Krvavá sklizeň

• Austrálie

• Kanada

Horor / Thriller

USA, 2007, 96 min

Trocha toho náboženského mysticismu, jeden předkřesťanský symbol plus satanismus a máme tu vcelku ucházející horor, který sice nijak neohromí, ale rozhodně nenudí. Lekačky jsou správně načasované, krve je plná řeka, ale nemáte pocit, že byste si měli dát igelit pod televizi, aby se vám nezasvinil koberec. Prostě v rámci žánru film, který se dá považovat za povedený.(9.12.2010)

• nula87

Vcelku laciná pohádka. Místy zajímavé momenty, ale celkově spíš unylé a nudné. Navíc vcelku stupidní konec.40%(7.10.2012)

• kakyn

Z děje si nic moc nepamatuju, protože to byla taková nuda že sem prostě většinu filmu prospal. Řešili něco s bohem a satanem a nějakýma egyptskýma ptákovinama. Skvělej námět na skvělej film. Kdyby se aspoň víc snažili a nemleli tam pořád o tom Bohu a soustředili se více na ty egyptský pohromy a udělali to víc hororový, tak bych dal i díky Hilary Swank snad i ty 4 hvězdy.(15.10.2012)

Od hororu to má pekne ďaleko.(24.9.2015)

Rozhodně zajímavý a nevšední námět jenž je relativně dobře podán. Výprava, vizuál a obsazení je slušné ale něco tomu chybí, takový ten krok od průměru k vrcholu žánru. Swank se snaží seč může ale ostatní jí moc nepomáhají. Myslím že se z toho dalo vyždímat víc ale budiž, na jedno shlédnutí to je akorát. Po závěrečné scéně si řeknete- Aha, hmmm, tak jo ..škoda mohlo se to povést lépe..(18.1.2017)

Mě by jenom zajímalo, kdy konečně všichni pochopí, že smyslem produkční společnosti Dark Castle pánů Silvera a Zemeckise není přicházet s kdovíjak objevnými a scenáristicky brilantními horory/thrillery, ale že jejich cílem je točit podobné "béčkárny", na kterých ti dva vyrůstali, jen obsazené lepšími herci. Když tohle budete brát v potaz, tak vám z toho vyjde, že jak Krvavá sklizeň, tak Gothika, Loď duchů, 13 duchů atd. vrchovatě naplňují původní záměr. Krvavá sklizeň je navíc obrazově hodně dobře natočená. Ten nálet kobylek je naprosto fascinující, stíňující a dechberoucí. Už jen kvůli ní stojí za to Sklizeň vidět.(4.7.2007)

• Cocteau

Bohužel, jak mám Hilary rád, tak se obávám, že zde nepatrně ulítla. Mnoho, mnoho klišé. Za chvíli vás to přestane bavit.(29.10.2007)

Celkom príjemný horor o súboji dobra, zla a viery, ktorému by pomohlo keby sa jeho režisér miernil v konzumácii LSD.(2.11.2007)

Béčko, béčko, béčkooo, ale docela ucházející...50%(21.2.2008)

• Weissik

Film zpočátku vypadá zajímavě a s úspěchem se mu daří vystavět tajemnou atmosféru. Motivy starozákonních ran jsou příjemně originální a musím uznat, že právě ony přitáhly můj zájem k tomuto titulu. Vlastní děj však bohužel pokulhává. Jedna rána střídá druhou a divák nemá dost prostotu, aby vnímal každou z nich zvlášť. Finále připomíná vyvrcholení filmu Silent Hill. V rámci mysteriózních filmů či hororů tvoří Krvavá sklizeň průměr. Pro mnohé může být překvapením obsazená Hilary Swank.(22.3.2008)

Překvapivě nápaditý horor s náboženským tématem.(3.2.2009)

• Demoiselle

Obecně mám filmy s náboženskou tématikou, božími soudy, satany atd. ráda. Ale tohle? Děs. Pořád přemýšlím, jak donutili Hilary Swank k tomu, aby tam hrála.(22.8.2010)

Pobavilo jak má a basta.(23.8.2010)

Byl jsem mile překvapen,mám ten film už asi 4 roky a přistupoval jsem k němu s despektem,ale nakonec jsem spokojen.Schéma sice není příliš originální,ale zaujalo mě to,neusnul jsem,pár lekaček tam bylo a trochu té mystiky a tak taky,skoro bych dal i 4 hvězdy,ale nebudu to přehánět!(9.2.2011)

• route60

Tupost na kterou rád zapomenu. Odpad nic jiného(21.1.2012)

• Blenny

Krásný příklad filmu co navnadí a pak už to jde od deseti k pěti a bohužel i dál. Hovadinka, co řeší celkem zajímavý téma, ale ztrácí se v tom a stává se z toho nudná volovina. Satanský béčko, nic víc. Ostatně, kolik satanských filmů se povedlo? Moc ne. Sračka ani odpad to není. To si to nezaslouží. Pár chvil co stálo za to, tam bylo. Takže za jedna. A jednu musím přidat za Hilary Swank. Je krásná. Ale s boxerskejma rukavicema bych si ji užil víc :-)(9.12.2012)

Byť to je béčková záležitost, tak mě to prostě chytlo a líbilo....Zároveň přiznávám, že Hillary zahrála moc dobře, stejně jako pan učitel....(5.4.2013)

Po filmové stránce ve své vizuálnosti krapet těžkopádný snímek na téma ´Deset egyptských ran´. Příběh je jedním z originálních a kreativních konceptů spočívající na poukazování problémů vědy a víry. Obsahuje však dlouhé flashbacky, ve kterých je snadné se ztratit. ´Krvavá sklizeň´ je film o střetu zájmů pohybující se na velmi tenké hranici, takže je nutno k tomu přistupovat velmi opatrně. Jde o solidní zábavnou formu vyprávění i přes jistou předvídatelnost hlavně co se týče zakončení. Speciálními efekty použité k vylíčení ran jsou na velmi dobré úrovni. Celkově to vyloženě pecka není, ale za tu myšlenku, jakou si to nese, shlédnutí stojí.(2.6.2016)

Náboženský horor plný hmyzu a přírodních katastrof.(19.3.2017)

• vodkasesemte

Throw in a population economically deprived enought to believe in almost anything - And you got yourself miracle - A MIRACLE created by a greedy cost-cuting corporation, instead of creating cures for the faithful - Rád přepisuju text, jde mi to rychle, baví mě to, když je zajímavý tema - Our town is the best secret in hte Bible belt, Im not interested in becoming a punch line - They are blaming now a little girl. Foung her brother dead on the river the day it turned red. They think she killed him - Call police, motherfucker! - Fulgurite. Thats what happensto sand when lightning strikes the ground - To sou ty mrtvý ryby, asi ne! - Jaktože jsem todle nikdy neviděl? - Okey, we will walk - We will what?! - Dont you think is early to go biblical? - No accounting for taste - Shut it - Pfiesteria - Cattle are acting strange… - Blood, frogs, flies, dead livestock - What is he supposed to be saying here? - Yeah, well, maybe its not from him - I dont know, but what I do know is that we are witnessing biblical events - Thats really pretty picture. Do you think maybe I could have it? - Okay. Im driving a fire truck now - Im allright. Still her in the kitchen sometimes (tak ty nejsi ještě zralej na novej vztah) - That goes away after a while. Im not sure I want it to - Mají podobnou zkušenost - Nevim, jesli se k tomu to popíjení z flašky hodí - We showed up with our crate of Bibles and our clean T-shirts and our very good intentions - My family was murdered as a sacrifice to God. Říká to, jako by se vlastně nic nestalo - Křovákum se nepomáhá! - Jak je dal Buh dohromady - Tak tenhle střih se povedl - God protects his children even if they dont know it yet - Get some sleep. Motherfucker! - Tendle film je divnej - Sou v tom domě moc dlouho - You let her go alone? - I dont let her do anything. Im lucky I get computer - Tyak vyspali se spolu, nebo ne? Když se tak stará tak asi jo! - Anyone home? Rozbij okno, jako to děláte v Americe běžně, když nikdo není doma - A pak vem za kliku - Tvl, ani se nezuje - Thats your bodys way of telling you that you are becoming woman - Lets get you cleaned up - Tendle film je divnej - Lice? - Plain and simple - A child in satans omage (to jsem nepochopil) - Lucifer often turned Gods weapons against righteous - This girl is just beginning. Heaven could be start of all - And theres ahall be boils breaking forth upon man and upon beast (trochu se to plete, ne) - At the height of their power God shall send forth an angel to destroy them - Perhaps this angel is you - Angel can sometimes be a metaphor for ppl of the cloth, the ordained - Girl is in fact a channel for the Fallen One - Im gonna do what needs to be done - To je šílenej film - Nikdy jsme si nevšiml, že má Hilary tak pěkný kozy. Nejsou umělý? - Dobře holčička. Konec jak má ejt! - How do we know whats real? - Shes perverting your faith through lies now. Thats how Satan works - Long line only children - Number two for both of us (trochu oříšek) - Floods. He abadoned them, so they abadoned God. My family introduced them to the true Lord. A powerful Lord, who hears his ppls prayers - Only a servant of God can kill his angel, aha - That wasnt God, who killed my family. A weak, godless man filled with fear and hatred (přidávám hvězdu navíc) - Its just the two of us now - To je dobrý. Myslel jsem, že najde novou ásku a nakonec si odvezla rovnou dceru! - Řekni něco - What about the boy? The boy inside you - A chlapce - For all their sacrifice, they shall reap a perfect child. A second-born who upon coming into adulthood, shall be reborn with the eyes of Satan(16.7.2017)

Velmi dobře udělaný film se zajímavým příběhem a skvělými výkony Swank a Robb. Má rychlejší tempo a právě proto v něm není ani chvilka kdy bych se nudil.(26.6.2007)