Brooke a Gary se do sebe zamilovali a koupili si byt, ve kterém chtěli žít šťastně až do smrti. Mohli by, kdyby se záhy nezačali nenávidět. Záminkou pro ukončení jejich společného života se stala jedna z mnoha banálních partnerských hádek. Problémem je, že nádherný byt, který si pořídili, patří oběma a ani jeden se z něj nechce vystěhovat. Když jejich hádky dosáhnou vrcholu, přítel jim doporučí, aby byt prodali. Uplyne pár měsíců po rozchodu a oba se náhodou setkají na ulici. Vymění si pár zdvořilostních frází a opět se rozcházejí. Jejich pohledy se střetávají a lehké úsměvy v jejich tvářích hovoří za vše - vzájemná náklonnost ještě nevyprchala. (TV Nova)

kaylin

Ta komediální část mi přímo vadí. Vince Vaughn je prostě protivný herec a v každé komedii hraje naprosto stejnou postavu. Obhroublého debila, který se nějakým záhadným způsobem napraví. Jennifer Aniston mi tu taky moc nesedí, ale to, že se film zbytečně nesnaží o happy end, mi prostě imponuje. ()

jajinka

Tak já nevím.. Točit komedii o rozchodu není zrovna nejlepší nápad, hlavně, když to má do komedie pěkně daleko.. ()

rt12

Něco jako válka Roseových ?!? No to nevím, patrně mi něco uteklo . Z plátna se řinula hora výčitek a keců až jsem měla pocit, že na mně spadla kni - hovna . Posledních 20 minut zmoudření to nezachránilo. ()

Damiel

Říkat filmu o partnerském rozchodu romantická komedie, už to je tak trochu postaveno na hlavu. Pokud se dva rozcházejí, může to komedie skutečně být, ale romantika? Spíše než jako romantická komedie by se film dal zařadit do škatulky drama s komediálními prvky. To pokud by režisér v některých vtipných scénách méně tlačil na pilu a postavám (zejména těm vedlejším) dodal více hloubky. Film stojí hlavně na vzájemných naschválech, které si Gary s Brooke provádějí; jejich kvalita hodně osciluje, od vyloženě dobrých až po ty, které diváka uvádějí do rozpaků. Vaughn má poměrně velké charisma, tak jeho „party“ patří k těm lepším, horší je to ale s Aniston. Pozice romantické holky jí moc nejde, a nemastná neslaná je i v poloze uhádané fúrie na rozchodu. ()

YURAyura odpad!

0/10 To mela byt komedie? Tak to sorry... Jedine na cem se dalo cas od casu smutne pousmat nad "napaditosti" akteru, jak si toho druheho prihrat zpet k sobe. Vince ma rozhodne na vic - hruza... podobne jako Prime s Umou. Sam sebe obdivuju, ze jsem byl schopen takovyto zanr dodivat. ()

Herr_Flick

Zařazení mezi romantické komedie není úplně výstižné. Příběh je pojatý o poznání jinak, za což jsem opravdu nesmírně rád a je více realistický než cokoliv kupříkladu z nekonečné řady tolik oblíbených Sandlerovek. Soužití v podobné situaci se často před kameru nedostane. A když už ano, tak ne moc kvalitně. Největším pozitivem je samozřejmě přítomnost kouzelné Jennifer Aniston, kterou já můžu, a to hodně. Naopak komediální rozměr má podle všeho do Rozchodu! vnést Justin Long. Přitom se celý snímek nese v pohodovém duchu a tohle absolutně nepotřebuje. Ještě že nedostal příliš prostoru, protože jednak nebyl vtipný a já na jeho místě bych se i bál odvety ze strany gayů. O poznání jinak se vyvrbí konec, aspoň mě překvapil. Nebýt tedy Justina Longa, dám plný, takhle jen 85% ()

FilmFan24

Takhle to v životě chodí! A ne jenom v Americe! Film je spíš studie partnerského života s pár veselými momenty. Kdo čeká komedii k popukání, bude zklamaný. ()

halogenka

Sice teda netuším, kdo tomu dal nálepku komedie, ale nešť. Nemastný neslaný film vezoucí se na vlně deziluze/naděje z partnerských vztahů (dost na mě pomrkávalo Prime), a to je tak všechno. Víc hvězd po mně nechtějte. ()

*Elfík*

No to byly nervy! Už jsem si myslela, že se k němu vrátí! K takovýmhle tupcem by žádná nechodila! Ano a také suohlasím, že to bylo až moc dlouhé. Brooke se snažila až moc od sebe odehnat Garyho všlijakými prostředky. Takže shrnuto čtyřmi slovy: Rozchod byl moc dlouhý! ()

Želik

Občas zábavné ale nevyžívam sa v hádkach. Herci mi tiež veľmi nesadli. Ďalší z filmov, pri ktorom som rada, že som počkala a nevybrala sa na neho do kina. ()

Skip

Nevím, co tímhle chtěli tvůrci říct. Chvílemi mi to připadalo jako hodně upocená variace na Válku Roseových. Nechci ale být nespravedlivý, protože on to zas tak špatný film není. Jen mi přišlo, že tady jaksi někdo nevěděl, co přesně sdělit, pokud se tedy pokoušel něco sdělit, a myslím, že ano, protože jen tak nějaká komediálně romantická řachanda to být rozhodně neměla. ()

Aleee89

Už podle námětu jsem čekala, že to zkrátka nebude nic extra. Já komedie, a už vůbec ne ty americké a romantické, teda moc nevyhledávám, ale tohle jsem chtěla vidět, protože jsem si říkala, že by to mohlo být něco jiného a netypického a taky, že Vince i Jenn jsou sympaťáci. Bohužel jsem se opět přesvědčila, že Jennifer Aniston filmové plátno nesedí (aspoň co jsem zatím já viděla) a lépe vynikala v Přátelích, kde ji stejně zná celý svět. Z filmu se nakonec opravdu nevyklubal žádný zázrak. Z tohoto tématu se dalo vytěžit mnohem víc. Takhle je to průměrný a lehce zapomenutelný film, navíc mi vůbec nepřipadaly eskapády vtipné. Zkrátka romantika a vtip? Ne, spíš trapnost... ()

kajas

Ani komedie, ani drama, zato poměrně realistická sonda do partnerských vztahů. (A Jennifer je prostě nádherná.) ()

wipeout

Skôr nadprieme, keď uvážim, že po prime je to asi to najlepšie čo sa v tomto žánri a v tejto krajine v poslednej dobe zrodilo. Divák je vhodený do neobvyklej situácie rozchádzania sa a nie naopak aj keď zase až tak origionálne to nebolo. Dvaja ľudia, ktorý si naivne mysliac, že všetky problémy sa postupne utrasú, si po turbulentnom období musia nájsť cestu spať, ba aj za hranice návratu a teda smerom k zlepšeniu výkonu dlhodobo zadrhávajúceho motoru vzťahu. Jenifer je síce krásna ale ako herečka u mňa nefiguruje na popredných pozíciach a nič na tom nezmenil ani tento snímok. Vince Vaugh je šarmantne ukecaný, až neikedy človek za ním nestíhal, ale to nevadilo lebo práve on vypĺňal stopáž humornými scénami. Celkovo ale tej srandy zase toľko nie je ba ani romantika aj keď neobvyklo americká zase až tak nechytí za srdce. Keď k tomu ešte pridám pomerne sklučujúci pocit neustále hádajúcich sa partnerov a premárnených príležitostí na uzmierenie bude to za 3* ()

Fanucci

Poměrně smutný film s ovšem výbornými hláškami! Velké překvapení. Některé výměny názorů a témata hádek mi přišli povědomé a (bohužel) dost ze života:-) ()

Lord.Jim

Tohle byl zvláštní film. Celou dobu mi bylo ouzko z toho, že rozjeli akci, která se strašně těžce brzdí. Taky mi to připomnělo některý situace z mýho života. Jo, jo, jsem ráda, že jsem to viděla. ()

Morloth

Asi v životě nepochopím herectví Jennifer Aniston, navíc se mi ani nelíbí, tudíž pro mne odpadá jakákoli koukatelnost tohoto filmu, přece jen je ona jeho polovinou. Navíc je to opravdu, ale opravdu neskutečná kravina. ()

Agent006

Na Rozchodu se mi líbí především to, že to je příběh ze života. Tím samozřejmě nemyslím ty naschvály, co si navzájem dělají, což na mě působí už zase přehnaně a americky (začínám si myslet, že to jsou synonyma), ale to, že to končí tak nějak..já nevim, reálně. ()

Martin741

Nudna a podpriemerna komedia od rezisera peytona Reeda /Kaslu na lasku/. Vince Vaugh hral zase hovno /teda pardon, aby som nebol zbytocne vulgarny, nepresvedcil ma hereckym vykonom a doteraz mu neverim, ze vie hrat/ akurat fajna jennifer Aniston to trochu potiahla. Zvysok som ani nepoznal, a nuda tu vladla ale priserna : 20 % ()