovni tých slabších počinov a skôr ma bližšie k filmom ako Saint Sinner či Nightbreed, než k Hellraiserovi. ()

Compadre

Ohromný zážitek. Dlouho mě žádný horor tak nebavil jako tenhle francouzský majstrštyk. K prasknutí napínavá temná podívaná mezi čtyřmi vězeňskými stěnami o čtyřech postavách, které se chtějí dostat ven za každou cenu...a to i kdyby měly využít služeb černé magie. ()

davidek

Film vcelku dobrý akorát posledních 15 minut je tak šíleně předvídatelných, že to bortí celý film. Zřejmě jsem čekal něco jiného. ()

Musak

Zajímavosti: Před samým natáčením producenta napadlo, že knihy jsou již zastaralé a přemýšlel o náhradě magického deníku za e-book. ()

MI-380

Netradiční horor. Je tu sice obvyklá tajemná kniha plná symbolů, která (pokud se umí správně číst) dokáže zázraky a na kterou je už málokdo zvědavý (takových už jsme viděli...). Netradiční a zajímavé ale je, že jde zároveň o komorní vězeňské drama s humorným podtextem, který je postaven na povahách, chování a vyprávění bizarní pětice těžkých zločinců, žijících spolu v jedné hnusné cele, kde se také 95% děje odehrává. Zakončení je sice plné černé magie, ale se zajímavými výsledky - montechristovská přání vězňů se začnou vyplňovat, ale malinko jinak, než si představovali. 55%. ()

ghatos

Zvláštní atmosféra a v ní originální temné motivy. Osvobodit se z vězení má svou cenu...75%. PS: Velmi nedoceněný snímek. ()

Skeksis

Transka s kozami väčšími ako ja, kojí retardovaného chlapca, ktorý žerie všetko čo vidí, vrátane vlastnej sestry. Majiteľ neviem akej spoločnosti, ktorý vlastne neviem čo urobil, a nejaký postarší knihovník či kto. Absurdné predstavenie, ktoré by sa možno viac hodilo do divadla, ale z toho by som asi po polhodine odišla. Napriek tomu celkom nápadité a z môjho hľadiska nestrácajúce pozornosť predstavenie, aj keď, ak to mám povedať na rovinu: "Totálna pičovina bez súdnosti a triezveho rozumu v jednej cele, s minimom rozpočtu  a počmáranou knihou." ()

pfa

Trochu zklamání z tohoto příběhu, ale neberte to jako odrazování od jeho shlédnutí, jen jsem od tohoto filmu čekal o malinko víc, respektivě malinko něco jiného. Beztak se jedná o dobrý, magický horor. [6/1O] ()

U.Tarare odpad!

Tak tohle je totálně nepovedený film. Čtyři pofidérní týpci v jedné cele si navzájem prošpikovávají zadky a do se pokoušejí kouzlit. Větší brak oko mé modravé naštěstí ještě nevidělo. ()

MiaMoonlight

Originální snímek se skvělou atmosférou, zajímavým dějem a dobrým koncem. Navíc se tu mísí dvě má oblíbená témata, vězení a nadpřirozeno. Skvělé využití volného času, pozvěte babičku, dědečka a kamarády. No dobře, babičku asi ne. ()

sedm.1

Čtyři herci,jedna místnost,jedna kniha,zajímavý námět.Vše co Znamení ve zdi obsahuje a víc nedá ani omylem.Hodinka a půl téměř až "art" horroru,jistě neobvyklá podívaná,nicméně nijak oslnivá.Herci jsou zajímavě vybraní,zápletka poměrně originální,atmosféra je,ovšem jiná,než je obvyklé.Já osobně jsem ze Znamení ve zdi krapet rozpačitý,dost se vymyká,jen se nedokážu rozhodnout,jestli správně či ne. ()