Černé zrcadlo - Série 4 (2017) (série)

Železná vůle (S04E05)

(epizoda)
  • Velká Británie Metalhead

Parta lidí se vydává hledat zásoby do opuštěného skladu. Když narazí na nelítostného nepřítele, jsou nuceni pustit se na úprk bezútěšnou pustinou. Jde jim totiž o život. (Netflix)

Atjov91

Trochu odlišný díl Black Mirror v černobílé podobě, u kterého moc nechápu to průměrné hodnocení... sice se jedná o jednodušší příběh, ale bylo to napínavé od začátku až do konce!!! ()

MFloyd

Tohle je určitě zklamání, pokud by to nebylo black mirror, řeknu si fajn survival s celkem vypjatými scénami. Bohužel je to black mirror a když nedostanete alespoň nějaký mindfuck, konečné rozuzlení, z jakého důvodu se to či ono děje, tak jste samozřejmě zklamaní. Já bych to do úplných pekel neposlal, ale určitě jde o nejslabší díl seriálu. ()

kyjo

Prej že to nemá pointu a nápad. Tolik lidí to tady jeden po druhým papouškuje. :) Námět je super, a zpracovanej je dobře. Autonomní zbraně jsou čim dál aktuálnější téma. Robot byl možná trochu OP co se výdrže baterky a rychlosti dobíjení týká, ale v mnoha jiných ohledech zas tak daleko od reality nebyl. Postavy se občas chovaly trochu nelogicky (třeba šlapat na plyn ve snaze utýct před někým, kdo je ve stejným autě, asi nemá uplně smysl), ale kdo z nás je schopen si v okamžicích smrtelnýho ohrožení zachovat chladnou hlavu? Závěrečná pointa je možná ponurá, ale bohužel opět realistická. Dovedu si dost dobře představit, že radši než muset zbytek života žít jako štvaná zvěř, spousta lidí by radši zvolila snadnější cestu ven. ()

oasismanik

Ľahko hororové postapo ja veru môžem v akejkoľvek podobe a aj keď tomu chýba hlbka a myšlienka podobná Black Mirror, spotil som sa od napätia a užil som si to. A kľudne to mohlo byť aj dlhšie...Golden Brown od Stranglers je už len taká čerešnička na torte. ()

maoc

Vůle přežít. Poměřit vůli s druhými. Vůli prosadit svou vůli. I když je naprogramovaná... Pěkné natoceno, triky a pohyb a kamera, ale myšlenkové plytké. Prostě jen takový lehce hororový survival, který v divákovy vyvolává maximálně otázky, jak je možné, aby se toto stalo. Jak by se lidstvo do takového stavu mohlo dostat? Z počátku totiž vypadá, že jde o ochranu majetku, a tam by muselo dojít k hodně razantnímu posunu vnímání práva, aby se mohlo stát toto. ()

PozorGranat

Zvláštně odlišný díl. Celý se táhne v duchu Vetřelce a sama o sobě je bez černo-zrcadlovské pointy, což je na poměry seriálu překvapivé. Přesto mě však překvapil, odlišný styl se mi líbil. ()

prosty_divak

Myslím, že nemusí být ve všech epizodách BM vše polopaticky vysvětleno, aby si zhýčkaní diváci mohli udělat "instantní", plastický obrázek o dystopickém světě... jako skládanku z IKEy. Tady je to trochu na přemejšlení, vašnostové, a myšlení bolí, že? Tak tomu dáme jednu hvězdu, abychom se pomstili tvůrcům, když "to odflákli", co taky jiného tu virtuálně zmůžem? Dost jízlivostí... Líbí se mi, jak to nutí diváka přemýšlet: Co se stalo? Že by nastala Singularita nebo co? A stroje začaly systematicky vraždit lidstvo, protože z hlediska ekologie je lidský genom pro planetu zhoubný? Co a proč je vytvořilo? Nemůžeme za to nakonec my? Atd. Vidím tu plno otázek, ale ze zdejších komentářů tu spíš vidím, že české prostředí nemá rádo jejich kladení nebo diskuzi, raději chce mít vše jasné jak ta česká facka... To s těmi medvídky na konci vnímám spíš jako absurdní "pointu", symbol marného boje, tedy cosi dost beznadějného. Třeba varování před umělou inteligencí. Pravda, to není nic nového pod sluncem (Čapkovo RUR), ale je to vysoce aktuální, snad až palčivé téma (viz třeba Westworld). ()

Knightey

No tenhle dil je uplne odlisny nez ostatni a zanechava ve me spousty otazniku proc to muselo byt takhle kdyz byly i jine moznosti. Navic nevime poradne o co se tam konkretne jednalo, jen cca 40ti minutova scenka s hlavni hrdinkou vs robo pes. Nemuzu rict to, ze by se mi to nelibilo. ()

Víteček

Jasně nejhorší díl celého Black Mirror. Postrádá to jakýkoliv zvrat, ale hlavně to nemá žádnou pointu a to je něco, co obvykle od filmu/seriálu čekám. Možná by to trochu fungovalo jako část ustáleného světa, jak nějaké vedlejší epizodka s již dříve ustáleným světem. Takhle je to úplně o ničem a bylo mi to celé úplně ukradené. Samoúčelná černobílost neměla vůbec žádný význam, není ničím ospravedlněná a ani v nejmenším jsem ji neocenil. Hafan byl ale fajn a klidně bych si pořídil. ()

AndrewNewman

Dal by som aj viac, lebo akcia a napätie boli na slušnej úrovni, lenže ako to tu už ostatní napísali, je to zrejme prvá epizóda Black Mirror bez nejakej pointy, ktorá by bola zrkadlom našej spoločnosti. ()

anagi609

Niektorým ľuďom ako vidím treba hodiť pointu rovno pred oči aby si ju všimli. Nejdem tu písať aká pointa sa vlastne skrýva v tejto epizóde ale skôr odkazujem ľuďom čo dali 3* a menej nech sa skúsia zamyslieť nad použitím tróp a figúr vo filme a nie sa tu rozčuľujú, že tam pointa nie je. Je tam, to len vy ste ju nepochopili. 95% ()