NEXT je adaptací povídky Golden Man od jednoho z největších velikánů světové sci-fi literatury P.K. Dicka. Cris Johnston (N. Cage) je obdařen schopností vidět do budoucnosti a také určovat správný tok budoucího času. Novodobý mesiáš, který musí spasit lidstvo a především svou rodinu. Někdy to ale osud zařídí tak, že si musíte vybrat jedno, nebo druhé... Možná ale existuje ještě nějaká DALŠÍ... možnost. Každému, kdo si přečte jména tvůrců, musí být jasné, že nás letos na jaře čeká dokonalá akční podívaná se sílou bomby hromadného ničení. (oficiální text distributora)

Akyno

Preboha, v čom ten Nicolas Cage už dokáže hrať je pre mňa udivujúce. On snáď nemá ani za mák intuície, čo bude pecka a čo brak. Bohužiaľ tentokrát je to opäť tá druhá alternatíva. Kameň na kameni nezostane celý a o kvalitnej sci-fi jazde si môžete nechať len zdať. ()

Nerajohn

Slabé. Nudné. Bez nápadu. Scénaristické nesmysly, laciná grafika akčních scén a naprosto nezajímavý vztah nevýrazného Cage a Biel. ()

jiricek86

Zajímavý nápad, který je v závěru naprosto pohřbený do klasické americké akční střílečky a romantického kýče. ()

vladi87

Záver mi pripomenul starý osvedčený trik producentov Dallasu..Film je však veľmi dobre spracovaný a nie je zbytočne dlhý(hodina a pol), je tam len to, čo tam má byť. ()

pierre9

Fuuu. No, tento film jednoznačne pochoval scenár. Nie že by zvyšok bol na nejakej neuveriteľnej úrovni, ale tých dier v logike príbehu tam bolo viac ako v ementále a dialógy boli neraz obdobne zlé ako Cageov účes. Dve hviezdičky sú za dámy, ktoré boli s Falkom ojedinelými pozitívnymi zjavmi tohto sci-fi akčne(??) romantického(??) thrilleru (kde tam bolo napätie??). Svojho času som vážne uvažoval, že by som na Next šiel do kina, ale vďaka Bohu boli moje peniaze nakoniec investované lepšie (už neviem síce ako, ale určite lepšie). ()

Sentinel

Nicolas Cage vidí dvě minuty do budoucnosti. A co z toho máme my? Celkem nudný film s hóóódně nepovedeným koncem. Ale kdo by nechtěl vidět do budoucnosti že? :-) ()

vasek.raul

No tak mě se tenhle film docela líbil. Za sebe říkám 70 s čistou myslí. Líbila se mi hodně myšlenka vidění budoucnosti a hlavně tak, jak zazněla v poslední větě od Cage, kdy říká, že když jí vidí, tak se změní. Takže celkově to nevyznívá jako blbost, kdy vidí co se stane a přesně tak to je...líbila se mi Julianne Moore, která odehrála svou kvalitu. Samozřejmě charisma Nicolase Cage je hodně ve filmu cítit, ostatně jako vždy. Na druhou stranu bych uvítal prodloužení filmu (i když tím by ztratila na významu poslední věta filmu), a to abych věděl, jak to bude dále, zda bombu najde a bude klasický happy end, či jak to bude vypadat...pro mě dobrý a hodně zajímavý film... ()

tubera

Film,který měl velký potenciál a dobré obsazení. O to větší je překvapení,že ve filmu převládají momenty nudy a tlachání nad akcí a napětím. 5/10 ()

Miyamoto

Slušné béčko, které bylo myšleno jako velkofilm, ale ani námětem, ani zpracováním na tuto metu nedosahuje... Podivný konec je však pro mě kladem, protože prostě miluju happyendy:-D ()

Boss999

Hmm tak ked som videl tento film tak som si povel tak toto je Good film......a zamislel som sa, že kebi sa tak dalo aj v normalnom svete vidiet' dve minúty do predu. :-) ()

Kroenen

Dobrý film, kdy měl režisér a scénáristé v rukou zajímavý materiál. V obsazení Nicolas Cage (to mu nikdo nepůjčil hřeben ?), kterého mám rád, ale že bych tam musel mít Julianne Moore a Jessicu Biel to už se říct nedá. Přesto se film rozjel poměrně dobře a zábavně (např. scéna v kasínu), ale s plynoucím časem zjistíte, že ve filmu schází hlubší děj a také jak se tvůrcům „hraní si s tím viděním budoucnosti“ vymyká z rukou a koncová scéna ve vás vyvolá spíš pocit „dobrý, ale mohlo to byt lepší “. V kostce se mi, ale film líbil a pokud se objeví v televizním vysílání určitě ho zhlédnu znovu. Nakonec bych také pochválil povedený trailer. ()

PatrikB

Herci průměrní, nápad dobrý, ale provedení naprosto otřesné. Grafické efekty stály opravdu za starou bačkoru a chvíli jsem si připadal jako ve videohře (scéna s padajicími stromy). Nevím jestli jsem sám, ale totálně jsem se ztrácel v těch vizích do budoucnosti, jednou viděl 2 minutky dopředu, potom 4 minutky a nakonec celý den, do toho měl nějaké slepé místa, kdy neviděl nic a ještě dokázal normálně fungovat. Dokážete mi někdo vysvětlit, jak tohle režisér zamýšlel, nebo to tam prostě bez logiky házel jak se mu to hodilo? Podle mě, dosti nedomyšlené. A co ten zvrat na konci? To ani není třeba komentovat, snad režisér nemyslí na Next 2. A pokud myslí, tak se toho snad ujme někdo jiný. Shrnuto, podtrženo, za nápad, ač zmařený, 2 hvězdy a 35%. ()

Rusallka

nechápu ty špatný hodnocení, protože mě se to dost líbilo... ale třeba jen nemám vkus :-D Hlavně konec mě dostal! ()

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut