Dva páry Rebecca a Tom a Elain a Tobey žijí v New Yorku. Je však těžké vnímat krásu města s opravdovým potěšením a dávkou romantiky, když jejich vztahy směřují k jednoznačnému krachu. Rebecca a Tom jsou šťastný manželský pár. Tom by bol však šťastnější, kdyby s ním Rebecca spávala častěji a ona by zase byla raději, kdyby ji nechal na pokoji. Tom právě odešel z dobře placeného místa. Je doma, zaobírá se častějším sexem a rád by už konečně zjistil, co od života vlastně chce. Rebecca je na druhé straně velmi úspěšná herečka a momentálně se plně soustředí na premiéru své nové hry. Vůbec nemá náladu ani čas věnovat se Tomově sebepoznávání. Rebečin bratr Tobey už 10 let chodí s Elaine. Ona by se rada usadila, vdala a měla děti, ale pro Tobeyho by to byl malý krok ke smrti.

V obou vztazích to začne ještě víc skřípat po to, co se Tobey nečekaně zabouchne do staré přítelkyně, krásné Faith a Toma začne nahánět sexy mamina spolužáka jeho syna. Elaine se snaží dopsat pohádkovou knihu a začne mít Tobeyho nerozhodnosti plné zuby. Dá mu kopačky. Tobey pomalu zjišťuje, že krásna Faith, není přesně to,co by chtěl, a že mu jaksi připomíná to, co mu tak velmi nevyhovuje. Toto poznání potřeboval na to, aby mu došlo, že chce Elaine spát. Život bez partnera nejde dobře ani jednomu z nich. Mezitím, když Rebecca nečekaně zjistí, že Tom má románek s Pamelou, tak ho vykopne. Tom a Tobey mají, co chtěli. Každý žije sám a může si dělat, co chce, hádat se kdykoliv a zjišťovat, která je ta pravá. Ale přichází nečekaný zvrat. Oba dva zjišťují, že to, co doopravdy chtějí nechali odejít, a že tak to zůstat nemůže. Začnou plánovat, přičemž vědí, že musí udělat něco drastického. Nyní nelze váhat. .. Je nutné připravit dokonalý plánjde o vše. (oficiální text distributora)

Trailer

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Prostředí 5/10/// +David Duchovny, na jeho hereckou polohu si příjmeně zvykám, sympatická Maggie Gyllenhaal, spousta přijemných, zábavných a trefných hlášek které film provázejí na každém kroku, prostě dialogy se vydařily, celkem zajímavý vývoj vztahů -hodně civilní a málo zajímavé prosředí, méně výrazný hudební doprovod/// Snad jen mám zmatek z českého zázvu, který je úplný protipól toho anglického. Tak mám jim věřit nebo ne?Snad mi na to odpoví děj filmu. Nicméně i kdybych tu odpověď nenašel, uznávám, že jsem se příjemně bavil a občas se i hodně nasmál. Pomohly tomu různé situace, někdy komické, někdy úplně normální, které ale vyzněly vtipně nebo alespoň úsměvně./// Celkem 66%/// ()

Falko

Prva polovica trosku nudna, prilis vela nudnych dialogov, akoby som sa dival na nejaky televizny serial, druha polovica bola uz zaujimavejsia, pretoze konecne prisli nejake vaznejsie problemy so vztahmi a finale perfektne, aj ked dost nepravdepodobne, ale je to len romanticka komedia a v nej je vsetko mozne. Takze taka priemerna limonada......23.05.2008 ()

Rex Mundi

Ono sa to skúša hrať na Woodyho Allena, ale márna snaha... Ani tých pár absurdných komických scén a dobré herecké obsadenie nezachráni celkový dojem zbytočnosti. Trust the Man očividne má s mladším seriálom Californication spoločné viac než len hlavného kanca a režiséra. Avšak boli treba ešte tie dva roky, aby tento typ spoločensko-vzťahového tliachania dospel k správnej dávke cynizmu a našiel svoj vlastný štýl vydestilovaný v seriáli. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nevezmeš mě do práce, protože musíš přeparkovat auto na druhou stranu ulice?" Ach ty ženy. Jak mohou dokázat zlehčit tak důležitou věc, jakou je přeparkování vozidla? Já jim vůbec nerozumím a to jsem dokonalej muž. Vydělávám bambiliony, utrácím je pro blaho rodiny, jsem citlivej, v posteli ďábel, vařím, peru, uklízím, starám se o děti a trochu kecám. Nicméně moc nelžu, když tvrdím, že jsem se u týhle vztahovky docela bavil. Jen mi trochu moc připomínala život a Tobey byl takovej kretén, že jsem mu nepřál nic dobrýho. Pokud se teda za dobrou věc nedají považovat jeho koule utažený ve svěráku. ()

Jamal

Popravdě jsem dlouho přemýšlel zda si tento film půjčím a následně pustím a to jen kvůli Duchovnymu, protože jeho filmy a dlouhé reklamy na šampony Head & Shoulders mi nic neříkají. Ale překvapil mě. Nevěřte mužům, ač jim v originále máte věřit, je velive příjemná podívaná a zasmějete se opravdu od srdce a to je na tom důležité. Dokážete se vcítit do jedné z osob dvou párů a s ním to přetrpět až do šťastného konce, který není až tak kýčový jak v jiných romantických komedií. Prostě a jednoduše věřte mužům a nebudou žádné problémy. ()

• Natáčení převážně probíhalo v New Yorku v USA. (Terva)