Epizody(3)

Jedno dlouholeté přátelství výrazně ovlivní videohra. Mediální společnost a krize kolem rukojmí. Dospívající dívka se sblíží s digitální verzí svého popového idolu. (Netflix)

belinko

Najslabšia séria celého seriálu. Namiesto prekvapivých koncov a čistého “mindfucku” v závere nám tvorcovia v dvoch prípadoch (z troch) nechali otvorený koniec, aby uľahodili čo najväčšiemu počtu divákov. Keď to končilo zle (ako každá časť prvých sérií), tie slabšie povahy to nepredýchali a my sme mali slzy v očiach a mokro v trenkách. Bojím sa, že seriál sa bude ďalej uberať týmto smerom, smerom, aby i nenáročnejšieho diváka dokázali potešiť a aby každá časť končila “tak, ako divák chce”. Tým si však znepriatelíte všetkých, ktorí na Black Mirror vzhliadajú ako na dokonalosť starších sérií. Na časť, ktorá nekonči pekne, časť, ktorá rozohrá chorobnú hru s ešte chorobnejším finále. Škoda. No i tak, pre porovnanie s konkurenčnými seriálmi je to stále vysoký nadštandart. Žial, už nie v porovnaní so seriálom samotným. ()

misiaq

uroven isla citelne dole, ale je to asi aj pochopitelne, tvorcovia uz zrejme vycerpali dobe napady a mnohe dalsie boli sfilmovane inymi tvorcami, takze recyklacia by bola este vacsia. Ako fanusik musim priznat, ze som trochu sklamany a 5. seria mi pride celkom zbytocna. Necham ale na kazdom si utvorit vlastny nazor. ()

krisikowa

Výtvarně, technicky i dramaturgicky je to dobrá série, ale mám pocit, že už se dost vymyká původní poetice. Husí kůže se mi kamsi vytratila, technologie se opakují a hlavně... tolik dílů s dobrým koncem? Dosud byl happyend snad jen v San Janipero, nebo jak se to jmenovalo. Když odeberete maskovaného anonymního trolla, kterej vás drží v šachu a všechno o vás ví, tak se z toho vytrácí ten krajně mezní duch, kterého jsem na tomhle seriálu milovala. ()

Fakof

Sezóna 5 je určite najslabšia séria Black Mirror. Môže to byť aj tým, že tu máme iba 3 epizódy ale zase to mala aj prvá a bola nadpriemerná. Je ťažké rozprávať toľko zaujímavých príbehov aj po toľkých rokoch. Celu sériu ťahá Striking Vipers, kde máme typický a skvelo zamotaný príbeh. Smithereens, ktorý spočiatku láka na niečo veľkolepé, no ku koncu sa to rozpadne ako domček z karát a Rachel, Jack a Ashley Too, je najslabšia epizóda piatej serie. ()