Problém je v tom že ten o koho jde vlastně nemá možnost hrát, takže je těžké se o hlavního hrdinu bát, páč s ním není vytvořeno emoční pouto...(8.4.2017)

• Pitryx

Zajímavé, i když to nemělo žádnou šťávu, přesto jsem vydržel a neposunoval. Nějak tomu chyběl lépe podaný konec celé story. No, já jsem se hlavně těšil na pana Peterku, leč, utřel jsem. Těch pár minut, co tam byl, to bylo hodně málo.(24.9.2017)

Film, který mne překvapil v mnoha ohledech. 1) vystavět zápletku na tom, že někdo vypije jedovatej sajrajt, zhroutí se v křečích, ale pak jde do práce místo k doktorovi, je dost - co se logiky týká - odvážné 2) František Peterka, kvůli kterému jsem se na to dívala tu skoro není a když, tak jen leží a moc nemluví 3) Jarmila Kurandová aka přelaskavá stařenka z legendární Babičky je tady za pěkně jedovatou semetriku potvrzující rčení, že tchyně a uzený = nejlepší studený 4) Lubomír Černík není nadabován Jiřím Sovákem jako ve Znamení Raka 5) Blažena Holišová byla dobrá roštěnka.(17.4.2017)

• vitekpe

Utahanej pribeh o nemocnym Peterkovi, lezicim v nemocnici. Muj zajem byl vyvolan pouze ucasti mlade Holisove. 2+(18.12.2017)

Neviděl bych to tak černě. První vážně míněný celovečerní film Vladimíra Síse má co nabídnout. Kromě okřídleného ale vděčného pořekadla "podle skutečné události", jsme na poli dlouhodobě oblíbeném - blízkost smrti, nemocnice, doktoři, nejasná diagnóza, převoz vrtulníkem... Po Nemocnici na kraji města z tohoto tématu dodnes žijí nekonečné série v různých růžových zahradách. Mám takovou obavu, že z použitého tématu by OvRZ žila půl sezóny a tady je to popsáno v necelém jednom díle... Dalším trumfem jsou herci, neboť sestava je tu nečekaně silná. Otrávený Peterka si moc nezahraje, ale máme tu hvězdy Růžka, Brabce, Cupáka, Bohdalovou, neznámého ale výborného Lubomíra Černíka a nade všemi ční František Smolík. V neposlední řadě je nutno poukázat na Sísovu nápaditou režii a i přes nižší technickou kvalitu mnoho zajímavých nápadů. Velmi se mi líbily jakoby 2D záběry zvrchu na dvůr nemocnice.(6.4.2017)