Tichá zuřivost

• Česko Tajemná obluda (neoficiální název) (více)
TV spot

Šerif se snaží zastavit vražedné řádění němého vraždícího maniaka, který má následkem dlouholetých lékařských experimentů schopnost sám sebe léčit. (Filmbox)

Terva

CITÁT - Doktore ? To jste vy ? Potřebuju pomoct, nezvládám to !! .....Pak už jen sekyra a smrt. Zemřelo monstrum ať žije monstrum. Šerif Dan Stevens ( Chuck Norris ) zlikvidoval nebezpečného vraha, kterého dva doktoři opět oživují a pomocí jakési látky z něho udělají skoro nesmrtelné monstrum. Šerif a monstrum se spolu zase utkají. Ale mrtvého není tak lehké zabít....... ()

prsvl odpad!

Nechápu jak tomuhle filmu může někdo dát pět, nebo čtyři hvězdičky. Svou pitomostí je dost podobnej filmům od Tromy, ale narozdíl od nich byl tento výtvor myšlen vážně. Děj je úplně dementní. Nějakej týpek začne buh ví proč (nikdy se to asi nedozvíme) vraždit, tak ho zabijou a nějaký doktoři ho znovu obživí zázračnou látkou, takže se mu (když je ještě v bezvědomí) hojej rány a je vlastně nesmrtelný. Proč tenhle zázračný lék zkoušejí zrovna na vraždícím psychopatovi je další otázka, která asi zůstane nezodpovězena. No a tenhle týpek se jednoho dne probudí a začne vraždit znova. Do toho všeho tam je Chuck, kterej je celej film vlastně úplně na hovno. Sem tam něco dobročinnýho udělá, dojde si na nejvíc klišé rande co může být natočeno, zmlátí pár zlejch motorkářů, pak zápasí s tim maniakem atd. Fakt blitka. Je teda pravda, že prvních pár minut bylo doopravdy vtipnejch, ale jinak špatná nuda. Od poloviny filmu jsme to museli pustit dvakrát zrychleně a až pak to dostalo aspoň troch grády. ()

corpsy

Chuck Norris vs. terminátor v ľudskej podobe. Aj keď sa dočkáme majstrových legendárnych otočiek, nejde o klasickú norrisovku plnú over the top hrdinstva hlavného predstaviteľa. V akcii je to o niečo krotkejšie, stavilo sa viac na napätie. Ak už máte po krk stále toho istého buldozéra Chucka a uvítate zmenu, skúste práve SILENT RAGE. ()

curunir

,,ĽAHKÁ CHÔDZA A ŤAŽKÝ PAPEK - TO JE ODJAKŽIVA MOJE HESLO." ,,CHLAP MUSÍ MAŤ SVOJE HESLO." __ Okrem citácie z ,,Taxikára" si bystrý divák vo filme tiež povšimne odkazov na ,,Osvietenie" (dvere a sekera), Saturn 3, prípadne z literárnych zdrojov alúziu na Frankensteina (,,Ži!") pri oživovaní Kirbyho. Z filmov, ktoré prišli po tom je badateľná čiastočná inšpiračná podobnosť ,,Tichej zúrivosti" s ,,Terminátorom" a to najmä pri scénach teroru v nemocnici alebo automobilovej naháňačke končiacej ,,spálením" zápornej postavy, ale nie jej definitívnou smrťou. V tomto smere je nutné pochváliť surový výkon Briana Libbyho pripomínajúceho mi psychopatického Micka Jaggera a vyjadriť sklamanie z Chucka Norrisa nad jeho slabým zapojením sa do deja. Občas sa mi stalo, že som na neho úplne zabudol a na scéne sa objavil až vtedy, keď už to inak nešlo. Ba dokonca ani vtedy nepredvádza výkony vďaka ktorých si neskôr - možno trocha neželane - založil svoju popularitu. Skrátka, ak by sa aj v iných filmoch prezentoval podobne, žiadnou nevyčerpateľnou studnicou vtipov by sa nikdy nestal. Na margo tej studne a s tým spojeného záveru nemožno dodať nič iné, než, že sa to dalo čakať. To však ber čert, film by známejšieho statusu dosiahol pokiaľ by vydal viacej vlastnej invencie a oživil tým nevyužitý potenciál. (265. hodnotenie, 29. komentár k filmu) ()

fcreading

Od začiatku až do konca boli moje oči prilepené na obrazovku. Režisér Michael Miller začína v prvej polovici pomaly, až v druhej polovici nenechal nič na náhodu, a šiel hneď na vec. Zo začiatku to možno vyzeralo, že to bude pekná nuda, ale to čo sa udeje, je neuveriteľné. A ak ktomu pripočítame skvelého Norrisa, výsledok nám bude jasný. B-čkový, zábavný akčný film, odohrávajuci sa v solídnom tempe a záverečná konfrontácia šerif vs maniak pekne naberá obrátky. ()

kobejn odpad!

Neuvěřitelná ptákovina kategorie z - pregnantně to vyjádřil prsvl...a za tu drzost, že si tam dovolili citaci z Taxikáře bych toho autora pověsil na hák. ()

kaylin

Americký horor – a on to horor skutečně je, i když tam hraje Chuck Norris – „Tichá zuřivost“, je docela zajímavou osmdesátkovou ukázkou slasheru. Není to tak ikonické jako jiné filmy té doby, ale i tak je vrah docela zapamatovatelný, a to i díky velmi dobrému castingu. Možná bych ve filmu omezil humor, ale chápu, že jinak by byly ty scény z prostředky stopáže opravdu o ničem. ()

Gorehound

Vynikajúci 80´s mix Chucka Norrisa a slasheru. Chvíľku trvá, dokiaľ sa slasher časť po začiatočnom predstavení rozbehne, ale to vôbec nevadí, pretože hlavné slovo má zatiaľ Norris a jeho bojové umenie, sympatický kolega alebo Norrisova známosť. Neskôr, keď sa slasher opäť rozbehne, ide o klasiku, kde od začiatku vieme kto je vrah, a dej sa sústredí na napínavú hru na mačku a myš, namiesto gore. Čo funguje veľmi dobre. Samozrejme, všetko skončí stretnutím Chuck Norris verzus takmer nezničiteľný zabiják. Ten mi najviac zo všetkého pripomínal Michaela Myersa, to ako po "smrteľných" zraneniach opäť vstane, alebo zábery z jeho pohľadu, len mínus maska. Výborný film. ()

Martin741

A ja som vedel ze Cak Noris hral v horore, volalo sa to Ticha Zurivost. Skoda tych uvrieskanych zenskych, tie mi sli pekne na nervy : 30 % ()

cariada

No nechtělo se mě do toho Norrise nemám rád. Ale nakonec jsem to dal a nebylo to zase tak špatný, hlavně začátek, kdy psychopat vezme do ruky sekeru a jde řádit. Pak nastoupí Chuck a šel to řešit. Jinak sem tam ňáký prsa i trocha humoru. K tomu šílení vědci co přivedou psychouše zpět k životu. (jo "Nobelovka" za to stojí). Z rychleně se to dalo, ale třeba onen moto gang tam byl zbytečný to jen ,aby se mohl Chuck předvést . ()

kosta73

Jako školák jsem viděl část tohoto dílka u kamaráda na otřesné VHS kopii. Jméno Norris mi v té době nic neříkalo a úvodní sekyrová scéna se mnou patřičně zamávala. Teď po zhlédnutí po mnoha letech musím říct, že jsem mile překvapen. Norris je až překvapivě civilní a zdaleka ne tak prkenný, jak ho známe z posledních let, filmu nechybí skutečný hororový náboj podtržený značnou krvavostí a maniak v podání Briana Libbyho je prostě dobrý. Kdo od filmu čeká něco jiného, než poctivé béčko, bude patrně zklamaný. Ti ostatní se zaručeně dobře pobaví. ()

JohnSmith

Byl jsem docela mile překvapený. Akční horor ala 80 léta. akce je pěkná a vraždící maniak je taky fajn. Dokonce i to napětí tam bylo. ()

BlackTom

Pozerám sa nato ako na "Chuckovský" fenomén. Kto iný dokáže dávať výkopy ponad hlavu ako Chuck? Kto iný vie zastaviť nepremožiteľného psychopata ako Chuck? Odpoveď: Nikto. 1* za samotného Chucka, ktorý to hrá fakt s chuťou (aj keď to vždy nakoniec vyznie komicky) a druhá * za "skvelý" slovenský dabing, v ktorom mi bolo umožnené toto dielo vidieť (Peter Sklár fakt nemôže dabovať Chucka Norrisa bez toho, aby to nebolo smiešne). Veľmi dobrá komédia =) ()

Han22

Tenhle film nepatří mezi mé oblíbené, protože se snaží spojit nespojitelné - Chucka Norrise vs. slasher. Problém je, že aby slasher fungoval, musí proti psychopatovi stát obyčejní lidi a ne superbijec jako je Chuck, který nemůže prohrát. Navíc film má dvě půlky - v té první si pár doktorů hraje na šílené vědce (nuda), Chuck zažívá veselé dobrodružství se zástupcem (nuda) a urovnává si vztah s bývalou láskou (nuda). Druhá půlka je pak klasický slasher půjčující si z Halloweena 2 - nezničitelný psychopat řádí v nemocnici ve stylu Mike Myerse aby se dostal k hrdince, pár efektních vražd, naháněček a brutální finální souboj včetně povinného pomrknutí pro případný další díl. Je to fajn, ale na víc než dvě hvězdy to pro mě není. ()

POciSEM

Tenhle snimek sem si velice oblibil. Norris jako policajt celi nezastavitelnymu killerovi. Zni to sice trochu prehnane ale od ostatnich Norrisovek se to odlisuje docela mrazivou atmosferou a i ty krve je tu podstatne vic nez v jeho ostatnich filmech. Brian Libby tu hraje prvotridniho psychopata a nikdy nezapomenu na zacatek filmu,kdy mu rupne v kouly,popadne sekeru a vymasakruje dum kde bydli. Kdyz mu pak nejaky doktori daj do vinku jeste schopnost regenerace,zacne ten spravnej mazec. ()

MickeyStuma

V 80. letech byl motiv vytváření nepřemožitelného člověka pomocí nějakého preparátu velmi populární a tak vzniklo na takové téma bezpočet filmů, což v podstatě vyvrcholilo úspěšným snímkem ´Univerzální voják´ v roce 1992. Snímek ´Tichá zuřivost´ je jeden z těch počátečních počinů, který dokonce překvapuje faktem, že si jednu z hlavních rolí střihl i Chuck Norris a to roli texaského šerifa. Ne, Cordell Walker to opravdu ještě není. Příběh obsahuje směsici akce, thrilleru, hororu, sci-fi a dokonce i romance, a to ve zcela poklidném souběhu. Naprosto v ničem se tu netlačí na pilu a tak se v popředí nachází především příběh, který je v představách typický na svou dobu. Taková je nakonec i atmosféra snímku, čímž by mělo být třeba na celou koncepci shlížet okem shovívavým. Jen tak lze uznat vcelku kvalitu snímku, který by mohl být i inspirací právě výše zmíněného ´Univerzálního vojáka´. To mě tak napadlo během závěrečného souboje onoho šerifa s nepřemožitelným zabijákem, který nějak ne a ne umřít. Snímek považuji za zcela adekvátní. ()

Raziel_cz

První polovina je o tom, že šerif vyhání z města motorkáře a má tak hloupej milostnej vztah, že ho scenárista musel napsat podle pravdy. Druhá polovina je vykalkulovaná kopírka Halloweenu a Pátku třináctého. Celkově docela kompetentně natočené (hlavně asi vlivem toho Halloweenu – celkově je tu hodně one-shotů a pasáží z pohledu vraha), s pěknou hudbou a mnohem míň hloupými postavami, než by se dalo čekat. Je sice úsměvné, jak neustále naráží na záporáka, kamkoliv se pohnou, ale popravdě do obhajoby zrovna tohohle někdo vložil hodně snahy – a dává to smysl. Spíš to trpí úsměvnými momenty v akčních scénách, kdy je postavě Chucka Norrise úplně jedno, jestli to jeho holka odsere (takže ji – v nejvíc wtf scéně – klidně vyhodí za jízdy z auta, a když se pověsí záporákovi na záda – aby Norrisovi pomohla –, sundá je oba dva), a karate zúčtováním na konci. Jinak je ale Norris docela v pohodě a dokonce má i jednu legitimně badass scénu. Jenom škoda té nerozhodnosti, jestli to chce být hororový film, nebo Chuck Norris vehicle. A toho otravného – a nekonečného jekotu (seriózně, co je se ženskýma v tomhle filmu?). A té první půlky. Prostříhat ji, věřím, že by to upoutalo podstatně víc. A možná by došlo i na pár sequelů. ()

John80

Thriller, kde maniak vraždí aj napriek svojmu zatknutiu v tom pokračuje ďalej , jediný kto ho môže zastaviť je Chuck Norris 3* ()

RetroMan

Tento snímek jsem ještě neznal, ani by mě nenapadlo, že Walker bude bojovat proti nesmrtelnému zabijákovi. Čili v dalším díle svých neuvěřitelných eskapád se texaský ranger Walker (zde však jako šerif Stevens) setkává s brutálním psychopatickým zabijákem, kterého nejdříve při zatýkání za dvojnásobnou vraždu zastřelí, aby ho v rámci tajného experimentu trojice Nobelových cen chtivých lékařů oživila a učinila z psychopata psychopata ještě dokonalejšího. Až na několik vyloženě debilních scének film nabízí několik zajímavých vražd, několik dívek nahoře bez a finální meganářez Chucka vs. Monstrum. ()