NEXT je adaptací povídky Golden Man od jednoho z největších velikánů světové sci-fi literatury P.K. Dicka. Cris Johnston (N. Cage) je obdařen schopností vidět do budoucnosti a také určovat správný tok budoucího času. Novodobý mesiáš, který musí spasit lidstvo a především svou rodinu. Někdy to ale osud zařídí tak, že si musíte vybrat jedno, nebo druhé... Možná ale existuje ještě nějaká DALŠÍ... možnost. Každému, kdo si přečte jména tvůrců, musí být jasné, že nás letos na jaře čeká dokonalá akční podívaná se sílou bomby hromadného ničení. (oficiální text distributora)

wef

Všichni tvrdili, jak je tento film o ničem, a já je poslouchal. Možná právě proto se mi to líbilo. Mám rád sci-fi i většinu herců v tomhle filmu a extrémní dávku provařených klišé jsem zde sice vnímal, ale toleroval. ()

OldaB

Zajímavá myšlenka, ale scénář ji celkem zazdil. Marně vzpomínám na film, u kterého bych se jednu chvíli výborně bavil a druhou zase nudil k smrti. Škoda, mohlo to být lepší. ()

Quendi

Bohužel totální kravina, která má možná dva zajímavé momenty(možná). Už jen samotná idea filmu...že někdo vidí DVĚ MINUTY do budoucnosti staví snímek na hodně ostrou hranu logiky, přes kterou pak přepadává nepříjemně často. Navzdory velmi zajímavému námětu je to půl na půl nuda nebo trapnost. Jessica Biel - hrůza, Julianne Moore - hrůza, Nicholas Cage - snaží se, ale hrůza. Víc nemám co dodat. ()

GianniP

Poměrně nudný film na kterém i s přihmouřeným okem prostě nemůžu najít nic co by se mi vrylo do paměti. Cage nezklamal, ale s tímhle asi nic moc dělat ani nemohl a Julianne Moore se na tyhle role vyšetřovatelek prostě nehodí (to se ukázalo už v Hannibalovi). Cageova schopnost vidění do budoucnosti taky mohla být rozpracována (nebo alespoň objasněna) trochu detailněji. Prostě sci-fi co mi nesedlo a vyšumělo z hlavy pomalu dřív než naběhly závěrečné titulky. ()

pekas

Tohle se nijak zvlášť nepovedlo. Ono už vlastní téma "vidění dopředu" je dost složité, aby se ukázalo divákovi takovým způsobem, aby pochopil co že se to vlasně stalo a mohlo stát. Ani zpracování nebylo na dnešek nijak atraktivní. Taková Novácká večerní zábava, dvě až tři hvězdy, za Jessicu Biel dávám slabé tři. ()

MiniChemo

Průměrný akční film s vcelku zajímavým průběhem a ještě zajímavějším koncem, to určitě, ale proboha, ať už nikdo a nikdy nenechá Nicolasovi narůst dlouhé vlasy. ()

Elegnor

Ze začátku na můj vkus až moc pomalý, závěr jsem si docela vychutnával, ale nečekaný zvrat v závěru mě vážně moc nenadchnul, spíš naopak. Pro mě bohužel jen průměrný film, i když s dobrým nápadem.. ()

gidzitka

Philip K. Dick se otáčí v hrobě a já protáčím panenky. Nicky nejspíš ztratil zbytek svého selského rozumu a navíc předvádí další úžasně debilní vlasovou kreaci z reality show "A bude hůř.". Uťatý konec s rádoby šokantní pointou je jen posledním hřebíčkem do rakve. Next, please! ()

Hollister

Nebýt hvězdného obsazení - Cage, Mooreová, jednalo by se o naprosto průměrné béčko nejspíš určené pouze pro TV. Jenže ani herci tohoto kalibru nejsou schopni zachránit nudný a v mnoha okamžicích nelogický děj, který nepřináší nic zásadně překvapujícího. Vidět v kině, asi bych litoval vyhozených peněz. Snad jediné pozitivum je sympatická Jessica Biel ()

angel.CZ

K tomuhle filmu nemám vůbec žádne výhrady, Skvělé obsazení, akční tempo, jen vědět o pár minut dřív co se stane....... ()

deep

Zajímavá základní myšlenka (P. K. Dick byl génius a to rozhodně neusuzuju podle tohohle filmu), která zůstala trestuhodně nevyužitá. Celkově je to dost nuda s pár nic moc efekty během pár nic moc akčních scén. ()

Tuniak DF

Celý film bol založený na tom, čo príde... prichádzalo to a prichádzalo to, až keď to nakoniec došlo... a tam sme zistili, že to zakotvilo v sračkách pre smrteľníka len ťažko popísateľných. 2* hviezdičky dávam len za scénku v kaviarni, a aj to som asi precenil... ale čo už. ()

N3O

Ne. Tohle prostě ne. Julianne Moore nemůžu vystát. Stařičký Peter Falk to nezachrání ani kdyby se do balóňáku oblíknul :) ()

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut