Černé zrcadlo - Série 2 (2013) (série)

Lovná zvěř (S02E02)

(epizoda)
  • Velká Británie White Bear

V části Lovná zvěř se mladá žena jménem Victoria probudí v domě, který vůbec nepoznává. A co hůř, nepamatuje si nic ze svého života! Zmatená a rozrušená vyjde ven na opuštěnou ulici. Klepe na dveře, ale nikdo neotvírá. Za oknem však zahlédne pohyb, a tak vzhlédne a spatří mladou rodinu - otec rodiny ji natáčí na svůj telefon. Do ulice přijíždí auto, zastaví a vystoupí z něj nějaký muž. Victoria se vydá jeho směrem, když v tom si všimne, že muž drží v ruce zbraň a míří na ni. Victoria utíká pryč. Z domů vycházejí lidé a natáčí si ji. Za rohem narazí na Damiena s Jem, kteří spolu s ní hledají útočiště na pumpě. Muž s pistolí se snaží dostat dovnitř. Mezitím se venku shromáždila skupina lidí, která vše nahrává na své mobilní telefony. Muži s pistolí se podaří rozbít sklo, hrne se dovnitř a Damien se ho snaží zastavit. Victoria s Jem sledují rvačku, Damien se snaží utéct, ale je postřelen a umírá. Dívkám se však podaří uprchnout. Jem vysvětluje Victorii, že podobné věci se dějí už několik měsíců - začal být vysílán jakýsi signál, který proměnil většinu populace v tupé šmíráky. Tato apatie umožňuje ostatním dělat co se jim zlíbí, zkrátka stali se z nich 'Lovci', jak jim Jem říká. A loví lidi, jako jsou ony dvě. Dívky se rozhodnou vysílač zneškodnit, jenže zvládnou to? A skončí to tím? (HBO Europe)

Lacike

Nemám rád tento koncept, keď sa celý čas deje niečo totálne WTF (najviac to pripomína šialený a rovnako nefunkčný Lov s Betty Gilpin) a na konci príde pointa, ktorá nie že dodá tomu všetkému nový rozmer, ale dodá tomu konečne nejaký prvotný zmysel. A to je pre mňa už neskoro. Už ma to proste stratilo. No a so samotnou pointou rozhodne súhlasiť tiež nemôžem. Keď toto budú ľudia robiť netvorom, tak sa postupne stanú rovnakými netvormi. 4/10. ()

ALIENka_

Sakra práce tenhle seriál mě nepřestává překvapovat. Tady je to jeden nápad originálnější než ten druhej, a tak se mi to líbí sakra! Samozřejmě i tady jsem se dočkala skvělýho plot twistu, kterejch má seriál taky požehnaně. Nevím, co je účelem Černýho zrcadla, ale jestli je to zvýšit počet sebevražd, tak myslím že účel splnil, protože po každým díle se fakt nechci dožít budoucnosti. Hodnocení: 9/10 ()

Trevor

Pobavil český preklad, ten nemá chybu. A nepochybne poriadne zavádza.Aj keď úvodná polhodinka v divákovi vzbudzuje dojem, že sa pozerá na Očistu, ono to je o niečom inom. Opäť kontroverzná téma. Aký je adekvátny trest za smrť dieťaťa? Trest smrti? Ja, podobne ako režisér tvrdím, že nie. Taký človek by mal žiť, žiť a trpieť do svojho posledného dňa...Opäť nie je čo vytknúť. ()

honajz2

SPOILER Je to divná epizoda. Zpočátku se v tom strašně okatě rýsovala jedna myšlenka (která by ale byla podaná poněkud křečovitě), ale nic víc, jenže ta závěrečná pointa to celé posunula dál. To je fajn, kdybych aspoň věděl, co přesně mi to chce říct a nebyly to jen nahodile pohozené otázky, na které se režisér bál nějak odpovědět. Je to adekvátní trest za brutální vraždu dítěte? Na jednu stranu může působit krutě, na tu druhou stranu si v její roli představte třeba... Babiše, ať zůstanu doma a nemusím zacházet do naprostého extrému. Kolik lidí by šlo dobrovolně pískat a psychicky ho mučit? Kdo všechno by takový trest schválil? Navíc ani netuším, jestli režisérovi šlo jen o alternativní a možná účinný trest pro "lidské zrůdy" nebo jestli navázal na to, co se tam rýsuje na začátku a ukazuje, že jsme vlastně všichni zrůdy, které baví sledovat cizí utrpení? Opět se nabízí otázka, jak moc je to u tohohle případu adekvátní a opět to je poměrně křečovitě podané. Navíc s tímhle zvratem to fakt má přepálenou stopáž (ale kdyby to zůstalo jen u jedné myšlenky jako na začátku, mohl by z toho být i příjemný celovečerní horor, který něco jednoduchého předá a na bůhvíco si nehraje) a vadí mi i to, že ani není vysvětleno, jak dlouho ta ženská si bude svůj trest odpykávat. Měsíc? Zbytek roku? Být to pořádně dotažené, mohlo by to být super. Jenže není a tak to zůstává nevyužité a ne zrovna povedené. 3* ()

Lenka.Vilka

Jasný, dost dlouho to působí jako pointa: Ze světa se stalo parodie sebe sama a jedna velká noční můra, kdy se nám to vrací docela drsným (paradoxně vtipným "tady to máš!") způsobem. (Úplně ale hned na začátku mě napadl hon na lidi s tím, že se něco jenom nepovedlo a hlavní hrdinka ztratila paměť.) Problém je v tom, že na konci, když je známá pointa a kdo je naše hrdinka, tak se dost změnil můj názor na všechny zúčastněné, nejenom na ní. Protože já si najednou nebyla jistá, zda se všichni tímhle nedostávají na stejnou úroveň. Protože zobrazení nekonečného trhání střev prostříhaného mezi titulky na mě už bylo moc. ()

Martrix

Celé je to nepříjemné a pointa je zvrácená, resp. je mi jasné, že existují lidé, kteří svou krutost a úchylky omlouvají spravedlností, ale tohle je hnus. A typická ukázka toho, jak pomsta udělá ze samozvaných soudců katy a zločince. Tato epizoda je karneval krutosti a trochu se tím tvůrci chlubí. Není to chytré, ani ironické, jen...zvrácené. Mám chuť dát odpad! ()

kocik1

Manipulace, voyerství, krutost, stádnost - to je námět tohoto dílu. Oko za oko, zub za zub.... a co to udělá s námi? / Původně se mi zdálo, že tenhle díl bude nejslabší z celé série, ale nakonec jsem svůj názor přehodnotila a stejně jako Disease oceňuji nepolopatičnost a v podstatě i aktuálnost v tom, co se děje kolem nás. ()

Ryuuhei

O velký chlup lepší, než první díl série. Respektive, co se originality týče. Jen, kdyby hrdinka nebyla napřeshubu a celý námět trochu zvráceného zábavního parku nebyl lehce přes čáru. Tedy, snímek se samozřejmě snaží ukázat, čím se lidé baví a celkově i jejich náturu (jako je tomu i v předešlých dílech), na druhou stranu držet se při zdi, ale zachovávat realističnost, je pro tento seriál větším přínosem. Tentokrát „jen“ 70%. ()

ZeroCZ1233

Futurismus a sci-fi prvky uvolnily místo horrorovějšímu nádechu s pocitem neustálého napětí a na první pohled s menším dopadem na společnost. Ale nikdy nedávejte na první pohled... ()

Darill

Sice jsem si říkal, že bych v sérii uvítal odpočinkovější díl, ale tohle jsem si nepředstavoval. Po několika dílech, při kterých mi v hlavě vždy zůstalo několik šokujících otázek o naší budoucnosti, mi tohle přišlo takové prázdné a ve výsledku spíš komediální... ()