Nevěřte mužům

Trust the Man

Trust the Man

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2005, 103 min

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Prostředí 5/10/// +David Duchovny, na jeho hereckou polohu si příjmeně zvykám, sympatická Maggie Gyllenhaal, spousta přijemných, zábavných a trefných hlášek které film provázejí na každém kroku, prostě dialogy se vydařily, celkem zajímavý vývoj vztahů -hodně civilní a málo zajímavé prosředí, méně výrazný hudební doprovod/// Snad jen mám zmatek z českého zázvu, který je úplný protipól toho anglického. Tak mám jim věřit nebo ne?Snad mi na to odpoví děj filmu. Nicméně i kdybych tu odpověď nenašel, uznávám, že jsem se příjemně bavil a občas se i hodně nasmál. Pomohly tomu různé situace, někdy komické, někdy úplně normální, které ale vyzněly vtipně nebo alespoň úsměvně./// Celkem 66%///(26.3.2011)

Komedie s výraznou romantickou linkou Nevěřte mužům je po herecké stránce nadprůměrné a poutavé filmové dílo. Téma manželského a partnerského zevšednění a odcizení je krokem správným směrem. Scénář se drží zuby nehty tempu hereckých představitelů až do svého závěru, který nelichotivě korunuje všechna klišé hollywoodského škváru. Ten idealistický a přeslazený happyend zabíjí veškerou předchozí snahu, do paměti se naštěstí hlouběji vryje ta zajímavější část, která staví, bourá a rekonstruuje. Hlavní postavou příběhu je muž v domácnosti Tom Pollack (zajímavý David Duchovny), v krizi středního věku, v bezradnosti sexuálního neuspokojení a v úporné snaze o zlehčování situací. Každý si musí projít cestou sebepoznání. Hlavní ženskou postavou je Tomova manželka Rebecca (šarmantní Julianne Moore), uznávaná a obletovaná herečka. Odcizení a všednost předchází zklamání, ale statné kořeny nelze zcela vyvrátit. Druhou hlavní mužskou postavou je Rebečin bratr Tobey (příjemný Billy Crudup) v panickém strachu z úplného začlenění do manželského a rodinného života. Druhou hlavní ženskou postavou je Tobeyho dlouholetá přítelkyně Elaine (zajímavá Maggie Gyllenhaal) s trpělivostí a nedočkavou dychtivostí. Z dalších rolí: dotěrný Rebečin divadelní kolega Jasper Bernard (Justin Bartha), koketní svůdkyně Faith Faison (půvabná Eva Mendes), smyslná rozvedená matka Pamela (půvabná Dagmara Dominczyk), Tomův malý synek David (Liam Broggy), arogantní divadelní režisér Francis (David Greenspan), Faithin důvěřivý manžel Rand (Sterling K. Brown), intelektuálský pozér Goren (Glenn Fitzgerald), či Tobeyho zaskočený psychoanalytik (Bob Balaban). Hlavní herecká čtveřice je přesvědčivá ve svých rolích aktérů partnerských krizí všednosti a neochoty porozumět. Nebýt škvárového závěru, celkový dojem by byl mnohem příznivější a uspokojivější.(19.1.2017)

Nevěřte mužům je velká oddechovka. Opravdu velká. Jasně, celá show je založená na vztazích a na jejich problematičnosti. Vztah, manželství, rodina, děti.....Nemůžu si pomoci, ale Davidovi Duchovnymu a Julianne Moore bych odpustil spoustu věcí. I když nevěra je asi až za pomyslnou linií přípustnosti.(26.12.2012)

• saillor

Mě to prostě nebavilo, jakobych už všechno, co ten film nabízí, viděla někdy dřív v něčem jiným. V první polovině se mi podařilo dvakrát usnout, ke konci se začalo něco dít a já vydržela bdít :-) Ale celkový dojem mizerný. Žádná z postav mi nepřirostla k srdci a jejich problémy mě nezajímaly. Do roka si nevzpomenu o čem ten film byl...takový nepovedený Woody Allen bez jeho talentu a neodolatelného smyslu pro vtip.(19.1.2011)

:) Je to neskutečné, ale tento film, který není nijak známý, neoplývá něčím opravdu spešl, tak pro mě byl ohromným překvapením, jelikož jsem si u něj skvěle odpočinula a několikrát se opravdu srdečně zasmála :D :D Dva bratři, kteří jsou již sice ve věku, kdy by neměli (podle společnosti) :D dělat již takové pí*oviny :D :D - v podání Duchovny a Crudup byli báááječní :) I ženská dvojice byla velmi příjemná :) Ale prostě je to takové jednoduché, ale zároveň ukázka toho, jak to i v NY je :) Neustálý boj o parkovací místo, plno práce, manželství, ve kterém není sex... a do toho Crudup, který to pro mě prostě celééééééééééééé ovládnul :) :) Je to skvělá pohoda, na kterou se podívám příště ráda znovu :)(23.7.2015)

• - Natáčení převážně probíhalo v New Yorku v USA. (Terva)