Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Spisovatelka Bobbi Andersonová najde v lese podivný předmět. Pokouší se jej vykopat ze země a postupně objeví zvláštní stavbu. Mezitím se v nedalekém městečku Haven začnou dít nepochopitelné věci. Někteří obyvatelé pociťují mimořádné schopnosti, jiní bez vysvětlení mizí. Mnozí se musí podívat do tváře smrti pořádně zblízka. Zkázonosné moci odolává pouze milenec Bobbi, ale ani on nedokáže z Harvenu uniknout. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (38)

tron 

všechny recenze uživatele

Hnoj. Predpotopné efekty, strašný scenár, kanálový kasting, hrozne lacná výprava a od prvej minúty príšerne odrežírované. Kingovky sú špičkové (Vykúpenie z väznice Shawshank), nadpriemerné (Hmla), priemerné (Cujo) a béčka hraničiace s céčkami (Sleepwalkers). Tommyknocker patria do poslednej skupinky. Jedna z mála vecí od Kinga, ktorú som nečítal a po skúsenosti s televíznou adaptáciou sa už ani čítať nechystám. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem to kdysi v pubertě, kdy jsem si z videopůjčovny půjčoval všechny kingovky, co tam měli, a později se vrhl i na knihy. Knižní předloha je taková ta klasická kingovka o maloměstském mikrokosmu ohrožovaném nadpřirozeným zlem, kde nechybí spisovatelka coby hrdinka. Sice má zajímavý námět, ale čtení jsem pro nezáživnost zabalil někde ve třetině. A film patří k těm levným, nenápaditým a přinejlepším průměrným (a v tomhle případě i dost dlouhým) filmovým adaptacím Kinga svěřeným neznámým řemeslníkům. ()

Reklama

fcreading 

všechny recenze uživatele

Táto adaptácia románu Stephena Kinga by nevyzerala zle, keby sa pán režisér sústredil na hlavné postavy a nie na špeciálne efekty. Efekty síce tomu dávajú svoj remeselne dobre zvládnutý podtext, ale niečo mi tam stále chýba a či to bolo kvôli nedotiahnutému záveru, alebo inokedy hlúpym hereckým výkonom, aj tak si myslím, že Monštrum ako tak obstálo a na nič sa nehralo, len na B-čkový film 60 percent. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Který kokot tomu dal tak hloupý český název? Samotnou knihu bych určitě nezařadil mezi mou desítku nejoblíbenějších Kingovek, přesto ji mám docela rád. Myslím si, že King je natolik schopný autor, že by filmoví tvůrci k jeho dílu měli projevovat trošku úcty a citu, tohle si King a jeho Tommyknockeři vůbec nezasloužili. Viděl jsem jakousi vykuchanou dvouhodinovou verzi, ale co si pamatuji i ta tříhodinová za moc nestála. Takhle vykuchat sice nijak úchvatný, ale přesto alespoň obstojně odvyprávěný příběh, udělat z toho rychlokurz v pěti minutách, při němž herci ne že by neuměli, ani nestíhají hrát. No fuj. Nejvíc mě sralo, jak se již od samotného začátku ten film snažil být strašně napínavý, každou další scénou, každým střihem, zvukem se snažil diváka přesvědčit - to bude pecka, uvidíš. A pak vole hovno, nula, nula, nic. Pravda, když se před kamerou objevili ufoni, řekl jsem si aspoň něco. Jedna z nejhorších filmových verzí Kingova příběhu. A pokud nemáte rádi jasně zelenou barvu, ani se na to snad nedívejte. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

ČÁST 1 - Minulou noc, to když jsem ještě spal, Tommyknocker, Tommyknocker na dveře zaklepal. Chtěl bych jít ven, ale nemám odvahu, bojím se, že Tommyknocker na mě čeká na prahu. Indiánská legenda, Ohnivý les a malý kousek kovu v tomto lese nalezený nám započne příběh o Tommknockerech. CITÁT - Tady se indiáni modlili ke svým bohům.............. Kosmická loď pohřbená v Ohnivém lese změní životy mnoho lidí. Jen někteří dokáží odolat volání Tommknockerů. Pro ostatní to má tragické následky. Tommyknockera můžeme poprvé vidět okolo 35 minuty. To už jsou propuštěni ze svého vězení. CITÁT - Ve skříni je příšera. Boby v lese něco našla a ono to začalo žít. Je to kouzlo? Nebo magie? Technika? A bude ku prospěchu nebo bude zabíjet? Nebo je to jen úpis s ďáblem? Tommyknockera ve skříni si zahrála Karyn Malchusová. ČÁST 2 - CITÁT - Jako zombie, čekající na návrat Elvise.......... Děje se tu něco úžasného. Co na tom, že to mění lidské tělo a jeho mysl. Kdo je uchvácen stává se fanatikem. Jen pár jich odolává. Je jejich osud sečten? Napětí se stupňuje. Přicházejí nové a nové úžasné nápady, potom zbraně a pak jen smrt. Trikově nic moc, ale je to prostě starší snímek tak se to dá přehlédnout. Třeba finální část filmu by dnes určitě byla jiná. CITÁT - Jen poslední kousek........... ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama