Černé zrcadlo - Série 4 (2017) (série)

Železná vůle (S04E05)

(epizoda)
  • Velká Británie Metalhead

Parta lidí se vydává hledat zásoby do opuštěného skladu. Když narazí na nelítostného nepřítele, jsou nuceni pustit se na úprk bezútěšnou pustinou. Jde jim totiž o život. (Netflix)

Blue.Shark

Spíš technothriller, ale zato akční a vskutku skvěle zpracovaný. Kór když si člověk uvědomí, že výtvor Boston Dynamics byl nejspíš předlohou. Škoda, že jsme se nedozvěděli víc z pozadí příběhu. ()

IvcaSammet

Je sice pravda, že čtvrté řadě Black Mirror opravdu chybí silné závěrečné pointy, Metalhead ale přece jenom čtyři hvězdičky dám za skvělou atmosféru. Do konceptu seriálu se sice taky jako některé mnou kritizované epizody nehodí, aspoň jsem se ale u sledování nenudila. Nic to ale nemění na tom, že mi chybí zpracování seriálu jako u předchozích řad. ()

Fifer

Skvělé survival drama v post-apokolyptickém světě. Krásně vygradované a napínavé. U tohoto námětu mi nevadilo, že jsem brzy pochopil, o čem děj bude, protože od surival akčního snímku neočekávám nějaké náhlé změny žánrů a zápletky. ()

warrenur

Zaujimavy napad, ktory nechava velmi mnoho na divakovu predstavivost. Survival ustrednej postarsej zeny je uveritelny a pomaha tomu i ciernobiely vizual. Zrejme nejaka z vizii postapokalyptickeho sveta, v ktorom sa technicka vyspelost "tak trochu zvrtla" proti ludstvu, ci len jeho casti. 65% ()

tyna97

Ikdyž pointa nejspíš vymizela, pro mě výborná mrazivě nechutná epizoda s roztomiloučkým robopsem, zajímavou lampou (člověk leží doma mrtvý kdo ví jak dlouho, dům má zarostlý, auto nepojízdné, ale stejně se mu doma pořád svítí ???) a úžasnou závěrečnou scénou se super hudbou (konečně skvělý závěr jedné epizody!). ()

Kalimero13

Že v tomto díle není pointa? Tahle epizoda by se dala označit jako takové malé filmové prequel DLC k Horizon Zero Dawn. A to je sakra kus dobře vymyšleného story o lidské budoucnosti s AI za zády. ()

Porp

Jednoznačne najlepšia epizóda! Najviac ma bavilo sledovať triky akými sa dokázala hlavná hrdinka zbavovať toho otravného ultimatívneho robot-dog killera. Ešte mi urobila radosť jednotková combi oktávka v úlohe ufuľaného survival car. ()

Franc1s

Jedna jediná epizoda ze všech, co je pro mě o ničem a bez nějakého většího nápadu.. Robopes v postapo vraždí lidi, ženská utíká a brečí, že už se nevrátí, fertig.. Dvě hvězdy jen díky Octavii a hudbě v autě(neví někdo jak se to jmenuje?). ()

gemi

Atmosferický střípek z blíže neurčené postapo. Vůbec není pravda, že to nemá děj či pointu. Jen tam prostě není typický začátek (jak se to stalo), ale konec to má, a s jasným poselstvím. ()

fallanga

Metalhead funguje jako dobrý postapo psychologický thriller. Má to drsnou atmosféru, ke které hodně přispívá i ta černobílá stylizace. Ale jako Zrcadlo to už nefunguje. Nemá to žádnou pointu či vyvrcholení, nemá to ani objasnění toho, co se vlastně děje. Je to něco jako White Bear, ale právě bez toho obrovského odhalení na konci. Dokážu si to představit jako samostatný film, kde se trošičku rozvine lore toho světa, ale jako episoda Zrcadla to propadlo. ()

Atjov91

Trochu odlišný díl Black Mirror v černobílé podobě, u kterého moc nechápu to průměrné hodnocení... sice se jedná o jednodušší příběh, ale bylo to napínavé od začátku až do konce!!! ()